صفحه 45 از 62 نخستنخست ... 353637383940414243444546474849505152535455 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 441 تا 450 , از مجموع 612

موضوع: نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

بیزینس اسکول ها لیسانس غیر مرتبط و فوق لیسانس مرتبط پذیرش میدن؟(یعنی لیسانس مهندسی باشیم ولی فوق لیسانس مدیریت)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط esten نمایش پست ها
    بیزینس اسکول ها لیسانس غیر مرتبط و فوق لیسانس مرتبط پذیرش میدن؟(یعنی لیسانس مهندسی باشیم ولی فوق لیسانس مدیریت)
    برای پذیرش دکترا منظورمه

ApplyAbroad Superstar

سلام در مجموع دانشکده های بازرگانی نسبت به پیشینه دیسیپلین دانشگاهی متقاضی ها منعطف هستند و از رشته های دیگر پذیرش میکنند. اگر MBA را در نظر بگیریم که خیلی اینطور است . حتی فکر میکنم شاید منعطف ترین باشند. البته الان که فکر میکنم به نظرم دانشکده های حقوق در آمریکای شمالی که برای JD پدیرش میکنند شاید منعطف ترین باشند که اساسا سابقه درسی دانشجویان غیر حقوقی است. در هر صورت جواب شما مثبت است. موفق باشید.
    ویرایش توسط susighton : May 12th, 2018 در ساعت 07:18 PM

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

ApplyAbroad Superstar

سلام سه باره و ۴ باره . شما سوالهایتان را یکجا جمع نمیکنید؟ فکر میکنم از ان دانشجوهایی بوده اید که نمیگذارند استاد درس را راحت تا آخر سر کلاس ادامه دهدبلی برای دکتری هم دانشکده های مدیریت منعطف هستند و اگر متقاضی شرایط دیگر را داشته باشند از رشته های غیر مدیریتی هم عموما پذیرش میکنند. موفق باشد
    برای پذیرش دکترا منظورمه

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

سلام دوستان
    من لیسانس مهندسی کامپیوتر از دانشگاه سراسری یزد با معدل ۱۴ دارم و فوق مدیریت تکنولوژی از دانشگاه تربیت مدرس با معدل ۱۷. الان دارم روی پایان نامه کار میکنم و اینکه بتونم از توش مقاله در بیارم.
    میخواستم برای بیزینس اسکول های امریکا اقدام کنم ولی خواستم ببینم شانش پذیرش در چه مقطعی بیشتر هست؟ دوباره برای فوق مدیریت اقدام کنم یا برای دکترا؟ چون معدل کارشناسیم کم هست یکم نگرانی دارم ضمن اینکه فاند هم برام اهمیت داره.
    Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    متشکرم از محبتت.
    مرسی که لینکدین ایشون رو به اشتراک گذاشتین. من احتمال میدم ایشون نمره جیمت فوق العاده خوبی داشتن در کنار معدل لیسانس عالی. تو دانشگاه تهران هم روی مارکتینگ تز خوبی دادن (احتمالا مقاله دارن)

ببین منطقی ترین کار اینه که برای فوق لیسانس از ایران خارج بشی. حتی اگه یه فوق ایران داری هم باز برای فوق دوم برو. به چند دلیل:
    1. این مجال رو داری که دانشگاه رو بررسی کنی ببینی اساتید ، امکانات و اعتبار آیا واقعا خوب هست؟
    2. میتونی ببینی آیا بازار کار برات جذاب تره یا محیط آکادمیک؟
    3. مستر کوتاه هست و به سرعت میرسی به سر دوراهی تصمیم گیری که برم دکتری (برای 5 سال) یا برگردم ایران یا برم سر کار؟ تو دکتری محکومی به 5-6 سال بودن توی یه شرایط مشخص

مهندسی عمران و متالوژی و برق بودن خیلی فرقی با هم ندارن. شاید یکمی بچه های برق تو ریاضی و بچه های کامپیوتر تو کدنویسی جلو باشن ولی ما بقی مهندسی ها یکی هستن و مزیت زیادی در مقایسه با همدیگه ندارن.

اول از همه ببین کدوم گرایش مدیریت برات جذابه؟
    استراتژیک - Consulting
    مالی - Finance
    بازاریابی
    ما بقی!

من توصیه نمیکنم تو مابقی بری! مگه اینکه خیلی توی یه حوزه خیلی خاص تبحر و مهارت ویژه ای داری
    مابقی مثل: مدیریت عملیات ، مدیریت منابع انسانی ، مسکن ، سلامت و...

وقتی فهمیدی کدوم گرایش برات جذابتر هست (شروع کن به مطالعه کردن در خصوص هرکدوم از اون گرایش ها تا دستت بیاد) اونوقت میشه سرچ کنی و دنبال دانشگاه بگردی.
    ببین MBA رو جایی بخون که بخوای وارد بازار کارش بشی. MBA یه سری ابزار بهت میده که میتونی باهاش دنبال کار باشی ، اینکه بری مالزی و MBA بخونی نه چیز خاصی یاد میگیری و نه به درد آینده ات میخوره.
    به نظر من گرایش رو پیدا کن و برو Master of Science تو اون حوزه بخون ( توی یه کشور اروپایی که هزینه هاش زیاد نباشن - مثلا فنلاند - سوئد و...)
    یه پیشنهاد دیگه که ممکنه وقتگیر باشه اینه که بشینی و کلی دانشگاه های درجه 2 یا 3 انگلستان رو بگردی ببینی کدوم بورس اون گرایش مورد علاقه ات رو میدن و بری اونجا...

آپشن بعدی اینه که تو نیوزلند یه رشته ای که بهت نزدیک هست رو پیدا کنی و بخونی بعدش اگه خواستی بری سر کار نخواستی بری دکتری.

من پیشنهاد میکنم که حرفهایی که زدم رو از طریق این سایت پی بگیری:
    http://www.urapcenter.org/2017/bycountry.php

رتبه بندی دانشگاه ها رو داده ، برات مهم نباشه رتبه دانشگاه تو نیوزیلند چند هست اگه بهت بورس میدن برو.

به گرایش هایی که یکمی به عمران نزدیک هم هست توجه بکنی بد نیست. مثلا مدیریت پروژه و ساخت ، مدیریت پروژه ، سرمایه گذاری در مسکن و....
    این رشته ها امکان این که بهت بورس بدن توشون زیاد هست ، بورس رو بگیر برو سر کلاس بعد تو دپارتمان مدیریت (گرایش مورد علاقه ات) برو و تحقیق کن ببین پوزیشن خالی دارن بگیرنت؟
    مردم تو دنیا اگه یکنفر رو ببینن بهش راحت تر اعتماد میکنن تا از طریق ایمیل و نامه و متن!
    سلام دوست عزیز
    من قصد اپلای برای دکترا مالی دارم. لیسانس ریاضی کاربردی دانشگاه کاشان بودم با معدل 14.02 و الان ارشد ریاضی مالی دانشگاه صنعتی شریف هستم و معدل 16.
    علاقه ی زیادی به نیوزلند برای ادامه ی تحصیل دارم و چون دیدم تو پیامتون خرف از نیوزلند زدین خواستم بپرسم من بهتره برای دکترا بیشتر به نیوزلند فکر کنم برای پذیرش فول فاند یا آمریکا و کانادا؟
    من میخوام بعد دکترا بیشتر وارد کار تو موسسات مالی و بانک و این جور چیزا بشم. و اینکه برای نیوزلند هم gre ضروری است؟
    ممنون

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط eshaghh نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    من قصد اپلای برای دکترا مالی دارم. لیسانس ریاضی کاربردی دانشگاه کاشان بودم با معدل 14.02 و الان ارشد ریاضی مالی دانشگاه صنعتی شریف هستم و معدل 16.
    علاقه ی زیادی به نیوزلند برای ادامه ی تحصیل دارم و چون دیدم تو پیامتون خرف از نیوزلند زدین خواستم بپرسم من بهتره برای دکترا بیشتر به نیوزلند فکر کنم برای پذیرش فول فاند یا آمریکا و کانادا؟
    من میخوام بعد دکترا بیشتر وارد کار تو موسسات مالی و بانک و این جور چیزا بشم. و اینکه برای نیوزلند هم gre ضروری است؟
    ممنون
    دوست عزیز
    شما 2 تا معدل دارین و همین و بس ! چطور میشه گفت کدوم کشور برین!؟
    وقتی میگین به آمریکا فکر کنم یا نه ، یعنی دارین میگین به بیش از 600 تا دانشگاه فکر کنم!؟
    کانادا هم یه 50 تا دیگه رووش !
    بعد از تحصیل تو هر سه کشور میشه وارد بازار کار شد. ویزای گرفتن از آمریکا احتمالا سخت هست. پذیرش گرفتن از کانادا احتمالا سخت هست. هر دو احتمالا از نیوزلند نسبتا ساده تر هست. این بهترین جوابیه که میشه داد.

نیوزیلند کلا 8 تا دانشگاه داره
    پس حداکثر 8 تا دپارتمان بیزنس داره
    هر دپارتمانی 3 دقیقه ، میکنه به عبارتی 24 دقیقه وقت اگه بذارین هر 8 تا رو میتونین چک کنین ببینین minimum requirement اونها چی هست. (من اطلاعی ندارم - اگه به اون دوستمون پیشنهاد کردم نیوزیلند رو بهش فکر کنن برای این بود که برن مستر بخونن و بعد اقامت بگیرن و مشغول به کار بشن - به نوعی هدف کسب علم و دانش خیلی نبود و هدف این بود که زندگی آدم سر و سامون بگیره)

پیشنهاد کلی من به تمام ایرانی ها اینه که دنبال یه جایی باشن که بشه اقامت گرفت و کار پیدا کرد.
    اینکه آمریکا عالیه ، حرفی توش نیست. ولی وقتی زندگیت رو هواس ارزش نداره.

شما از اینجا شروع کن :
    1. تو گوگل بزن wikipedia - new zealand universities
    2. اسم ها رو پیدا کن ، اسم دانشگاه ها رو تو گوگل سرچ کن و سایت رو پیدا کن
    3. تو سایت دانشگاه دنبال دپارتمان بیزنس بگرد
    4. تو دپارتمان بیزنس تو بخش Programs برو ببین دکتری داره؟
    5. بعد ببین Admission سایت چی میگه... به همین راحتی برای کانادا هم میتونی بری. تو امضا من لینک راهنمایی برای کانادا هست.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

سلام دوستان
    من میخواستم بدونم برای مقطع دکتری مدیریت امکان اپلای کردن با فول فاند دارم ؟
    لیسانس مهندسی شیمی ،دانشگاه اصفهان معدل 13.79
    کارشناسی ارشد MBA دانشگاه تهران معدل 17
    Gmat=630
    آیلتس 7.5

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط Aliahmadi96 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من میخواستم بدونم برای مقطع دکتری مدیریت امکان اپلای کردن با فول فاند دارم ؟
    لیسانس مهندسی شیمی ،دانشگاه اصفهان معدل 13.79
    کارشناسی ارشد MBA دانشگاه تهران معدل 17
    Gmat=630
    آیلتس 7.5
    تو دانشگاه های متوسط رو به بالا شانس بسیار کمی دارین. البته باز بستگی به گرایش داره: فاینانس و استراتژیک هیچ شانسی ندارین. مدیریت عملیات و مارکتینگ و غیره شاید دانشگاه های متوسط رو به پایین پذیرش بدن ولی ویزا اونوقت جای اما و اگر خواهد داشت.
    جیمت خیلی وزن داره تو تصمیم گیری دپارتمان و مادامی که زیر 650 هست خیلی نقطه ضعف بزرگی برای پذیرش دکتری محسوب میشه.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    تو دانشگاه های متوسط رو به بالا شانس بسیار کمی دارین. البته باز بستگی به گرایش داره: فاینانس و استراتژیک هیچ شانسی ندارین. مدیریت عملیات و مارکتینگ و غیره شاید دانشگاه های متوسط رو به پایین پذیرش بدن ولی ویزا اونوقت جای اما و اگر خواهد داشت.
    جیمت خیلی وزن داره تو تصمیم گیری دپارتمان و مادامی که زیر 650 هست خیلی نقطه ضعف بزرگی برای پذیرش دکتری محسوب میشه.
    خیلی ممنونم از پاسختون
    برای بالا بردن شانسم تا حد خیلی خوبی جهت اپلای گرفتن از دانشگاهی مثل کنکوردیا یا مک گیل چه چیزهایی نیاز دارم(باید بهبود بدم)؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)