صفحه 13 از 62 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 612

موضوع: نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط amerirad نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من شرح کلی از خودم میدم
    ببینید برای گرفتن فاند کامل تو امریکا یا کاندا شانسی دارم یا نه؟
    کارشناسی م برق- الکترونیک بوده با معدل 19.06 از دانشگاه ازاد
    ارشدم mba دانشگاه سراسری معدل 19.32
    2 تا مقاله فارسی دارم
    ولی مقاله خارجی ندارم
    نمیدونم تو کدوم گرایش بنویسم و از کجا شروع کنم
    زبانم خوبه ولی هنوز برای مدرک ایلتس اقدام نکردم
    اگه دوستان منو رهنمایی کنن در خصوص دانشگاه و گرایش دکترا ممنون میشم
    دوست عزیز چند صفحه از تاپیک دکترای مدیریت رو بخونید، خیلی چیزا متوجه خواهید شد.
    1 معدلاتون عالیه!
    2 بدون تافل/آیلتس، gre/gmat هیچکسی نمیتونه بهتون کمک کنه، یعنی باید نمره زبان و ازمون تحصیلی خارجتون مشخص باشه! چون مبنای پذیرش اونور خیلی مبتنی بر نمرات این دو آزمونه.
    برای اینکار بخش ,ویکی سایت رو بگردید و همچنین تاپیکای مربوطه مدیریت و اقتصاد.
    در ضمن گرایش های مختلف مبنای پذیرش متفاوت و در بعضی نمرات بالاتری میخان یعنی رقابتی تر هستن مثل فایننس.
    معمولا تافل بالای 100
    gmatبالای 670
    gre بالای 315
    البته بسته به رنک دانشگاه نمرات بالاتری گهگاه میخان.
    مثلا دانشگاهای رده بالا 700 حداقل نمره برای بررسی فرم تقاضای شماست مثل تافل 100.
    من کلی پاسخ دادم برای بررسی بیشتر بقیه تاپیکا رو نگاه کنید تمبلی نکن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    دوست عزیز چند صفحه از تاپیک دکترای مدیریت رو بخونید، خیلی چیزا متوجه خواهید شد.
    1 معدلاتون عالیه!
    2 بدون تافل/آیلتس، gre/gmat هیچکسی نمیتونه بهتون کمک کنه، یعنی باید نمره زبان و ازمون تحصیلی خارجتون مشخص باشه! چون مبنای پذیرش اونور خیلی مبتنی بر نمرات این دو آزمونه.
    برای اینکار بخش ,ویکی سایت رو بگردید و همچنین تاپیکای مربوطه مدیریت و اقتصاد.
    در ضمن گرایش های مختلف مبنای پذیرش متفاوت و در بعضی نمرات بالاتری میخان یعنی رقابتی تر هستن مثل فایننس.
    معمولا تافل بالای 100
    gmatبالای 670
    gre بالای 315
    البته بسته به رنک دانشگاه نمرات بالاتری گهگاه میخان.
    مثلا دانشگاهای رده بالا 700 حداقل نمره برای بررسی فرم تقاضای شماست مثل تافل 100.
    من کلی پاسخ دادم برای بررسی بیشتر بقیه تاپیکا رو نگاه کنید تمبلی نکن.
    ممنونم ک پاسخ دادین
    من خیلی از پست ها رو خوندم
    نگرانیم از اینکه
    1 سابقه کار ندارم
    2 اینکه برای تهیه این مدارک و نوشتن مقاله خارجی حدودا یکسال ونیم وقت لازم دارم
    این گپ ایجاد شده تاثبر منفی نداره؟
    سابقه کار چی؟
    پیشاپیش از لطفتون ممنونم

ممنونم ک پاسخ دادین
    من خیلی از پست ها رو خوندم
    نگرانیم از اینکه
    1 سابقه کار ندارم
    2 اینکه برای تهیه این مدارک و نوشتن مقاله خارجی حدودا یکسال ونیم وقت لازم دارم
    این گپ ایجاد شده تاثبر منفی نداره؟
    سابقه کار چی؟
    پیشاپیش از لطفتون ممنونم
    (البته این تاپیک جاش نیست)
    خواهش میکنم. طبق اطلاعاتم از دوستان، سایت دانشگاهها و خود فروم،
    اولویت دانشگاههای آمریکایی
    1 gmat/gre
    2 تافل(آیلتس)
    3 نمره لیسانس
    4 نمره فوق
    5 publications
    6سابقه کار/ مدال/ اختراع و ....
    شما اگر کسایی که پذیرش گرفتن(خود فروم) و یا رو خود سایت دانشگاهها(دانشکده) پرونده دانشجوها رو ببینید، سابقه کار سن، مدرک و .... رو زده.
    بجای مقاله روی 2 مورد اولی کار کنید.
    در مورد گرایش که نظر خودتونه، گرایش های سخت تر و رقابتی تر مثل فایننس تا گرایش هایی مثل منابع انسانی و شاید استراتژی. هرچی سخت تر و رقابتی تر پر بازده تر(پول و کار) .بعلاوه معمولا دانشگاهها در برخی گرایشات کمی تر رو gre و در برخی گرایشات محض تر gmat رو یا میپذیرن و یا اولویت دارند(گرچه میشه متقاعدشون کرد که اینجا ایرانه و ما gmat نداریم!).
    در مورد گپ، اگر منظورتون از تاریخ فارغ تحصیلیتون هست که ممکنه پس از پذیرش و تو دریافت ویزا ازتون بپرسن فک کنم.
    یه نکته ای بهتون بگم، فارغ از تمام موارد شما دارید برای مدیریت پذیرش میگیرد نه مهندسی!

موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    (البته این تاپیک جاش نیست)
    خواهش میکنم. طبق اطلاعاتم از دوستان، سایت دانشگاهها و خود فروم،
    اولویت دانشگاههای آمریکایی
    1 gmat/gre
    2 تافل(آیلتس)
    3 نمره لیسانس
    4 نمره فوق
    5 publications
    6سابقه کار/ مدال/ اختراع و ....
    شما اگر کسایی که پذیرش گرفتن(خود فروم) و یا رو خود سایت دانشگاهها(دانشکده) پرونده دانشجوها رو ببینید، سابقه کار سن، مدرک و .... رو زده.
    بجای مقاله روی 2 مورد اولی کار کنید.
    در مورد گرایش که نظر خودتونه، گرایش های سخت تر و رقابتی تر مثل فایننس تا گرایش هایی مثل منابع انسانی و شاید استراتژی. هرچی سخت تر و رقابتی تر پر بازده تر(پول و کار) .بعلاوه معمولا دانشگاهها در برخی گرایشات کمی تر رو gre و در برخی گرایشات محض تر gmat رو یا میپذیرن و یا اولویت دارند(گرچه میشه متقاعدشون کرد که اینجا ایرانه و ما gmat نداریم!).
    در مورد گپ، اگر منظورتون از تاریخ فارغ تحصیلیتون هست که ممکنه پس از پذیرش و تو دریافت ویزا ازتون بپرسن فک کنم.
    یه نکته ای بهتون بگم، فارغ از تمام موارد شما دارید برای مدیریت پذیرش میگیرد نه مهندسی!

موفق باشید
    ببخشید بابت اینکه خارج از تاپیک شد سوالاتم
    چشم . رو دو تا امتحان تمرکز میکنم
    فقط نکته ای رو ک گفتید متوجه نشدم؟!

ببخشید بابت اینکه خارج از تاپیک شد سوالاتم
    چشم . رو دو تا امتحان تمرکز میکنم
    فقط نکته ای رو ک گفتید متوجه نشدم؟!
    یعنی اینکه مدیریت در ایران نابوده، استاد شناخته شده در ایران نداریم. خود مدیریت و اقتصاد هم در فرنگ بسیار آش دهن سوزی هست.
    ولی اگر بخای پذیرش بگیری، مطمئنا میتونی، البته با تلاش زیاد و یه کم شانس.

Junior Member

سلام مرسی از اطلاعات
    وضعیت تحصیلی من
    لیسانس مدیریت جهانگردی با معدل 15:60 از دانشگاه غیرانتفایی
    فوق لیسانس personnel management از دانشگاه wadia college در هند و معدل second class
    من قصد دارم برای دکترا در رشته منابع انسانی شرکت کنم در امریکا یا کانادا و المان رو هم مد نظر دارم اما الان با خوندن مطالبی که گذاشتید متوجه شدم علاوه بر مدرک ایلتس که دارم تلاشمو میکنم که 7بگیرم به مدارک Gmat هم نیاز دارم .اما سوالی که دارم اینه من چقدر شانس گرفتن فاند دارم و کدوم کشورها میتونه برام خوب باشه ؟ و اگر بخوام در زمینه هتلداری اقدام کنم شرایط به چه صورته ؟ و اینکه دانشگاهی که ازش فوق گرفتم مورد تایید ایران نبوده ایا برام مشکلی ایجاد میکنه یا نه؟
    مرسی

سلام و خسته نباشید
    من الان لیسانس مکانیک دارم با معدل 14.21 و کنکور ارشد در رشه مدیریت امتحان دادم که یا MBA گرایش بازاریابی و یا مدریت اجرایی قبول میشم بنا به دلایلی من مجبورم که در ایران فوق لیسانس بخونم ولی قصد دارم که حسابی درس بخونم تا معدلم بالا بشه . سطح زبانم در حال حاضر آیلتس 6 هست ولی میتونم تا 8 هم برسونمش میخواستم بدونم با این شرایط شانس گرفتن پذیرش دکترا برای من چقدره ؟ ومیتونم در مقطع دکترا برای سایر گرایش مدیریت ها نه فقط DBA پذیرش بگیرم؟ آیا به نظرتون ایده خوبیه که سال آینده کنکور بدم و رشته خودم را ادامه بدم بعدش پذیرش دکترا بگیرم در رشته مدیریت؟
    با تشکر فراوان
    ویرایش توسط mehrdadenayat : August 11th, 2015 در ساعت 12:30 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdadenayat نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید
    من الان لیسانس مکانیک دارم با معدل 14.21 و کنکور ارشد در رشه مدیریت امتحان دادم که یا MBA گرایش بازاریابی و یا مدریت اجرایی قبول میشم بنا به دلایلی من مجبورم که در ایران فوق لیسانس بخونم ولی قصد دارم که حسابی درس بخونم تا معدلم بالا بشه . سطح زبانم در حال حاضر آیلتس 6 هست ولی میتونم تا 8 هم برسونمش میخواستم بدونم با این شرایط شانس گرفتن پذیرش دکترا برای من چقدره ؟ ومیتونم در مقطع دکترا برای سایر گرایش مدیریت ها نه فقط DBA پذیرش بگیرم؟ آیا به نظرتون ایده خوبیه که سال آینده کنکور بدم و رشته خودم را ادامه بدم بعدش پذیرش دکترا بگیرم در رشته مدیریت؟
    با تشکر فراوان
    اگر بخواید دکترای مدیریت بخونید باید یک ام بی ای یا فوق لیسانس مرتبط مدیریت خونده باشید... اگر نمره تافل و جیمت/چی ار ای خوبی داشته باشین و یک اس اوپی ابل قبول میتونین پذیرش بگیرین در مقطع دکترا...فقط بدونین که دکترای مدیریت میشه PhD of Management و با DBA متفاوته. دی بی ای اغلب به صورت پاره وقته و برای مدیران شرکت ها و یا صاحبان کسب و کاره و هزینه بالایی داره...رویکردشم کمتر ریسرچ و آکادمیکه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع،دانشگاه صنعتی شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط apocalypse2022 نمایش پست ها
    دوستان عزیز با توجه به اینکه در چند سال اخیر علاقه به ادامه تحصیل دکتری در زیرمجموعه های بیزینس اسکولهای آمریکای شمالی در ایران زیاد شده تصمیم گرفتم تا با توجه به اطلاعات و تجربیاتی که در این حوزه در چند سال اخیر داشتم نکاتی رو به صورت کلی به شما ارائه کنم. در ضمن این پست کم کم به روز میشه و سوالاتتون رو هم میتونید مطرح کنید.
    سلام
    من دانشجوی کارشناسی مهندسی صنایع،دانشگاه صنعتی شریف هستم.معدل خوبی ندارم،بدون درنظر گرفت دروس افتاده،معدل 110 واحد پاس شده ام حدود 13.6 است.چند سوال دارم:
    1- آیا امکان اپلای برای دکتری مستقیم دریکی از زیرشاخه های مدیریت با فاند حداقل سالانه به میزانی که هم زندگی راحتی داشته باشم و هم بتوانم پس انداز کنم برای من موجود است؟
    2-چه مدت زمان میرد تا فردی مثل من که حدود نمره تافلش 70 است به نمره 100 برسد و در آزمون جی آر ای نمره ی قابل توجهی برای برطرف کردن ضعف در معدل کسب کند؟
    3-آیا زدن تست های جی.مت به آزمون جی.آر.ای کمکی میکند؟

اگر سوالات پریشان و بی ربط به نظر میرسد معذرت میخوام.
    با تشکر از راهنماییتون

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrunabd نمایش پست ها
    سلام
    من دانشجوی کارشناسی مهندسی صنایع،دانشگاه صنعتی شریف هستم.معدل خوبی ندارم،بدون درنظر گرفت دروس افتاده،معدل 110 واحد پاس شده ام حدود 13.6 است.چند سوال دارم:
    1- آیا امکان اپلای برای دکتری مستقیم دریکی از زیرشاخه های مدیریت با فاند حداقل سالانه به میزانی که هم زندگی راحتی داشته باشم و هم بتوانم پس انداز کنم برای من موجود است؟
    2-چه مدت زمان میرد تا فردی مثل من که حدود نمره تافلش 70 است به نمره 100 برسد و در آزمون جی آر ای نمره ی قابل توجهی برای برطرف کردن ضعف در معدل کسب کند؟
    3-آیا زدن تست های جی.مت به آزمون جی.آر.ای کمکی میکند؟

اگر سوالات پریشان و بی ربط به نظر میرسد معذرت میخوام.
    با تشکر از راهنماییتون
    1. هیچ چیز نشدنی ای وجود نداره ولی شانس شما خیلی کمه ، رزومه های بسیار قوی ای اپلای میکنن هرسال برای دکتری مدیریت.
    2. هر روز اگه 3-4 ساعت وقت به زبان اختصاص بدین شاید 6 ماهه از 70 به 100 برسین (یه تقریب بود)
    3. قسمت ریاضی اش شاید شباهتی داشته باشه ولی قسمت وربال که اصلا نه !
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)