صفحه 53 از 62 نخستنخست ... 34344454647484950515253545556575859606162 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 521 تا 530 , از مجموع 612

موضوع: نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

سلام
    به نظر شما برای دکتری مدیریت اگر از دانشگاههای مک مستر و آلبرتا و کویینز و وسترن اونتارو و HEC مونتریال و یورک پذیرش داشته باشید به ترتیب اولویت کدام گزینه ها را انتخاب میکنید؟
    ممنون

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

خوب این تا حد زیادی بستگی به این دارد که با چه معیاری بخواهید این دانشگاهها را مرتب کنید. مثلا بعضی از دوستان رنکینگ دانشگاه برایشان مهم است. اگر شما هم درجه برایتان مهم است به یکی از این سایتهای رتبه بندی مراجعه بفرمایید و مقایسه کنید. یک لینک اینجا برایتان میکذارم که معتبر است

https://www.timeshighereducation.com...asc/cols/stats

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط kmhassani نمایش پست ها
    سلام
    به نظر شما برای دکتری مدیریت اگر از دانشگاههای مک مستر و آلبرتا و کویینز و وسترن اونتارو و HEC مونتریال و یورک پذیرش داشته باشید به ترتیب اولویت کدام گزینه ها را انتخاب میکنید؟
    ممنون

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

سلام
    ممنون
    یکمی قیاس خوبی نمیشه کرد چون خیلی فاکتورهای مختلف توش درگیر میشه و این نکته هم خیلی مهم هست که چه گرایشی میخواین کار کنین. هر دانشکده ای تو یه حوزه ای بهتر شده.

من باشم چون دکتری یعنی 4-5 سال از بهترین سالهای عمرم ، نمیرم وسط یه شهر کوچیک - حالا میخواد هاروارد باشه ! (کاملا سلیقه ای هست)
    دانشگاه یورک خیلی دانشگاه رنک بالایی نیست ولی چون تو تورنتو هست انتخاب اول من هست.
    بعد آلبرتا (با اینکه شهر کوچیکی هست ولی موقعیت های کاری خوبی تو AIMco هست)
    مک مستر و وسترن هر دو یه سطح برای من دارن.
    بعد کویینز (با اینکه بسیار دانشکده بیزنس خوش نامی داره ، کینگستون شهر خوبی برای 5 سال زندگی نیست)
    در آخر HEC هم رنکینگ و هم اینکه آخر آخرش تو مونترال دونستن زبان فرانسه خیلی مهمه.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Junior Member

ممنون از توضیحاتتون
    به نظرتون بهترین گرایش های رشته مدیریت برای دکتری از نظر بازار کار اکادمیک و غیر اکادمیک و درامد( تا 5 سال آینده) کدوم گرایش هاست؟

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

ممنون از توضیحاتتون
    به نظرتون بهترین گرایش های رشته مدیریت برای دکتری از نظر بازار کار اکادمیک و غیر اکادمیک و درامد( تا 5 سال آینده) کدوم گرایش هاست؟
    سوال شما از پایه نادرست هست ولی چون سیستم فکری خودمون رو میدونم میتونم تا حدی جواب بدم.

مشکل اینجاس که تو جامعه ای یک بعدی به دنیا اومدیم که برق شریف یعنی پاسخ مثبت به آینده و کشاورزی اصلاح نباتات دانشگاه آزاد یعنی بدبختی! لذا همه دنبال نسخه ای میگردن که آینده رو گارانتی کنه!

پاسخ کلی این هست که شما وقتی تو یک حوزه جزو تاپ 5% باشین بازار کار نابی دارین ! و مادامی که زیر 50% افراد باسواد باشین باید دست و پا بزنین که زنده بمونین.
    اما مطمئنا شاخه هایی هستن که جای نفس کشیدن بیشتری به افراد متوسط میدن چون بازار کار خوبی دارن.

پاسخ صحیح میشه: سعی کنین بهترین باشین تو حوزه کاری و تحصیلی خودتون.

شما هرچقد وارد شاخه های کمی بشین تو 5 سال آینده بازار کاری بهتری دارین مثلا بازاریابی ای که متمرکز روی تحلیل داده ها باشه و بیاد مثلا نحوه رفتار خرید مشتری رو در روزهای منتهی به کریسمس تحلیل کنه (یک مثل) شاخه ای که بیاد با ترکیب
    Big Data
    Data mining
    Machine learning
    Computer programming
    پاسخی برای حوزه ای کمی / استراتژیک داشته باشه.

لذا اگه وارد فاینانس بشین و سعی کنین با ابزاری مثل
    Machine learning
    بیاد پیش بینی
    earning
    یک شرکت رو بکنه خیلی بازار خوبی داره.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Junior Member

سلام
    این پست رو جهت اخذ اعتماد بنفس مینویسم، اما امید واهی هم نمیخوام:
    من ارشدم رو تو رشته لجستیک به زبان ترکی دارم تموم میکنم، لیسانس استعداد درخشان بودم و قبل از شروع ارشدم آیلتس 7 گرفتم. امسال یک دوره آنلاین MIT مرتبط با رشته ام رو هم گذروندم و مدرکش رو گرفتم. دو مقاله هم دوره لیسانس کار کردم و از تزمم یک مقاله میتونم دربیارم. با همه اینها اعتماد به نفسم برای اپلای برای آمریکا چیزی شبیه صفره دانشگاه خوب میخوام و GRE هم هنوز ندادم.
    یکی بیاید مرجع ذهنی خوبی برای من بشه برای اپلای
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Business Management

نقل قول نوشته اصلی توسط rahi88l نمایش پست ها
    سلام
    این پست رو جهت اخذ اعتماد بنفس مینویسم، اما امید واهی هم نمیخوام:
    من ارشدم رو تو رشته لجستیک به زبان ترکی دارم تموم میکنم، لیسانس استعداد درخشان بودم و قبل از شروع ارشدم آیلتس 7 گرفتم. امسال یک دوره آنلاین MIT مرتبط با رشته ام رو هم گذروندم و مدرکش رو گرفتم. دو مقاله هم دوره لیسانس کار کردم و از تزمم یک مقاله میتونم دربیارم. با همه اینها اعتماد به نفسم برای اپلای برای آمریکا چیزی شبیه صفره دانشگاه خوب میخوام و GRE هم هنوز ندادم.
    یکی بیاید مرجع ذهنی خوبی برای من بشه برای اپلای
    ممنون
    1.جیمت یا جی آر ای خیلی بالا بگیرید . جوری که نتونن نگیرنتون
    2.مقطع دکتری رو سعی کنین خیلی مرتبط با بکگراندتون انتخاب کنین

Junior Member

سلام من دکترای داروسازی می خونم و الان آخرای درسم هستش. بیشتر به خاطر صنعت داروسازی وارد این رشته شدم، نه بحث های بالینی ش و علاقه به مدیریت یک شرکت در حوزه داروسازی یا درمان داشتم.
    هدف اصلی م هم مهاجرت هستش. اما چون علاقه ای ندارم که برای رشته pharmacy پذیرش بگیرم (چون بیشتر مربوط به مسائل داروخانه ای و بیمارستانی و بالینیه) و همیشه به مباحث بازار سرمایه و مدیریتی علاقه داشتم، می خواستم ببینم که آیا در صورتی که نمره خوبی از آزمون GMAT بگیرم می تونم پذیرش بگیرم با توجه به بک گراندم؟
    راجع به پیش زمینه هام هم بگم که تافل 104 دارم با اسپیک 23 و طلای المپیاد بودم وعضو نخبگان و معدلم هم 18 هستش و رنک 2. (بک گراند آمارم هم خوبه)
    ولی با توجه به پست هایی که خوندم، احساس می کنم که با توجه به نداشتن زمینه ی مدیریتی یا موارد مشابه، شانسم برای پذیرش ضعیفه ولی واقعن علاقه و آرزوم یک مدیر خوب بودن و داشتن یک شرکت موفق هستش و به نظرم تنها راه مهاجرت به این صورته.
    ممنون میشم اگر کسی نکته ای به نظرش می رسه بگه

Member
    رشته و دانشگاه
    UCLA: BA, Business Economics | Harvard: JD, Law

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdiar73 نمایش پست ها
    سلام من دکترای داروسازی می خونم و الان آخرای درسم هستش. بیشتر به خاطر صنعت داروسازی وارد این رشته شدم، نه بحث های بالینی ش و علاقه به مدیریت یک شرکت در حوزه داروسازی یا درمان داشتم.
    هدف اصلی م هم مهاجرت هستش. اما چون علاقه ای ندارم که برای رشته pharmacy پذیرش بگیرم (چون بیشتر مربوط به مسائل داروخانه ای و بیمارستانی و بالینیه) و همیشه به مباحث بازار سرمایه و مدیریتی علاقه داشتم، می خواستم ببینم که آیا در صورتی که نمره خوبی از آزمون GMAT بگیرم می تونم پذیرش بگیرم با توجه به بک گراندم؟
    راجع به پیش زمینه هام هم بگم که تافل 104 دارم با اسپیک 23 و طلای المپیاد بودم وعضو نخبگان و معدلم هم 18 هستش و رنک 2. (بک گراند آمارم هم خوبه)
    ولی با توجه به پست هایی که خوندم، احساس می کنم که با توجه به نداشتن زمینه ی مدیریتی یا موارد مشابه، شانسم برای پذیرش ضعیفه ولی واقعن علاقه و آرزوم یک مدیر خوب بودن و داشتن یک شرکت موفق هستش و به نظرم تنها راه مهاجرت به این صورته.
    ممنون میشم اگر کسی نکته ای به نظرش می رسه بگه
    برای شغل مدیریتی که در نظر داری احتیاج به MBA داری نه دکترا. به‌طور کلی‌ گرفتن MBA از دانشگاهی حداقل مناسب برای ایرانی ها بسیار سخته (حتا سخت تر از پزشکی) ولی میشه از دانشگاه های رده دو و پایین تر گرفت (مثلا BU) و اگر هدفت تاسیس شرکته و احتیاج به پیدا کردن کارفرما نداری بد نیست (البته هزینش پای خودته). کلا به نظر میاد تحقیقات حتا پایه ای هم نکردی در مورد بازار کار اینجا و برنامه ریزی برای رسیدن به هدفت که به شدت لازمه برای اینکه تصویر واقع بینانه ای از راه پیش رو داشته باشی.

سلام
    من لیسانسم حسابداری از دانشگاه سراسری-روزانه با معدل 18.1 و ارشدم مدیریت مالی از دانشگاه سراسری با معدل 18.32 و دانشجوی دکتری علوم تحقیقات هستم رشته مالی معدل 17.5 و هنوز دفاع نکردم. میخوام بدونم برای دکتری مالی اگر اقدام به اپلای کنم تا چ حد شانس قبولی دارم؟ 2تا مقاله آی اس آی و 10 تا همایش و علمی پژوهشی هم دارم . آیلتس نمره 6.5 مجدد هم میخوام امتحان بدم تا با مطالعه نمره بالاتر بگیرم. سابقه تدریس دانشگاهی دارم

بجز امریکا شرایط ادامه تحصیل در همین مقطع دکتری(مثلا برای حسابداری)برای من در کدوم کشورها بیشتر هست؟ فاند رو میخوام کامل باشه و کمک هزینه باشه
    شنیدم هلند و دانمارک هم خوب هستو حقوق میدن ... من ترجیحم انگلیسی زبان بودن برای پذیرشه ک لازم نباشه زبان دیگه ای جز انگلیسی رو امتحان بدم
    اگر میشه من رو راهنمایی کنید:
    1.رشته پیشنهادی برای دوباره دکترا خوندن؟
    2.کشور پیشنهادی؟ مخضوصا بابت هزینه و آینده کاری؟
    3.شانس قبولی من چقدر هست و چقدر امیدوار باشم؟ و چه کارهایی انجام بدم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)