صفحه 3 از 62 نخستنخست 1234567891011121353 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 612

موضوع: نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

Member apocalypse2022 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Finance

پیش فرض پاسخ : نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط aanitaa نمایش پست ها
    سلام. apocalypse2022 از اینکه به سوالهای قبلی من پاسخ دادید، بسیار ممنونم. من لیسانس مدیریت بازرگانی و فوق لیسانس مدیریت صنعتی دارم، پایان نامه ارشد من بررسی انگیزش مدیریتی( با استفاده از پرسشنامه) و مقاله من در زمینه ارتباط بین مدیریت زنجیره تامین و فناوری اطلاعات (با استفاده از مصاحبه) بوده است. هر دو تحقیق یاد شده تحقیقات کیفی بوده اند. ولی علاقه من بیشتر به بخشهایی از رشته مدیریت است که پایه و اساس آنها بر مبنای فرمولهای ریاضی و آماری بوده و در آنها با استفاده از نرم افزارهای کامپیوتری به تجزیه و تحلیل داده ها پرداخته می شود. با توجه به پست های قبلی شما علاقه من بیشتر به رشته هایی مانند،،Finance, operations management, supply chain management, operations research, management science می باشد ( رشته هایی که پایه و اساس آنها ریاضیات است). من دو سوال در این زمینه دارم که ممنون می شم به من پاسخ بدید.
    1)به نظر شما اگر من برای یکی از این رشته ها apply کنم احتمال پذیرش من توسط business school ها وجود دارد یا اینکه در این رشته ها معمولا به فارغ التحصیلان رشته های مهندسی (با توجه به زمینه قوی ریاضی آنها) پذیرش داده می شود؟
    2) به نظر شما چنانچه من در یکی از گرایشهای ذکر شده پذیرش بگیرم آیا برای اتمام دوره دکترا با مشکل مواجه خواهم شد؟ با توجه به اینکه زمینه ریاضیات من به اندازه فارغ اتحصیلان رشته های مهندسی قوی نیست.( البته من چند سال است که درس operation research را تدریس میکنم و مشکل خاصی در این درس که زمینه ریاضی داره ندارم، همینطور می تونم قبل از مهاجرت یک زبان برنامه نویسی کامپیوتری را یاد بگیرم و ......خودم را کاملا آماده کنم)
    براتون آرزوی سلامتی و شادی دارم
    یک دنیا تشکر
    جواب سوالتون:

1) بلی قطعا وجود داره. من گفتم بچه های مهندسی چون بک گراند ریاضی بهتری دارن میتونن شانس بهتری داشته باشن اما این به این معنی نیست که بچه های مدیریتی دیگه شانس ندارن. شما اگه رزومه تون قویتر باشه قطعا شما رو میگیرن. در شرایط مساوی ترجیح با بچه های مهندسی هست.

2) نه به مشکلی نمیخورین. الان بچه هایی که ارشد مدیریت صنعتی دارن دکتری مهندسی صنایع در آمریکا اپلای میکنن و پذیرش میگیرن و بدون مشکل کورسها رو پاس میکنن پس شما نگران این مسئله نباشید. فقط یادتون باشه اگه انشاالله پذیرش گرفتید حتما تو حوزه آمار، تحقیق در عملیات مخصوصا بهینه سازی، برنامه ریزی تصادفی و ... + برنامه نویسی خودتون رو حسابی تقویت کنید.
    * و من یتوکل علی الله فهو حسبه *

The problem with the world is that the intelligent people are full of doubt while the stupid one's are full of confidence

Junior Member

سلام دوستان با تشکر فراوان از apocalypse2022 عزیز اگه لطف کنید کمک کنید ممنون میشم
    لیسانس و فوق لیسانس مهندسی (با 4 مقاله ISI )دارم .دارم برای ایلتس میخونم و جی ار ای جنرال.
    اما به مدیریت علاقه دارم به خصوص مالی (بدون دلیلی خاصی )
    میخوام اپلای کنم اما با فاند کامل.
    به نظرتون دکترای مکانیک برم؟
    برای مالی با فاند کامل، باشرایط من (بدون مقاله مرتبط یا مدرک وسابقه کاری مرتبط) امکان داره؟ مستر اقدام کنم یا دکترا ؟ به نظرتون برای کجا و کدوم دانشگاه؟
    لطفا راهنمایی دقیق بفرمایید.
    خیلی خیلی متشکرم

Junior Member

سلام دوستان من یه سوال خیلی مهم دارم ممنون میشم اگه کمکم کنین
    من لیسانس متالورژی دارم از دانشگاه علمی کاربردی با معدل 15 ، خدمتم تازه تموم شده و قصد دارم ادامه تحصیل بدم البته نه در رشته متالورژی بلکه در رشته مدیریت چون به رشته متالورژی هیچ علاقه ایی ندارم و بکل بیخیالش شدم کم کم شروع کردم بخونم واسه دانشگاه آزاد و میخوام که ارشد مدیریت بازاریابی بخونم تصمیم جدیه و هدفم اینه که بعد از ارشد اقدام کنم برای بیزنس اسکول های آمریکا
    میدونم که در طول تحصیل در مقطع ارشد باید نمره آیلتس و جی مت خیلی بالایی بگیرم و اینکه مقاله آی اس آس داشته باشم
    بنظر شما نامرتبط بودن رشته تحصیلی لیسانس با فوق لیسانس میتونه واسه پذیرش از آمریکا مشکل ساز بشه؟
    آیا گرفتن ارشد از دانشگاه آزاد میتونه باعث بشه که من نتونم از آمریکا ، انگلیس ، کانادا و یا حتی استرالیا پذیرش بگیرم؟ ممنون میشم که راهنمایی بفرمایید
    با سپاس و تشکر فراوان

رشته و دانشگاه
    Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط hasan3245 نمایش پست ها
    سلام دوستان با تشکر فراوان از apocalypse2022 عزیز اگه لطف کنید کمک کنید ممنون میشم
    لیسانس و فوق لیسانس مهندسی (با 4 مقاله ISI )دارم .دارم برای ایلتس میخونم و جی ار ای جنرال.
    اما به مدیریت علاقه دارم به خصوص مالی (بدون دلیلی خاصی )
    میخوام اپلای کنم اما با فاند کامل.
    به نظرتون دکترای مکانیک برم؟
    برای مالی با فاند کامل، باشرایط من (بدون مقاله مرتبط یا مدرک وسابقه کاری مرتبط) امکان داره؟ مستر اقدام کنم یا دکترا ؟ به نظرتون برای کجا و کدوم دانشگاه؟
    لطفا راهنمایی دقیق بفرمایید.
    خیلی خیلی متشکرم
    سلام دوست عزیز. شما در مورد تافل و جی آرای تون چیزی نگفتین و اینکه معدلتون چطوره اما برای بخواین سمت بیزینس و مالی بیاین باید یه بک گراند، مقاله، سابقه کاری و ... داشته باشین اگه هیچکدوم رو ندارین باید تو SOPتون خیلی مجمل و دقیق توضیح بدین که چرا از رشته ی مهندسی که 7-6 سال به صورت آکادمیک تو این حوزه درس خوندین تصمیم گرفتین برای مستر یا دکترا بیاین تو حوزه فایننس. در ضمن میتونید رو بک گراند قوی ریاضیتون با توجه به ارشد مهندسی که دارین مانور بدین و اینکه سعی کنید تو این مدت یکی دوتا مقاله برای حوزه فایننس کار کنید. به نظرم برای مستر فاند گرفتن سخته اما برای دکتری مالی شانس دارین به شرطی که نمرات خوبی تو جی آرای و آیلتس بیارین. در مورد دانشگاه هم که همونطور که گفتم تقریبا تمامی بیزینس اسکولهای آمریکا فایننس دارن و اینکه کجا اپلای کنید کاملا بستگی به نمرات زبانتون داره

The problem with the world is that the intelligent people are full of doubt while the stupid one's are full of confidence

رشته و دانشگاه
    Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط fc_farshad نمایش پست ها
    سلام دوستان من یه سوال خیلی مهم دارم ممنون میشم اگه کمکم کنین
    من لیسانس متالورژی دارم از دانشگاه علمی کاربردی با معدل 15 ، خدمتم تازه تموم شده و قصد دارم ادامه تحصیل بدم البته نه در رشته متالورژی بلکه در رشته مدیریت چون به رشته متالورژی هیچ علاقه ایی ندارم و بکل بیخیالش شدم کم کم شروع کردم بخونم واسه دانشگاه آزاد و میخوام که ارشد مدیریت بازاریابی بخونم تصمیم جدیه و هدفم اینه که بعد از ارشد اقدام کنم برای بیزنس اسکول های آمریکا
    میدونم که در طول تحصیل در مقطع ارشد باید نمره آیلتس و جی مت خیلی بالایی بگیرم و اینکه مقاله آی اس آس داشته باشم
    بنظر شما نامرتبط بودن رشته تحصیلی لیسانس با فوق لیسانس میتونه واسه پذیرش از آمریکا مشکل ساز بشه؟
    آیا گرفتن ارشد از دانشگاه آزاد میتونه باعث بشه که من نتونم از آمریکا ، انگلیس ، کانادا و یا حتی استرالیا پذیرش بگیرم؟ ممنون میشم که راهنمایی بفرمایید
    با سپاس و تشکر فراوان
    دوست عزیز جواب سوالاتتون منفیه... لطفا پستهای قبلی رو که گذاشتم بخونید بعد سوالاتی که ممکنه باقی مونده باشه بپرسید. نه رشته تون نه دانشگاهتون مشکلی برای پذیرش در بیزینس اسکولهای آمریکای شمالی و سایر جاها ایجاد نمیکنه. شما تو دوره ارشدتون تمام تمرکزتون رو معدل خیلی خوب باشه و ترجیحا بالای 18... بعدش گرفتن نمره خوب زبان و جی آرای و بعدش مقاله چاپ شده تو نشریات درست حسابی! متاسفانه مدتهاست تو دانشگاه آزاد باب شده که مقاله ISI برا پایان نامه میخوان و یه سری فرصت طلب با گرفتن پول از دانشجوها مقالاتشون رو تو ژورنالهای به اصطلاح ISI !! چاپ میکنن اونم یه هفته ای!!! لطفا حواستون باشه اینجور نشریات با اینکه حتی ممکنه برای یه مدتی تو تامسون رویترز ایندکس شده باشن اما هیچ اعتباری ندارن و کاملا fake هستن و آوردن اسم این نشریات تو مقالاتتون ممکنه پوئن منفی باشه!!! ببخشید حاشیه رفتم اما چون این پستها بعدا توسط دوستان دیگه خونده میشه لازم شد بگم که آینده گان نیز بدونند

رشته و دانشگاه
    Finance

نکته بعدی در خصوص پذیرش در بیزینس اسکول در مقطع PhD:

شما برای اپلای در مقطع دکترای بیزینس به مدارک زیر نیاز خواهید داشت که تقریبا همه جا هم میخوان:

1- مدارک لیسانس و در صورت وجود فوق لیسانس (برای پذیرش دکتری در آمریکا و بسیاری از دانشگاههای کانادا داشتن مدرک لیسانس کافی هست و فوق لیسانس الزامی نیست!!)

2- نمره تافل یا آیلتس (تا دوسال بعد انتحان متعبره)

3- نمره جی آرای یا جیمت (تا 5 سال معتبره)

4- نوشتن بیانیه هدف (statement of propose یا personal statement ): این نامه برای بچه هایی که رشته های غیرمرتبط با بیزینس دارن خیلی خیلی مهمه و باید خیلی با دقت نوشته بشه که بتونه دپارتمان رو برای پذیرش شما متقاعد کنه..

5- توصیه نامه (99% بیزینس اسکولها حداقل 3 توصیه نامه میخوان)

6- پرداخت اپلیکیشن فی (به صورت عمومی بین 50 تا 100 دلار متغیر هست).

اگه بخوایم اولویت بندی کنیم معدل لیسانس میتونه مهمترین آیتم در پذیرش باشه و سعی کنید بالای 3 از 4 به اسکیل آمریکا باشه. البته این سیستم 4 نمره ای خیلی با سیستم 20 نمره ای ایران تفاوت داره و 3 از 4 به معنی 15 از 20 نیست!!! این لینک رو میتونید برای محاسبه معدلتون و تبدیلش به سیستم 4 نمره ای استفاده کنید. یادتون باشه تو این سیستم نمرات دروس افتاده به حساب نمیاد و فقط نمره پاس شده حساب میشه .

آیتم مهم بعدی قطعا نمره جیمت/حی آرای هست. مخصوصا برای کسانی که معدل خوبی ندارن یا مقاله چاپ شده ندارن این آیتم میتونه جبران کننده ی خیلی خوبی باشه. به صورت کلی نمره بالای 650 جیمت و 315 جی آرای میتونه نمرات به نسبت اطمینان بخشی باشند.

بعد این آیتم نمره تافل/آیلتس مهم هست چون نشان دهنده توان ارتباطی شما به زبان انگلیسی هست و مخصوصا نمره اسپیکینگ مهمتر هست. معمولا بیزینس اسکولها نمره 23 تافل و 6.5 آیلتس رو تو اسپیکینگ به عنوان نمره مینیم اعلام میکنند.

مقالات چاپ شده شما بعد این آیتم ها میتونه آیتم مهم بعدی باشد. مخصوصا برای پذیرش تو استرالیا و اروپا مقاله داشتن خیلی مهمتر میشه و چه بسا از نمره جیمت و جی آرای هم مهمتر هست.

SOP و توصیه نامه هم به هرحال جزو مدارک اپلیکیشن هستند و برای بعضی دانشگاهها واقعا تعیین کننده باشند.

Junior Member

با سلام و تشکر از راهنماییهای دوست عزیزapocalypse2022 . من دو سوال دارم که بسیار ممنون میشم اگر به من پاسخ بدید:
    1) اگر فردی بخواهد پس از اتمام دوره دکترای مدیریت در یکی از business school های آمریکا یا کانادا، به تدریس در دانشگاه بپردازد( بعنوان عضو هیات علمی دانشگاه استخدام شود)، آیا حتما باید در یک business school با رتبه(rank) بالا دوره دکترا را به اتمام رسانیده باشد؟ اگر جواب این سوال مثبت است لطفا بگویید حداقل رتبه دانشگاه در این حالت چقدر باید باشد؟
    2)پس از اتمام دوره دکترای مدیریت در یکی از business school های آمریکا یا کانادا، کدامیک از این مشاغل درآمد بیشتری را (در دو کشور مذکور) ایجاد می کند: تدریس در دانشگاه یا کار کردن در شرکتها
    با سپاس فراوان

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

من دانشجو دکتری نیستم ولی لازم میدونم یک نکته رو اینجا به علاقمندادن فاینانس Finance بگم:
    1. همینجوری و بی هیچ دلیلی نمیشه یهو از مهندسی اومد تو مالی به صرف علاقه ! خارج از ایران فاینانس بسیار رشته پیچیده و مهمی هست و همینجوری بدون هیچ اطلاعات و پیش زمینه ای دانشگاه نمیاد یه دانشجو رو بگیره.
    2. مطمئن میگم که شاخه فاینانس سخت ترین شاخه برای گرفتن پذیرش تو آمریکای شمالی هست ، چون هم رقابت توش زیاده و هم راه های زیادی برای اثبات سطح اطلاعات شما وجود داره. مثلا خیلی از متقاضیان دکتری فاینانس نه تنها تو این شاخه درس خوندن بلکه مدارک حرفه ای این شاخه رو هم گرفتن که مهر تاییدی میشه بر اطلاعاتشون. (همونطور که گفتم این شاخه خیلی خیلی پیشرفته اس)
    3. دانشگاه های متوسط رو به خوب معمولا برای این شاخه نمره زبان 100 و جیمت 650 رو به عنوان حداقل در نظر میگیرن. به عقیده من با پول و وقتتون بازی نکنین وقتی یکی از این دوتا نمره زیر حدی هست که گفتم. ممکنه بگین که نمره تافلتون 100 هست و جیمت هم 650 ، تازه پرونده شما میره رو میز بررسی کنار هزاران پرونده دیگه که جیمتشون بالای 720 هست و تافل هم نمیخوان چون طرف انگلیسی زبان هست !
    پس خیلی وزن زیادی به تحصیلات مهندسیتون ندین چون فاکتورهای زیادی هست که در نظر گرفته میشه قبل از اینکه به پیشینه تحصیلی شما برسن.
    یه دوستی دارم که تحصیلاتش تو دوره لیسانس موسیقی با شاخه پیانو بوده ! ایشون به مدت 7 سال به بچه ها پیانو درس میداده ! خیلی جدی یه درس آمار و احتمالات برداشت و دوتا نرم افزار SAS و R رو کار کرد ، یهو تبدیل شد به یه کاندید عالی برای پوزیشن دکتری مدیریت عملیات !!
    باور کنین که سطح سواد ریاضی یا آمار کمترین وزن ممکن رو در قیاس با فاکتورهایی مثل جیمت ، معدل و ریکامندیشن داره. (تافل اصلا وزن نداره ، اگه زیر حد مورد نظر باشین کلا منشی ادمیشن آفیس ریجکتتون میکنه - اصلا فکر نکنین الان پروفسور اگه ببینه شما تافل 110 دارین یهو از این رو به اون رو میشه !)
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

رشته و دانشگاه
    Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط aanitaa نمایش پست ها
    با سلام و تشکر از راهنماییهای دوست عزیزapocalypse2022 . من دو سوال دارم که بسیار ممنون میشم اگر به من پاسخ بدید:
    1) اگر فردی بخواهد پس از اتمام دوره دکترای مدیریت در یکی از business school های آمریکا یا کانادا، به تدریس در دانشگاه بپردازد( بعنوان عضو هیات علمی دانشگاه استخدام شود)، آیا حتما باید در یک business school با رتبه(rank) بالا دوره دکترا را به اتمام رسانیده باشد؟ اگر جواب این سوال مثبت است لطفا بگویید حداقل رتبه دانشگاه در این حالت چقدر باید باشد؟
    2)پس از اتمام دوره دکترای مدیریت در یکی از business school های آمریکا یا کانادا، کدامیک از این مشاغل درآمد بیشتری را (در دو کشور مذکور) ایجاد می کند: تدریس در دانشگاه یا کار کردن در شرکتها
    با سپاس فراوان
    سلام دوست عزیز. سوالاتتون واقعا جواب دادن بهش سخته اما قطعا میشه گفت که هرچی رنک دانشگاهی که توش دزس بخونی بهتر باشه شانس کار گیر آوردنت مخصوصا تو حوزه آکادمیک بیشتر میشه... آمریکا کلی دانشگاه و کالج و ... داره که میتونی بعد فارغ التحصیلی براش درخواست کار بدی. البته معمولا عرف اینه که یه دانشگاه وقتی بخواد یکیو برای هیات علمی استخدام کنه باید دانشگاهی که فرد توش فارغ التحصیل شده رنک بهتری از اون دانشگاه مقصد داشته باشه اما خب این قانون ممکنه همیشه صدق نکنه و شما تو یه دانشگاه متوسط باشی اما تو دوره دکترات اونقدر قوی کار کرده باشی و رزومه پژوهشیت خوب باشه یا با یه استاد خیلی خوب کار کرده باشی که بتونی بری یه دانشگاه بهتر هیات علمی بشی! تا اونجا که من میدونم حقوق پایه یه استاد یار اول کار تو آمریکا حدود 80000 دلار در سال هست که البته مالیات و .. ازش کم میشه ...

در مورد سوال دوم هم کاملا به کارتون بستگی داره نمیتونم نظر قطعی بدم اما کلا کار تو دانشگاه در امریکا سختتر و پراسترس تر از کار تو صنعت هست ...

Junior Member

با سلام و تشکر فراوان از راهنماییهای شما. دوست عزیز(apocalypse2022) ، من لیسانس مدیریت بازرگانی و فوق لیسانس مدیریت صنعتی دارم. با توجه به پستهای قبلی شما متوجه شدم که می تونم برای دوره دکترا در یکی از رشته های زیر ادامه تحصیل دهم:
    strategic management, humanresource management ,accounting، organizationalbehavior, operations research management، Finance, operationsmanagement, supply chain management, ,
    management science
    1)من میخوام برای business school های آمریکا و کانادا apply کنم، آیا به غیر از موارد ذکر شده رشته (گرایش) دیگری هم هست که من (با توجه به رشته لیسانس و فوق لیسانسم) بتونم برای ادامه تحصیل در دوره دکترا برای آنها apply کنم ؟
    2) با در نظر گرفتن همه این رشته ها( گرایشها)، کدام رشته ها بعد از فارغ التحصیل شدن در دوره دکترا ( در آمریکا یا کانادا)، بیشترین درآمد را برای فرد ایجاد خواهند کرد؟ ( با توجه به اطلاعات و تجربیاتی که دارید اولویت بندی این رشته ها با توجه به میزان درآمدی که بعد از فارغ التحصیلی در دوره دکترا ایجاد می کنند به چه صورت است؟)
    با آرزوی سلامتی و شادی برای شما در زندگی و با سپاس فراوان

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)