صفحه 16 از 62 نخستنخست ... 67891011121314151617181920212223242526 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 612

موضوع: نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

پیش فرض پاسخ : نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

سلام دوستان. من تا الان به دلایل مختلف که توضیحش بحث رو طولانی می کنه تمایل داشتم واسه دانشگاه های اروپا (به شکل خاص کشورهای نوردیک، هلند و آلمان) اپلای کنم و طبیعتا دنبال پروپوزال نویسی بودم. الان که یه مدتیه با این داستان درگیرم مسأله ای ذهنمو به خودش مشغول کرده اونم اینه که با در نظر گرفتن این که من تا الان پامو از ایران بیرون نذاشتم و آشناییم با محیط های آکادمیک و سازمانی کشورهای خارجی کلا از طریق اینترنت و کتاب و فیلم و سریال و خلاصه منابع دست دوم و سوم بوده و با فرض این که بتونم یه پروپوزال جالب توجه هم بنویسم، این که از الان و از اینجا بدون شناخت کافی خودمو متعهد به یه پروژه یا موضوع خاص بکنم درسته؟ اگه برم آمریکا یا کانادا و در یکی دو سال اول از نزدیک با این موضوعات آشنا بشم و بعد موضوع تحقیقم رو انتخاب کنم بهتر نیست؟ یا شاید دارم به قول کفّار موضوع رو overthink می کنم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Business Management

سلام . فایل اکسلی آماده کردم حاوی اطلاعات حداقلی مورد نیاز برای پذیرش در مقطع دکترای مدیریت که حاوی دانشگاههای تقریبا تاپ کانادا و دانشگاه های تاپ ایالت کالیفرنیا امریکا هست . دوستانی که خبره هستند اگه بتونن یه دسته بندی برای رنک دانشگاههای داخل فایل داشته باشند ممنونشون میشم . در این صورت میتونیم یه اپلای منطقی با توجه به سطح دانشگاهها داشته باشیم .
    همچنین اگر کسی اطلاعات بیشتری برای دانشگاههای دیگه اضافه کرد ( یا فیلدهای خالی ) خیلی لطف بزرگی خواهد بود.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط Predat0r نمایش پست ها
    سلام . فایل اکسلی آماده کردم حاوی اطلاعات حداقلی مورد نیاز برای پذیرش در مقطع دکترای مدیریت که حاوی دانشگاههای تقریبا تاپ کانادا و دانشگاه های تاپ ایالت کالیفرنیا امریکا هست . دوستانی که خبره هستند اگه بتونن یه دسته بندی برای رنک دانشگاههای داخل فایل داشته باشند ممنونشون میشم . در این صورت میتونیم یه اپلای منطقی با توجه به سطح دانشگاهها داشته باشیم .
    همچنین اگر کسی اطلاعات بیشتری برای دانشگاههای دیگه اضافه کرد ( یا فیلدهای خالی ) خیلی لطف بزرگی خواهد بود.
    دوست عزیز،
    واقعا میدونم که خیلی وقت گذاشتین و این کار شما بسیار با ارزش هست که به راحتی این فایل رو به اشتراک گذاشتین.
    ولی یه چیزی بگم که زحمتتون کمتر بشه برای گرفتن پذیرش دکتری مدیریت تو آمریکا شمالی این مینیمم ها هیچ اطلاعات با ارزشی نیست چون کلی رزومه هست که از مینیمم ها خیلی خیلی بالاتر هست.

لذا یه قانون کلی تو ذهنتون باشه:
    جیمت: دانشگاه تاپ 700 ، دانشگاه معمولی رو به پایین 650 (حداقل)
    معدل لیسانس و فوق لیسانس باید خیلی خوب باشه (مثلا 3.5 از 4) حالا اگه لیسانس بد بود باید فوق خیلی خوب باشه و یه توضیحی تو SOP باشه که چی شد اینجوری شد !
    تافل 100 وگرنه رد میشین.
    ریکامندیشن از آدم هایی که تو اون دانشگاه کانکشن دارن یا آشنا دارن (اگه همچین کسی رو ندارین یکمی کارتون شانسی میشه)
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

سلام دوستان ضمن عرض ادب شرایط من:
    -لیسانس مهندسی صنایع دانشگاه شهید باهنر کرمان با معدل 14.94 (خیلی کم)
    -دانشجوی ارشد MBA گرایش مارکتینگ دانشگاه تهران
    -یک مقاله و یک کتاب در زمینه مهندسی صنایع
    آیا با این شرایط امکان گرفتن فاند در رشته فاینانس از یک دانشگاه معتبر دارم؟
    اگر پاسخ تون مثبته طی فرصت یک سال باقی مونده چه گام هایی باید بر دارم؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadjavadb نمایش پست ها
    سلام دوستان ضمن عرض ادب شرایط من:
    -لیسانس مهندسی صنایع دانشگاه شهید باهنر کرمان با معدل 14.94 (خیلی کم)
    -دانشجوی ارشد MBA گرایش مارکتینگ دانشگاه تهران
    -یک مقاله و یک کتاب در زمینه مهندسی صنایع
    آیا با این شرایط امکان گرفتن فاند در رشته فاینانس از یک دانشگاه معتبر دارم؟
    اگر پاسخ تون مثبته طی فرصت یک سال باقی مونده چه گام هایی باید بر دارم؟
    اگه تنها صفحه قبل رو خونده بودین میدیدین که سوال شما رو من اونجا 2-3 بار جواب دادم. فقط یک صفحه عقب برین !
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ATU,insurance management

دوستان من عموم تو کانادا استاد دانشگاه هست اما فیلدش کاملا فرق میکنه و ربطی به مدیریت نداره،یه پوزیشن خالی هم تو دانشگاهشون البته تو دپارتمان مدیریت گیر آوردم که به شرایطم خیلی میخوره،به نظرتون عموم میتونه کمکی بکنه یا حضوری اقدام کنه یا خیر فرقی نداره؟راهنمایی کنید لطفا،ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ATU,insurance management

یه سوال دیگه که اگر برای پی اچ دی از لیسانس بخوام اقدام کنم چه فرقی داره تو شانس پذیرش؟چون لیسانسم علامه بوده دولتی و دروس تخصصی و دو سال آخر معدلم بالاست اما ارشدم آزاد هست البته معدل ارشدم بد نیست اما خوبم نیست 16.95

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط tadaei نمایش پست ها
    یه سوال دیگه که اگر برای پی اچ دی از لیسانس بخوام اقدام کنم چه فرقی داره تو شانس پذیرش؟چون لیسانسم علامه بوده دولتی و دروس تخصصی و دو سال آخر معدلم بالاست اما ارشدم آزاد هست البته معدل ارشدم بد نیست اما خوبم نیست 16.95
    دانشگاه های ما تو حوزه علوم انسانی چندان شناخته شده نیستن لذا نگران نباشین.
    عمو شما میتونه رزومه شما رو کاری کنه که اونها یکمی بیشتر بهش نگاه کنن ولی معجزه نمیتونن بکنن مادامی که شما مینیمم های مورد نظر رو نداشته باشین. یعنی تافل بالای 100 و جیمت بالای 650 ، چون دپارتمان بیزنس رزومه های عالی زیاد میگیره
    1. این پست برای شروع

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ATU,insurance management

دوستان مقاله های بین المللی که در کشور های دیگه با همکاری ایران برگزار میشه چقدر معتبره و در رزومه چه تاثیری داره؟من مقاله داخلی دارم که البته بین المللی هست!!ازین کنفرانسی ها که یکیش تو لهستان یکیشم تو ترکیه برگزار شده،داخلی دانشگاه تهران و پژوهشکده بیمه هم دارم،یه مقاله هم دارم از که تو یه international journal چاپ شده که بدک نیست اعتبارش به انگلیش هست،از پایان نامه ام هم دو تا مقاله در آوردم و به زودی سابمیت میکنم ترویجیشو داخل،و پژوهشی شو برای الزویر میخوام بفرستم یکی از ژورنالایی که معتبره!حالا به نظرتون کافیه این تعداد مقاله و اعتبار داره برای پی اچ دی مدیریت؟دارم برای جی آر ای میخونم نمره آی التسم هم 8 هست.
    اصلا تو رزومه بنویسم سابمیت کردم تاثیری داره یا نه؟معدل لیسانسم 15.29 هست علامه خوندم اما ارشدم 16.95 هست.شرایط معدلم و نمره زبانم به دانشگاهی که تو کانادا دوست دارم میخوره اما نمیدونم با این مقاله ها چه کنم.....

نقل قول نوشته اصلی توسط tadaei نمایش پست ها
    دوستان مقاله های بین المللی که در کشور های دیگه با همکاری ایران برگزار میشه چقدر معتبره و در رزومه چه تاثیری داره؟من مقاله داخلی دارم که البته بین المللی هست!!ازین کنفرانسی ها که یکیش تو لهستان یکیشم تو ترکیه برگزار شده،داخلی دانشگاه تهران و پژوهشکده بیمه هم دارم،یه مقاله هم دارم از که تو یه international journal چاپ شده که بدک نیست اعتبارش به انگلیش هست،از پایان نامه ام هم دو تا مقاله در آوردم و به زودی سابمیت میکنم ترویجیشو داخل،و پژوهشی شو برای الزویر میخوام بفرستم یکی از ژورنالایی که معتبره!حالا به نظرتون کافیه این تعداد مقاله و اعتبار داره برای پی اچ دی مدیریت؟دارم برای جی آر ای میخونم نمره آی التسم هم 8 هست.
    اصلا تو رزومه بنویسم سابمیت کردم تاثیری داره یا نه؟معدل لیسانسم 15.29 هست علامه خوندم اما ارشدم 16.95 هست.شرایط معدلم و نمره زبانم به دانشگاهی که تو کانادا دوست دارم میخوره اما نمیدونم با این مقاله ها چه کنم.....
    مقاله داشتن در ژورنال هایی که گفتین خیلی تاثیری در پذیرشتون نداره... اهمیت نمرات زبان و جیمت و اس او پی خیلی بیشتره . اگه مقاله ها خروجی طبیعی فعالیت هاتونه عیب نداره...ما برای داشتن و چاپ همچین مقاله هایی از وقت زبان و جیمت خوندنتون نزنید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)