صفحه 34 از 62 نخستنخست ... 242526272829303132333435363738394041424344 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 331 تا 340 , از مجموع 612

موضوع: نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمری

با سلام خدمت دوستای نازنینم.
    بنده ۲ تا لیسانس دارم.لیسانس مهندسی عمران.عمران و لیسانس مهندسی مدیریت پروژه از پیام نور و معدل ۱۴.۵
    فوق لیسانس عمران ساخت از پیام نور با معدل ۱۶.۷۵ که تازه دریافت کردم.
    سنم هم ۳۵ سال هست و دیر مشغول به تحصیل شدم.
    آیلتس 7
    و ۲ مقاله isi در زمینه مدیریت پروژه
    آیا میتونم فاند کامل دکتری مدیریت پروژه بگیرم ؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Sajad_DHN نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من لیسانس صنایع دانشگاه شریف با معدل 15.5 خوندم، دو تا مقاله پابلیش کردم سابقه TA و RA دارم در دروس و پروژه های تحقیقاتی مربوط دارم و مسئول برگزاری همایش ها و دوره های تخصصی مربوط به فیلدی که میخوام اپلای کنم دارم. زبانم هم خوب هست و فکر میکنم نمرات قابل قبولی تو تافل و جی آر ای بگیرم.
    دو تا سوال دارم.
    1. شانسم برای پذیرش دکترای مستقیم تو کانادا چقدر هست؟
    2. من علاقه مند به فیلد سیستم های اطلاعاتی هستم. در این فیلد پوزیشن های ارشد تو دانشگاه های کانادا کمتر هست، میخواستم ببینم به نظرتون تلاشم رو بذارم برای پذیرش گرفتن برای دکترا که پوزشین ها بیشترن و یا سعی کنم ارشد یه رشته دیگه بخونم و بعد تغییر رشته بدم به سیستم های اطلاعاتی ؟
    1.very low because of low gpa
    2.with phd in business, u should go for faculty member most probably
    however there r some very rare cases that go to industry
    go for a msc since there r way more jobs available and the money is kind of better

Junior Member

Thank you for your response. according to what you said, how do you evaluate my chance for Master programs? Are there a lot of programs that I can apply for? of there are just a few?

باسلام
    من ليسانس مديريت دولتي دارم از زاهدان و وفوق و دكتري از تهران
    الانم هيات علمي دانشگاهم در طرح سربازي
    سوالم اينكه براي اقامت گرفتن دوباره دكتري بگيرم راحت تره و يا دنبال كار بگردم.
    رزومه خوبي دارم اما مقالات داخليه اكثرا و زبانم هم متوسطه
    ممنون ميشم دوستان راهنمايي كنند.

Thank you for your response. according to what you said, how do you evaluate my chance for Master programs? Are there a lot of programs that I can apply for? of there are just a few?
    For MIS and IS, super high
    (of course if u get good good toefl and gre)
    I dont know very much about the numbers but I am sure there are some in major ones
    good luck

سلام دوستان
    من لیسانس صنایع دانشگاه شریف با معدل 15.5 خوندم، دو تا مقاله پابلیش کردم سابقه TA و RA دارم در دروس و پروژه های تحقیقاتی مربوط دارم و مسئول برگزاری همایش ها و دوره های تخصصی مربوط به فیلدی که میخوام اپلای کنم دارم. زبانم هم خوب هست و فکر میکنم نمرات قابل قبولی تو تافل و جی آر ای بگیرم.
    دو تا سوال دارم.
    1. شانسم برای پذیرش دکترای مستقیم تو کانادا چقدر هست؟
    2. من علاقه مند به فیلد سیستم های اطلاعاتی هستم. در این فیلد پوزیشن های ارشد تو دانشگاه های کانادا کمتر هست، میخواستم ببینم به نظرتون تلاشم رو بذارم برای پذیرش گرفتن برای دکترا که پوزشین ها بیشترن و یا سعی کنم ارشد یه رشته دیگه بخونم و بعد تغییر رشته بدم به سیستم های اطلاعاتی ؟
    دوست عزیز چون نمی دونم میزان آشنایی تون با این رشته چقدر هست، پیشنهاد می کنم (اگه تا الان این کار رو نکردید) توی گوگل MIS basket of eight رو سرچ کنید. توی آمریکای شمالی این 8 تا، ژورنال های تاپ رشته ما محسوب میشن، به ویژه MIS Quarterly و Information Systems Research که تاپ ترین هستند و در وهله بعدی Journal of Management Information Systems (این سه تا از رشته ما توی لیست FT 50 هستند). ببینید آیا تصورتون از این رشته با نوع مقالاتی که توی اینا چاپ میشه همخوانی داره یا نه. اگه داره و قصد دارین ادامه بدین دوره های MIS تو دانشگاه های مختلف کانادا از سطح بالا تا قعر جدول هست. کویینز که خودم هستم می دونم گروه کوچیک اما قوی ای داره، HEC Montreal که دوره اش با مک گیل و کنکوردیا و کبک مشترک هست هم استادهای قویی دارن و کلا هم دانشکده مدیریتشون به مراتب بزرگ تر از کویینز هست. UBC هم شنیدم که برنامه قوی ای داره. اما از اونجایی که فکر نمی کنم قصد داشته باشین فقط به فوق اکتفا کنین، اگه مسترتونو از دانشگاه سطح پایین تر بگیرین و وضعیت تون خوب باشه بازم می تونید واسه دکترا برید دانشگاه های قوی تر. اما پیش از همه این ها باز توصیه می کنم ببینید تصورتون از MIS دقیق هست یا نه، چون من دوستانی داشتم که از مهندسی IT اومدن به این رشته و پشیمون شدن. اینو هم بدونید که این رشته در مجموع وضعش نسبت به رشته های دیگه مدیریت خوب نیست از این لحاظ که مثلا وقتی موقعیت های استخدام هیأت علمی رو می بینید تقاضا واسه این رشته در مقایسه با بازرایابی و مالی و حسابداری خیلی کمتره بنابراین واسه استخدام شدن باید موقع فارغ التحصیلی رزومه قوی ساخته باشید و البته نتورکینگ تون هم قوی باشه.

سلام بچه ها خوبین؟من کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی از دانشگاه تهران دارم البته دوره ی مجازی یا همون الکترونیک و اموزش محور یعنی بدون پایان نامه.معدلم 17.74 .دارم زبان میخونم وبرای دکترا کاناادا و امریکا میخوام اقدام کنم
    مقاله هیچی ندارم و همه میگن 6 7 ماه طول شه تا مقاله سبمیت و چاپ بشاز شهریورم که باید شروع کنیم به مکاتبه.
    من اگه مقاله نداشته باشم وفقط روی زبان و جی ار ای کار کنم هیچ شانسی ندارم برا پذیرش با فول فاند؟
    لیسانس مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد معدل13.5
    یه رای بگین که زودبشه بهش رسید.مرسی مرسی

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sepidehshn نمایش پست ها
    سلام بچه ها خوبین؟من کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی از دانشگاه تهران دارم البته دوره ی مجازی یا همون الکترونیک و اموزش محور یعنی بدون پایان نامه.معدلم 17.74 .دارم زبان میخونم وبرای دکترا کاناادا و امریکا میخوام اقدام کنم
    مقاله هیچی ندارم و همه میگن 6 7 ماه طول شه تا مقاله سبمیت و چاپ بشاز شهریورم که باید شروع کنیم به مکاتبه.
    من اگه مقاله نداشته باشم وفقط روی زبان و جی ار ای کار کنم هیچ شانسی ندارم برا پذیرش با فول فاند؟
    لیسانس مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد معدل13.5
    یه رای بگین که زودبشه بهش رسید.مرسی مرسی
    سلام، تو خوبی؟

هیچ کسی دوباره میگم، هیچ کسی نیست که واقعا شانس پذیرش از بهترین دانشگاهها رو نداشته باشه! (البته نه هاروارد و MIT و امسالهم که بحث رزومه و ... نیست)
    ببین شما هم مثل من دو سه سال پیش هستی! از لحاظ اموزش محور بودن و بی مقاله بودن.

توصیه میکنم جهت جلوگیری از هدر رفتن پول، رویه امریکا کمترین برنامه ریزی رو داشته باشی!
    شما چون معدل لیسانست هم کم هستش و ازونجایی که مهندسی پزشکی بودی، حتما GRE یا GMAT رو بده! احتمالا نمرت هم خوب میشه. خیلی لازمه! حداقل برای کیس
    شما که نه معدلت خوبه تو لیسانس که در واقع یه پوینت منفی هم هست، و هم چون مقاله خوب نداری!
    پس اول و قبل از هرگونه رویا پردازی و داستان و .... اول یه نمره آیلتس و یه GRE/GMAT خوب بیار.
    آیلتسو کل 6.5 به بالا و ترجیحا 7 با ساب اسکیلهای 6 و بالاتر! GRE هم هرچی بالاتر بهتر چون اون دوتا شرایطی ویژه که گفتم رو داری! تضمین پذیرشت 320 هستش! توجه کن گفتم تضمین! ولی شاید تو با 315 پذیرش
    بگیری ولی 320 و بالاتر برای شما تضمین پذیرش از یه دانشگاه کانادایی یا اروپایی میتونه باشه.

به کشورهای پژوهش محور فکر نکن. متاسفانه ارشد اموزش محور همینه! مقاله هم که نداری. لیسانست هم .... پس جایی باید اپلای کنی که این موارد براشون مهم نباشه.
    یعنی شما باید جاهایی اپلای کنی که سیستم آمریکایی دارند برای دکتری و پذیرشش. که معمولا میشه اروپا و کانادا و خود امریکا که متاسفانه ویزاش فعلا کنسله.(تا جایی که من میدونم).

یه استراتژی دیگه هم اینه که بشینی دوتا مقاله با کیفیت و خوب بنویسی و با یه نمره آِلتس بری سراغ اون پژوهش محورها و البته دانشگاههای معمولیشون و دعا کنی به ارشدت گیر ندن که عمدتا معمولیهاشون گیر نمیدن
    اگر که دوتا مقاله خوب داشته باشی. بنابراین نیاز به نمره آیلتس داری با مقاله هات.
    اینم بهت بگم فکر نکن خوندن GRE از نظر سختی و راه پیش رو کمتر از یک مقاله خوب هستش!
    (این استراتژی رو من زیاد بهت پیشنهاد نمیکنم)

راه سومی که من بهت پیشنهاد میکنم انجام بدی
    ، برنامه اوله ولی هدف گذاری برای ارشد مجدد هستش. ارشد مجدد هم که راه برای اپلای ت هرکشوری که بخای هستش.
    اگر ک بتونی یه مقاله ی کوچولو ک مثلا میتونه replication باشه و هیچ نواوری هم نداشته باشه، رو درکنار نمره ایلتس و GRE/GMAT داشته باشی، میتونی فاند هم بگیری. بعلاوه سر کار رفتنت هم بسیار راحتتر از مدرک دکتری هستش. خیلی خیلی خیلی هم کمتر دردسر و پول خرج میشه.

توصیه میکنم بری رشته Healthcare Management. هم با لیسانست هم خونی داره و هم آینده خوبی داره و شغلش خیلی تضمینی تر و راه تر از بقیه گرایشهای پردردسر مدیریت هست.
    البته رشته هایی مثل اقتصاد کوانت، ریاضیات مالی، مالی کوانت، آمار زیستی، اقتصاد سلامت، یا مهندسی صنایع یا رشته های fine تر مثل مدیریت محیط زیست هم خوبن.
    فاند هم توشون راحتتر دستت میاد تا رشته های گردن کلفت و پردرسری مثل مالی و بازاریابی.

با آرزوی موفقیت
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

Junior Member

سلام دوستان
    من لیسانس مهندسی نرم افزار دارم از دانشگاه دولتی با معدل 14.5 و از دانشگاه ساتهمپتون انگلستان پذیرش در رشته دیجیتال مارکتینگ گرفتم برای مقطع ارشد که یک ساله هست.
    میخواستم بدونم با گرفتن ارشد دیجیتال مارکتینگ شرایط این برام ایجاد میشه که بتونم آمریکا یا کانادا توی رشته مارکتینگ پذیرش بگیرم؟ و از لحاظ رشته تحصیلی به مشکل برنمیخورم؟
    آیلتس 6.5 دارم که مطمئن هستم بعد از ارشد چون به زبان انگیلیسی درس میخونم حتما 7.5 رو میارم و برای آزمون جی آر ای هم اقدام میکنم.

Junior Member

سلام دوستان وقت بخیر. یکی از دوستانم شرایطش بدین صورت هست . لیسانس مهندسی صنایع با معدل 14.5 . ارشد مدیریت صنعتی با معدل 19 . نمره تافل 102 و تا یک ماه دیگه هم مدرک PMP ( مدیریت پروزه) رو از موسسه PMI آمربکا دریافت میکنه. علاقه مند هست برای دکتری رشته مهندسی پروژه یا مدیریت پروژه رو ادامه بده. نزدیک سه سال هم در پروژه راه سازی و سد سازی تجربه داره. آیا امکان تحصیل برای این بنده خدا وجود داره؟ آیا کمک هزینه تحصیلی بهش تعلق میگیره؟ فاند چطور؟ ممنون میشم پاسخ بدید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)