نقل قول نوشته اصلی توسط Hitman908 نمایش پست ها
کاوه جان من همیشه شما رو تحسین کردم و میدونم بی دلیل حرفی نمی زنی و همیشه هم بی منت همه بچه ها رو راهنمایی کردی

بعد این همه سال فعالیت تو این انجمن هنوز هم پر انرزی پاسخ دوستان میدی

در مورد رفیقم من لینکدین ایشون میذارم خودتون یه نگاهی بندازید و البته ایشون مقاله ای هم نداره

https://www.linkedin.com/in/hooman-mirahmad-09a14450/

ما بچه های مهندسی همیشه اینجوری تو ذهنمون بوده که برای فوق mba رفتن سخته پس بهتره یه مستر mba بگیریم تو ایران بعد بریم برای phd

من خودم بشخصه دوست دارم برای فوق برم نه دکتری اتفاقا همین دوست هم که موردشو ذکر کردم هم میگه کار برای فوق بیشتره

اما چه کنیم رشته ام مهندسی اونم عمرانه

بنظرت حالا ما باید چیکار کنیم صرقا گرفتن یه نمره جیمت بالا ایا راهگشاست؟

من حقیقتا طبق فرمایش خودت میدونم سابقه کار تو شرکت های خصمصی که خود ایرانی ها نمی شناسن خیلی امتیاز نیست

از طرفی خیلی دیگه با اساتید هم ارتباط ندارم که بتونم ریکام بگیرم

حقیقتا تصمیم اینه ارشد mba خارح از ایران و نه در امریکا یه کشور دیگه که کم هزینه باشه بگیرم و بعد برای دکتری اقدام کنم

نظرت شما چیه ؟ با شرایط من این کار درسته؟
متشکرم از محبتت.
مرسی که لینکدین ایشون رو به اشتراک گذاشتین. من احتمال میدم ایشون نمره جیمت فوق العاده خوبی داشتن در کنار معدل لیسانس عالی. تو دانشگاه تهران هم روی مارکتینگ تز خوبی دادن (احتمالا مقاله دارن)

ببین منطقی ترین کار اینه که برای فوق لیسانس از ایران خارج بشی. حتی اگه یه فوق ایران داری هم باز برای فوق دوم برو. به چند دلیل:
1. این مجال رو داری که دانشگاه رو بررسی کنی ببینی اساتید ، امکانات و اعتبار آیا واقعا خوب هست؟
2. میتونی ببینی آیا بازار کار برات جذاب تره یا محیط آکادمیک؟
3. مستر کوتاه هست و به سرعت میرسی به سر دوراهی تصمیم گیری که برم دکتری (برای 5 سال) یا برگردم ایران یا برم سر کار؟ تو دکتری محکومی به 5-6 سال بودن توی یه شرایط مشخص

مهندسی عمران و متالوژی و برق بودن خیلی فرقی با هم ندارن. شاید یکمی بچه های برق تو ریاضی و بچه های کامپیوتر تو کدنویسی جلو باشن ولی ما بقی مهندسی ها یکی هستن و مزیت زیادی در مقایسه با همدیگه ندارن.

اول از همه ببین کدوم گرایش مدیریت برات جذابه؟
استراتژیک - Consulting
مالی - Finance
بازاریابی
ما بقی!

من توصیه نمیکنم تو مابقی بری! مگه اینکه خیلی توی یه حوزه خیلی خاص تبحر و مهارت ویژه ای داری
مابقی مثل: مدیریت عملیات ، مدیریت منابع انسانی ، مسکن ، سلامت و...

وقتی فهمیدی کدوم گرایش برات جذابتر هست (شروع کن به مطالعه کردن در خصوص هرکدوم از اون گرایش ها تا دستت بیاد) اونوقت میشه سرچ کنی و دنبال دانشگاه بگردی.
ببین MBA رو جایی بخون که بخوای وارد بازار کارش بشی. MBA یه سری ابزار بهت میده که میتونی باهاش دنبال کار باشی ، اینکه بری مالزی و MBA بخونی نه چیز خاصی یاد میگیری و نه به درد آینده ات میخوره.
به نظر من گرایش رو پیدا کن و برو Master of Science تو اون حوزه بخون ( توی یه کشور اروپایی که هزینه هاش زیاد نباشن - مثلا فنلاند - سوئد و...)
یه پیشنهاد دیگه که ممکنه وقتگیر باشه اینه که بشینی و کلی دانشگاه های درجه 2 یا 3 انگلستان رو بگردی ببینی کدوم بورس اون گرایش مورد علاقه ات رو میدن و بری اونجا...

آپشن بعدی اینه که تو نیوزلند یه رشته ای که بهت نزدیک هست رو پیدا کنی و بخونی بعدش اگه خواستی بری سر کار نخواستی بری دکتری.

من پیشنهاد میکنم که حرفهایی که زدم رو از طریق این سایت پی بگیری:
http://www.urapcenter.org/2017/bycountry.php

رتبه بندی دانشگاه ها رو داده ، برات مهم نباشه رتبه دانشگاه تو نیوزیلند چند هست اگه بهت بورس میدن برو.

به گرایش هایی که یکمی به عمران نزدیک هم هست توجه بکنی بد نیست. مثلا مدیریت پروژه و ساخت ، مدیریت پروژه ، سرمایه گذاری در مسکن و....
این رشته ها امکان این که بهت بورس بدن توشون زیاد هست ، بورس رو بگیر برو سر کلاس بعد تو دپارتمان مدیریت (گرایش مورد علاقه ات) برو و تحقیق کن ببین پوزیشن خالی دارن بگیرنت؟
مردم تو دنیا اگه یکنفر رو ببینن بهش راحت تر اعتماد میکنن تا از طریق ایمیل و نامه و متن!