صفحه 11 از 62 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 612

موضوع: نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

پیش فرض پاسخ : نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

من برای مستر مدیریت میخوام اپلای کنم و اگر ام بی ای نباشه هم زیاد مهم نیست ، ( بدون فوق مگه دکتری میشه رفت؟)چون قصد دارم بعد از تحصیل بمونم کانادا و آمریکا میخوام باشه ولی بازم خوشحال میشم اگه پیشنهادی برای کشورای دیگه دارین بشنوم
    فاند هم مسلما ترجیح داره ولی بازم مهم نیست اگه شهریه نجومی نباشه
    ممنون از راهنماییتون

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط negiiinb نمایش پست ها
    من برای مستر مدیریت میخوام اپلای کنم و اگر ام بی ای نباشه هم زیاد مهم نیست ، ( بدون فوق مگه دکتری میشه رفت؟)چون قصد دارم بعد از تحصیل بمونم کانادا و آمریکا میخوام باشه ولی بازم خوشحال میشم اگه پیشنهادی برای کشورای دیگه دارین بشنوم
    ممنون از راهنماییتون

MBA که سابقه کار می خواد (معمولا). نه بدون مستر پذیرش دکترا در مدیریت اگه نشدنی نباشه، به ندرته. حداقل زمینه تحقیقاتی می خواد.
    فکر می کنم در اروپا دوره های مستری مرتبط با رشته میتونید پیدا کنید در دانشکده های مدیریت که gmat یا نخوان یا الزامی نباشه، چون بعضی دوره های مدیریت در اروپا برای پذیرش دکترا هم gmat نمی خوان. گرفتن فاند در فوق کار سختیه شاید مثلا partial fund بعضی جاها داشته باشند.
    فقط باید search کنید، تا می تونید.
    مثلا در کشور انگلستان کمتر به نظرم میرسه gmat بخوان.

یا این دوره در دانشگاه goethe آلمان را ببینید، در شرایط پذیرشش معدل دروس نقش اساسی داره تا gmat و حتی بدون gmat هم شاید بشه apply کرد.
    دانشگاه های ایتالیا، هلند، سوئد و انگلستان و فرانسه را هم نگاه بندازید شاید دوره هایی باشند که برای مستر gmat نخوان. از لیست aacsb دانشکده های مدیریت و حسابداری بعضی کشورها را میشه راحت پیدا کرد.
    از رشته های مهندسی من اطلاع چندانی ندارم، همون مهندسی صنایع و engineering management به ذهنم میاد که دومی سابقه کار می خواد.

اما اگر در نهایت هدفتون دکترا گرفتن از کانادا/آمریکا هست باید GMAT/GRE را امتحان بدید، و چرا الان این کار را نکنید؟
    inactive account

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط negiiinb نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون
    کشورهایی مثل مالزی را هم می تونید در نظر بگیرید، شاید GMAT/GRE لازم نداشته باشند و بعد از فوق می تونید برای دانشگاهی در آمریکا، کانادا یا اروپا apply کنید یا وارد بازار کار بشید.
    inactive account

ممنون از راهنماییتون
    حتما چک میکنم

Junior Member

سلام . برای پذیرش در دکترای مدیریت فقط معدل لیسانس مهمه؟ من معدل لیسانسم ( مدیریت دولتی از دانشگاه آزاد ) 14.6 و ارشدم ( مدیریت بازرگانی) 18.48 است. با فرض نمرات قابل قبول دیگه (gre و نمره زبان آیلتس ) شانسی برای فاند در دکترای مدیریت از دانشگاههای کانادا و آمریکا وجود دارد؟ چون من در پستهای قبلی شما این طور متوجه شدم که معدل لیسانس برای داشگاههای ذکر شده از معدل فوق لیسانس مهمتره. با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط maroo نمایش پست ها
    سلام . برای پذیرش در دکترای مدیریت فقط معدل لیسانس مهمه؟ من معدل لیسانسم ( مدیریت دولتی از دانشگاه آزاد ) 14.6 و ارشدم ( مدیریت بازرگانی) 18.48 است. با فرض نمرات قابل قبول دیگه (gre و نمره زبان آیلتس ) شانسی برای فاند در دکترای مدیریت از دانشگاههای کانادا و آمریکا وجود دارد؟ چون من در پستهای قبلی شما این طور متوجه شدم که معدل لیسانس برای داشگاههای ذکر شده از معدل فوق لیسانس مهمتره. با تشکر
    با سلام. معدل لیسانس اهمیت زیادی داره اما معدل شما هم خیلی بد نیست. سعی کنید با نمره تافل و جیمت/جی آر ای و اس او پی خوب جبرانش کنید. حتما شانس دارید

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

دانشگاه های مختلف معیار های متفاوتی دارن ، خیلی از دانشگاه ها تو آمریکای شمالی به معدل 2 سال آخر تحصیل شما نگاه میکنن به عنوان معیار ارزیابی.
    فکر کنین شما 2 تا لیسانس دارین اولی با معدل 19 یکی با معدل 14 ، چرا باید به 19 شما نگاه کنن؟ یا فکر کنین شرایط شما برعکس بود ، لیسانستون معدل 19 و فوق با معدل 15 ، مشخصا معدل مقطع آخر خیلی مهمتر هست.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    دانشگاه های مختلف معیار های متفاوتی دارن ، خیلی از دانشگاه ها تو آمریکای شمالی به معدل 2 سال آخر تحصیل شما نگاه میکنن به عنوان معیار ارزیابی.
    فکر کنین شما 2 تا لیسانس دارین اولی با معدل 19 یکی با معدل 14 ، چرا باید به 19 شما نگاه کنن؟ یا فکر کنین شرایط شما برعکس بود ، لیسانستون معدل 19 و فوق با معدل 15 ، مشخصا معدل مقطع آخر خیلی مهمتر هست.

ممنون از راهنماییتون. می تونم خواهش کنم با توجه به شرایط من و با فرض نمرات gre و آیلتس قابل قبول دانشگاهها ی رو در کانادا و آمریکا با در نظر گرفتن فاند که امکان پذیرش بیشتر دارند معرفی کنید. با سپاس

Junior Member

ممنون از راهنماییتون. می تونم خواهش کنم با توجه به شرایط من و با فرض نمرات gre و آیلتس قابل قبول دانشگاهها ی رو در کانادا و آمریکا با در نظر گرفتن فاند که امکان پذیرش بیشتر دارند معرفی کنید. با سپاس

ببینید دوست عزیز، شانس پذیرش رو کسی نمیتونه بگه. ضمن اینکه شما اول باید آزمون ها رو بدذین ونمره تافل و جیمت رو داشته باشین بعد شروع به انتخاب دانشگاه ها کنین. توی وبسایت www.eduniversal.com میتونین به تفکیک کشورا اسامی بیزنس اسکول ها یا دانشکده های مدیریت رو ببینید....مسلما توی کانادا پنج تای اول و آمریکا شانس پذیرش توی بیست تای اول واقعا ناچیزه برای ما چون رقابت شدیده اما بقیه جاها باید ببینید شرایطشون چیه و مهمتر از همه علاقه شما به زمینه تحقیقاتی اساتیدشون نزدیکه یا نه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)