صفحه 12 از 62 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 612

موضوع: نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

سلام.
    با تشکر از راهنماییهای مفید دوستان. یک سوال داشتم. من کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی هستم. قبلا در مورد پذیرش دکترا سوال پرسیدم و جواب هم گرفتم . می خواستم ببینم می تونم برای مستر واسه کانادا و آمریکا اقدام کنم یعنی امکانش هست؟ بیشتر منظورم اینه که بهتره برای دکترا اقدام کنم یا برای فوق؟ کدوم رو پیشنهاد می کنید؟ ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط maroo نمایش پست ها
    سلام.
    با تشکر از راهنماییهای مفید دوستان. یک سوال داشتم. من کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی هستم. قبلا در مورد پذیرش دکترا سوال پرسیدم و جواب هم گرفتم . می خواستم ببینم می تونم برای مستر واسه کانادا و آمریکا اقدام کنم یعنی امکانش هست؟ بیشتر منظورم اینه که بهتره برای دکترا اقدام کنم یا برای فوق؟ کدوم رو پیشنهاد می کنید؟ ممنون
    خب اين يك تصميمه كه خودتون بايد بگيريد. دو عامل مهم رو بايد در نظر بگيريد. اول اينكه معمولا دوره هاي مستر يا ام بي اي پولي هستن توي امريكا و كانادا و بايد هزينه اش رو داشته باشين. مورد دوم اينكه شما اگه فوق بخونين بايد وارد بازار كار توي صنعت بشين يعني شركت ها كه خب مهارت هاي خلص خودش رو ميطلبه و اگه دكترا بخونين توي مديريت به احتمال زياد وارد محيط اكادميك ميشين كه يا تدريسه بيشتر يا تحقيق يا تركيبي از هردو. اين شمايين كه بايد ببينيد كدومم مسير شغلي رو دوست دارين. در كل اما گرفتن پذيرش براي مستر راحت تر از دكتراست.

نقل قول نوشته اصلی توسط mh_sadri نمایش پست ها
    ببینید دوست عزیز، شانس پذیرش رو کسی نمیتونه بگه. ضمن اینکه شما اول باید آزمون ها رو بدذین ونمره تافل و جیمت رو داشته باشین بعد شروع به انتخاب دانشگاه ها کنین. توی وبسایت www.eduniversal.com میتونین به تفکیک کشورا اسامی بیزنس اسکول ها یا دانشکده های مدیریت رو ببینید....مسلما توی کانادا پنج تای اول و آمریکا شانس پذیرش توی بیست تای اول واقعا ناچیزه برای ما چون رقابت شدیده اما بقیه جاها باید ببینید شرایطشون چیه و مهمتر از همه علاقه شما به زمینه تحقیقاتی اساتیدشون نزدیکه یا نه.
    www.eduniversal-ranking.com

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Business Management

نقل قول نوشته اصلی توسط mh_sadri نمایش پست ها
    خب اين يك تصميمه كه خودتون بايد بگيريد. دو عامل مهم رو بايد در نظر بگيريد. اول اينكه معمولا دوره هاي مستر يا ام بي اي پولي هستن توي امريكا و كانادا و بايد هزينه اش رو داشته باشين. مورد دوم اينكه شما اگه فوق بخونين بايد وارد بازار كار توي صنعت بشين يعني شركت ها كه خب مهارت هاي خلص خودش رو ميطلبه و اگه دكترا بخونين توي مديريت به احتمال زياد وارد محيط اكادميك ميشين كه يا تدريسه بيشتر يا تحقيق يا تركيبي از هردو. اين شمايين كه بايد ببينيد كدومم مسير شغلي رو دوست دارين. در كل اما گرفتن پذيرش براي مستر راحت تر از دكتراست.
    ببخشید یه سوال . اگه کسی دکترا بگیره امکان کار براش تو صنعت یا شرکت نیست ؟ چون من خودم ارشد مدیریت بازرگانی هستم و میخوام برا دکترا اقدام کنم اما کار اجرایی و شرکتی رو ترجیح میدم به آکادمیک . با این تفاسیر برا ارشد مجدد اقدام کنم آیا ؟؟؟

سلام،از تاپیک خوبتون خیلی ممنون چنتا سوال داشتم.
    من دانشجوی ارشد مدیریت بازاریابی ترم دو هستم ی دانشگاه دولتی.لیسانس بازرگانی با معدل 13.68 ی دانشگاه دولتی.البته معدل ارشدم خیلی بهتر میشه.زبانم عادیه ،جیمت ندارم فعلا. مقاله و رزومه خاسی هم ندارم فعلا.هدفم تو زندگی پیشرفته از همه نظر پول ، علم ، کار و.. میخام واقعا تغیرکنم و از زندگی بهترین استفاده رو کنم قبلا زیاد این طوری فکر نمیکردم.میخام واسه آیندم تصمیم بگیرم و وقت بزارم که چ راهی رو برم . بنظرتون اگ تلاش کنم با این سطح علمی شانس واسه دکترا تو ی کشور خوب( امریکا یا هر کشوری که از نظر علمی و پول و زندگی گزینه خوبی باشه) دانشگاه خوب (از نظر فاند کامل و علم ) دارم ؟؟؟اگ میشه لطفا راهنمایی کنید چون واقعا سردرگمم و از جایگام راضی نیستم میخام پیشرفت کنم. چه پیشنهادی به من میکنید .ممنون از کمکتون

نقل قول نوشته اصلی توسط Predat0r نمایش پست ها
    ببخشید یه سوال . اگه کسی دکترا بگیره امکان کار براش تو صنعت یا شرکت نیست ؟ چون من خودم ارشد مدیریت بازرگانی هستم و میخوام برا دکترا اقدام کنم اما کار اجرایی و شرکتی رو ترجیح میدم به آکادمیک . با این تفاسیر برا ارشد مجدد اقدام کنم آیا ؟؟؟
    امكانش كه هست اما قطعا ازتون ميپرسن چرا پي اچ دي خوندين؟ چون براي كار اجرايي نياز به دكترا نيست، البته با دكترا ميشه شركتهاي تحقيقاتي يا مشاوره هم براي كار اقدام كرد، ولي باز ميگم مرسومه كه كار اكادميك كنيد بعد از فارغ التحصيلي

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    mba esf

سلام من امسال کنکور mba وبا توجه به رتبم تهرانو میارم میخاسم بدونم برا اپلای غیر تافل ایلس و gre چی کارا باید کرد .شنیدم که phd مدیریت میشه رفت ولی dba نمیشه رفت.خیلی کنجکاوم که بدونم چی کار باید کرد

Junior Member

سلام مرسی از اطلاعات
    وضعیت تحصیلی من
    لیسانس مدیریت جهانگردی با معدل 15:60 از دانشگاه غیرانتفایی
    فوق لیسانس personnel management از دانشگاه wadia college در هند و معدل second class
    من قصد دارم برای دکترا در رشته منابع انسانی شرکت کنم در امریکا یا کانادا و المان رو هم مد نظر دارم اما الان با خوندن مطالبی که گذاشتید متوجه شدم علاوه بر مدرک ایلتس که دارم تلاشمو میکنم که 7بگیرم به مدارک Gmat هم نیاز دارم .اما سوالی که دارم اینه من چقدر شانس گرفتن فاند دارم و کدوم کشورها میتونه برام خوب باشه ؟ و اگر بخوام در زمینه هتلداری اقدام کنم شرایط به چه صورته ؟ و اینکه دانشگاهی که ازش فوق گرفتم مورد تایید ایران نبوده ایا برام مشکلی ایجاد میکنه یا نه؟
    مرسی

Junior Member

سلام .من ارشد مدیریت منابع انسانی از هند دارم .سوالم اینکه من باید امتحان ایلتس بدم یا نه چون مدرکم به زبان انگلیسیه خیلی شنیدم که نیازی نیست اما مطمءن نیستم

Junior Member

سلام دوستان
    من شرح کلی از خودم میدم
    ببینید برای گرفتن فاند کامل تو امریکا یا کاندا شانسی دارم یا نه؟
    کارشناسی م برق- الکترونیک بوده با معدل 19.06 از دانشگاه ازاد
    ارشدم mba دانشگاه سراسری معدل 19.32
    2 تا مقاله فارسی دارم
    ولی مقاله خارجی ندارم
    نمیدونم تو کدوم گرایش بنویسم و از کجا شروع کنم
    زبانم خوبه ولی هنوز برای مدرک ایلتس اقدام نکردم
    اگه دوستان منو رهنمایی کنن در خصوص دانشگاه و گرایش دکترا ممنون میشم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)