صفحه 1 از 62 123456789101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 612

موضوع: نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

Member apocalypse2022 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Finance

پیش فرض نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

دوستان عزیز با توجه به اینکه در چند سال اخیر علاقه به ادامه تحصیل دکتری در زیرمجموعه های بیزینس اسکولهای آمریکای شمالی در ایران زیاد شده تصمیم گرفتم تا با توجه به اطلاعات و تجربیاتی که در این حوزه در چند سال اخیر داشتم نکاتی رو به صورت کلی به شما ارائه کنم. در ضمن این پست کم کم به روز میشه و سوالاتتون رو هم میتونید مطرح کنید.
    * و من یتوکل علی الله فهو حسبه *

The problem with the world is that the intelligent people are full of doubt while the stupid one's are full of confidence

رشته و دانشگاه
    Finance

پیش فرض پاسخ : نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

1- به صورت کلی مهمترین آیتم برای پذیرش در بیزینس اسکول داشتن نمرات بالای GMAT و GRE هست. بسیاری از بیزینس اسکولهای آمریکای شمالی هر دو نمره رو قبول دارن اما ممکنه برخی بیزینس اسکولها بگن تو فلان رشته GMAT برای ما ارجحیت داره و تو رشته فلان نمره GRE. معمولا رشته هایی مثل strategic management, management, human resource management ,accounting، organizational behavior و این تیپ رشته ها GMAT رو بیشتر قبول دارن و رشته هایی مثل Finance, operations management, supply chain management, operations research, management science نمره GRE رو بیشتر قبول دارن. اما نهایتا شما باید حتما جایی که میخواین اپلای کنید رو حتما چک کنید که برای رشته ی شما کدوم رو قبول دارن.

The problem with the world is that the intelligent people are full of doubt while the stupid one's are full of confidence

رشته و دانشگاه
    Finance

2- معمولا بیزینس اسکولها نمره GMAT رو ملاک قرار میدن و شما اگه نمره GRE داشته باشید به GMAT تبدیلش میکنن که به نظرم به نفع GMAT هست. از این لینک که مزبوط به سایت رسمی ETS میتونید نمره GRE رو به GMAT تبدیل کنید. نکته جالب اینه که نمره کوانت GRE شما نقش به مراتب مهمتری در بالا بردن نمره معادل GMAT داره تا نمره وربال. به طور مثال در صورتیکه شما نمره کوانت 170 و نمره 145 وربال داشته باشید نمره معادل GMAT شما 650 خواهد بود اما این قضیه برعکس بشه یعنی نمره 170 وربال و 145 کوانت داشته باشید نمره معادل GMAT شما 540 خواهد شد!!!! که واقعا اختلاف فاحشی باهم دارند پس سعی کنید حتما حتما بالاترین نمره ممکن کوانت رو بیارید تا شانستون برای پذیرش تو بیزینس اسکولها بالا بره ...

رشته و دانشگاه
    Finance

3- خیلیها میپرسند که برای پذیرش دکتری بیزینس اسکولهای آمریکای شمالی چقدر ارتباط با استاد مهمه؟!! میتونم بگم تقریبا هیچی!!! چون برخلاف رشته های مهندسی که استاد فاند رو خیلی جاها میده تو بیزینس اسکول، فاند رو خود دانشکده میده و تصمیم گیری برای پذیرش کاملا در کمیته صورت میگیره و استاد خیلی کار خاصی نمیتونه بکنه!! پس جای وقت تلف کردن برای ارتباط با اساتید، به فکر گرفتن نمره خوب تافل و جی آرای /جیمت باشید. البته میتونید با اساتید در ارتباط باشید و نظرتون رو در مورد شانس پذیرشتون بپرسید و اینکه فیت هستید با دپارتمان یا نه اما اینکه فکر کنید اگه یه استاد جو.اب خیلی خوبی هم داد و کلی از رزومه شما تعریف کرد این یعنی پذیرش قطعی کاملا اشتباهه (تجربه ای که خودم هم با اساتید داشتم اما فهمیدم که کاملا اشتباه میکردم و همه چی تو کمیته مشخص میشه)

رشته و دانشگاه
    Finance

4- نکته مهم بعدی بحث فاند هست. ببینید بهترین مزیت پذیرش دکتری در بیزینس اسکولها اینه که شما با گرفتن پذیرش به صورت اتوماتیک فاند بهتون تعلق میگیره.. اونم به صورت گارانتی شده برای حداقل 4 سال که معمولا برای سال 5 هم میدن . این برخلاف رشته های مهندسی هست که آدم با هزار تا بدبختی پذیرش میگیره بعد تازه بیاد بیفته دنبال استادای دپارتمان که آیا فاند بدن یا نه ... تقریبا تمام بیزینس اسکولهای آمریکای شمالی (آمریکا و کانادا) گارانتی شده فاند برای دانشجوهای دکتراشون میدن و من به شخصه بیزینس اسکولی رو ندیدم که بگه بعد پذیرش باید دنبال فاند باشی.... پس پذیرش دکتری بیزینس اسکول = فاند تپل 4 ساله

رشته و دانشگاه
    Finance

5- بحث بعدی نمره تافل/آیلتس هست. ببینید تقریبا 80-90% بیزینس اسکولهای آمریکا نمره مینیمم 80 (6.5 آیلتس) رو برای پذیرش دکتری اعلام کردن و یه سری هم نمره 100 یا 7 آیلتس (حدود 20%) و اتفاقا اکثر بیزینس اسکولهای تاپ نمره کف 80 هست اما شما باید بدونید که با این نمره تقریبا غیرممکنه به شما پذیرش بدن . درسته که کف نمره 80 اما نمره زیر 90 میتونه خط بطلانی باشه بر اپلیکیشن شما برای پذیرش و برای اطمینان خاطر گرفتن نمره 100 خیال شما رو راحت میکنه .. به شخصه تو چند سال اخیر تعدادی از دوستان رو دیدم که با رنج نمره 90 تا 100 بیزینس پذیرش گرفتن اما زیر 90 رو ندیدم. علتش هم اینه که خیلی از کورسهای دوره دکتری بیزینس با بحث و تبادل نظر دانشجوها تو کلاس همراهه و به همین دلیل داشتن نمره بالای تافل برای دپارتمان خیلی مهمه. در ضمن نمره اسپیکینگ زیر 23 تافل و 6.5 آیلتس هم میتونه نشانه بدی برای دپارتمان در مورد ضعف تواناییهای ارتباطی شما باشه پس سعی کنید نمره اسپیکینگ زیر 23 نشه.

در مورد کانادا هم قریب به اتفاق بیزینس اسکولهاش نمره 100 رو به عنوان نمره مینیمم برای پذیرش اعلام کردن.

رشته و دانشگاه
    Finance

6- نکته مهم بعدی اینه که تو رشته های فایننس و operations management زمینه های وابسته به شدت داشتن بک گراند ریاضی قوی مهم میشه و به همین دلیل هم شاید باشه که خیلی از دانشجوهای دکتری این دو رشته ارشد مهندسی دارن چون کمیته ترجیح میده که بچه هایی با بک گراند قوی ریاضی رو بگیره و این مسئله تو کسانی که مدیریت و بیزینس خوندن به طبع کمتر دیده میشه به همین دلیل بچه های مهندسی مخصوصا مهندسی صنایع، کامپیوتر و همچنین بچه های ریاضی مخصوصا کاربردی شانس بیشتری برای پذیرش تو این رشته ها دارن! البته تو SOP باید در مورد اینکه چرا سمت بیزینس move کردن رو هم بگن و دلایل مناسب و محکمه پسند رو هم بویسن و البته به بیس قوی ریاضی شون هم اشاره کنن! به شخصه من مورد دیدم که با ارشد مهندسی مکانیک الان داره دکتری رفتار سازمانی تو آمریکا میخونه ... کلا فایننسی که تو آمریکا تدریس و آموزش دداه میشه زمین تا آسمان با چیزی که به اسم مدیریت مالی در ایران تدریس میشه فرق داره و نیاز داره تا شما به مباحث ریاضی پیشرفته مثل بهینه سازی، برنامه ریزی تصادفی و ... و همچنین نظریه بازیها و برنامه نویسی، اقتصادسنجی و همچنین آمار پیشرفته مسلط باشید.

Junior Member

سلام دوست عزیز
    ممنون از اطلاعات جامع و کاملتون.
    می تونین چندتا بیزنس اسکول در امریکا برای Phd بازاریابی معرفی کنین؟ ایا اعطای فاند توی سایت این اسکول ها نوشته شده؟ میانگینش چقدر هست؟
    ممنون میشم بنده رو راهنمایی بفرمایید.

Junior Member

سلام دوست عزیز. ممنون از اطلاعات مفیدی که ارائه کردید. میزان فاند در business school در هر سال چقدره معمولا؟
    من شنیدم که بعضی از دوستان حدود 70000 دلار در سال فاند دریافت می کنند در business school.
    آیا دریافت این مقدار فاند در سال امکان پذیره؟
    ممنون میشم اگر به این سوال جواب بدید. با آرزوی سلامتی و شادی برای شما .

رشته و دانشگاه
    Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط ferzhina نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    ممنون از اطلاعات جامع و کاملتون.
    می تونین چندتا بیزنس اسکول در امریکا برای Phd بازاریابی معرفی کنین؟ ایا اعطای فاند توی سایت این اسکول ها نوشته شده؟ میانگینش چقدر هست؟
    ممنون میشم بنده رو راهنمایی بفرمایید.
    دوست عزیز قریب به اتفاق بیزینس اسکولهای آمریکای شمالی دکترای بازایابی دارن . کلا بازاریابی، حسابداری، مدیریت و فایننس رشته های اصلی بیزینس اسکولها هستند و تقریبا همه بیزینس اسکولها این رشته ها رو ارائه میکنن. در مورد فاند هم بلی تو سایتهاشون صراحتا اشاره کردن که به صورت گارانتی شده به شما فاند داده میشه ... معمولا این موضوع رو میتونید در قسمت FAQ یا Admissions سایتهاشون ببینید .. در مورد فاند هم کاملا بستگی یه شهری و ایالتی داره که توش زندگی میکنید.

صفحه 1 از 62 123456789101151 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)