صفحه 56 از 62 نخستنخست ... 64647484950515253545556575859606162 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 612

موضوع: نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

سلام، خیلی ممنون از پاسخ سریعتون
    راستش شاید سوالمو به شیوه بدی مطرح کردم
    در واقع می‌خواستم بدونم اپلای کردن با این شرایط واسه بچه های ایرانی کاری شدنی یا معمول بوده و معدل ارشد نسبتا خوب میتونه اون کمیته پذیرشو مجاب کنه معدل لیسانسو نادیده بگیرن یا خیر؟ تو مهندسی موردای خیلی زیادی دیدم که با معدل پایین تونستن پذیرشای با فاند کامل بگیرن میخواستم بدونم شما اطلاعی دارین که واسه بیزینس اسکولها هم مشاهدات اینچنینی داشتیم؟
    یه سری سوال دیگه هم داشتم که اگر لطف کنید جواب بدید خیلی ممنون میشم
    راستش من از چندین نفر شنیدم که مقاله واسه اپلای مدیریت خیلی نمیتونه اهمیت داشته باشه، چون مقاله تاپ نوشتن تو این حوزه خیلی سخته و مقالات موجودم که حتی ممکنه ISI هم باشن، معمولا تو نشریات سطح پایین هستن که خیلی نمیتونه نظر کمیته پذیرش رو جلب کنه. چفدر این درسته؟
    هدف منم در واقع phd هست و بازم اینو شنیدم که واسه دکترا خیلی اهمیتی به سابقه کاری افراد نمیدن. این موضوع چقدر معتبره؟
    اگه اینطور نیست و واقعا سابقه کار مهمه حتما باید مدیریتی یا سطح بالا باشه که به عنوان پوینت مثبت تو رزومه در نظر بگیرن؟ من یه سری سابقه کارای جزیی تو دو سه تا شرکت در حد دو سال به صورت پاره وقت داشتم که طبعا چون پوزیشناش مدیریتی نیستن حدس میزنم ذکرکردنشون تو رزومه اهمیتی نداشته باشه....؟
    خیلی لطف می کنید اگه توضیح بدین این پیشفرضا و شنیده های من تا چه حد معتبر و نزدیک به واقعیته؟
    بسیار سپاسگزارم

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

سوالات شما را خیلی خوب است که دوستانی که اشراف و تجربه بیشتری دارند مشارکت و همفکری کنند ولی در کلیت سوال شما نه در رشته های بازرگانی و مدیریت که در تمام رشته ها رقابت برای دانشگاههای برتر به شدت زیاد است.

اگر از این رده از دانشگاهها بگذریم منهم موافقم که دوستان با معدل لیسانس نه خیلی بالا هم موفق برای پذیرش و فاند بوده اند هر چند که من فکر میکنم معدل شما جزو معدلهای خیلی پایین نیست. عالی نیست ولی پایین هم خیلی محسوب نمیشود.

در مورد سوالات دیگر هم دادن حکم کلی با توجه به تعدد و تفاوت وسیع دانشگاهها ممکن نیست و باید مورد به مورد بررسی بفرمایید. صفحات انجمن مطالب بسیار خوبی دارد که به شما کمک زیادی میتوانند بکنند و توصیه میکنم از انها با دقت استفاده بفرمایید.

HTH

نقل قول نوشته اصلی توسط Sicario نمایش پست ها
    سلام، خیلی ممنون از پاسخ سریعتون
    راستش شاید سوالمو به شیوه بدی مطرح کردم
    در واقع می‌خواستم بدونم اپلای کردن با این شرایط واسه بچه های ایرانی کاری شدنی یا معمول بوده و معدل ارشد نسبتا خوب میتونه اون کمیته پذیرشو مجاب کنه معدل لیسانسو نادیده بگیرن یا خیر؟ تو مهندسی موردای خیلی زیادی دیدم که با معدل پایین تونستن پذیرشای با فاند کامل بگیرن میخواستم بدونم شما اطلاعی دارین که واسه بیزینس اسکولها هم مشاهدات اینچنینی داشتیم؟
    یه سری سوال دیگه هم داشتم که اگر لطف کنید جواب بدید خیلی ممنون میشم
    راستش من از چندین نفر شنیدم که مقاله واسه اپلای مدیریت خیلی نمیتونه اهمیت داشته باشه، چون مقاله تاپ نوشتن تو این حوزه خیلی سخته و مقالات موجودم که حتی ممکنه ISI هم باشن، معمولا تو نشریات سطح پایین هستن که خیلی نمیتونه نظر کمیته پذیرش رو جلب کنه. چفدر این درسته؟
    هدف منم در واقع phd هست و بازم اینو شنیدم که واسه دکترا خیلی اهمیتی به سابقه کاری افراد نمیدن. این موضوع چقدر معتبره؟
    اگه اینطور نیست و واقعا سابقه کار مهمه حتما باید مدیریتی یا سطح بالا باشه که به عنوان پوینت مثبت تو رزومه در نظر بگیرن؟ من یه سری سابقه کارای جزیی تو دو سه تا شرکت در حد دو سال به صورت پاره وقت داشتم که طبعا چون پوزیشناش مدیریتی نیستن حدس میزنم ذکرکردنشون تو رزومه اهمیتی نداشته باشه....؟
    خیلی لطف می کنید اگه توضیح بدین این پیشفرضا و شنیده های من تا چه حد معتبر و نزدیک به واقعیته؟
    بسیار سپاسگزارم

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

سلام دوستان من سوالم رو تاپبک دیگه هم مطرح کردم امیدوارم مدیران محترم بلاکم نکنن.
    من مقیم کانادا هستم و لیسانس میکروبیولوژی دارم از ایران ولی سابقه 4ساله مدیریت شرکت خودم تو چین رو دارم و میخوام برای IMBA اپلای کنم. تافلم 95 هست ولی خوب دوباره امتحان میدم چون اصلا نخونده بودم و نمرم پایینه.بخصوص اسپیکینگم خراب کرده نمرم رو(21)
    معدل لیسانسم خیلی کمه در حد 13و14 چون عملا اون موقع ها تو بوشهر کار ترخیص میکردم نمره هام کم بود.با این اوصاف فکر میکنین مینونم پذیرش بگیرم با فرض اینکه GRE نمره معمولی بیارم.چون سابقه کار خوبی دارم.و اینکه فکر میکنین جه نمره ای بیارن حداقل میتونم قبولی بگیرم از دانشگاه YORK(schulik)d ;که یکی از بیزینس اسکولهای خوبه کانادا هست.ممنون میشم هر راهنمایی کنید من رو. ضمنا اگه منبع خوبی برا GRE میدونین هم معرفی کنین ممنون میشم کمی سردرگمم.

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط sina_ahmari نمایش پست ها
    سلام دوستان من سوالم رو تاپبک دیگه هم مطرح کردم امیدوارم مدیران محترم بلاکم نکنن.
    من مقیم کانادا هستم و لیسانس میکروبیولوژی دارم از ایران ولی سابقه 4ساله مدیریت شرکت خودم تو چین رو دارم و میخوام برای IMBA اپلای کنم. تافلم 95 هست ولی خوب دوباره امتحان میدم چون اصلا نخونده بودم و نمرم پایینه.بخصوص اسپیکینگم خراب کرده نمرم رو(21)
    معدل لیسانسم خیلی کمه در حد 13و14 چون عملا اون موقع ها تو بوشهر کار ترخیص میکردم نمره هام کم بود.با این اوصاف فکر میکنین مینونم پذیرش بگیرم با فرض اینکه GRE نمره معمولی بیارم.چون سابقه کار خوبی دارم.و اینکه فکر میکنین جه نمره ای بیارن حداقل میتونم قبولی بگیرم از دانشگاه YORK(schulik)d ;که یکی از بیزینس اسکولهای خوبه کانادا هست.ممنون میشم هر راهنمایی کنید من رو. ضمنا اگه منبع خوبی برا GRE میدونین هم معرفی کنین ممنون میشم کمی سردرگمم.
    یورک خیلی راحت پذیرش میده. چند سالیه از تو رنکینگ تاپ ۱۰۰ فاینانشال تایمز خارج شده و کیفیت دوره به شدت پایین اومده. یه جیمت بالای ۵۷۰ داشته باشین میتونین پذیرش بگیرین.
    بهترین کار اینه که حضوری برین دانشکده (یا توشرایط کنونی یه درخواست وقت اسکایپ از منشی دپارتمان بگیرین و باهاشون اسکایپ کنین و بگین شرایطتتون رو. پذیرش میگیرین.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Junior Member

سلام
    من قصد دارم phd مدیریت (گرایش مارکتینگ) دانشگاههای کانادا اپلای کنم.
    ممنون میشم راهنمایی کنید که آیا مکاتبه و ایمیل زدن به استاد میتونه مفید باشه، یا اینکه فقط پر کردن application form کافیه.

مرسی

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

حتما با اساتید تماس بگیرید. حتی اگر دانشگاه این کار را ضروری اعلام نکند احتمال پذیرش شما بسیار بیشتر میشود وقتی استادی شما را پذیرفته باشند.

از ان هم گذشته اگر شما استاد را شناسایی نکنید دانشگاه خودش اقدام میکند و این استاد ضرورتا ممکن است بهترین فرد برای شما یا کار و پروژه شما نباشند.

اختیار و سرنوشت تحصیلتان را در دست خودتان نگه دارید و از دید من به هیچ سیستمی در این مورد اعتماد کامل نکنید.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط maede8563 نمایش پست ها
    سلام
    ممنون میشم راهنمایی کنید که آیا مکاتبه و ایمیل زدن به استاد میتونه مفید باشه، یا اینکه فقط پر کردن application form کافیه.

مرسی
    ویرایش توسط susighton : July 12th, 2020 در ساعت 01:54 PM

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

ApplyAbroad Superstar

من فراموش کردم باید اضافه کنم که بدون حمایت و تایید استاد احتمال دریافت فاند هم بی اندازه کم میشود.

یعنی اگر دانشجوی بسیار بسیار با کیفیت و عالی نباشید در واقع از دیدمن شما را برای فاند درنظر نخواهند گرفت.

نقل قول نوشته اصلی توسط maede8563 نمایش پست ها
    سلام

مرسی

Keep Calm and APPLY ON

کارشناسی حسابداری دانشگاه تهران،
    معدل 14/8 ، نمره آیلتس 7.5 و نمره gre 315
    برای مقطع ارشد در رشته های Business and finance غیر از رشته خودم از دانشگاه های رنک 10-25 کانادا شانس کسب پذیرش دارم؟
    فاند نمیخوام و هدف اصلیم مهاجرت هستش.

سلام
    من لیسانس مدیریت بازرگانی دانشگاه اصفهان با معدل ۱۸
    ارشد مدیریت کارافرینی دانشگاه علامه طباطبایی با معدل ۱۷.۹
    و ۵ سال سابقه کار تو یک شرکت معتبر دارم
    الان دارم زبان میخونم و روی ۷ حساب میکنم و بعدش GRE میدم
    میخوام تو گرایش تبلیغات برای مستر یا phd اقدام کنم
    گرایش تبلیغات هم داخل بیزنس اسکولها هست؟ اگر هست با شرایط من شانس فول فاند هم هست؟
    کسی هست که اطلاعاتی داشته باشه؟

سلام

من لیسانس مدیریت بازرگانی دانشگاه فردوسی مشهد با معدل 19.33 دارم
    و ارشد MBA شریف گرایش سیستم های اطلاعاتی با معدل 17.94

علاقه دارم برای دکتری اپلای کنم منتها بزرگترین مشکلی که دارم اینه که من دوره ارشد پایان نامه نداشتم و اموزش محور بودم. ایا این مورد خیلی تاثیر داره روی پذیرش گرفتن یا نگرفتن؟ چون مقاله هم چیزی ندارم

اگر بتونم نمره تافل بالای 100 و حی آر ای خوبی بگیرم، نمیتونه نبود پایان نامه رو جبران کنه؟

و اینکه روی چه گرایش هایی از مدیریت تمرکز کنم شانس فاند گرفتنم بالاتر میره با این شرایط؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)