صفحه 29 از 62 نخستنخست ... 192021222324252627282930313233343536373839 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 281 تا 290 , از مجموع 612

موضوع: نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

سلام
    مشورتی با دوستان عزیز

من از مهرماه امسال تازه دانشجوی ترم 3 ارشد مدیریت تکنولوژی دانشگاه تهران میشم، هدفم این بود که اگر بشه تا 6 شهریور که برای تافل اسم نوشتم، مدرک تافلم را بگیرم و بلافاصله پس از اون بچسبم به جی مت و حدود 2 ماهی حسابی بخونم و اوایل آبانماه هم امتحانش را بدم ( و هدفم نمره بالای 750 بود که نمیدونم میشه در عرض 2 ماه به اون دست پیدا کرد یا نه)، پس از اون تا اواخر آبان پروپزالم را تصویب کنم و آذر را هم بزارم برای فرآیند اپلای کردن، شامل توصیه نامه و ... و پس ازامتحانات نیمسال سوم هم بلافاصله کارکردن روی پایان نامه تا بتونم حداکثر تا اردیبهشت دفاع کنم و تا در نهایت اگر بتونم بدون وقفه از FALL 2017 دانشجوی دکترای مدیریت استراتژیک از یکی از برترین دانشگاههای آمریکا بشم.

راسیاتش علتی که گفتم با دوستان مشورت کنم اینه که من طبق برنامه اولیه و ایده آلی که ریخته بودم، در اولین مرحله، تافل را اسم نوشتم، و هدفم این بود که نمره در حد 110 بیارم ولی از اونجایی که آرمان آدمی با واقعیت تفاوت داره، پس از زدن T-P-O ها، متوجه شدم خیلی نمرم زیاد بشه، حدود 90 خواهد بود، و این یعنی دچار مشکل شدن در اولین مرحله اپلای کردن ( البته مگر اینکه دانشگاه هایی که گفتن حداقل نمره 100، حداقل نمره را خیلی جدی نمی گیرند و با نمره کمتر از 100 هم قبول میکننن)، حالا اگه همین مشکلات برای جی مت و پروپزال و پایان نامه هم پیش نیاد و با مشکل بر نخورم، بنابراین از دوستان عزیزی که این راه رفتن میخواستم خواهش کنم راهنماییم کنن که، آیا به نظرتون، به خصوص اگر نتونستم نمره تافلم را 2 هفته دیگه بالای 100 بیارم، کلا فرآیند اپلای کردن را بزارم برای سال بعد و از الان شروع کنم کار روی پروپزال ارشدم تا همان اوایل مهر تصویبش کنم و بعد تلاشم را بکنم تا عید نوروز دفاعم را بکنم و پس از فارغ التحصیلی و سر فرصت بشینم سر تافل و جی مت و با هدف FALL 2018، و یا به نظرتون در هر صورت من همین روال و برنامه ام را ادامه بدم و تمام سعی ام را برای FALL 2017 بکنم و احتمال موفق شدنم زیاد خواهد بود؟

ممنونم میشم اگر چند نفر از دوستان لطف کنن و نظراتشون را بگن تا به یک جمع بندی برسم

Junior Member

سلام
    من لیسانس مهندسی نفت از دانشگاه صنعت نفت دارم و فوق مهندسی نفت رو هم در سهند تبریز خوندم. الان هم مشغول ارشد MBA در پیام نور بین الملل قشم هستم که ترم آخر و پروژه رو دارم. آیلتس ۷.۵ دارم که یک سال و نیم دیگه معتبره ولی GRE یا GMAT هنوز ندادم. مقالات ISI و داخلی و ثبت اختراع هم دارم که نمیدونم مهم باشه یا نه. تجربه کار مدیریتی هم به صورت مدیریت عملیات ۵ سال دارم. الان میخام برای PHD امریکا یا کانادا اقدام کنم. دوستان امریکا یا کانادا؟ چون همزمان پروسه مهاجرت به کانادا هم در جریانه تا PR بیاد. دوم اینکه چه گرایشی رو پیشنهاد میدید؟ من خودم به Operation management با توجه به پیش زمینه مهندسی توجه داشتم تا الان اما شما زمینه های بهتری رو میتونید پیشنهاد بدید مطالعه کنم؟ و در نهایت اینکه با توجه به نمره ایلتس من فک میکنید چقد نیاز دارم از الان بخونم برای GRE و کی ثبت نام کنم بهتره؟
    سپاس

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی و ارشد صنایع از شریف. دکتری از علم و صنعت

سلام
    سوالی از محضر شما دارم به زودی دکتری خود را در رشته مهندسی صنایع - گرایش تحلیل سیستم تمام میکنم.
    قصد دارم برای پسادکتری (یا هر مقطع دیگری) به یکی از دانشگاه های آمریکا بروم. باتوجه به تجربه و شناخت شما کدام رشته بازار کار بهتری در خارج از کشور دارد؟ مدیریت؟ سیستم؟ یا تحقیق در عملیات؟ و کدام دانشگاه ها رو توصیه میکنید؟

قصد مهاجرت به خارج رو دارم. اساسا هیئت علمی شدن رو پیشنهاد میکنید یا کار کردن؟ برای هر کدوم چه مسیری رو برای تحققش پیشنهاد میکنید؟از جهت تحصیلی و کاری و ویزا و امثالهم.

موضوع تزم نیز در زمینه مدیریت، سیستم و تحقیق در عملیات بوده است.

سوابقم نیز به شرح زیر است:

کارشناسی : صنایع شریف معدل 17.5- رتبه برتر استعداد درخشان

کارشناسی ارشد : صنایع شریف 16.5

دکتری : صنایع علم و صنعت 19

زبان انگلیسی نمره عالی

مقالات حدود 10 فارسی - 4 انگلیسی

توصیه نامه از اساتید شریف و علم و صنعت

سوابق تدریس : بالغ بر 10 ترم به صورت TA و استاد مدعو در شریف و علم وصنعت

استاد مشاور تعدادی پایان نامه ارشد

بالغ بر 10 پروژه یا سازمان در نقش مدیر میانی و ارشد- حدودا 7 سال سابقه کار مدیریتی

پیشاپیش از پاسخ شما ممنون

Junior Member

با سلام
    برای پذیرش دکترای مدیریت صنعتی گواهینامه های دوره های فنی مثل نقشه کشی صنعتی و کیفیت و غیره البته در صورت تسلط موثر هست؟ممنون

Junior Member

با سلام خدمت دوستان،
    میخواستم با خلاصه ای که در زیر آوردم برای بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا شانسم رو بدونم.(برای رنک زیر 50 آیا شانسم خوب هست؟)
    1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    --------->مدیریت صنعتی-دانشگاه شیراز-3.54
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی ---------> مدیریت تولید و عملیات-دانشگاه شهید بهشتی-3.62
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها ---------> تافل : 111 (R:29-L:28-S:27-W:27)
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها ---------> GRE-317 (Q:163-V:154) دوباره دارم آزمون میدم
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر ---------> یک مقاله سابمیت ژورنالی با ایمپکت 2.9 Journal of Decision Support Systems
    6- تعداد مقالات کنفرانسی ---------> 3 تا مقاله کنفرانس بین المللی به زبان فارسی
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای ---------> دکتری بیزنس Operations management
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت ---------> آمریکا - کانادا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) ---------> سابقه TA در لیسانس- رتبه 4 در معدل لیسانس-رتبه 21 کنکور ارشد
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded)
    ---------> فول فاند

Junior Member Aileen123 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Finance

سلام.از آقایapocalypse2022 سوال دارم.خسته نباشید.امکانش هست راهنماییم کنید.لیسانس حسابداری از دانشگاه غیر انتفاعی با معدل 18.13 و ارشد مالی از دانشگاه الزهرا با معدل 18.38 و شاگرد دوم.واسه تافل و جی آر ای هم میخوام اقدام کنم، اول واسه جی آر ای بخونم یا تافل؟ برای دکتری مالی از آمریکا یا کانادا شانس پذیرش دارم البته با فاند؟ مقاله برای رشته ما مهمه؟سن مهمه؟ سابقه کار چی؟ چون اصلا سابقه کا بیمه ای ندارم! ممنون میشم راهنماییم کنید!

Junior Member

سلام دوستان بنده فوق لیسانس مهندسی مکانیک از دانشگاه شریف با معدل 16 و کارشناسی مهندسی مکانیک مکانیک با معدل 16.5 دارم. تافل 100 و جیمت 710. سابقه کار مالی و بورس هم 5 سال دارم.
    تا حالا دنبال پذیرش برای MBA بودم. ولی به این نتیجه رسیدم که برای phd مدیریت مالی اقدام کنم. به نظرتون بین دانشگاه های آمریکای شمالی کجا بیشتر شانس پذیرش دارم؟

Member apocalypse2022 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط Aileen123 نمایش پست ها
    سلام.از آقایapocalypse2022 سوال دارم.خسته نباشید.امکانش هست راهنماییم کنید.لیسانس حسابداری از دانشگاه غیر انتفاعی با معدل 18.13 و ارشد مالی از دانشگاه الزهرا با معدل 18.38 و شاگرد دوم.واسه تافل و جی آر ای هم میخوام اقدام کنم، اول واسه جی آر ای بخونم یا تافل؟ برای دکتری مالی از آمریکا یا کانادا شانس پذیرش دارم البته با فاند؟ مقاله برای رشته ما مهمه؟سن مهمه؟ سابقه کار چی؟ چون اصلا سابقه کا بیمه ای ندارم! ممنون میشم راهنماییم کنید!
    سلام. مهمترین نکته مثبت رزومه شما معدلهای خیلی خوبتون هست مخصوصا معدل لیسانس که خیلی اهمیت داره. به نظر من اول تافل رو اوکی کنید و سعی کنید حتما بالای 100 بید بعدشم برای جیمت بالای 700 بخونید. سابقه کار خوبه داشته باشید اما ندارین هم زیاد اهمیتی نداره. در صورت گرفتن نمرات بالا به نظرم قطعا شانس پذیرش دکترای حسابداری در آمریکا و کانادا رو انشاالله خواهید داشت
    * و من یتوکل علی الله فهو حسبه *

The problem with the world is that the intelligent people are full of doubt while the stupid one's are full of confidence

رشته و دانشگاه
    Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط apocalypse2022 نمایش پست ها
    سلام. مهمترین نکته مثبت رزومه شما معدلهای خیلی خوبتون هست مخصوصا معدل لیسانس که خیلی اهمیت داره. به نظر من اول تافل رو اوکی کنید و سعی کنید حتما بالای 100 بید بعدشم برای جیمت بالای 700 بخونید. سابقه کار خوبه داشته باشید اما ندارین هم زیاد اهمیتی نداره. در صورت گرفتن نمرات بالا به نظرم قطعا شانس پذیرش دکترای حسابداری در آمریکا و کانادا رو انشاالله خواهید داشت
    ممنونم، ولی واسه دکترای مالی میخوام اپلای کنم اونم با فاند!توی آمریکا و کانادا و بعدشم جی آر ای میخوام بدم!

رشته و دانشگاه
    Finance

چرا گفتید حسابداری؟ اول واسه جی آر ای بخونم یا تافل؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)