صفحه 42 از 62 نخستنخست ... 323334353637383940414243444546474849505152 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 411 تا 420 , از مجموع 612

موضوع: نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

ممنون که پاسخ دادید دوست عزیز . میشه یه کم جریان مدیریت رو توضیح بدید ؟؟ کسی که از کارشناسی مدیریت خونده میتونه پذیرش بگیره؟؟ تو حوزه ی بازرگانی و گرایش مارکتنیگ . در اون زمینه هم تحقیقاتی داشته ؟؟ .
    بله من هم شنیدم کسایی هستن که کارشناسی رو روانشناسی خوندن اما تو حوزه مارکتینگ و
    Behavioural Finance پذیرش گرفتن . پذیرش تو مدیریت مالی چجوره ؟؟ ممنون

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط meeraha نمایش پست ها
    خیلی ممنون ماهان جان که چواب دادید . پس به نظر شما در رشته اقتصاد اگر کسی کارشناسی و کارشناسی ارشدش همون اقتصاد باشه و رزومه ی قویی داشته باشه میتونه پذیرش بگیره؟؟ بیشتر اروپا مدنظرم هست . یه سوال دیگه که چه چیزایی براشون مهمه ؟ مقاله تاثیر بیشتری داره یا معدل و نمره زبان ؟

مثالت هم مرزهای تمثیل و کیلومترها جابه جا کرد
    اقتصاد دقیقا همینطوریه! تقریبا میشه گفت سیستم امریکایی دکتری (بخصوص در امریکای شمالی) اصلا لیسانس یا فوقت اقتصاد نباشه بهت پذیرش شاید ندن!
    حتی با GRE کوانت بالا!
    من یادم میاد تو جریان پذیرش افتصاد دانشگاهها میانگین نمره کوانت یا GRE کلی رو بهم میگفتن،بعضی وقتا میگفتم این منو نگیره کیو بگیره پس ...
    خیلی توجه میکن به اینکه لیسانس یا فوق اقتصاد باشه.
    شما تمرکزتو بذار رو کانادا!
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

Junior Member

خیلی ممنون ماهان عزیز . جساتا شما رزومه تون چجوه؟؟ الان کجا میخونید ؟؟؟ این فضولی منو نکشه خویه

سلام خدمت شما
    ممنون از تبادل تجربیات مفید و ارزندتون
    سوال بنده این بود که چه ارتباطی بین موضوع پایان نامه و حتی مقاله با پذیرش گرفتن در دانشگاه های امریکای شمالی مخصوصا کانادا وجود داره؟
    دقیق تر بخوام سوالم رو بپرسم اینکه قبل از تعیین موضوع پایان نامه ارشد لازم هست موضوعات مورد ببرسی توسط دانشکده های مدیریت دانشگاه های مختلف امریکا یا کانادا بررسی بشه یا خیر؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع، صنعتی شریف

با سلام
    من کارشناسی و ارشد مهندسی صنایع از شریف دارم کارشناسی معدل 14 و ارشد 15.7
    راستش زیاد به فکر اپلای نبوددم برا همین معدلم مهم نبود و به تازگی مهم شده که کلا یک هفته فرصت خوندن برا GRE داشتم و یک ماه برای تافل
    تافل 92 شدم و Q(169)V(144)W(2.5) GRE
    ولی برای GMAT دارم میخونم و فک میکنم نمره بالای 720 بگیرم.
    مقاله هم ندارم و 3 سال سابقه کار دارم
    قصدم اپلای در رشته MIS در مقطع ارشد یا دکترا هستش. لطفا راهنماییم کنید که برای گرفتن فول فاند کجاها بهتره اپلای کنم؟!

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    واقع بینانه اش اینه که چون شما MBA خوندین و معدل لیسانستون کم هست ، همین الانش 2 تا نقظه ضعف رزومه اتون داره که دانشگاه های خوب دوستش ندارن. پس تو رقابت با کسی که از چین مثلا اپلای میکنه و عین شماس ولی معدل لیسانسش 15 هست و مستر رو Master of Science خونده شما شانسی ندارین!
    دانشگاهی که خوب باشه ، خودش میدونه خوبه ، بقیه هم میدونن ، پس دلیلی نداره در حق کسی لطف کنه. (اینا همه اش واقعیت های تلخ هست)
    ولی شما اگه بپذیرین که رزومه اتون 2 تا نقطه ضعف داره ، اونوقت وقت میذارین و دنبال دانشگاهی میگردین که اونم 2 تا نقطه ضعف داشته باشه تا بهتون پذیرش بده ، مثلا دانشگاهش تازه تاسیس هست و خارج یه شهر بزرگ هست.
    یا دانشگاهش توی یه منظقه بد آب و هواس و رنکش متوسطه و .... !

مقاله تا حدی مشکل MBA خوندن رو حل میکنه ولی باز با واقعیت بهتره رو به رو بشین ، MBA یعنی : من اصلا اهمیت نمیدم علم و دانش چی هست من میخوام برم سر کار !!
    حالا یه کسی که MBA میخونه و مقاله میده و میخواد دکتری بخونه ، اینجوریه انگار که نمیدونه دقیقا چی از زندگیش میخواد (تو چشم دانشگاه) لذا ریجکت میکنن.

حالا اگه بتونین دلیل محکمی بیارین که چرا MBA خوندین و چرا میخواین دکتری بخونین اونوقت میشه رووش فکر کرد.
    کاوه جان من همیشه کامنت های شما رو دنبال میکنم

ولی اینکه شما میگی طرف چون mba خونده دیگه نمی تونه دکتری بخونه عجیبه و غیر منطقیه

مثالش رفیق خودم لیسانس صنایع خوند mba دانشگاه تهران و الان دکتری در استین تگزاس فول فاند شده !!!

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط Hitman908 نمایش پست ها
    کاوه جان من همیشه کامنت های شما رو دنبال میکنم

ولی اینکه شما میگی طرف چون mba خونده دیگه نمی تونه دکتری بخونه عجیبه و غیر منطقیه

مثالش رفیق خودم لیسانس صنایع خوند mba دانشگاه تهران و الان دکتری در استین تگزاس فول فاند شده !!!

مرسی بابت محبتت.
    ببین ، پست قبلی من رو بخون.
    من سال 2011 نشستم و هفته ها رو خراب کردم و تو کتابخونه تو سایت دانشگاه های آمریکا و کانادا دور زدم تا اطلاعات جمع کنم. یکی از نکات منفی ای که تو سایت اکثر دانشگاه ها هست اینه که مدرک MBA رو دوست ندارن اپلیکنت داشته باشه ، دلیلش هم واضح هست. تو MBA فرد خیلی زووم میکنه که وارد بازار کار بشه و درگیر تز و تحقیق نمیشه. بیشتر این دانشگاه ها فرض رو بر این میتونن بذارن که کسی که نتونسته وارد بازار کار بشه از همه جا روونده برمیگرده باز دکتری بخونه که جالب نیست...

در خصوص رفیق شما،
    کدوم گرایش مدیریت هستن؟
    عملیات؟ و کنترل کیفیت و .... که فاز مهندسی صنایعش بیشتر هست؟ اونوقت میشه نتیجه گرفت که بیشتر روی لیسانس و تز فوقشون پذیرش گرفتن و دانشگاه MBA رو نادیده گرفته.

نهایتا،
    قانون جهان شمول نمیشه برای 300 تا دانشگاه آمریکا و کانادا داد ، میشه گفت غالب اینطوری هستن. تو کامنتم هم ذکر کردم که مثلا مقاله دادن و توضیح قانع کننده دادن میتونه کمک بکنه.
    تو دوره ای که من دنبال جمع آوری اطلاعات بودم برای پذیرش ، یه کسی بود که لیسانس برق شریف رو خوند ، MBA رو هم شریف گرفت و بعد اومد تورنتو دکتری مدیریت استراتژیک گرفت. یادمه ایشون اون موقع مینیمم6 تا مقاله عالی داشت و کلی ایده عالی برای تحقیق. معدل هاش بالای 16-17 بودن و جیمتش هم 740 یا 750 بود. باز هم از بین 10 - 12 تا دانشگاهی که اپلای کرد همین یه دونه پذیرش داد بهش.

پیشنهاد من تو پروسه پذیرش اینه که به استثنا نگاه نکنین چون تمام جزییاتش رو نمیدونین ، در خصوص دوست شما ، ممکنه جزییاتی باشه که تو پروسه تصمیم گیری تاثیر گذاشته باشه که 90% آدم ها اون نکته رو ندارن.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

ApplyAbroad Superstar

سلام برای تکمیل بحث و به قول اینها For what its worth یک جور استثاهایی را هم بر این مساله میشود تصور کرد. اگر فاصله ای بین MBA و دکتری خواندن باشد فرد میتواند روی آن حساب مثبتی برای پذیرش باز کند. بسیاری از دانشگاهها برای دکتری در رشته های مدیریت کسانی را دوست دارند که سابقه کار مرتبط داشته باشند برای خیلی دانشگاههای عالی حتی MBA هم همین شرط را دارد. مثلا Human Resource management را واقعا کسی "درک" میکندکه کار مدیریتی مرتبط کرده باشد و زوایای مسایل انسانی در سازمان را بداند. هنوز هم بین علمای مدیریت بحث اینکه مدیریت ساینس است یا آرت ادامه دارد زاویه آرت بودنش کلی نیاز به تجربه شخصی دارد. طولانی نکنم: در کنار مقاله داشتن و ساینس خواندن در ارشد و نمره های خوب جیمت - جی آر ای - که همه صحیح است سابقه کار مدیریتی و عملی هم برای دکتری جایگاه دارد و داشتن آن Asset ی است که برای دانشگاهها جذابیت ویژه در بعضی گروههای مدیریتی دارد.
    مرسی بابت محبتت.
    من سال 2011 نشستم و هفته ها رو خراب کردم و تو کتابخونه تو سایت دانشگاه های آمریکا و کانادا دور زدم تا اطلاعات جمع کنم. یکی از نکات منفی ای که تو سایت اکثر دانشگاه ها هست اینه که مدرک MBA رو دوست ندارن اپلیکنت داشته باشه ، دلیلش هم واضح هست. تو MBA فرد خیلی زووم میکنه که وارد بازار کار بشه و درگیر تز و تحقیق نمیشه. بیشتر این دانشگاه ها فرض رو بر این میتونن بذارن که کسی که نتونسته وارد بازار کار بشه از همه جا روونده برمیگرده باز دکتری بخونه که جالب نیست...

در خصوص رفیق شما،
    کدوم گرایش مدیریت هستن؟
    عملیات؟ و کنترل کیفیت و .... که فاز مهندسی صنایعش بیشتر هست؟ اونوقت میشه نتیجه گرفت که بیشتر روی لیسانس و تز فوقشون پذیرش گرفتن و دانشگاه MBA رو نادیده گرفته.

نهایتا،
    قانون جهان شمول نمیشه برای 300 تا دانشگاه آمریکا و کانادا داد ، میشه گفت غالب اینطوری هستن. تو کامنتم هم ذکر کردم که مثلا مقاله دادن و توضیح قانع کننده دادن میتونه کمک بکنه.
    تو دوره ای که من دنبال جمع آوری اطلاعات بودم برای پذیرش ، یه کسی بود که لیسانس برق شریف رو خوند ، MBA رو هم شریف گرفت و بعد اومد تورنتو دکتری مدیریت استراتژیک گرفت. یادمه ایشون اون موقع مینیمم6 تا مقاله عالی داشت و کلی ایده عالی برای تحقیق. معدل هاش بالای 16-17 بودن و جیمتش هم 740 یا 750 بود. باز هم از بین 10 - 12 تا دانشگاهی که اپلای کرد همین یه دونه پذیرش داد بهش.

پیشنهاد من تو پروسه پذیرش اینه که به استثنا نگاه نکنین چون تمام جزییاتش رو نمیدونین ، در خصوص دوست شما ، ممکنه جزییاتی باشه که تو پروسه تصمیم گیری تاثیر گذاشته باشه که 90% آدم ها اون نکته رو ندارن.
    ویرایش توسط susighton : March 4th, 2018 در ساعت 11:46 PM

Banned

مرسی بابت محبتت.

در خصوص رفیق شما،
    کدوم گرایش مدیریت هستن؟

نهایتا،

کاوه جان من همیشه شما رو تحسین کردم و میدونم بی دلیل حرفی نمی زنی و همیشه هم بی منت همه بچه ها رو راهنمایی کردی

بعد این همه سال فعالیت تو این انجمن هنوز هم پر انرزی پاسخ دوستان میدی

در مورد رفیقم من لینکدین ایشون میذارم خودتون یه نگاهی بندازید و البته ایشون مقاله ای هم نداره

https://www.linkedin.com/in/hooman-mirahmad-09a14450/

ما بچه های مهندسی همیشه اینجوری تو ذهنمون بوده که برای فوق mba رفتن سخته پس بهتره یه مستر mba بگیریم تو ایران بعد بریم برای phd

من خودم بشخصه دوست دارم برای فوق برم نه دکتری اتفاقا همین دوست هم که موردشو ذکر کردم هم میگه کار برای فوق بیشتره

اما چه کنیم رشته ام مهندسی اونم عمرانه

بنظرت حالا ما باید چیکار کنیم صرقا گرفتن یه نمره جیمت بالا ایا راهگشاست؟

من حقیقتا طبق فرمایش خودت میدونم سابقه کار تو شرکت های خصمصی که خود ایرانی ها نمی شناسن خیلی امتیاز نیست

از طرفی خیلی دیگه با اساتید هم ارتباط ندارم که بتونم ریکام بگیرم

حقیقتا تصمیم اینه ارشد mba خارح از ایران و نه در امریکا یه کشور دیگه که کم هزینه باشه بگیرم و بعد برای دکتری اقدام کنم

نظرت شما چیه ؟ با شرایط من این کار درسته؟

Member
    رشته و دانشگاه
    marketing

دوستان
    براي گرفتن پذيرش به همراه فاند از كانادا يا امريكا تو رشته بازاريابي(ماركتينگ) وضعيت چطوره؟؟

ليسانس: زبان انگليسي سراسري قزوين ١٥
    فوق ليسانس: مديريت بازرگاني استراتژيك آزاد علوم و تحقيقات معدل ١٨
    دو مقاله isi
    تافل ١١٠
    gre 325

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)