صفحه 59 از 62 نخستنخست ... 94950515253545556575859606162 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 581 تا 590 , از مجموع 612

موضوع: نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

پیش فرض پاسخ : نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

سلام وقتتون بخیر
    من لیسانس و فوق شاگرد اول بودم تو بهترین دانشگاههای تهران و معدل بالا دارم و یکی دو تا مقاله و نمره زبان و gmat قابل قبولی دارم. مساله اصلی اینکه من یک گپ 6 ساله دارم بین فوق و الان میخوام دکترا بخونم و راستش به راتمن خیلی فکر میکنم. دلیل اصلیم برای فاصله فرزند دار شدن در این فاصله بوده بوده و البته این 6 سال کتاب ترجمه کردم و مقاله هم دارم. بنظرتون چقدر شانس پذیرش هست. گرایش رفتار سازمانی و منابع انسانی دکتری راتمن؟ و چیکارا میشه کرد تا شانش افزایش پیدا کنه؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط zahraamirali نمایش پست ها
    سلام وقتتون بخیر
    من لیسانس و فوق شاگرد اول بودم تو بهترین دانشگاههای تهران و معدل بالا دارم و یکی دو تا مقاله و نمره زبان و gmat قابل قبولی دارم. مساله اصلی اینکه من یک گپ 6 ساله دارم بین فوق و الان میخوام دکترا بخونم و راستش به راتمن خیلی فکر میکنم. دلیل اصلیم برای فاصله فرزند دار شدن در این فاصله بوده بوده و البته این 6 سال کتاب ترجمه کردم و مقاله هم دارم. بنظرتون چقدر شانس پذیرش هست. گرایش رفتار سازمانی و منابع انسانی دکتری راتمن؟ و چیکارا میشه کرد تا شانش افزایش پیدا کنه؟
    سلام دوست عزیز

از دید من تاثیر زیادی ندارد به خصوص وقتی نشان بدهید در دوران مادر شدن هم مشغولیت علمی داشته اید. برای مورد خاص ترجمه حتما توجه داشته باشید که ممکن است مسایل کپی رایت و حق و اجاره مولف و ناشر را سوال کنند که حتما خودتان رعایت کرده اید.

از اساس تاهل در همه مواقع نکته منفی ای نیست. کم نیستند اساتیدی که فکر میکنند دانشجوی دکتری متاهل به واقع علیرغم مسوولیتهای زندگی در واقع تعهد بیشتری به کارش دارد. با شناخت و دقت به دکتری ورود کرده و محاسبه تاثبر تحصیل بر همسر و فرزند را در نظر داشته است بنابراین احتمال اینکه بین راه رها کند یا تازه مسایل لاو و رومنس و ازدواج ... وارد زندگیش بشود و پیشرفت دکتریش را تحت تاثیر قرار دهد کمتر است.

بنابراین فکر میکنم خودتان را جدی و محکم اماده شروع درس بفرمایید و فرض بفرمایید شرایط شما حتی شاید بهتر از دیگران هم باشد.

پایدار باشید
    ویرایش توسط susighton : September 24th, 2021 در ساعت 01:37 PM

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

سلام وقتتون بخیر
    خیلی داستان زندگی شما قابل قبوله و میدونم که راتمن بهش جدی نگاه میکنه اگه نمره جیمت شما بالای 700 باشه. یه کاور لتر خوب بنویسین و زندگی رو براشون توضیح بدین و اینکه چرا دوست دارین دکتری بخونین به نظرم شانس دارین.
    فقط یادتون نره - راتمن هدف خیلی ها هست و نگرفتن پذیرش از راتمن به معنی بد بودن پروفایل شما نیست. من پیشنهاد میکنم به دانشگاه های خوب تورنتو - مونترال و ونکوور هم فکر کنین که اگه راتمن نشد جای دیگه بتونین برین.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

دوستان عزیز
    من شرایطم میگم لطفا راهنمایی کنید بدونم چیکار کنم
    پیشینه: لیسانس مهندسی صنایع معدل ۱۶.۶ دانشگاه سراسری
    ارشد mba مارکتینگ با معدل ۱۷.۴ دانشگاه تهران با یک مقاله isi در زمینه بهینه سازی انتخاب رسانه های تبلیغاتی برای کمپین ها
    مقاله ام در ژورنال معتبری با ایمپکت فکتور ۵ چاپ شده سال ۲۰۱۶ چام شده
    حدود ۵ سال سابقه کار مرتبط با لیسانس (غیرمرتبط با ارشد و مقاله)
    در زمینه کنترل و مدیریت پروژه دارم
    نمره زبان و جیمت ندارم هنوز اما تافل حدود ۱۰۰ و جیمت ۷۰۰ میتونم بیارم
    پیشینه ریاضی قوی دارم
    المپیاد ریاضی تا مرحله کشوری بودم _ رتبه ۲۰ کنکور ارشد دارم و ...
    هدفم: الویت اصلیم مهاجرت هست که فقط برم اولویت دوم بتونم کار کنم زندگی کنم (یعنی برای ارشد دوم بیشتر مایلم تا دکتری)
    متاهلم هستم و اینکه فاند کاملی هم میخوام
    سوالاتم:
    ارشد اپلای کنم یا دکتری؟
    رشته مارکتینگ اپلای کنم یا دنبال پوزیشنای مدیریت پروژه بگردم؟
    برای امسال دیر شده باید سال دیگ اپلای کنم؟؟؟ (هنوز برای زبان امادگی ندارم)
    در ضمن فرق نداره که کانادا امریکا استرالیا مالزی هلند آلمان و ... کجا باشه
    فقط کشورایی پیشرو باشه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hooshang2020 نمایش پست ها
    دوستان عزیز
    من شرایطم میگم لطفا راهنمایی کنید بدونم چیکار کنم
    پیشینه: لیسانس مهندسی صنایع معدل ۱۶.۶ دانشگاه سراسری
    ارشد mba مارکتینگ با معدل ۱۷.۴ دانشگاه تهران با یک مقاله isi در زمینه بهینه سازی انتخاب رسانه های تبلیغاتی برای کمپین ها
    مقاله ام در ژورنال معتبری با ایمپکت فکتور ۵ چاپ شده سال ۲۰۱۶ چام شده
    حدود ۵ سال سابقه کار مرتبط با لیسانس (غیرمرتبط با ارشد و مقاله)
    در زمینه کنترل و مدیریت پروژه دارم
    نمره زبان و جیمت ندارم هنوز اما تافل حدود ۱۰۰ و جیمت ۷۰۰ میتونم بیارم
    پیشینه ریاضی قوی دارم
    المپیاد ریاضی تا مرحله کشوری بودم _ رتبه ۲۰ کنکور ارشد دارم و ...
    هدفم: الویت اصلیم مهاجرت هست که فقط برم اولویت دوم بتونم کار کنم زندگی کنم (یعنی برای ارشد دوم بیشتر مایلم تا دکتری)
    متاهلم هستم و اینکه فاند کاملی هم میخوام
    سوالاتم:
    ارشد اپلای کنم یا دکتری؟
    فقط کشورایی پیشرو باشه
    شما با فرض اینکه نمره جمیت 700 و تافل 100 بیارین شانس خوبی برای دکتری فول فاند توی آمریکا و کانادا دارین، در مورد بقیه کشورها نظر نمیدم چون واقعا اطلاعات زیادی ندارم.

ارشد اپلای کنم یا دکتری؟
    برای دوره های ارشد فاند به سختی پیدا میشه، در حالیکه پذیرش بدون فاند برای رشته هایی مثل مارکتینگ توی دوره دکتری توی آمریکای شمالی به ندرت اتفاق می افته، یعنی تقریبا همیشه پذیرش دکتری رو با فاند میدن.
    این رو جوابش رو من دقیقا نمیدونم، به علاقه و .. شما بستگی داره، مهم هم هست که توی رشته انتخابی موفق باشین که باز بستگی به خود شما داره که توی کدوم رشته موفق هستین.
    بستگی به سطح زبان شما داره، اگه می تونید تا آخر سال میلادی 2021 یا اوایل سال میلادی 2022 نمره جیمت و تافل رو بگیرین، دیر نیست، حتی بعضی دانشگاه ها ددلاین توی فوریه و مارچ و... دارند، اما اگه همین جور که میگین ، نمی تونید به این زودی ها نمره های زبان رو بگیرین، باز از همین امروز تلاش بکنید، چون خیلی ها مدام میگن امسال نمیشه، سال بعد این کار رو می کنم، و ... آخرش هیچ سالی اقدام نمی کنند.
    فقط کشورایی پیشرو باشه
    به نظرم باید فرق بذارین، چون اینها با هم فرق دارند، برای اپلای بیشتر دانشگاههاشون داستان متفاوتی دارند، سرنوشت های متفاوتی به لحاظ بازار کار برای شما به ارمغان میارن. قوانین مهاجرتی متفاوتی هم دارند.

سلام دوستان امسال بخاطر کرونا و شرایط راتمن شرط جیمت برای دکترای مدیریت را برداشته. آیا دانشگاه دیگری با دکتری مدیریت سراغ دارید که این کارو کرده باشه. من فقط بخاطر جیمت داشتم صبر میکردم برای سال آینده ولی بدون اون امسال همه مدارکم کامله. ممنونم

Junior Member

سلام دوستان امسال بخاطر کرونا و شرایط راتمن شرط جیمت برای دکترای مدیریت را برداشته. آیا دانشگاه دیگری با دکتری مدیریت سراغ دارید که این کارو کرده باشه. من فقط بخاطر جیمت داشتم صبر میکردم برای سال آینده ولی بدون اون امسال همه مدارکم کامله. ممنونم
    بنظرم بهتر است سایت دانشگاه‌های مدنظرتون را تک به تک چک کنید.
    برای UBC و McGill هم چنان gmat لازم است.

Junior Member

بنظرم بهتر است سایت دانشگاه‌های مدنظرتون رو تک به تک چک کنید.
    برای UBC و McGill هم چنان gmat لازم است.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MIS

اونهایی هم که اختیاری کردند توصیه به دادن جیمت کردند. من شخصا 340 دلار هزینه کردم کل کورس و ازمون های جیمت از سایت ام بی ای رو خریدم که کار کنم. ولی طبیعتا اگه بخواید شانس بیشتری داشته باشید توی زمان باقیمانده میشه جیمت داد و نتیجه گرفت

سلام دوستان
    من کارشناسی مهندسی نفت شریف بودم معدلم خوب نبود
    ارشد مهندسی صنایع علم و صنعت خوندم و پروژم زنجیره تامین بوده و معدلم 17 هست
    gre دادم: وربال 155 و کوانت 161
    تافل 4 سال پیش داده بودم و شدم 101و الان اکسپایر شده و 20 روز دیگه ازمون دارم ولی میدونم نمرم زیر 100 نخواهد شد
    مقاله ندارم کلا
    فقط هم برای بیزینس اسکول های کانادا میخوام اقدام کنم، ایمیل زدم چندتا مصاحبه هم داشتم. الان میخوام بدونم واسه کدوم دانشگاها شانسم بالاست؟

به Beedie SFU و John Molson School of Business علاقمندم ولی حس میکنم شانسی ندارم. علاقمندم شهرای بزرگتر برم. اگر کسی پذیرش از بیزینس اسکول داشته ممنون میشم راهنماییم کنه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)