صفحه 32 از 62 نخستنخست ... 222324252627282930313233343536373839404142 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 311 تا 320 , از مجموع 612

موضوع: نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

با سلام
    من لیسانس و ارشد فنی دارم قصد دارم ارشد MBA بخونم .که برای PHD باسه آمریکا اقدام کنن فقط بورس.
    1-با توجه به پایین بودن معدل لیسانس ام آیا این امکان وجود داره؟
    2-آیا فقط باید ارشد رو تو شریف بخونم؟
    3-حداکثر و حداقل FUND چقدره تو آمریکا؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    دوست گرامی، بنده اینجا به پیامتون پاسخ میدم، شاید بکار بقیه هم بیاد.

ببینید، فارغ از بحث شانس، من به شما اکیدا توصیه میکنم، اول ببینید به کدوم بخش یا حوزه فایننس علاقه دارید!
    ولی این حوزه بایستی حوزه های کوانت باشه، مثل ریسک، مالی محاسباتی و ...
    موردی که هست، شما باید خیلی روی هدف نامه تون کار کنید، چون نه مقاله ی مالی دارید و نه کورسی از مالی پاس کردید. به نظرم رویه حوزه های مالی نگاهی بیاندازید، ببینید چیو دوست دارید،ف هرچقدرم که بیشتر محاسباتی باشه هم درک حوزه و هم شانس پذیرشش شاید براتون بالاتر بره.
    بنده توصیه میکنم، برای جاهایی که مهندسی مالی یا مالی کوانت یا ریاضی مالی یا ... وارد شید.
    چون شما بجز سابقه کارتون در این حوزه چیزی برای ارائه ندارید.
    من واقعا نمیدونم، کیسهای ممثل شما رو چه جور ارزیابی میکنند. شما نمرات زبانتون خوبه ولی اینکه ایا برای پذیرش صرفا به این دو حوزه نگاه بشه یا نه بحثی هستش برای خودش!
    من بخاطر شرایطتتون و البته شرایط ویزا دادن امریکا، امریکا رو توصیه نمیکنم!
    قصد نگران کردنتون رو ندارم، ولی بطور کلی یه صحبتی با بخش پذیرش دانشگاهها داشته باشید ببینید به اصطلاح واجد سرایط برای اپلای هستید؟
    شما اصلا کورس مالی پاس نکردید! مقاله مالی ندارید. مدرک مالی ندارید.
    به نظرم کلا رنک پایین تر اپلای کنید، منتها تا حدی که دانشگاه بتونه فاند بده! یعنی دانشگاه فاند داشته باشه چون رنکای پایین تر معمولا در بحث فاندیدنگ مشکل دارند.
    بعلاوه دانشگاههایی رو اپلای کنید که نوشته باشه ما بچه های مهندسی رو دعوت به اپلای میکنیم.

به نظرم کلا اگر یه مستر یه ساله در رشته اقتصاد یا مالی یا حوزه ای مرتبط پاس کنید، خیلی به نفعتون.
    گیریم شما مثلا کلگری قبلو شی، میدونی بچه های سر کلاسشون در قیاس با شما، مباحث مالی رو حداقل از نظر تئوریک خوردن! اگر نخایم بگیم مدرک cfa دارن یا کار مالیم کردن! یا رشتتشون اقتصاد بوده!
    شما این طوری اذیت میشی سر کلاس، و وقتی بقیه شروع میکنند به حرف زدن شما میمونی!

من جاتون بودم در مجموع برای دکتری اپلای نمیکردم. ولی اگه برای فوق مجدد اپلای کنی در کانادا، شانس فاندم داری! بطور کامل و راحت میری برای اپلای دکتری و اپلای دکتری با فوق مالی از کانادا گرتفته شده. تازه اگه بخای ادامه بدی با اون جذابیت کارای مالی در اونجا. به نظرم برای فوق اپلای کنی، احتمال پذدیرش با فاندت بالاست.
    با سلام و تشکر از پاسخهای کاملتون
    برای پذیرش دکترای مالی و یا ارشد مالی، ایا شرط سنی خاصی مطرح نیست؟ 30 سال،33 سال و...؟
    با شرایط دوست عزیز ayat_hakimi ارشد مالی داخل کشور و سپس اپلای برای دکترا را مناسب نمیدونید؟
    با سپاس فراوان

نقل قول نوشته اصلی توسط nima24 نمایش پست ها
    با سلام
    من لیسانس و ارشد فنی دارم قصد دارم ارشد MBA بخونم .که برای PHD باسه آمریکا اقدام کنن فقط بورس.
    1-با توجه به پایین بودن معدل لیسانس ام آیا این امکان وجود داره؟
    2-آیا فقط باید ارشد رو تو شریف بخونم؟
    3-حداکثر و حداقل FUND چقدره تو آمریکا؟
    ام بي اي تهران يا شريف يا خواجه يا ... زياد برا اونا فرقي نداره
    با نمره بالاي جيمت يا جي ار اي و تافل معدل را جبران كنيد
    بالاي نود درصد بيزينس اسكولاي امريكاي شمالي برا دكترا فول فاند ميدن

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hasan3245 نمایش پست ها
    با سلام و تشکر از پاسخهای کاملتون
    برای پذیرش دکترای مالی و یا ارشد مالی، ایا شرط سنی خاصی مطرح نیست؟ 30 سال،33 سال و...؟
    با شرایط دوست عزیز ayat_hakimi ارشد مالی داخل کشور و سپس اپلای برای دکترا را مناسب نمیدونید؟
    با سپاس فراوان
    نه دوست گرامی، ارتباطی به سن نداره بحث پذیرش.
    من کلا به همه توصیه میکنم که ایران فوق نخونن! این همه فلوشیپ و بورسهای اروپایی برای دانشجوهای ایرانی ریخته. یه سری جاها هم که کلا شهریه نداره، که با یک مقدار تلاش خیلی راحت میشه دوره کوتاه مدت فوق رو تموم کرد و راحت آینده رو ساخت! بما کسی نگفت، ما به شما میگیم
    ی
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

Junior Member

با سلام و عرض ادب
    ممنون می شم منو راهنمایی کنید ....خیلی فکرم مشغوله.....
    من مستر دومم را از یکی از 5 دانشگاه اول انگلیس دارم می گیرم (در حال دفاع از پایان نامه هستم) با معدل B و درجه merit
    می خوام برای دکتری فقط کانادا اقدام کنم
    ولی GRE ندارم برای اپلای کردن ولی تا 3 ماهه دیگه به راحتی می تونم بگیرم
    2 مقاله هم دارم که در حال accept هستند ولی تا 2 ماه دیگه
    ممنون می شم منو راهنمایی کنید با این شرایط کدوم دانشگاه ها به من وقت می دهند تا 3 ماهه دیگه GRE رو بهشون برسونم؟؟
    سپاسگذارم

ApplyAbroad Veteran
    kasra-dan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing @ BI

من می خواستم یه انتخاب از بین دانشگاه های Alabama, Kansas و Tennessee داشته باشم برای مقطع دکتری مدیریت (گرایش Operations Research و Decisions Science)

با توجه به هر معیاری به ذهنتون می رسه به نظرتون بیزینس اسکول کدوم دانشگاه نسبت به بقیه برتری داره؟
    Galaxy Lights, Solar Echoes and Dark Matters Calling Us to Sth Bigger

John Oliver Explains Everything That is Wrong With Standardized Testing

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Accounting

سلام. وقتی بیزینس اسکولها میخوان GRE رو با GMAT معادل کنن، از طریق همون تبدیل مقیاس ETS معادل میکنن یا نمره کوانت براشون اهمیت داره؟
    (Nothing is impossible, the word itself says 'I'm possible'! (Audrey Hepburn

سلام،
    با لیسانس مهندسی غیر مرتبط یا فوق لیسانس مهندسی، امکان گرفتن فاند برای ارشد یا دکترای بیزنس در کانادا هست ؟؟ سابقه کار برای اپلای لازم هست ؟؟
    فرصت را از دست مده و در كار سستي مكن كه ميوه آن ذلت است .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial and Systems Engineering‏

سلام دوستان
    چه تاپیک خوبی
    اگه لطف کنید رزومه منم بررسی کنید ممنون میشم:
    1. دانشگاه سراسری بجنورد،مهندسی صنایع، معدل ۱۵.۷۶
    2.دانشگاه خوارزمی، مهندسی صنایع، معدل ۱۷.۹۸
    3.تافل 100
    4. جی آر ای (5.Verbal 150, Quant 169, Writing 3)
    5. ۳ مقاله ISI چاپ شده
    6. بدون سابقه کار

7. Columbia buiness school
    نکته مهم اینه که تز ارشدم نزدیک به موضوعات کاری (قیمت گذاری) اساتید اینجاست اما رویکرد حل و مدل سازی متفاوت هست و اینکه من دانشجوی دکترای داخلم و دوسال دیگه طول میکشه تا تموم کنم و امیدوارم تا آن زمان شرایط پذیرش دانشجویان ایرانی بهتر شه
    آیا با این شرایط میتونم امیدی داشته باشم؟
    سپاس

Member hipax آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student of Marketing - Monash University

نقل قول نوشته اصلی توسط goodlouce نمایش پست ها
    سلام دوستان
    چه تاپیک خوبی
    اگه لطف کنید رزومه منم بررسی کنید ممنون میشم:
    1. دانشگاه سراسری بجنورد،مهندسی صنایع، معدل ۱۵.۷۶
    2.دانشگاه خوارزمی، مهندسی صنایع، معدل ۱۷.۹۸
    3.تافل 100
    4. جی آر ای (5.Verbal 150, Quant 169, Writing 3)
    5. ۳ مقاله ISI چاپ شده
    6. بدون سابقه کار

7. Columbia buiness school
    نکته مهم اینه که تز ارشدم نزدیک به موضوعات کاری (قیمت گذاری) اساتید اینجاست اما رویکرد حل و مدل سازی متفاوت هست و اینکه من دانشجوی دکترای داخلم و دوسال دیگه طول میکشه تا تموم کنم و امیدوارم تا آن زمان شرایط پذیرش دانشجویان ایرانی بهتر شه
    آیا با این شرایط میتونم امیدی داشته باشم؟
    سپاس
    البته تا اونجایی که من اطلاع دارم دانشگاه های تاپ امریکا جی آر ای بالای 325 برای مدیریت میخوان. این دانشگاهی هم که شما گفتین خیلی سطحش بالاست و هیچکس نمیتونه بهتون بگه که شانس دارین یا نه. ضمنا، دانشگاه یهودی ها هم هست و به خاطر همین شاید یه ذره سخت به ایرانی ها پذیرش بدن. چون به جز چینی ها که از طریق بورس کشورشون میان توی این دانشگاه ها، بقیه دانشجوهاشون به نظر میاد که دسته بندی شده هستن. سخت تر از بقیه به نظرم بهتره که یه سبد از دانشگاه ها رو برای خودتون در نظر بگیرین و طبق اونها اپلای کنین. نرین همش دنبال دانشگاه های سطح بالا. مثلا رنک یک تا 50 یکی دوتا رو انتخاب کنین، رنک 50 تا صد دو سه تا. قطعا دانشجوهای بهتری با رزومه های بهتر از من و شما هستن که اونجاها اپلای می کنن چون ارشد و لیسانسشون رو اونجا بودن. مثلا یه خانمی توی UCLA هست که ارشدش رو توی بوکونی ایتالیا که خیلی معتبره بوده و از همون ارشدش مقالاتی داره که ماها توی دکتری بتونیم چاپ کنیم باید کلاهمونو بندازیم هوا. توی امریکا معدل لیسانس خیلی مهمه و جی آر ای. تافلتون هم اگر توی اسپیکینگ زیر 25 باشه به مشکل می خورین چون باید تدریس هم بکنین اسپیکینگتون باید بالای 25 باشن. ولی غیرممکن نداریم. به نظر من با توجه به رزومتون بهتره که بیزینس اسکول های خوب اروپا رو هم در نظر داشته باشید.

موفق باشید.
    The future is already here – it's just not evenly distributed

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)