صفحه 40 از 62 نخستنخست ... 303132333435363738394041424344454647484950 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 391 تا 400 , از مجموع 612

موضوع: نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

پیش فرض پاسخ : نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

سلام دوستان برای پذیرش دکترای فاینانس مستر اقتصاد بهتره یا mba?

Junior Member shooli آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    AZAD

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirrrrrrrrr نمایش پست ها
    سلام دوستان برای پذیرش دکترای فاینانس مستر اقتصاد بهتره یا mba?
    مستر چه اقتصادی ؟ اگر اقتصاد شاخه کوانتتیو باشه یا اقتصاد و فاینانس تقریبا میخوره ...اونایی که رشته ریاضی و مهندسی های ایران هستن زیاد برا فاینانس میزنند منتها چون یکخورده درک درستی از مفاهیم مالی و اقتصادی ندارن شاید یکخورده احتیاج ب مطالعه بیشتر دارن چون مدلینگ تو مالی فاینانس خیلی پیچیدست و مطالب بهم گره خورده ...خود فاینانس چنتا زیر شاخه مختلف داره بعضی هاش تمرکز روی تیوری گیم بعضی ها سرمایگذاری بعضی ها فازی و...الی اخر
    معمولا ام بی ای برای کار هست ...اگر از ام بی ای باشی باید رزومت درخشان باشه .
    وکلا هیچی نشد نداره .منتها باید علاقه پیدا کنی و مقاله ای هم احتمالا میخاد تا کمیته طرز برخورتو با حل مساله ببینه . ..اما اگر از اقتصاد و گرایشهای خاص کمی خودش باشه با معدل بالا از جای خوب و جی ار ای بالا احتیاجی ب مقاله نداری

نکته اخر پذیرش تو فاینانس تعداد نفراتش معمولا خیلی بیشتر تا حسابداری ک خودم هستم ....اگر حسابداری دوتا وردارن تعداد اون معمولا دوبله سوبله هست چون جای مانور زیاد داره

سلام به همه
    شرح تحصیلی من به این صورت هست
    ----لیسانس سخت افزار از دانشگاه دولتی + معدل 14/2
    ----ارشد معماری کامپیوتر (همون سخت افزار) از همون دانشگاه دولتی در تهران + معدل 16/5
    ----رتبه زیر 20 دکتری کامپیوتر (زیاد روش زوم نکردم و پذیرفته نشدم شاید چون مقاله ISI نداشتم) ( البته یک کتاب و 8 مقاله داخلی دارم)

===========================

این یکسال اخیر سربازی رو رفتم
    بیشتر تو فکر رفتن سمت بازارکار بودم و کلی کتاب خوندم درباره کسب و کار
    بعد از کلی رفت و آمد کلا از لحاظ بازار کار داخلی نا امید شدم
    دوستام پیشنهاد دادن که ارشد دوباره بگیرم توی رشته MBA که بهش علاقمندم

===========================

مطالبی که دوستان عزیز نوشته بودن رو خوندم
    با توجه به موارد امتحانی MBA توی ایران و اشتراکات زیادش با امتحانی که پارسال دادم (دکتری کامپیوتر) از لحاظ موارد امتحانی می تونم خودمو برسونم.
    زبانم هم بد نیست با تقریبا 15 روز مطالعه آزمون MSRT رو 63 آوردم.
    ----درباره آینده MBA برای گرفتن اپلای در دکتری مدیریت در آمریکا با توجه به سابقه تحصیلیم سوال داشتم.
    من با گرفتن مدرک MBA (از یک داشنگاه خوب در تهران) دو لیسانسه میشم.
    این موضوع کمکی به گرفتن اپلای می کنه؟ یا تاثیر برعکس داره؟
    ----بعضی از دوستان گفتن برای اپلای ارشد مدیریت بهتره چون به نیاز هست که با مباحث مربوط به تحقیق آشنایی وجود داشته باشه. من با داشتن ارشد کامپیوتر از این موضوع معاف میشم؟
    ویرایش توسط snowmanzzz : November 19th, 2017 در ساعت 06:25 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Multimedia

سلام بر دوستان محترم
    من رشتم مالتی مدیاست تو دانشگاه هنراسلامی تبریز درس میخونم معدلمم ۱۸.۵ هست و دانش خوبی تو زمینه های اقتصاد خرد،کلان مدیریت ، بازاریابی ، آمار و پژوهش در عملیات دارم(کتاب رفرنس همشون رو خوندم) سال آخرم خیلی علاقه دارم ارشدم رو mba یا مدیریت بازرگانی بخونم(در صورتی که تو ایران بمونم میخام مدیریت بازرگانی بخونم).الان سوالی که دارم با این مدرک کارشناسی من و تافل بالای ۱۰۰ و gmat بالای ۷۰۰ امکانش هست از دانشگاه های آمریکا برا mba پذریش با فاند کامل بگیرم؟؟
    یا میشه از کشورای دیگه(ترجیحا اینگلیسی زبان) واسه یکی از رشته های حوزه فایننس و اینا برا مستر باین وضعیت من فول فاند بگیرم؟؟هدف نهایی البته مهاجرت به آمریکاست به همین دلیل نمیخام به غیر آمریکا جای دیگه ای mba بخونم تا برا دکتری کارم آسون ترباشه!!
    یا باید کلا بیخیالش بشم بشینم ارشدم رو همینجا مدیریت بازرگانی بخونم(به راحتی میتونم از یکی از دانشگاه های تاپ تهران قبولشم و نمیخام تو ایران mba بخونم) برا دکترا اقدام کنم؟؟

Member
    رشته و دانشگاه
    UCLA: BA, Business Economics | Harvard: JD, Law

كمك هزينه mba در امريكا بسيار محدوده و حداكثر شهريه رو پوشش ميده. چيزى به اسم mba full fund وجود نداره.

كلا هم mba و دكترا دو بحث جدا هستن و mba پيش زمينه لازم يا حتا مناسبى لزوما نيست براى دكتراى مديريت. از نظر موقعيت هاى شغلى و پتانسيل درامد mba از دانشگاه خوب بسيار بهتره از دكترا ولى براى دانشجوهاى ايرانى شانس گرفتن دكترا بالاتره.

در اين مورد هم با رشته نا مربوط و عدم سابقه كار مناسب (كه كلا در ايران داشتنش تقريبا غير ممكنه) احتمال پذيرش mba به درد بخور حتا با كمك مالى محدود تقريبأ صفره. بهترين راه همونه كه فوق در رشته مرتبط مثل اقتصاد بگيرى (كه از mba از ايران خيلى مناسب تره) و دكترا اقدام كنى براى امريكا.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Multimedia

ممنون از راهنماییتون!!
    امکان پذیرش فول فاند مستر برا رشته های دیگه مدیریت ندارم؟؟علاقه زیادی به فایننس و مارکتینگ و استراتژی دارم...

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط masoodx نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون!!
    امکان پذیرش فول فاند مستر برا رشته های دیگه مدیریت ندارم؟؟علاقه زیادی به فایننس و مارکتینگ و استراتژی دارم...
    اصولا این دوره‌های فوق تو آمریکا کمک هزینه تحصیلی‌ کامل مثل دکترا نداره. با مدرک لیسانس کاملا بی‌ ارتباط هم نمی‌شه پذیرش گرفت برای این رشته‌ها مگر با چند سال سابقه کار مرتبط که اون هم گرفتنش تو ایران سخته. بهترین راهش همون گرفتن فوق مرتبط خارج از آمریکاست و اقدام برای دکترا.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Multimedia

منظورم مستر خارج از ایران کشوری به غیر آمریکاس!!کانادای استرالیای اروپایی نیوزلندی جایی!!اونجا ها هم نمیشه؟؟

Member
    رشته و دانشگاه

منظورم مستر خارج از ایران کشوری به غیر آمریکاس!!کانادای استرالیای اروپایی نیوزلندی جایی!!اونجا ها هم نمیشه؟؟
    متاسفانه من در مورد خارج از آمریکا هیچ اطلاعی ندارم ولی‌ حتما دوستان دیگه می‌تونن کمک کنن.

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

میشه گفت غالب این کشورها یه تیپ پروسه رو دنبال میکنن.
    تو کانادا هم دقیقا همین روال هست. MBA خوندن توش بورسی نیست مگه اینکه دانشگاهش خیلی داغون باشه که عملا میشه اتلاف وقت
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)