صفحه 2 از 62 نخستنخست 12345678910111252 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 612

موضوع: نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

Member apocalypse2022 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Finance

پیش فرض پاسخ : نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط aanitaa نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز. ممنون از اطلاعات مفیدی که ارائه کردید. میزان فاند در business school در هر سال چقدره معمولا؟
    من شنیدم که بعضی از دوستان حدود 70000 دلار در سال فاند دریافت می کنند در business school.
    آیا دریافت این مقدار فاند در سال امکان پذیره؟
    ممنون میشم اگر به این سوال جواب بدید. با آرزوی سلامتی و شادی برای شما .
    همانطور که در پست قبلی گفتم فاند به هزینه های زندگی تو اون ایالت و شهر بستگی داره .. مثلا اگه شما تو یه بیزینس اسکول تو شهر بوستون یا نیوریورک پذیرش بگیرید فاندی که به شما داده میشه قطعا بیشتر از بیزینس اسکولی هست که مثلا تو اوکلاهما یا آیووا به شما داده میشه چون هزینه زندگی تو بوستون یا نیوریورک خیلی بیشتره. این فاند شامل living expense، tuition و سایر فی هایی میشه که لازمه بدین (مثل بیمه و فی دانشگاه و ...). این 70000 دلاری هم که گفتین جمع این مواردیه که بهتون گفتم نه حقوق ماهانه. حقوق ماهانه معمولا بین 1500 تا 2500 دلار در ماه هست (بستگی به ایالت داره) + حدود 25000 تا 30000 دلار سالانه شهریه (tuition) + سایر فی ها که در مجموه حدود 60 تا 70 هزار دلار در سال میشه ولی حقوق سالانه شما همون 18000 تا 30000 تا در سال هست.
    * و من یتوکل علی الله فهو حسبه *

The problem with the world is that the intelligent people are full of doubt while the stupid one's are full of confidence

رشته و دانشگاه
    Finance

در ضمن یکی از معتبرترین نهادهایی که هر سال بیزینس اسکوولهای دنیا رو رتبه بندی میکنه Financial Times هست. خوبی رتبه بندی این نهاد اینه که رنک دوره های دکتری رو هم میده. رتبه بندی سال 2014 رو میتونید اینجا ببینید. یک ستون مونده به آخر از سمت راست FT doctoral rank هست که رنک دوره دکترای بیزینس اسکولها رو گذاشته... همانطوز که میبینید تو دوره ی دکتری به ترتیب دانشگاه پنسیلوانیا (Wharton School)، دانشگاه هاروارد (Harvard Business School)، و دانشگاه منچستر (Manchester Business School) رتبه اول تا سوم رو دارند.

The problem with the world is that the intelligent people are full of doubt while the stupid one's are full of confidence

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط apocalypse2022 نمایش پست ها
    دوست عزیز قریب به اتفاق بیزینس اسکولهای آمریکای شمالی دکترای بازایابی دارن . کلا بازاریابی، حسابداری، مدیریت و فایننس رشته های اصلی بیزینس اسکولها هستند و تقریبا همه بیزینس اسکولها این رشته ها رو ارائه میکنن. در مورد فاند هم بلی تو سایتهاشون صراحتا اشاره کردن که به صورت گارانتی شده به شما فاند داده میشه ... معمولا این موضوع رو میتونید در قسمت FAQ یا Admissions سایتهاشون ببینید .. در مورد فاند هم کاملا بستگی یه شهری و ایالتی داره که توش زندگی میکنید.
    دوست عزیز
    ممنون از پاسختون.
    پس با این حساب، نیازی به کانتکت با استاد نیست؛ و با داشتن نمره ی بالای GRE میشه از یه دانشگاه خوب پذیرش گرفت؟ آیا سابقه ی کاری هم براشون مهمه یا نه؟
    و اینکه مدرکی که به فارغ التحصیل میدن، با مدرک دانشگاه های دیگه از نظر اعتبار چقدر تفاوت داره؟
    بازم ممنون.

Junior Member

سلام دوست عزیز. شرایط من بصورت زیر هستش:
    لیسانس مدیریت بازرگانی از دانشگاه شیراز(دولتی) با معدل 17.21(دانشجوی رتبه اول)
    فوق لیسانس مدیریت صنعتی از دانشگاه شیراز(دولتی) با معدل 17.59(داشجوی رتبه اول)
    یک مقاله چاپ شده در مجله خارجی با موضوع مرتبط با رشته تحصیلی (ISIنیست)
    حدود 5 سال سابقه تدریس دروس تخصصی رشته مدیریت در دانشگاهها و موسسات
    من میخوام برای fall 2016 بورسیه تحصیلی برای دوره دکترا (ترجیحا از آمریکا یا کانادا) بگیرم، به نظر شما با گرفتن نمره IELTS , GRE خوب میتونم پذیرش بگیرم یا لازمه که کار نوشتن یه مقاله جدید را شروع کنم (که مستلزم صرف وقت زیادی برای من خواهد بود)
    از اینکه منو راهنمایی می کنید ممنونم. یک دنیا سپاس....

رشته و دانشگاه
    Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط ferzhina نمایش پست ها
    دوست عزیز
    ممنون از پاسختون.
    پس با این حساب، نیازی به کانتکت با استاد نیست؛ و با داشتن نمره ی بالای GRE میشه از یه دانشگاه خوب پذیرش گرفت؟ آیا سابقه ی کاری هم براشون مهمه یا نه؟
    و اینکه مدرکی که به فارغ التحصیل میدن، با مدرک دانشگاه های دیگه از نظر اعتبار چقدر تفاوت داره؟
    بازم ممنون.
    من نگفتم ارتباط با استاد اصلا نیاز نیست اما به شدت رشته های مهندسی نیست که حتما بخوای با استاد کانکت شی که شانست بره بالا اما میتونی میل بزنی و در مورد فیت بودن رزومه ت سوال کنی و اینکه شانسی برای پذیرش اری یانه... بلی با داشتن GRE خوب شانستون میره بالا اما آیتم های دیگه هم مهم هستن مثل معدل، سابقه ریسرچ و مقاله و ریکام اما میشه گفت که نمره جیممت/جی آرای مهمترین فاکتور میتونه باشه... سابقه کار هم میتونه پوئن مثبت باشه اما فک نمیکنم خیلی برای پذیرش تو مقطع دکتری کمک کنه ... سوال آخرتون رو هم متوجه نشدم ...

رشته و دانشگاه
    Finance

سلام دوست عزیز. شرایط من بصورت زیر هستش:
    لیسانس مدیریت بازرگانی از دانشگاه شیراز(دولتی) با معدل 17.21(دانشجوی رتبه اول)
    فوق لیسانس مدیریت صنعتی از دانشگاه شیراز(دولتی) با معدل 17.59(داشجوی رتبه اول)
    یک مقاله چاپ شده در مجله خارجی با موضوع مرتبط با رشته تحصیلی (ISIنیست)
    حدود 5 سال سابقه تدریس دروس تخصصی رشته مدیریت در دانشگاهها و موسسات
    من میخوام برای fall 2016 بورسیه تحصیلی برای دوره دکترا (ترجیحا از آمریکا یا کانادا) بگیرم، به نظر شما با گرفتن نمره IELTS , GRE خوب میتونم پذیرش بگیرم یا لازمه که کار نوشتن یه مقاله جدید را شروع کنم (که مستلزم صرف وقت زیادی برای من خواهد بود)
    از اینکه منو راهنمایی می کنید ممنونم. یک دنیا سپاس....
    دوست عزیز معدلاتون خیلی خوبه و این آیتم خیلی اثرگذاریه مخصوصا معدل لیسانس که خیلی برای پذیرش در آمریکا مهمه ... به نظرم نمرات تافل/آیلتس و جی آرای/جیمت مهمتر از داشتن مقاله هست .. تمام سعیت رو بکن که بتونی نمره 7 آیلتس و نمره بالای 315 جی آرای یا بالای 650 جیمت بیاری . اصل کار این دوتا آزمون باشه و بعدش اگه وقت شد مقاله هم کار کن ... با فرض گرفتن نمراتی که گفتم قطعا شانس خیلی خوبی برای پذیرش هم در آمریکا و هم کانادا داری ... البته کانادا یه مقدار ارتباط با استاد هم مهم میشه.

Junior Member

سلام . با تشکر از اطلاعات مفیدی که در اختیار ما قرار می دید. من لیسانس مدیریت بازرگانی و فوق لیسانس مدیریت صنعتی دارم و میخوام برای دوره دکترا بورسیه بگیرم(ترجیحا از دانشگاههای آمریکا یا کانادا). آیا گرایش تحصیلی دانشجو در دوره دکترای مدیریت توسط business school و با توجه به رزومه دانشجوی متقاضی تعیین می شود یا اینکه خود دانشجو می تواند نقشی در تعیین گرایش تحصیلی مورد علاقه خود در دوره دکترا داشته باشد .فردی که لیسانس مدیریت بازرگانی و فوق مدیریت صنعتی دارد، در صورت داشتن نمره زبان و جی آر ای خوب ، معمولا برای چه گرایشهایی در دوره دکترای مدیریت در business school پذیرفته می شود؟
    از لطف و توجه شما ممنونم.

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

سلام . با تشکر از اطلاعات مفیدی که در اختیار ما قرار می دید. من لیسانس مدیریت بازرگانی و فوق لیسانس مدیریت صنعتی دارم و میخوام برای دوره دکترا بورسیه بگیرم(ترجیحا از دانشگاههای آمریکا یا کانادا). آیا گرایش تحصیلی دانشجو در دوره دکترای مدیریت توسط business school و با توجه به رزومه دانشجوی متقاضی تعیین می شود یا اینکه خود دانشجو می تواند نقشی در تعیین گرایش تحصیلی مورد علاقه خود در دوره دکترا داشته باشد .فردی که لیسانس مدیریت بازرگانی و فوق مدیریت صنعتی دارد، در صورت داشتن نمره زبان و جی آر ای خوب ، معمولا برای چه گرایشهایی در دوره دکترای مدیریت در business school پذیرفته می شود؟
    گرايش رو شما تعيين ميكنى و هرچى مايل باشى اپلاى ميكنى. اونوقت اونا ميگن كه نهايتا مناسب هستى يا نه.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

رشته و دانشگاه
    Finance

سلام. گرایش و رشته ای که میخواین رو شما باید انتخاب و اپلای کنید که اینم بستگی به علاقه، تز ارشدتون، کارهای تحقیقاتی و سابقه کار شما دارد. شما باتوجه به رشته لیسانس و ارشدتون طیف وسیعی از رشته ها از جمله بازاریابی، مدیریت عملیات، علم مدیریت، مدیریت زنجیره تامین، مدیریت استراتژیک و تحقیق در عملیات می توانید اپلای کنید.

Junior Member

سلام. apocalypse2022 از اینکه به سوالهای قبلی من پاسخ دادید، بسیار ممنونم. من لیسانس مدیریت بازرگانی و فوق لیسانس مدیریت صنعتی دارم، پایان نامه ارشد من بررسی انگیزش مدیریتی( با استفاده از پرسشنامه) و مقاله من در زمینه ارتباط بین مدیریت زنجیره تامین و فناوری اطلاعات (با استفاده از مصاحبه) بوده است. هر دو تحقیق یاد شده تحقیقات کیفی بوده اند. ولی علاقه من بیشتر به بخشهایی از رشته مدیریت است که پایه و اساس آنها بر مبنای فرمولهای ریاضی و آماری بوده و در آنها با استفاده از نرم افزارهای کامپیوتری به تجزیه و تحلیل داده ها پرداخته می شود. با توجه به پست های قبلی شما علاقه من بیشتر به رشته هایی مانند،،Finance, operations management, supply chain management, operations research, management science می باشد ( رشته هایی که پایه و اساس آنها ریاضیات است). من دو سوال در این زمینه دارم که ممنون می شم به من پاسخ بدید.
    1)به نظر شما اگر من برای یکی از این رشته ها apply کنم احتمال پذیرش من توسط business school ها وجود دارد یا اینکه در این رشته ها معمولا به فارغ التحصیلان رشته های مهندسی (با توجه به زمینه قوی ریاضی آنها) پذیرش داده می شود؟
    2) به نظر شما چنانچه من در یکی از گرایشهای ذکر شده پذیرش بگیرم آیا برای اتمام دوره دکترا با مشکل مواجه خواهم شد؟ با توجه به اینکه زمینه ریاضیات من به اندازه فارغ اتحصیلان رشته های مهندسی قوی نیست.( البته من چند سال است که درس operation research را تدریس میکنم و مشکل خاصی در این درس که زمینه ریاضی داره ندارم، همینطور می تونم قبل از مهاجرت یک زبان برنامه نویسی کامپیوتری را یاد بگیرم و ......خودم را کاملا آماده کنم)
    براتون آرزوی سلامتی و شادی دارم
    یک دنیا تشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)