صفحه 35 از 62 نخستنخست ... 252627282930313233343536373839404142434445 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 341 تا 350 , از مجموع 612

موضوع: نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمری

سلام،من چند تا سوال داشتم ممنون ميشم كسى كمكم كنه خيلى گيج شدم
    ١.من انتخاب رشته دارم براى ليسانس و قصدم براى فوق اين هست كه در كانادا در رشته هايى مثل تجارت الكترونيك،بازاريابى و كلا مديريتى بخونم به نظرتون مهندسى it يا صنايع برام بهتره؟
    ٢.آيا اصلا در اين رشته ها(بازاريابى...)شانس پذيرش دارم
    ٣.به نظرتون مديريت بازرگانى از يك دامشگاه سراسرى داشته باشم شانسم بيشتره با مثلا مهندسى صنايع آزاد
    ٤.آيا رشته mba به ايرانى ها پذيرش داده مى شه چون من از يكى شنيدم كه براى كانادا اصلا اين رشترو نخون و خوب نيست
    ممنون مى شم كمكم كنيد لطفا

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    صنایع

نقل قول نوشته اصلی توسط aanitaa نمایش پست ها
    سلام. بر اساس اطلاعاتی که من از دوستانم بدست آوردم دوره دکترای مدیریت در business school های آمریکا و کانادا 4 یا 5 سال هستش که معمولا 2 سال اول به گذراندن واحدهای درسی و پس از آن به کار کردن بر روی پایان نامه پرداخته میشه. آیا این درسته که دانشجوی دوره دکترا میتونه بعد از گذراندن واحدهای درسی (قبل از شروع پایان نامه) از ادامه تحصیل در دوره دکترا انصراف بده و در اینصورت به ازای گذراندن 2 سال واحدهای درسی به دانشجوی انصرافی از دوره دکترا، مدرک کارشناسی ارشد(master) داده میشه؟ ممنون که راهنمایی می کنید.
    من شنیدم این کار ممکنه. چینی ها هم زیاد از این کارها انجام میدادند. تا جاییکه این کار تبدیل به یک روالی شده که اگر انجام بدید دستتون رو کاملا خوندن. یعنی علاوه بر اینکه به شانس پذیرش اپلیکنت های آینده لطمه میزنه، حیثیت خودتون رو هم در جامعه آکادمیک و همچنین در موقع پیدا کردن شغل لکه دار میکنه... یعنی حتما کسی که یک بار به وضوح از دانشگاه سو استفاده کرده برای مسئول HR ی ک کمپانی فردی مطلوبی برای استخدام نیست. البته در مورد آمریکا این صحبت های من صدق میکنه وگرنه اگر در ایران همچین کاری انجام بشه همه میگن به به چه زرنگ

Junior Member

سلام همگی

من لیسانس فنی بودم دانشگاه سراسری معدل ۱۵. الان هم mba شریف میخونم. فقط یک مقاله فنی isi دارم. انگلیسی روان صحبت میکنم.

به نظرتون شانسی برای phd management از دانشگاه های کانادا دارم؟

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط behdad_s نمایش پست ها
    سلام همگی

من لیسانس فنی بودم دانشگاه سراسری معدل ۱۵. الان هم mba شریف میخونم. فقط یک مقاله فنی isi دارم. انگلیسی روان صحبت میکنم.

به نظرتون شانسی برای phd management از دانشگاه های کانادا دارم؟
    به عقیده من
    Minimum requirement
    برای پذیرش در مقطع دکتری، علاقه شخص به ریسرچ و تحقیق هست.
    شما تو این تاپیک که کلا ۳۵ تا صفحه داره ، نیم ساعت وقت نمیذارین ببینین که پاسخ سوال شما ۳۵ بار داده شده! چطور میخواین دوره دکتری رو طی کنین؟
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Senior Member

خیلی شروع خوبی داشتم در روند اپلای! این اولین سوال من توی این موضوع بود! به هر شکل...

خیلی ممنونم که به سوال من جواب دادید.

البته، برعکس قضاوت شما من همه پاسخ‌ها رو خونده بودم.
    از پست آقای کاوه دلگیر نشین، ایشون جز معدود کسایی هستند که بعد از رفتن از ایران دارند اینجا کمک می کنند. الان هم پستشون باز جنبه کمک و راهنمایی داشت که یادآوری کردن که برای اپلای باید وقت گذاشت و از منابع مختلف اطلاعات جمع کرد، و پستهای مختلف رو خوند تا به جمع بندی رسید.
    ببینید، واقعیت اینه که بارها توی این فروم افراد مختلف گفتن که یکی از ملاکهای اولیه و اصلی نمره جیمت و جی آرای برای پذیرش دکتری توی آمریکا و کاناداست.که در صورتی که پایین باشه عملا شانس نزدیک به صفر میشه و نمرات بالا هم تا حدی میتونه نقاط ضعف رو پوشش بده. بدون این نمره مقایسه افراد خیلی سخته. تافل و آیلتس هم که برای اکثریت جاها حداقل 100 و 7 باید باشه، الان که شما نمره جیمت و جی آر ای ندارین چه جور میشه در مورد شانس شما نظری داد؟ حرف خاصی نمیشه زد.
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط AFTER نمایش پست ها
    از پست آقای کاوه دلگیر نشین، ایشون جز معدود کسایی هستند که بعد از رفتن از ایران دارند اینجا کمک می کنند. الان هم پستشون باز جنبه کمک و راهنمایی داشت که یادآوری کردن که برای اپلای باید وقت گذاشت و از منابع مختلف اطلاعات جمع کرد، و پستهای مختلف رو خوند تا به جمع بندی رسید.
    ببینید، واقعیت اینه که بارها توی این فروم افراد مختلف گفتن که یکی از ملاکهای اولیه و اصلی نمره جیمت و جی آرای برای پذیرش دکتری توی آمریکا و کاناداست. که در صورتی که پایین باشه عملا شانس نزدیک به صفر میشه و نمرات بالا هم تا حدی میتونه نقاط ضعف رو پوشش بده. بدون این نمره مقایسه افراد خیلی سخته. تافل و آیلتس هم که برای اکثریت جاها حداقل 100 و 7 باید باشه، الان که شما نمره جیمت و جی آر ای ندارین چه جور میشه در مورد شانس شما نظری داد؟ حرف خاصی نمیشه زد.
    موقعی که کارشناسی بودم برنامه اپلای داشتم برای ارشد فنی در رشته خودم. وضعیت مالی و پافشاری خانواده باعث شد موضوع رو کنسل کنم. بعدها علاقه‌ام رو نسبت به رشته‌ام کامل از دست دادم، با وجود اون تونستم یک پیپر isi خوب بنویسم. گذشت ایام و طی آشنایی با یکی از دوستان سال بالایی که mba میخوندن علاقه‌ام کلا به مالی و مدیریت تغییر کرد. دو سال سربازی رو هم گذروندم و بعد یک سال نشستم و کنکور دادم.

من توی موضوع اپلای noob نیستم بلکه فقط دیگه فرصتی برای از دست دادن ندارم. اگر واقعا قراره بعد از کلی زحمت و هزینه به خاطر معدل ۱۵ کارشناسی و mbaی که به درد PhD نمیخوره و پیش زمینه ای که مرتبط نیست و این موضوع که حتما چینی و هندی‌هایی وجود دارن که معدل بهتر و ارشد research-based مرتبط و مقالات مدیریتی IF بالا و ... دارن، ریججکت شم، همون بهتر که اصلا فراموشش کنم. بنابراین سوال من یه سوال کلی بود.
    ویرایش توسط nimaK : August 18th, 2017 در ساعت 05:40 PM دلیل: بخش نامرتبط با موضوع، حذف شد

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

موقعی که کارشناسی بودم برنامه اپلای داشتم برای ارشد فنی در رشته خودم. وضعیت مالی و پافشاری خانواده باعث شد موضوع رو کنسل کنم. بعدها علاقه‌ام رو نسبت به رشته‌ام کامل از دست دادم، با وجود اون تونستم یک پیپر isi خوب بنویسم. گذشت ایام و طی آشنایی با یکی از دوستان سال بالایی که mba میخوندن علاقه‌ام کلا به مالی و مدیریت تغییر کرد. دو سال سربازی رو هم گذروندم و بعد یک سال نشستم و کنکور دادم.

من توی موضوع اپلای noob نیستم بلکه فقط دیگه فرصتی برای از دست دادن ندارم. اگر واقعا قراره بعد از کلی زحمت و هزینه به خاطر معدل ۱۵ کارشناسی و mbaی که به درد PhD نمیخوره و پیش زمینه ای که مرتبط نیست و این موضوع که حتما چینی و هندی‌هایی وجود دارن که معدل بهتر و ارشد research-based مرتبط و مقالات مدیریتی IF بالا و ... دارن، ریججکت شم، همون بهتر که اصلا فراموشش کنم. بنابراین سوال من یه سوال کلی بود.

من مشکلی با حذف کردن پستم ندارم nimaK@؛ به هر شکل فروم قوانینی داره که دوست دارید رعایت شه. هرچند، به نظر من یک فروم جای مطرح کردن کردن سوال و بحثه در مورد اون و نهایت کمک به دیگرانه نه فقط ارائه اطلاعات مفید؛ پس اونهایی که اطلاعات مفید میخان چی؟ به هر حال تصمیم با شماست.

ببین دوست من،

رزومه شما خیلی رزومه فوق العاده ای نیست. معدل لیسانستون کمه (بد نیست ولی درخشان هم نیست) فوق لیسانستون هم MBA هست و در اصل Master of Science نیست.
    ولی آیا دلیل میشه بگیم شما وقت نذار؟ من چرا باید اینکارو بکنم؟ شاید شما یه استعداد ناب هستی ، چرا با نوشتن یه پست نا امید کننده شما رو نا امید کنم؟

شما مطمئنا کیوان وکیلی رو میشناسی؟
    ایشون برق شریف بود ، MBA شریف خوند ، مقاله هم زیاد داشت ، جیمتش هم شد 770 ، از MIT دکتری پذیرش نگرفت ولی از Uni of Toronto گرفت و الانم LBS داره درس میده!
    تو دوره MBA هم تو سیستم های دینامیکی کار کرد و موفق هم بود.

آرمان اشراقی رو چطور؟ برق شریف بود ، MBA هم شریف خوند. دکتری مالی رفت انگلستان و الانم استاد و رییس گروه فاینانس دانشگاه ادینبورگ هست.

حالا شما مرد و مردونه قاضی
    اگه هر کدوم از اطلاعاتی که من به شما دادم رو شما نداشتین این نشون میده که تشنه دکتری خوندن نیستین.
    من بودم. سال 86 برای یک خط اطلاعات ساعتها وقت میذاشتم و مطلب میخوندم اونم با اینترنت دایل آپ!
    رفیق ، تو سال بالایی های شما مطمئنا نمونه هایی از این دست بوده یا هستن ، شما یه جستجو میکردین میدونستین که بدون جیمت هیچی نمیشه گفت !

پست من رو به جنگ و دعوا نخونین ، پستهای من رو مثل یه برادری بخونین که تشر میزنه
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

سلام دوستان
    من داستان خودم رو بگم ببينم نظر شما چيه
    من ليسانس مهندسي دارم از يكي از دانشگاه هاي خوب ايران با معدل کل 15.5، بعد هم همزمان با سربازيم رشته مديريت MBA در دانشگاه پيام نور خوندم چون خيلي علاقه داشتم به اين رشته با معدل 18، الان هم در امريكا دارم فوق ليسانس مهندسي رو ميخونم ولي هنوز علاقه ام به رشته هاي مديريت بسيار بيشتر از مهندسي. موقعي كه تافل دادم واسه امريكا نمرم ١١١ و جي ار اي كوانت ١٦٧ و وربال ١٥٠ گرفتم. الان هم معدلم تو فوق ٣.٩٥ هست. خيلي دوست دارم واسه دكترا برم تو فيلدهاي مديريت مجدد. ميخواستم ببينم چقدر شانس دارم كه از يه اسكول خوب بتونم پذيرش بگيرم؟ ايا جي مت بخونم يا جي ار اي؟ من علاقه ام در زمينه مديريت ماليِ و همچنين بازاريابيِ. من واسه ارشد ام بي اي كه گرفتم مقاله و پايان نامه اي كار نكردم، ايا نيازه؟ يا با يه نمره خوب Gmat با این شرایط من، واقعا ميشه رفت يه بيزينس اسكول خوب؟ (هدفم شیکاگو یا نورس وسترن)

Never Give In, Never Give Up

پیش فرض پاسخ : نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

یه همچین تاپیکی هم اگه درباره پذیرش مستر بود در آمریکا خوب میشد

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

سلام دوستان
    من کارشناسی مهندسی مکانیک خوندم دانشگاه فردوسی با معدل 15/71
    ارشد MBA دانشگاه تبریز با معدل 18/94
    یک مقاله علمی پژوهشی داخلی با دو مقاله کنفرانسی که اونام داخلی هستند
    نمره آیلتس 7/5
    و جی آر ای: وربال 155، کوانت 164 و رایتینگ 3
    میخواستم برای گرایش مدیریت منابع انسانی یا مدیریت استراتژیک (management) در مقطع دکتری از دانشگاه های آمریکا یا کانادا برای پذیرش اقدام کنم.
    با توجه به نمراتی که دارم آیا شانسی برای گرفتن پذیرش دارم یا خیر؟ بنظر شما بهتر است برای چه دانشگاه هایی اقدام کنم؟

از راهنمایی شما بی نهایت سپاس گزارم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)