صفحه 38 از 62 نخستنخست ... 282930313233343536373839404142434445464748 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 371 تا 380 , از مجموع 612

موضوع: نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

Junior Member q1w2e3r4 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirrrrrrrrr نمایش پست ها
    سلام.دوستان براي پذيرش دكتراي مالي بهتره ارشد mba خونده بشه يا مهندسي؟من رشتم مهندسيه برقه
    دوست عزیز فکر میکنم جواب سوالتون خیلی واضحه... قطعا هر چه به رشته های مدیریت نزدیک بشید در ارشد برای پذیرش در دکترای mba کارتون راحتر خواهد بود، مگر اینکه ارشد رو مهندسی صنایع بگیرید که کاملا مرتبط هست. گرایش میدیریت سیستمهای اقصادی اجتماعی رو تحقیق کنید در موردش .

سلام...من خیلی از پست هارو خوندم و یه سوال برام پیش اومده که تا الان جوابش رو نگرفتم...من معدل لیسانس 13.24 در رشته برق قدرت دانشگه فردوسیه و به رشته های مدیریت مخصوصا مالی خیلی علاقه دارم و الان هم قصد خوندن ارشد در ایران رو دارم...میشه من رو راهنمایی کنید که:
    1-آیا ارشد برق بخونم یا MBA تا پذیرش از اروپا یا آمریکا برای دکترای مدیریت راحت تر بشه؟
    2-آیا احتمالش هست بتونم برای مستر از یه دانشگاه تو اروپا پذیرش بگیرم و بعد برای دکترا اقدام کنم؟
    3-من چون معدل لیسانسم پایینه آیا امکان اینکه کار آکادمیک پیدا کنم هست تو خارج از کشور؟علاقه خودم چه برای کار آکادمیک چه صنعت مساعده و خیلی فرق ندارخه برام.
    4-آیا دانشگاه آزاد علوم تحقیقات یه دانشگاه معتبر برای اونور محسوب میشه؟
    5-ایا سابقه کار حایز اهمیت براشون یا نه فقط کار آکادمیک حین تحصیل مهمه؟
    منونم
    دوست عزیز من فقط میتونم با اطمینان بالا به شما بگم معدل لیسانس بی نهایت مهمه. چه برای ارشد چه برای دکترا. حتا اگه ارشد رو شما معدل 20 بگیرید بازهم با معدل لیسانس شما رو جاج خواهند کرد.

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

سلام...من خیلی از پست هارو خوندم و یه سوال برام پیش اومده که تا الان جوابش رو نگرفتم...من معدل لیسانس 13.24 در رشته برق قدرت دانشگه فردوسیه و به رشته های مدیریت مخصوصا مالی خیلی علاقه دارم و الان هم قصد خوندن ارشد در ایران رو دارم...میشه من رو راهنمایی کنید که:
    1-آیا ارشد برق بخونم یا MBA تا پذیرش از اروپا یا آمریکا برای دکترای مدیریت راحت تر بشه؟
    2-آیا احتمالش هست بتونم برای مستر از یه دانشگاه تو اروپا پذیرش بگیرم و بعد برای دکترا اقدام کنم؟
    3-من چون معدل لیسانسم پایینه آیا امکان اینکه کار آکادمیک پیدا کنم هست تو خارج از کشور؟علاقه خودم چه برای کار آکادمیک چه صنعت مساعده و خیلی فرق ندارخه برام.
    4-آیا دانشگاه آزاد علوم تحقیقات یه دانشگاه معتبر برای اونور محسوب میشه؟
    5-ایا سابقه کار حایز اهمیت براشون یا نه فقط کار آکادمیک حین تحصیل مهمه؟
    منونم
    چون دوستمون بالا کاملا اشتباه نظر دادن مجبورم بیام تصحیح کنم.
    معدل لیسانس زمانی مهم هست که رشته مرتبط باشه.

مثلا شما لیسانس کشاورزی بگیرین و به هر دلیلی بخواین دکتری فلسفه بخونین ، چرا آخه معدل لیسانس باید معیار تصمیم گیری باشه؟؟

معدل لیسانس برق شما ، چندان مهم نیست ولی نمرات دروس پایه شما خیلی مورد توجه قرار میگیره. مثلا هرچی درس ریاضی پاس کردین ، ریاضی 1و 2 ، محاسبات عددی ، و... همه مهم هستن.
    کسی که MBA میخونه چندان گزینه مناسبی برای دکتری خوندن نیست ، چون ذات MBA برای کار کردن طراحی شده و تز نداره ، لذا کسی که MBA میخونه خیلی با نحوه نگارش و انجام تحقیق آشنا نیست. دانشگاه ها نکته منفی میدونن شما MBA خونده باشین.
    جواب بقیه سوالهای شما رو من نمیدونم چون رشته ام برق نبوده و با شرایط دپارتمان برق آشنا نیستم.

موفق باشین
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    چون دوستمون بالا کاملا اشتباه نظر دادن مجبورم بیام تصحیح کنم.
    معدل لیسانس زمانی مهم هست که رشته مرتبط باشه.

مثلا شما لیسانس کشاورزی بگیرین و به هر دلیلی بخواین دکتری فلسفه بخونین ، چرا آخه معدل لیسانس باید معیار تصمیم گیری باشه؟؟

معدل لیسانس برق شما ، چندان مهم نیست ولی نمرات دروس پایه شما خیلی مورد توجه قرار میگیره. مثلا هرچی درس ریاضی پاس کردین ، ریاضی 1و 2 ، محاسبات عددی ، و... همه مهم هستن.
    کسی که MBA میخونه چندان گزینه مناسبی برای دکتری خوندن نیست ، چون ذات MBA برای کار کردن طراحی شده و تز نداره ، لذا کسی که MBA میخونه خیلی با نحوه نگارش و انجام تحقیق آشنا نیست. دانشگاه ها نکته منفی میدونن شما MBA خونده باشین.
    جواب بقیه سوالهای شما رو من نمیدونم چون رشته ام برق نبوده و با شرایط دپارتمان برق آشنا نیستم.

موفق باشین
    دوست عزیز جناب کاوه کاوه، شما یا با پروسه اپلای خیلی اشنا نیستی یا اینکه بیخودی دوست داری به یکی امید فالس بدی. مطمین باشید معدل لیسانس حساب خواهد شد چه مرتبط و چه نامرتبط. کسی که معدل لیسانس پاینی داشته در شرایط رقابتی به مراتب امکان پذیرش گرفتنش کم میشه، حالا شما بگو اصلا ربط هم نداشته باشه رشته لیسانسش، این که دیگه بدتر!

میشه لطف کنید و بگید بر چه اساسی میگید چندان رشته دکترای mba وجود نداره ؟!و چطور دانشگاها نکته منفی میدونن خوندن mba رو؟

Member hipax آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student of Marketing - Monash University

نقل قول نوشته اصلی توسط q1w2e3r4 نمایش پست ها
    دوست عزیز جناب کاوه کاوه، شما یا با پروسه اپلای خیلی اشنا نیستی یا اینکه بیخودی دوست داری به یکی امید فالس بدی. مطمین باشید معدل لیسانس حساب خواهد شد چه مرتبط و چه نامرتبط. کسی که معدل لیسانس پاینی داشته در شرایط رقابتی به مراتب امکان پذیرش گرفتنش کم میشه، حالا شما بگو اصلا ربط هم نداشته باشه رشته لیسانسش، این که دیگه بدتر!

میشه لطف کنید و بگید بر چه اساسی میگید چندان رشته دکترای mba وجود نداره ؟!و چطور دانشگاها نکته منفی میدونن خوندن mba رو؟
    دوست عزیز،

من اصلا قصد ندارم که وارد بحث بشم ولی خود من با معدل لیسانس 13.85 و صرفا به خاطر مقالاتم از یه دانشگاه با رنک شصت و یه دانشگاه خیلی خوب سوئد برای رشته بازاریابی با رنک 200 بورس گرفتم. در حالی که از دانشگاه های رنک 400-500 هم ریجکتی داشتم. در مورد MBA، باید خدمتتون عرض کنم که بین MBA و مستر خیلی تفاوت هست. مستر همون ارشدی هست که ما می خونیم ولی MBA توی دانشگاه های خارجی بیشتر به قول خودشون Practical هست. ولی اینکه نمره منفی محسوب میشه یا نه رو نمیدونم. فقط این رو میدونم که حتی توی مصاحبه هایی که داشتم خیلی به پایان نامه ام و علایق پژوهشیم گیر داده بودن. معدل رو هم میشه با نمره GRE خوب پوشش داد. البته بستگی به سیاست هر دانشگاه داره که معدل محور باشه یا پژوهش محور. پس نمیشه یه نسخه کلی برای همه دانشگاه ها پیچید.
    The future is already here – it's just not evenly distributed

ممنون از راهنمایی همه ی دوستان...میشه بگید اون دانشگاه رنک 60 چی بود و کجا؟و رشتتون رو هم در مقاطع مختلف بگین؟

آقای kave kave من راستش نمراتم مثلا تو ریاضی 1: 10 ریاضی 2 :13.5،جبر خطی :17.5 ریاضی مهندسی 15.5 و محاسبات عددی 14.5 آیا با این نمرات امیدی هس؟آیا راهی یا کورسی برای جبرانش هست؟واینکه پس به نظرتون ارشد مهندسی یخونم بهتر باشه برای finance ؟ راستش من هدفم آمریکاس و بیشتر از همه به finance علاقه دارم.

Member hipax آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student of Marketing - Monash University

ممنون از راهنمایی همه ی دوستان...میشه بگید اون دانشگاه رنک 60 چی بود و کجا؟و رشتتون رو هم در مقاطع مختلف بگین؟

آقای kave kave من راستش نمراتم مثلا تو ریاضی 1: 10 ریاضی 2 :13.5،جبر خطی :17.5 ریاضی مهندسی 15.5 و محاسبات عددی 14.5 آیا با این نمرات امیدی هس؟آیا راهی یا کورسی برای جبرانش هست؟واینکه پس به نظرتون ارشد مهندسی یخونم بهتر باشه برای finance ؟ راستش من هدفم آمریکاس و بیشتر از همه به finance علاقه دارم.
    موناش هست و استرالیا. کلا هم مدیریت بازرگانی خوندم.
    The future is already here – it's just not evenly distributed

رشته و دانشگاه

ببینین ، بچه هایی که از برق وارد فاینانس میشن بیشتر سراغ شاخه های ریاضیاتی فاینانس میشن که توش Advantage داشته باشن اگه همین نکته رو هم نداشته باشین یکمی سخت میشه.
    من بخوام بهتون پیشنهاد کنم ، میگم سراغ رشته های زیر برین:
    Financial Engineering
    Mathematical Finance
    Quantitative Finance

این شاخه ها کوانت هستن و یه مستر ازشون میشه گرفت و بعد برای دکتری تو آمریکا اقدام کنین. در کل فاینانس شاخه محبوبی هست و ممکنه 80% دانشگاه ها پولی باشن
    باید یکم جستجو کنین
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع

نقل قول نوشته اصلی توسط hipax نمایش پست ها
    دوست عزیز،

من اصلا قصد ندارم که وارد بحث بشم ولی خود من با معدل لیسانس 13.85 و صرفا به خاطر مقالاتم از یه دانشگاه با رنک شصت و یه دانشگاه خیلی خوب سوئد برای رشته بازاریابی با رنک 200 بورس گرفتم. در حالی که از دانشگاه های رنک 400-500 هم ریجکتی داشتم. در مورد MBA، باید خدمتتون عرض کنم که بین MBA و مستر خیلی تفاوت هست. مستر همون ارشدی هست که ما می خونیم ولی MBA توی دانشگاه های خارجی بیشتر به قول خودشون Practical هست. ولی اینکه نمره منفی محسوب میشه یا نه رو نمیدونم. فقط این رو میدونم که حتی توی مصاحبه هایی که داشتم خیلی به پایان نامه ام و علایق پژوهشیم گیر داده بودن. معدل رو هم میشه با نمره GRE خوب پوشش داد. البته بستگی به سیاست هر دانشگاه داره که معدل محور باشه یا پژوهش محور. پس نمیشه یه نسخه کلی برای همه دانشگاه ها پیچید.
    ببینید من هم اصلا دوست ندارم وارد ریز جزئیات بشم، ولی خوبه لیستی از مقالاتتون رو بزراید که دوستان شبهشون رفع بشه که با معدل پایین و مقالات خیلی عالی اونم در دوره لیسانس و فوق لیسانس میشه بورس گرفت از دانشگاههای رنک بالا. بماند که حالا چطور میشه که یه دانشجوی لیسانس بتونه مقاله بده که احتمالا باید نابغه باشه، نابغه ای که میتونه مقاله بده ولی معدل لیسانسش پایینه. دوست عزیز رشته MBA به قول خودتون و آقای کاوه کاوه
    که پژوهش محور نیست ( که اینم درست نیست متاسفانه)، نباید خیلی داشتن مقاله نکته مثبتی و گیم چنجر حساب بشه. بلکه سابق کاری میتونه باشه.

نکته بعدی اینه اصلا پس دکترا MBA اگه پژوهش محور نیست پس چی هست؟ تز هم نمینویسن پس؟ مقاله هم که هیچی؟ فقط چند سالی رو میرید دانشگاه میاید بعد مدرکو میدن بهتون.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط q1w2e3r4 نمایش پست ها
    ببینید من هم اصلا دوست ندارم وارد ریز جزئیات بشم، ولی خوبه لیستی از مقالاتتون رو بزراید که دوستان شبهشون رفع بشه که با معدل پایین و مقالات خیلی عالی اونم در دوره لیسانس و فوق لیسانس میشه بورس گرفت از دانشگاههای رنک بالا. بماند که حالا چطور میشه که یه دانشجوی لیسانس بتونه مقاله بده که احتمالا باید نابغه باشه، نابغه ای که میتونه مقاله بده ولی معدل لیسانسش پایینه. دوست عزیز رشته MBA به قول خودتون و آقای کاوه کاوه
    که پژوهش محور نیست ( که اینم درست نیست متاسفانه)، نباید خیلی داشتن مقاله نکته مثبتی و گیم چنجر حساب بشه. بلکه سابق کاری میتونه باشه.

نکته بعدی اینه اصلا پس دکترا MBA اگه پژوهش محور نیست پس چی هست؟ تز هم نمینویسن پس؟ مقاله هم که هیچی؟ فقط چند سالی رو میرید دانشگاه میاید بعد مدرکو میدن بهتون.
    ببین دوست من ،
    شما یه اشکال تو متن هاتون هست که آدم رو از گفتگو کردن باهاتون منصرف میکنه ! اینقد با پیش فرض های خودتون متن ها رو میخونین که غلط و اشتباه برداشت میکنین و نتیجه گیری میکنین !

شما متن hipax رو یکبار دیگه بخونین ، کجاش گفته که از لیسانس پذیرش گرفته که شما فرض میکنین مقاله اشون رو تو دوره لیسانس دادن؟ و نهایتا تعجب میکنین...!
    =====
    در خصوص MBA گفتین که من اشتباه میکنم !
    پیشنهاد میکنم اول تحصیلات من رو ببینین !! پژوهش محور - یک اصظلاح من درآوردی در سیستم آموزشی ایران هست که از سال 87 باب شد. رشته MBA برای پرورش نیروی کاری هست و تمرکز اصلیش روی توانایی های اجتماعی و Soft skill های شماس تا تکنیکال ها. هیچ احدی توی این رشته تحقیق نمیکنه و پایان نامه نمیده ، هیچ احدی روش تحقیق آموزش نمیبینه.

=====

قسمت بعدی ، شما میگین دکتری MBA که فکر میکنم منظورتون DBA هست !
    تو DBA اشخاصی وارد میشن که سابقه کاری فوق العاده دارن و سوالهایی دارن که بیشتر اوقات مشکل اصلی بازار کار هست و هدف گسترش مرز دانش آکادمیک الزاما نیست. این افراد رو اتفاقا بهشون روش تحقیق و نگارش تز بهشون آموزش میدن. ممکنه تحصیلات MBA داشته باشن یا Master of Science

به هر صورت این رفیق ما که تازه لیسانس برق خوندن کاندید مناسبی برای DBA نیستن ، خصوصا که DBA پولی هست و مثل PhD of Management - PhD of Finance و... نیست که بورس میگیرن.

=====

در آخر،
    دوست من ، شما اطلاعاتتون خیلی تو این حوزه کم هست و مخالفت بیشتر شما باعث گمراهی بقیه کاربران میشه که دنبال راه چاره هستن.

خود شما 2 سال پیش تو همین فروم سوال کردین که " چقدر معدل کم لیسانس تو پذیرش مهم هست" و از بقیه کمک خواستین.
    اگه شما نتونستین این مشکل رو برای خودتون حل کنین ، دلیل نمیشه که شدنی نباشه. شاید راه شما نادرست بوده.
    تجربه من به من ثابت میکنه که معدل کم لیسانس عامل بازدارنده برای پذیرش دکتری برای فردی که معدل خوب فوق لیسانس داره ، نیست.

اگه دوست داشتین جواب بدین ، ولی من دیگه این بحث رو ادامه نمیدم.
    1. این پست برای شروع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)