صفحه 19 از 62 نخستنخست ... 91011121314151617181920212223242526272829 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 612

موضوع: نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

پیش فرض پاسخ : نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

تفاوت بیزینس اسکول ها با دانشگاه های معمولی در چیه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط salamsalam نمایش پست ها
    تفاوت بیزینس اسکول ها با دانشگاه های معمولی در چیه؟
    معمولا بيزنس اسكول يه مركز خصوصي و مستقله و يا اگه هم وابسته به دانشگاه باشه تونسته قدرت و اعتبار فردي بالايي كسب كنه. بعضي دانشگاهاي دولتي اما دانشكده مديريت دارن مثل همه دانشگاهاي ايران كه همون دپارتمان يا كالج مديريت بهشون گفته ميشه. البته توي امريكا اغلب همين دپارتمان هاي مديريت هم توي سالهاي اخير تونستن با درامد دوره هاي ام بي اي قدرت بگيرن و توي رنكينگ ها به اسم بيزنس اسكول ظاهر ميشن.

نقل قول نوشته اصلی توسط e_moradi نمایش پست ها
    سلام،
    دوستان من یه سوال فنی دارم:
    من ارشد مکانیک دارم، ولی علاقه ام به امور بازرگانی و افتصادی خیلی زیاده(به طوری که همزمان با تحصیلم تو مقطع ارشد یه شرکت بازرگانی زدم و دارم فعالیت میکنم).
    الان برای ادامه تحصیلات خیلی راغب نیستم دوباره برگردم و مکانیک بخونم، آیا امکانش هست تو دوره دکتری یکی از رشته های بازرگانی، کسب و کار و ... پذیرش بگیریم(با فاند)؟ یا برای مستر اقدام کنم؟
    آیلتس 7، GRE +320، معدل 17
    ممنون
    معمولا براي دكترا خوندن بايد يه سابقه تحصيلي مرتبط با گرايش دكترا داشته باشين، البته من ديدم كه ليسانس يا فوق صنايع بياد دكتراي مديريت بخونه اما خب اونم به دانشگاه بستگي داره و به نوعي مرتبط تشخيص داده شده.

ایا گرفتن پذیرش محدودیت سن نداره؟من الان 32 سالمه فرض کنید بتونم ظرف 2 سال پذیرش بگیرم میشه 34 سال فرض کنید 5 سال هم دوره دکترا زمان ببره میشم 39 سال.ایا با 39 سال میتونم وارد بازار کار بشم توی امریکا یا کانادا؟درحالیکه توی ایران هیچ سابقه کاری ندارم فقط فوق لیسانس اقتصاد دارم
    از لحاظ سني مشكلي نداريد اگه انگيزه بالايي داشته باشين و بتونين مقاله چاپ كنين در انتهاي دوره دكتراتون.

Junior Member

سلام دوستان:
    من هدفم مهاجرت به کانادا (بریتیش کلمبیا)و اخذ اقامت است که برای روش فدرال نیز دارم اقدام میکنم ولی چون احتمال قبولی کم هست تصمیم گرفتم از روش دانشجویی نیز اقدام کنم و اما شرایط بنده:
    لیسانس ساخت و تولید معدل 18
    فوق لیسانس مدیریت صنایع معدل 19:20
    یک مقاله علمی -پژوهشی
    4 سال سابقه کار
    آیلتس 6
    GRE,GMAT ندارم
    1-آیا برای اقامت باید برای دکتری اپلی کرد یا میتوان مستر دوباره اپلی کنیم و بعد کار و بعدش اقامت؟؟
    2- به گرایش مدیریت تولید که به رشته لیسانسم نیز مرتبط باشه و به مباحث ایزو و کنترل کیفی .... علاقه دارم به نظرتون چه گرایشی را باید انتخاب کنم؟
    3- تا جایی که سرچ کردم تعداد دانشگاههایی که در مقطع دکتری رشته مدیریت داشته باشند کم هست ، کدام دانشگاههای کانادا دکتری دارن و فاند میدهند ؟؟

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط mah2000 نمایش پست ها
    سلام دوستان:
    من هدفم مهاجرت به کانادا (بریتیش کلمبیا)و اخذ اقامت است که برای روش فدرال نیز دارم اقدام میکنم ولی چون احتمال قبولی کم هست تصمیم گرفتم از روش دانشجویی نیز اقدام کنم و اما شرایط بنده:
    لیسانس ساخت و تولید معدل 18
    فوق لیسانس مدیریت صنایع معدل 19:20
    یک مقاله علمی -پژوهشی
    4 سال سابقه کار
    آیلتس 6
    GRE,GMAT ندارم
    1-آیا برای اقامت باید برای دکتری اپلی کرد یا میتوان مستر دوباره اپلی کنیم و بعد کار و بعدش اقامت؟؟
    2- به گرایش مدیریت تولید که به رشته لیسانسم نیز مرتبط باشه و به مباحث ایزو و کنترل کیفی .... علاقه دارم به نظرتون چه گرایشی را باید انتخاب کنم؟
    3- تا جایی که سرچ کردم تعداد دانشگاههایی که در مقطع دکتری رشته مدیریت داشته باشند کم هست ، کدام دانشگاههای کانادا دکتری دارن و فاند میدهند ؟؟
    شما یه پذیرش فوق از یه دانشگاهی با بورس بگیرین ، درستون که تموم بشه میتونین از طریق برنامه مهاجرتی PMP برای اقامت اقدام کنین. دکتری هم پذیرشش سخت تره و هم 5 سال عمرتون درگیر دانشگاه هستین و بعد از اتمامش هم برای 90% کارهای توی بازار کار Over Qualified هستین
    گرایش خوب میتونه مدیریت با گرایش Operation Management یا Supply Chain management یا Engineering Management باشه
    خودتون روبه BC محدود نکنین ، چون تعداد دانشگاه هاش کمه و احتمال بورس کردنش برای مقطع فوق کمه.

این دانشگاه ها رو چک کنین ، هم شانس پذیرش دارن ، هم گرایش شما رو دارن و هم ممکنه بورس هم بدن (برای فوق)
    دانشگاه اوتاوا
    دانشگاه اونتاریو
    دانشگاه وینزور
    دانشگاه وینزور 2
    دانشگاه مموریال
    دانشگاه مانیتوبا

قاعدتا یا GMAT باید داشته باشین یا GRE که ممکنه بعضی دانشگاه ها تنها یکی رو بخوان یا هردو رو قبول کنن.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Junior Member

متشکرم . فقط من مدارکم را برای وس به منظور فدرال فرستادم و فوق لیسانس ارزیابی کردن و نمیدانم آیا برای پذیرش مستر مجدد عنوان کنم یا نه چون ممکن است خودشان بفهمن؟؟؟؟ و آیا این امتیاز منفی محسوب میشود؟؟
    شما کسی را دیدین که فوق فاند یا بورس بگیرد؟؟ چون بدون آن نمیتوانم/
    آیا پذیرش مشروط میدهند ( گذراندن دوره زبان در آنجا) چون ظاهرا ایلتسم کم هست و میدانید باید مینیمم چند بیاورم ؟؟ هر اسکیل ؟
    آیا سابقه کار مرتبط با بیمه تاثیری در پذیرش دارد چون احتمالا برای مدیریت مهندسی اقدام کنم ؟
    ویرایش توسط mah2000 : September 30th, 2015 در ساعت 09:15 AM

بیزنس اسکول ها توی اروپا استاد محورن یا مثل امریکا و کانادا نیازی به مکاتبه با استاد نیستن؟اگه کشوری تو اروپا میشناسین که بیزینس اسکول داره که استاد محور نــــــــــــــــــــــــ ـباشه و فاند هم بده لطفا معرفی کنید.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mah2000 نمایش پست ها
    متشکرم . فقط من مدارکم را برای وس به منظور فدرال فرستادم و فوق لیسانس ارزیابی کردن و نمیدانم آیا برای پذیرش مستر مجدد عنوان کنم یا نه چون ممکن است خودشان بفهمن؟؟؟؟ و آیا این امتیاز منفی محسوب میشود؟؟
    شما کسی را دیدین که فوق فاند یا بورس بگیرد؟؟ چون بدون آن نمیتوانم/
    آیا پذیرش مشروط میدهند ( گذراندن دوره زبان در آنجا) چون ظاهرا ایلتسم کم هست و میدانید باید مینیمم چند بیاورم ؟؟ هر اسکیل ؟
    آیا سابقه کار مرتبط با بیمه تاثیری در پذیرش دارد چون احتمالا برای مدیریت مهندسی اقدام کنم ؟
    اصلا مسئله اى نيست كه فوق باشين و براى يه فوق ديگه اپلاى كنين مادامي كه رشته ها ١٠٠٪ شبيه هم نباشن. مثلا فوق مكانيك جامدات دارين باز براي فوق مكانيك جامدات اپلاي كنين به احتمال زياد رد ميشين.
    بله خيلي ها رو ديدم
    پذيرش مشروط بدن بورس هم بدن؟ پس شما هيچ ايده اى ندارين چقدر رقابت زياده!!!! نه خير همه مداركتون در سطح عالي هم باشه هيچ دليلى نداره پذيرش بدن.
    نمره زيان هر دانشگاهي فرق ميكنه، لطفا يكمي هم به خودتون زحمت بدين و اون لينك ها رو نگاه كنين!!
    سابقه بيمه مهم نيست و لازم نيست
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع

رشته و دانشگاه

بیزنس اسکول ها توی اروپا استاد محورن یا مثل امریکا و کانادا نیازی به مکاتبه با استاد نیستن؟اگه کشوری تو اروپا میشناسین که بیزینس اسکول داره که استاد محور نــــــــــــــــــــــــ ـباشه و فاند هم بده لطفا معرفی کنید.
    من براى ٧-٨ تا دانشگاه تو اروپا سال ٢٠١٢ اپلاى كردم و همه اشون نيازي به مكاتبه با استاد نداشتن. آلمان و سوييس و ايتاليا كشورهايي هستن كه بايد سيستمشون شبيه آمريكاى شمالي باشه (طبق تجربه من)
    1. این پست برای شروع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)