صفحه 41 از 62 نخستنخست ... 313233343536373839404142434445464748495051 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 401 تا 410 , از مجموع 612

موضوع: نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط masoodx نمایش پست ها
    منظورم مستر خارج از ایران کشوری به غیر آمریکاس!!کانادای استرالیای اروپایی نیوزلندی جایی!!اونجا ها هم نمیشه؟؟
    من یه توصیه جدی به شما میکنم، بقیه موارد رو خودتون میتونید پیدا کنید جوابش رو.
    در مورد اپلای کردن، برای هر مقطعی در هر کشوری، فارغ از بحث فاند و سطح دانشگاه، به دوتا عامل یا فاکتور،
    1- میزان مهاجر پذیری اون کشور،
    2- زبان (های) رسمی اون کشور
    خیلی خیلی توجه گنید!

این دوعامل شاید به چشم شما جدی نیان، ولی توان توضیج دهندگی خیلی خیلی موارد از لایف استایل، سطح گرونی اون کشور، سطح علمی دانشگاه و خیلی
    خیلی چیزای دیگه رو تعیین میکنن یا در اون سایر موارد اثر گذار هستن. بنابراین تو تصمیم گیریهات به این دو عامل خیلی توجه کن.
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Multimedia

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    میشه گفت غالب این کشورها یه تیپ پروسه رو دنبال میکنن.
    تو کانادا هم دقیقا همین روال هست. MBA خوندن توش بورسی نیست مگه اینکه دانشگاهش خیلی داغون باشه که عملا میشه اتلاف وقت
    پس کلا راهی ننداره واسه مستر مینجمنت حوزه فایننس و استراتژی و مارکتینگ از ایران برم و ارشد رو تو ایران باید بخونم؟؟

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

پس کلا راهی ننداره واسه مستر مینجمنت حوزه فایننس و استراتژی و مارکتینگ از ایران برم و ارشد رو تو ایران باید بخونم؟؟
    ببین میشه رفت من نمیگم نمیشه ولی باید رنک دانشگاه رو خیلی بیارین پایین و شهرش هم بشه یه جای دور افتاده.
    شما این شهرها رو تو کانادا از تو لیستت حذف کن :
    تورنتو ، مونترال ، ادمونتون ، کلگری ، ونکوور
    بعد هر ایالتی که باقی موند برو شهر اصلی اش رو پیدا کن ، هر دانشگاهی اونجا باشه راحت تر پذیرش میده ولی تمامی نقاط ضعف بالا رو داره.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Multimedia

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    ببین میشه رفت من نمیگم نمیشه ولی باید رنک دانشگاه رو خیلی بیارین پایین و شهرش هم بشه یه جای دور افتاده.
    شما این شهرها رو تو کانادا از تو لیستت حذف کن :
    تورنتو ، مونترال ، ادمونتون ، کلگری ، ونکوور
    بعد هر ایالتی که باقی موند برو شهر اصلی اش رو پیدا کن ، هر دانشگاهی اونجا باشه راحت تر پذیرش میده ولی تمامی نقاط ضعف بالا رو داره.
    مشکلی نداره من ساسکاچوان هم میرم!،اتفاقا من با سرما حال میکنم من اینجور جاها برام بهتره!!
    به غیر پذیرش واسه من فاند مهمه چون پول مول ندارم یه بیست تومن اینا دارم که همون واسه خارج شدن از ایران کفایت میکنه!!
    میتونم فول فاند بگیرم؟؟دانشگاهش برام مهم نیست زیاد!!

رشته و دانشگاه

مشکلی نداره من ساسکاچوان هم میرم!،اتفاقا من با سرما حال میکنم من اینجور جاها برام بهتره!!
    به غیر پذیرش واسه من فاند مهمه چون پول مول ندارم یه بیست تومن اینا دارم که همون واسه خارج شدن از ایران کفایت میکنه!!
    میتونم فول فاند بگیرم؟؟دانشگاهش برام مهم نیست زیاد!!
    شما این دانشگاه ها رو چک کن ببین مستر چی دارن
    University of Saskatchewan
    Regina Universiry
    Manitoba University
    Carlton Uni
    Concordia Uni
    دانشگاه بریتیش کلمبیا به جز اون شعبه اصلی که تو ونکوور داره یکی دیگه هم داره که جای پرتی هست اصلا شهرش یادم نیست ولی سرچ کنین پیداش میکنین اون میدونم که برای جذب دانشجو یکم دست و دلباز تر هست.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع

Junior Member

سلام وقتتون بخير
    ممنون ميشم نظرتون رو بگين
    من ليسانس فيزيك از دانشگاه رازي با معدل ١٣/٣٠ و فوق ليسانس مديريت بازرگاني گرايش مالي از دانشگاه آزاد تهران مركز با معدل ١٨/٠٩
    يك مقاله داخلي از پايان نامه ام دارم
    زبانم خوب و در حد آيلتس٧ است
    من براي اپلاي دكتري مديريت چه كار بايد كنم؟
    اصلا شانس دارم؟

Junior Member

سلام دوستان وقتتون بخیر . من هرچی اپلای موفق تو دانشگاه های کانادا و امریکا تو رشته ی اقتصاد و مدیریت دیدم همه شون زمینه مهندسی دارن و هیچکدوم از پایه این رشته رو نخوندن . اگه کسی از پایه اقتصاد خونده باشه امکان پذیرش گرفتن هست ؟ فرض کنیم بایه رزومه ی قوی با نمرات خوب تو درسای ریاضی . برای دانشگاه های رنک متوسط اروپا و امریکای شمالی . لطفاااااااا کمکم کنید خیلی مهمه . ممنون ممنون ممنون

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط meeraha نمایش پست ها
    سلام دوستان وقتتون بخیر . من هرچی اپلای موفق تو دانشگاه های کانادا و امریکا تو رشته ی اقتصاد و مدیریت دیدم همه شون زمینه مهندسی دارن و هیچکدوم از پایه این رشته رو نخوندن . اگه کسی از پایه اقتصاد خونده باشه امکان پذیرش گرفتن هست ؟ فرض کنیم بایه رزومه ی قوی با نمرات خوب تو درسای ریاضی . برای دانشگاه های رنک متوسط اروپا و امریکای شمالی . لطفاااااااا کمکم کنید خیلی مهمه . ممنون ممنون ممنون
    80 درصد اون بچه ها هم تو حوزه اکادمیک هیچی نمیشن، برو فارغ تحصیلا رو ببین.
    رشته ی دکتری اقتصاد، تو امریکای شمالی، خیلی تاکید میکنن، و هر از گاهی پیش نیاز لیسانس یا فوق اقتصاد هستش. نگران نباش.
    مدیریت داستانش جداست.
    کسایی ک دکتری میگیرن از بچه های مهندسی، برو ایندشونو ببین، میرن معمولا یه شرکت مشاور میشن یا ... و میشن متخصص داده، چیزی ک
    شما با خوندن خیلی رشته های دیگه هم میتونی برسی بهش.
    چند وقت دیگه ک این طب کوانت محوری بگذره، همه چی درست میشه و بر میگرده سر جاش.
    بچه های ک پیش زمینه خیلی پرت با کوانت قوی دارن، معمولا از لحاظ علمی (معمولا) آینده ندارن!
    مقاله نمیتونه چاپ کنه یا زیاد نمیتونه بنویسه، چون درک مالی اقتصاد یا در واقع اون رشته رو ندار ک دکتری شو گرفته.
    میری رزومه رو میبینی طرف 5 سال استاد شده، یه مقاله بیشتر نداده، یا اصلا مقالش چاپ نشده، یا نفر 5 م تو هر مقاله ایه ک نشون میده، داده شو و برنامه نویسیشو اون انجام داده.
    درک رشته ی های اقتصاد مالی تو لیسانس معمولا شکل میگیره، وقتی درکی از رشته نداره، دکتری ک بعنوان بالاترین سطح علم از رشته هستش یا فلسفه (دکترین نظری) اون رشته هست
    رو شما تاچ نمیکنی. تو وقتی کارت با مقاومت و فاز و مدار هستش، و سیستم ذهنیت اینطوری شکل گرفته، خیلی سخته ک عمق علمی اقتصاد و تعادل عرضه و تقاضا
    و ... رو بفهمی. (سخته ولی بارها انجام شده ولی کار هرکسی نیست این سطح سوئیچ مغزی! باز مهندسی کامپیوتر بره mis یه چیزی ولی فیزیک و برق رو ... ).
    من نمیگم نمشه و ... ولی یه کیس استاندارد نیست!
    شیری ک 90 درصد مردم میخورن، شیر گاو و گوسفنده! این به مفهوم شیر از ازل تعریف شده، شیر سویا، شیر کره و ... شیر نیستن (آخرت مثال).
    شما کار خودتو بکن و راحتو برو، به هر حال دیگه شرایط اینه دیگه ...
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط meeraha نمایش پست ها
    برای اقتصاد که بعید میدونم کلا لیسانسی به غیر از
    اقتصاد ، آمار ، ریاضی ، فیزیک ، رشته های کمی مالی
    کلا شانسی داشته باشه تو دانشگاه های خوب به بالا. فوق اقتصاد توی دانشگاه تورنتو اینقدر رشته سختی هست که اگه یکنفر هیچ مطالعه ای تو اقتصاد نداشته باشه با فرض اینکه پذیرش هم بگیره به نظرم دووم نمیاره !!

برای مدیریت ، همونطور که ماهان گفت داستان خیلی فرق داره.
    مدیریت کدوم گرایش ، چه رنکی ، چه دانشکده ای خیلی فرق میکنه. من فوق روانشناسی دیدم که دکتری مدیریت دارن میخونن تو شاخه Behavioural Finance

تو اقتصاد چیزی که خیلی حیاتی هست نمره ریاضی تو GRE شما خیلی خیلی بالا باشه.
    1. این پست برای شروع

Junior Member

خیلی ممنون ماهان جان که چواب دادید . پس به نظر شما در رشته اقتصاد اگر کسی کارشناسی و کارشناسی ارشدش همون اقتصاد باشه و رزومه ی قویی داشته باشه میتونه پذیرش بگیره؟؟ بیشتر اروپا مدنظرم هست . یه سوال دیگه که چه چیزایی براشون مهمه ؟ مقاله تاثیر بیشتری داره یا معدل و نمره زبان ؟

مثالت هم مرزهای تمثیل و کیلومترها جابه جا کرد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)