صفحه 10 از 62 نخستنخست 123456789101112131415161718192060 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 612

موضوع: نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط aahonesty نمایش پست ها
    سلام ، بی نهایت ممنونم برای این تاپیک واقعا کلی اطلاعات مفید به دست آوردم. من در حال حاضر دانشجوی رشته MBA آموزش محور هستم هنوز برای زبان امتحان ندادم ولی با توجه به اینکه زبانم خوبه میدونم میتونم نمره خوبی بگیرم . لیسانسم مدیریت مالی بوده معدل لیسانس هم 16.04 بوده الان برای MBA میخوام گرایش انتخاب کنم ولی بین استراتژیک و بازاریابی موندم میخواستم ببینم به نظرتون با توجه به اینکه میخوام برای دکتری برای آمریکا اقدام کنم کدوم بهتره ؟ 5 سال سابقه کار هم تا الان دارم. مرسی از وقتی که میزارید برای پاسخگویی
    بازار یابی
    (گر چه به عوامل مختلف دیگه ای هم ارتباط داره ...)
    inactive account

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط aahonesty نمایش پست ها
    سلام ، بی نهایت ممنونم برای این تاپیک واقعا کلی اطلاعات مفید به دست آوردم. من در حال حاضر دانشجوی رشته MBA آموزش محور هستم هنوز برای زبان امتحان ندادم ولی با توجه به اینکه زبانم خوبه میدونم میتونم نمره خوبی بگیرم . لیسانسم مدیریت مالی بوده معدل لیسانس هم 16.04 بوده الان برای MBA میخوام گرایش انتخاب کنم ولی بین استراتژیک و بازاریابی موندم میخواستم ببینم به نظرتون با توجه به اینکه میخوام برای دکتری برای آمریکا اقدام کنم کدوم بهتره ؟ 5 سال سابقه کار هم تا الان دارم. مرسی از وقتی که میزارید برای پاسخگویی
    تو گرایش استراتژی شما میتونین تخصصتون رو تو مالی هم تعریف کنین ، لذا اگه همچنان از مالی لذت میبرین رفتن سمت گرایش استراتژی خیلی معقول تره ، به نوعی تو شاخه استراتژی باز شما میتونین تخصص برای خودتون تعریف کنین ولی تو بازاریابی تا حد زیادی مشخص شده چیزی که میخواین.
    تو ایران مد شده همه برن بازاریابی ، شاید چون یکمی کوانت تر هست.

به شخصه ، خیلی از استراتژیک خوشم نمیومد ولی خیلی نظرم عوض شده نسبت به این گرایش ، شما خیلی باید مبتکر و خلاق باشین تو استراتژی و آینده کاری اش به مراتب از بازاریابی بهتره
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    صنایع

سلام. یکی از دوستان پاسخ جامع رو دادند. نکته دیگه اینکه اگر قصد ادامه کار , زندگی و یا تحصیل در امریکا داشته باشید با اینکار کردیت خودتون رو به صفر میرسونید و دیگه مورد اعتماد نخواهید بود.

سلام
    من دانشجوی ترم 6 روانشاسی بالینیم با معدل 17.1(تااین ترم)
    هیچ مقاله ای هم ندارم
    من هم به روانشناسی بالینی علاقه دارم هم به MBA
    دارم کلاس های آیلتس رو میرم و فکر میکنم نمره ی خوبی بیارم و این نقطه ی قوتمه
    دوتا سوال دارم
    شانس من برای پذیرش تو فیلد مرتبط با روانشناسی در مقطع ارشد با فاند چقدره؟(nouro psy-cog.psy )یا حتی خوده clinical.psy
    سوال دومم اینه که اگه MBA رو تو ایران بخونم اونوقت شانسم برای پذیرش تو مقطع دکتری با فاند چقدره؟(باتوجه به غیر مرتبط بودن لیسانسم)
    برای من قسمت مالی قضیه (اینکه فاند داشته باشم)بیشتر مهمه تا کشورش(استرالیا گرفته تا کشورهای اسکاندیناوی وغیره)

متشکر

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط astronomist90 نمایش پست ها
    سلام
    من دانشجوی ترم 6 روانشاسی بالینیم با معدل 17.1(تااین ترم)
    هیچ مقاله ای هم ندارم
    من هم به روانشناسی بالینی علاقه دارم هم به MBA
    دارم کلاس های آیلتس رو میرم و فکر میکنم نمره ی خوبی بیارم و این نقطه ی قوتمه
    دوتا سوال دارم
    شانس من برای پذیرش تو فیلد مرتبط با روانشناسی در مقطع ارشد با فاند چقدره؟(nouro psy-cog.psy )یا حتی خوده clinical.psy
    سوال دومم اینه که اگه MBA رو تو ایران بخونم اونوقت شانسم برای پذیرش تو مقطع دکتری با فاند چقدره؟(باتوجه به غیر مرتبط بودن لیسانسم)
    برای من قسمت مالی قضیه (اینکه فاند داشته باشم)بیشتر مهمه تا کشورش(استرالیا گرفته تا کشورهای اسکاندیناوی وغیره)

متشکر
    سلام

1. در مورد سوال اولتون در خصوص پذیرش در مقطع ارشد روانشناسی با فاند، باید این سوال را در تاپیک مربوط به روانشناسی یا سایر بخش های فروم که مرتبط با شانس گرفتن پذیرش (در کشورهای مختلف، آمریکا، اروپا و ...) هستند، مطرح کنید. اینجا در خصوص پذیرش رشته مدیریت بحث میشه. من متاسفانه به شخصه با گرفتن پذیرش در رشته شما آشنایی خاصی ندارم.

2. در مورد سوال دوم: عنوان نفرمودید که آیا دکترای مورد نظر شما روانشناسی می خواهید باشه یا مدیریت؟!
    من فرض را بر این می گذارم که منظورتون رشته های مدیریتی بوده (همونطور که عنوان تاپیک اینجا پذیرش مدیریته): شما با داشتن لیسانس روانشناسی بک گراند خوبی برای بعضی گرایش های دکترای مدیریت از جمله Organizational Behavior و تا حد کمتری HRM و همینطور بعضی شاخه های marketing از جمله consumer behavior دارید. این لیسانس روانشناسی نقطه قوت شما در پذیرش از این گرایش ها خواهد بود. بسیاری از افرادی که در این شاخه ها پذیرش می گیرند یا استاد میشن در واقع بک گراند روانشناسی دارند.
    در مورد فوقتون: من فکر می کنم بهتره همون روانشاسی را ادامه بدید اما با رویکرد مباحث سازمانی، مثلا رشته روانشاسی صنعتی و سازمانی در فوق برای شما مناسبه، یا یک جوری به مباحث Consumer behavior و نوع تصمیم گیری های فردی بپردازید.
    سعی کنید زبانتون را تا جایی که می تونید خوب کنید، به خصوص زبان آکادمیک و علمی تون را، هم از نظر خوندن و گوش دادن و هم نوشتن و حرف زدن. رشته آینده شما در مدیریت به دلیل ماهیتش بسیار به زبان وابسته خواهد بود، بر خلاف بعضی گرایش های مدیریت که بیشتر کمّی هستند.
    سعی کنید در یک یا چند حوزه خاص علایق پژوهشی خودتون را متمرکز کنید و بعد روی اونها کار کنید، مقاله ای مثلا ارائه بدید یا کنفرانسی چیزی.

3. اگر قصد خوندن MBA داشته باشید: تنها مشکلش اینه که یک مقداری دانش اضافی نالازم پیدا می کنید و وقتتون برای اینها تلف میشه، مثلا حسابداری یا مدیریت مالی یا استراتژی یا مدیریت تکنولوژی چندان برای شما به درد بخورد نیست، اما خب اگر MBA ی پیدا کنید که متمرکز باشه روی OB یا روی Marketing از نوع مباحث روانشناسیش (مثل consumer behavior) یا HRM و نظایر اینها، می تونه مفید باشه.

4. معدل لیسانس شما هم نکته قوت دیگه شماست. و همونطور که گفتم رشته لیسانس شما هم برای بعضی گرایش های دکترای مدیریت نه تنها نقطه ضعف نیست بلکه نقطه قوته. اما باید در فوق (به فرض خوندن روانشناسی) یک جوری پیوندش بدید به مباحث مورد علاقه مدیریت که بعضیش را بالا ذکر کردم. خوندن فوقی مثل clinical. psy اگر قصد دارید دکترای مدیریت بخونید، مفید نیست. اما فوقی مثل organizational and industrial psychology می تونه مفید باشه.

موفق باشید
    inactive account

Junior Member

سلام ، من ليسانس و فوق ليسانس حقوق دارم و الان وكيل دادگستري هستم ، رشته دبيرستان و پيش دانشگاهيم رياضي بوده و زبان انگليسي رو بسيار مسلط هستم، از همون اول عاشق اقتصاد و فاينانس و مباحث مالي بودم ولي تقدير من رو به اين سمت برد ، الان ٢٦ سالمه ، ميخوام دوباره كارشناسي بخونم ( دانشگاه آزاد بدون آزمون ) و هدف نهائيم ادامه تحصيل در فاينانس در آمريكاست . حالا از دوستان ميخوام منو راهنمايي كنن كه چه رشته اي رو از كارشناسي بخونم كه به اين هدف نهاييم برسم ؟؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط legal نمایش پست ها
    اين رو هم بگم كه خودم رو براي هرگونه سختي آماده كردم
    احتمالا اگه لیسانس مدیریت(مالی) یا اقتصاد بگیرید بتونید ادامش را فایننس برید و باید جیمت یا gre و تافل خوب داشته باشید(جیمت بالای 700 حتما ،مثلا 730-740 و تافل حدود 110):چون گفتید سخت کوشید یکم نمراتو بالا گفتم!!!
    البته خوندن ی لیسانس دیگه نیاز به تحلیل بیشتری داره با توجه به شرایط خودتون و امکانات مالی و زمانی شما!!!(به شخصه توصیه نمیکنم خوندن یه 4 سال لیسانس دوباره را!!!!)
    راه دیگه که به نظر بهتره ولی شاید جواب بده اینه که برای ارشد یا دکترای مالی با لیسانس حقوقتون(در صورت داشتن معدل بالای لیسانس مثلا 17 و به بالا)اقدام به اپلای کنید.البته باید یه sop توپ بنویسید ک چرا دارید از حقوق میرید به فایننس!
    در هر صورت داشتن جیمت یا جی آر ای بالا و رقابتی و تافل خوب میتونه کمی راهتون را بازتر بکنه
    موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shahmnb نمایش پست ها
    احتمالا اگه لیسانس مدیریت(مالی) یا اقتصاد بگیرید بتونید ادامش را فایننس برید و باید جیمت یا gre و تافل خوب داشته باشید(جیمت بالای 700 حتما ،مثلا 730-740 و تافل حدود 110):چون گفتید سخت کوشید یکم نمراتو بالا گفتم!!!
    البته خوندن ی لیسانس دیگه نیاز به تحلیل بیشتری داره با توجه به شرایط خودتون و امکانات مالی و زمانی شما!!!(به شخصه توصیه نمیکنم خوندن یه 4 سال لیسانس دوباره را!!!!)
    راه دیگه که به نظر بهتره ولی شاید جواب بده اینه که برای ارشد یا دکترای مالی با لیسانس حقوقتون(در صورت داشتن معدل بالای لیسانس مثلا 17 و به بالا)اقدام به اپلای کنید.البته باید یه sop توپ بنویسید ک چرا دارید از حقوق میرید به فایننس!
    در هر صورت داشتن جیمت یا جی آر ای بالا و رقابتی و تافل خوب میتونه کمی راهتون را بازتر بکنه
    موفق باشید
    خيلي ممنون كه زحمت كشيدين پاسخ دادين ، از بقيه عزيزان هم استدعا دارم اگه نكته اي رو لازم ميدونن بگن

سلام دوستان
    من لیسانس مدیریت صنعتی از دانشگاه علامه طباطبایی با معدل 16.06 دارم . به تازگی هم امتحان آیلتس دادم هم مدرکم رو آزاد کردم و حسابی خودم رو آماده کرده بودم که هر چه زودتر برم ، ولی از اونجایی که همه ی دانشگاه های آمریکا و کانادا برای رشته های مدیریت GMAT و سابقه ی کاری میخوان و من هیچ کدوم رو ندارم خیلی خیلی نا امید شدم . واقعا امتحان دادن خیلی برام سخته نمیخوام GMAT بدم
    اگه کسی میتونه دانشگاهی معرفی کنه که از GMAT صرف نظر کنه یا حتی رشته مهندسی که به رشته من بخوره و بهم پذیرش بدن ممنون میشم .
    (من خودم در حال حاضر برای industrial engineering دانشگاه concordia اپلای کردم و جوابش هنوز نیومده ولی خیلی بهش امید ندارم چون نوشته لیسانس باید مهندسی باشه.)

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط negiiinb نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من لیسانس مدیریت صنعتی از دانشگاه علامه طباطبایی با معدل 16.06 دارم . به تازگی هم امتحان آیلتس دادم هم مدرکم رو آزاد کردم و حسابی خودم رو آماده کرده بودم که هر چه زودتر برم ، ولی از اونجایی که همه ی دانشگاه های آمریکا و کانادا برای رشته های مدیریت GMAT و سابقه ی کاری میخوان و من هیچ کدوم رو ندارم خیلی خیلی نا امید شدم . واقعا امتحان دادن خیلی برام سخته نمیخوام GMAT بدم
    اگه کسی میتونه دانشگاهی معرفی کنه که از GMAT صرف نظر کنه یا حتی رشته مهندسی که به رشته من بخوره و بهم پذیرش بدن ممنون میشم .
    (من خودم در حال حاضر برای industrial engineering دانشگاه concordia اپلای کردم و جوابش هنوز نیومده ولی خیلی بهش امید ندارم چون نوشته لیسانس باید مهندسی باشه.)
    سلام
    شما قصدتون پذیرش MBA هست یا پذیرش دکترای مدیریت؟
    معدل لیسانس خوبی هم دارید.
    فقط به فکر آمریکا و کانادا هستید؟ تمایلی برای اروپا ندارید؟
    فاند گرفتن براتون مهمه؟

موفق باشید
    inactive account

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)