صفحه 15 از 62 نخستنخست ... 5678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 612

موضوع: نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    کی همچین قانون کلی ای داده؟ این حرفها خنده داره ، مگه میشه یه قانون کلی برای 40 تا دانشگاه با هم صادر کرد؟
    315 که نمره خوبی نیست ! برای دکتری شما مینیمم 320 میخواین (جیمت 650) تازه مینیمم. حالا اگه میخواین یه پوینت مثبت تو رزومه شما باشه و بتونین بقیه کمبود ها رو کمرنگ کنین بهتره این نمره بالاتر هم باشه (325)
    برای هردو میتونین اقدام کنین ، ولی هدفتون چی هست؟ مهاجرت؟ کسب علم؟ پول؟
    مهاجرت و کار

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط ghafooor نمایش پست ها
    مهاجرت و کار
    اگه هدف مهاجرته به نظرم یه دانشگاه معمولی رو به پایین تو کانادا پیدا کن و برای فوقش اپلای کن و مطمئنا بهت بورس هم میدن ، بیا اینجا درس بخون و تا فارغ التحصیل شدی یه کار نیم بند گیر بیار ، به محضی که کار رو پیدا کنی دولت اجازه میده که پرونده مهاجرتی باز کنی که ظرف این مدت PR (کار اقامت) رو بهت میدن. بعد گرفتن کارت هم بعد از 3-4 سال پاسپورت میتونی اپلای کنی.
    پس هدفت رو بذار روی دانشگاه های زیر پونزی ، نه دانشگاه هایی که اسم و رسم دارن. کانادا برای مهاجرت خیلی مناسب هست ولی اگه دنبال کار هستی باید بری آمریکا.
    رشته ات رو هم خیلی حساس نباش. یه دانشگاه معقول پیدا کن و برای فوق Operation اپلای کن و هدفت این باشه که هزینه هات رو دانشگاه کاور کنه ، دیگه راحت میری و یه سالی درس میخونی و کار رو که گرفتی پروسه مهاجرت رو شروع میکنی.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Junior Member

سلام دوستان ميشه راهنمايي كنين با توجه به رزومه من ايا شانس گرفتن فاند در كانادا امريكا يا اروپا دارم؟ راستش من هدفم مهاجرت هست ولي چرن سابقه كار ندارم ميخوام تحصيلي برم.
    ليسانس دانشگاه دولتي شيراز معدل ١٣.٥
    شش ماه بورسيه اتحاديه اروپا در تركيه
    فوق مديريت منابع انساني از مالزي معدل A(٣.٨٦)(١٩.٥)
    ٢ مقاله isi/impact factor
    2 سال سايقه كار پارت تايم در حوزه مديريت منابع انساني
    ielts6.5

اگه هدف مهاجرته به نظرم یه دانشگاه معمولی رو به پایین تو کانادا پیدا کن و برای فوقش اپلای کن و مطمئنا بهت بورس هم میدن ، بیا اینجا درس بخون و تا فارغ التحصیل شدی یه کار نیم بند گیر بیار ، به محضی که کار رو پیدا کنی دولت اجازه میده که پرونده مهاجرتی باز کنی که ظرف این مدت PR (کار اقامت) رو بهت میدن. بعد گرفتن کارت هم بعد از 3-4 سال پاسپورت میتونی اپلای کنی.
    پس هدفت رو بذار روی دانشگاه های زیر پونزی ، نه دانشگاه هایی که اسم و رسم دارن. کانادا برای مهاجرت خیلی مناسب هست ولی اگه دنبال کار هستی باید بری آمریکا.
    رشته ات رو هم خیلی حساس نباش. یه دانشگاه معقول پیدا کن و برای فوق Operation اپلای کن و هدفت این باشه که هزینه هات رو دانشگاه کاور کنه ، دیگه راحت میری و یه سالی درس میخونی و کار رو که گرفتی پروسه مهاجرت رو شروع میکنی.
    با تشکر چرا امیرکا برای کار بهتره؟ چون در امریکا محدودیت روی ویزای کار خیلی بیشتر هست و اینطور که من توی سایتهای خودشون خوندم این به غیر از مشکل کردن کار دانشجوها باعث میشه شرکتها هم به خاطر دردسرش از استخدام خارجی ها فراری باشند

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط solidsnake نمایش پست ها
    با تشکر چرا امیرکا برای کار بهتره؟ چون در امریکا محدودیت روی ویزای کار خیلی بیشتر هست و اینطور که من توی سایتهای خودشون خوندم این به غیر از مشکل کردن کار دانشجوها باعث میشه شرکتها هم به خاطر دردسرش از استخدام خارجی ها فراری باشند
    اون فرمایش شما کاملا صحیح هست.
    منظور من از کار کردن تو آمریکا بهتره یعنی وقتی تو آمریکا کار میکنین جای رشد بیشتر دارین ، امکان بالا رفتن بیشتره ، حقوق بهتره و امکانات تو جامعه بیشتره. ولی اگه نقطه نظر شما نگاه کنیم که آیا کار گرفتن از آمریکا کار ساده ای هست ، خیر. چه پذیرش گرفتن و ویزا دانشجویی گرفتن از کانادا و چه کار گرفتن و ویزای کاری گرفتن از آمریکا هردو سخت و تریکی هستن.

آمریکایی ها سخت اسپانسر میشن برای ویزای کاری ولی نشدنی نیست.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط venoos_zi نمایش پست ها
    سلام دوستان ميشه راهنمايي كنين با توجه به رزومه من ايا شانس گرفتن فاند در كانادا امريكا يا اروپا دارم؟ راستش من هدفم مهاجرت هست ولي چرن سابقه كار ندارم ميخوام تحصيلي برم.
    ليسانس دانشگاه دولتي شيراز معدل ١٣.٥
    شش ماه بورسيه اتحاديه اروپا در تركيه
    فوق مديريت منابع انساني از مالزي معدل A(٣.٨٦)(١٩.٥)
    ٢ مقاله isi/impact factor
    2 سال سايقه كار پارت تايم در حوزه مديريت منابع انساني
    ielts6.5
    چی دکتری یا فوق؟ رزومه شما خوبه اگه بخواین یه فوق دیگه برین ولی فکر کنم نمره آیلتس تو حوزه علوم انسانی غالبا باید بالای 7 باشه لذا شاید یه 0.5 نمره کم دارین. (باز باید با دانشگاه های هدف دبل چک کنین)
    آمریکایی ها غالبا تافل رو ترجیح میدن و بعضی هاشون گیر میدن که اصلا باید تافل بدین. کانادا اینجوری نیست.
    به هر جهت شما نیاز به نمره GMAT دارین و برای فوق لیسانس حداقل 600 و بهتره 650 باشه ، برای دکتری حداقل 650 و بهتره 700 باشه.
    1. این پست برای شروع

Junior Member

ا سلام و ضمن سپاس از مطالب مفيدي كه در سايت قرار داديد
    من 2 سوال دارم :
    1- رشته ليسانسم مديريت بيمه بوده با معدل 18.55 و رشته فوق ليسانسم مديريت بازرگاني بوده با معدل 16.94 و هر در دانشگاه سراسرس علامه طباطبايي
    مقاله هم يك كنفرانسي داخلي و يك خارجي دارم (ISI نمي باشد).
    نمره زبان و GMAt هم هنوز نگرفته ام ولي با اين پيش فرض كه از حداقل هاي تعيين شده بيشتر بشود
    سابقه كار هم به مدت 5 سال در حوزه R&D دارم
    آيا براي PHD در دانشگاه هاي آمريكا شاند گرفتن فول فاند دارم ؟

2- آيا سن در گرفتن پذيرش موثر است؟ من حدود 28 سال دارم و فكر مي كنم يك سال ديگر آماده فرستادن رزومه خواهم بود (يعني در سن 29-30 سالگي)- آيا امكانش است كه ايراد بگيرند؟

Junior Member

چی دکتری یا فوق؟ رزومه شما خوبه اگه بخواین یه فوق دیگه برین ولی فکر کنم نمره آیلتس تو حوزه علوم انسانی غالبا باید بالای 7 باشه لذا شاید یه 0.5 نمره کم دارین. (باز باید با دانشگاه های هدف دبل چک کنین)
    آمریکایی ها غالبا تافل رو ترجیح میدن و بعضی هاشون گیر میدن که اصلا باید تافل بدین. کانادا اینجوری نیست.
    به هر جهت شما نیاز به نمره GMAT دارین و برای فوق لیسانس حداقل 600 و بهتره 650 باشه ، برای دکتری حداقل 650 و بهتره 700 باشه.

ممنون از جوابتون. راجع به اروپا هم اطلاعي دارين؟ اگه نخوام امتحان حي مت رو بدم به نظرتون ميتونم روي اروپا سرمايه گذاري كنم؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط venoos_zi نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون. راجع به اروپا هم اطلاعي دارين؟ اگه نخوام امتحان حي مت رو بدم به نظرتون ميتونم روي اروپا سرمايه گذاري كنم؟
    رقابت تو دنیا خیلی زیاده و جیمت خیلی برای تصمیم گیری دانشگاه ها مهمه. مگه اینکه دانشگاه رو خیلی سطحش رو بیارین پایین یا برین تو کشورهای معمولی تر.
    من سال 2012 بدون جیمت برای دکتری مدیریت 7-8 تا دانشگاه تو ایتالیا ، سوئیس ، آلمان و فرانسه اپلای کردم و همه رد کردن !
    1. این پست برای شروع

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط zdf نمایش پست ها
    ا سلام و ضمن سپاس از مطالب مفيدي كه در سايت قرار داديد
    من 2 سوال دارم :
    1- رشته ليسانسم مديريت بيمه بوده با معدل 18.55 و رشته فوق ليسانسم مديريت بازرگاني بوده با معدل 16.94 و هر در دانشگاه سراسرس علامه طباطبايي
    مقاله هم يك كنفرانسي داخلي و يك خارجي دارم (ISI نمي باشد).
    نمره زبان و GMAt هم هنوز نگرفته ام ولي با اين پيش فرض كه از حداقل هاي تعيين شده بيشتر بشود
    سابقه كار هم به مدت 5 سال در حوزه R&D دارم
    آيا براي PHD در دانشگاه هاي آمريكا شاند گرفتن فول فاند دارم ؟

2- آيا سن در گرفتن پذيرش موثر است؟ من حدود 28 سال دارم و فكر مي كنم يك سال ديگر آماده فرستادن رزومه خواهم بود (يعني در سن 29-30 سالگي)- آيا امكانش است كه ايراد بگيرند؟
    شما اگه تنها یک صفحه عقبتر رو خونده بودین میدیدین که دقیقا هر هفته یکنفر عین همین سوال رو میپرسه ، به عنوان مثال این لینک

در خصوص سوال دوم ، خیلی مسئله مهمی نیست مادامی که بتونین توجیح کنین که تو 3-4 سال گذشته چه میکردین و چی شد یهو اون کار رو میخواین ول کنین و برگردین به محیط آکادمیک.
    1. این پست برای شروع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)