صفحه 49 از 62 نخستنخست ... 394041424344454647484950515253545556575859 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 481 تا 490 , از مجموع 612

موضوع: نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مدیریت بازرگانی-پیام نور تهران

پیش فرض پاسخ : نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

سلام.بنده دانشجوی ترم آخر مدیریت بازرگانی بین المللی هستم!در حال نوشتن مقاله و تکمیل زبان هم هستم!برای مقطع دکتری میخوام ادامه تحصیل بدم و البته با گرفتن فاند!میشه لطفا در این مورد راهنمایی کنید.ممنون

مهندسی خوندم یکی هست یکم روشن کنه مارو واسه مموریال کانادا mba مستر می خوام اپلای کنم با مشکلم سابقه کاره باس چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اخه دیدم که بچه ها ی مهندسی اپلای میکردن ؟
    یعنی gmath .ایلتس و معدل ok باشه بازم نمیشه ؟
    اینم لینکشه requirements https://www.business.mun.ca/graduate...quirements.php هاشه یکی هست یکم راهنماییم کنه ؟
    اخه مشکلم سابقه کاره تو حوزه mba هست که ندارم ولی خیلی دلم می خواد برم mba بخونم ؟ یکی بم کوک کنه از این گیجی درام ...

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mgsliferoad نمایش پست ها
    مهندسی خوندم یکی هست یکم روشن کنه مارو واسه مموریال کانادا mba مستر می خوام اپلای کنم با مشکلم سابقه کاره باس چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اخه دیدم که بچه ها ی مهندسی اپلای میکردن ؟
    یعنی gmath .ایلتس و معدل ok باشه بازم نمیشه ؟
    اینم لینکشه requirements https://www.business.mun.ca/graduate...quirements.php هاشه یکی هست یکم راهنماییم کنه ؟
    اخه مشکلم سابقه کاره تو حوزه mba هست که ندارم ولی خیلی دلم می خواد برم mba بخونم ؟ یکی بم کوک کنه از این گیجی درام ...
    گفته دو سال سابقه کار؛ نگفته در حوزه MBA یا مدیریتی باشه. شما در همون رشته مهندسی دو سال سابقه کار داشته باشید کافیه.

Junior Member

سلام دوستان
    تا چند وقت پیش من نیت داشتم که واسه phd اقدام کنم ولی با بچه هایی که اونجا هستن مشورت کردم تقریبا همه میگن ارشد مجدد بخون چون phd هم خیلی وقت میگیره هم تو بحث کار پیدا کردن مشکل اوور کوالیفاید واقعا جدیه و اینکه روند پذیرش تقریبا اسونتری رو پیش رو داری.
    الان چنتا نکته هست...یک اینکه من الان دانشجوی mba هستم و میخوام واسه mba اپلای کنم همه دانشگاه ها سابقه کار میخوان که من سابقه کار رسمی که واسش بیمه رد شده باشه و این داستانا ندارم.
    ایا راهی هست این نقیصه برطرف شه؟اونا از کجا صحت اطلاعات مربوط به سابقه کار رو مطمین میشن؟
    دوم اینکه من الان 27 سالمه تو گرفتن ویزا (کانادا) واسه خوندن ارشد mba ( نیاوردن اسم ارشد ایران تو رزومه و اپلای با مدرک لیسانس) به مشکل برنمیخورم؟
    معدل لیسانسم 15.6 و تافل 105
    جیمت هم دارم اماده میشم ببینیم خدا چی میخواد
    واقعا تصمیم خیلی سختیه با توجه به اینکه هزینه های خیلی زیادی واسه mba یا هر ارشد دیگه خوندن رو دست ادم میوفته ولی phd هزینه هاش شاید 5 درصد اونم نشه

کلا نظر شما چیه؟ارشد مجدد ؟ دکتری؟!!
    غیر از mba چه رشته گرایشی میتونه خیلی خوب باشه؟(واسه کانادا و هدف گرفتن pr)

ApplyAbroad Superstar

سلام جواب آخر این موضوع را کسی جز خود فرد نمیتواند بدهد. چون کلی اطلاعات از دانشجو و علایقش ... میخواهد که کسی نمیداند
    ولی یکی دو نکته هر کس ممکن است همفکری کند تا تصمیم بهتری گرفته شود.

اول اینکه از بین تمام ارشدها MBA شاید گرانترین انتخاب باشد اگر بخواهید هزینه پرداخت کنید. از طرفی فاند هم آنقدر کم و رقابتی است که دانشجو باید جدا فوق العاده باشد تا بتواند برای MBA بورسیه شود. معدل کارشناسی خوب عامل مهمی است. ۱۵ خیلی بد نیست ولی چمشگیر تاثیرگذار هم واقعا نیست. خیلی دانشگاهها هم رسما میگویند MBA یک cash cow هست برای دانشکده های مدیریت بنابراین اصلا بورسی ندارند. بنابراین هدف اگر ارشد است شاید بد نباشد رشته های دیگر هم بررسی شوند. به خصوص ارشدهایی که در غیر دانشکده های مدیریت هستند.

دوم. سن. سن شما خیلی زیاد نیست یعتی اصلا برای ارشد زیاد نیست. بنابراین نگران این مساله اصلا نباشید.

HTHs somehow!

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidsty نمایش پست ها
    سلام دوستان
    تا چند وقت پیش من نیت داشتم که واسه phd اقدام کنم ولی با بچه هایی که اونجا هستن مشورت کردم تقریبا همه میگن ارشد مجدد بخون چون phd هم خیلی وقت میگیره هم تو بحث کار پیدا کردن مشکل اوور کوالیفاید واقعا جدیه و اینکه روند پذیرش تقریبا اسونتری رو پیش رو داری.
    الان چنتا نکته هست...یک اینکه من الان دانشجوی mba هستم و میخوام واسه mba اپلای کنم همه دانشگاه ها سابقه کار میخوان که من سابقه کار رسمی که واسش بیمه رد شده باشه و این داستانا ندارم.
    ایا راهی هست این نقیصه برطرف شه؟اونا از کجا صحت اطلاعات مربوط به سابقه کار رو مطمین میشن؟
    دوم اینکه من الان 27 سالمه تو گرفتن ویزا (کانادا) واسه خوندن ارشد mba ( نیاوردن اسم ارشد ایران تو رزومه و اپلای با مدرک لیسانس) به مشکل برنمیخورم؟
    واقعا تصمیم خیلی سختیه با توجه به اینکه هزینه های خیلی زیادی واسه mba یا هر ارشد دیگه خوندن رو دست ادم میوفته ولی phd هزینه هاش شاید 5 درصد اونم نشه

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

سلام دوستان

سابقه کار اصلا بیمه نمیخواد. سابقه کار رو دانشگاه ها باور میکنن و باهاتون یه مصاحبه آنلاین میذارن و مطمئن میشن که اون چیزی که میگین رو واقعا میتونین توضیح بدین.
    دکتری از دید منم اصلا انتخاب جالبی برای شما نیست. شما که شروع کنین 28 ساله هستین ، یه 5-6 سال بذارین درس بخونین ، تازه میخواین تو 33-34 سالگی دنبال کار حرفه ای باشین. یکمی دیر هست و احتمالا فکری خسته میشین تا اون موقع.
    ویزا رو نمیدونم.
    جیمت رو بالای 650 بگیرین تا دانشکاه های معقول بهتون پذیرش بدن.
    هر دانشگاهی برای MBA نرین.
    سن شما خیلی بد نیست.
    این پروفایل بچه های تورنتو هست:
    http://www.rotman.utoronto.ca/-/medi...2018.pdf?la=en

ببین در خصوص دکتری یا ام.بی.ای اینجوری تصمیم بگیر.
    دو سال ام.بی.ای میخونی ، 120 هزار دلار خرج میکنی بعد یه کار میگیری با حقوق حدودا 70 هزار تا برای بعدش که با نرخ 5 درصد در سال زیاد میشه و 20 درصد هم پاداش داری. پس میشه جمعا 3 سال 250 هزار دلار. (حدودا)
    پس میشه منفی 120 ، مثبت 250 = 130 هزار تا مثبت در آخر سال 5 ام (اصلا حوصله discount کردن نیست! فرض کن محاسبه درستیه - مالیات هم بخش مهمی هست که نمیشه حذفش کرد ولی جا به جا فرق داره و محاسبات رو شدیدا تغییر میده)
    دکتری میری ، فرض کنیم که 5 ساله تموم کنی (که خیلی محتمل نیست) سالی 15 هزار تا حقوق میدن. میشه 75 هزار تا مثبت.
    در آخر سال 5 ام یه کار میگیری با حقوق 100 هزار تا.

پس تو آپشن اول شما تو 5 سال 130 هزار دلار درآمد داری (باید مالیات کسر بشه)
    تو آپشن دوم 75 هزار تا ، در آخر سال 5 ام هر دو حدودا یه حقوق مساوی در میارن.

فقط یه تفاوت اساسی هست ، گزینه اول 3 سال کار حرفه ای کرده و زندگی معقول داشته. دومی زندگی دانشجویی داشته.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    سابقه کار اصلا بیمه نمیخواد. سابقه کار رو دانشگاه ها باور میکنن و باهاتون یه مصاحبه آنلاین میذارن و مطمئن میشن که اون چیزی که میگین رو واقعا میتونین توضیح بدین.
    دکتری از دید منم اصلا انتخاب جالبی برای شما نیست. شما که شروع کنین 28 ساله هستین ، یه 5-6 سال بذارین درس بخونین ، تازه میخواین تو 33-34 سالگی دنبال کار حرفه ای باشین. یکمی دیر هست و احتمالا فکری خسته میشین تا اون موقع.
    ویزا رو نمیدونم.
    جیمت رو بالای 650 بگیرین تا دانشکاه های معقول بهتون پذیرش بدن.
    هر دانشگاهی برای MBA نرین.
    سن شما خیلی بد نیست.
    این پروفایل بچه های تورنتو هست:
    http://www.rotman.utoronto.ca/-/medi...2018.pdf?la=en

ببین در خصوص دکتری یا ام.بی.ای اینجوری تصمیم بگیر.
    دو سال ام.بی.ای میخونی ، 120 هزار دلار خرج میکنی بعد یه کار میگیری با حقوق حدودا 70 هزار تا برای بعدش که با نرخ 5 درصد در سال زیاد میشه و 20 درصد هم پاداش داری. پس میشه جمعا 3 سال 250 هزار دلار. (حدودا)
    پس میشه منفی 120 ، مثبت 250 = 130 هزار تا مثبت در آخر سال 5 ام (اصلا حوصله discount کردن نیست! فرض کن محاسبه درستیه - مالیات هم بخش مهمی هست که نمیشه حذفش کرد ولی جا به جا فرق داره و محاسبات رو شدیدا تغییر میده)
    دکتری میری ، فرض کنیم که 5 ساله تموم کنی (که خیلی محتمل نیست) سالی 15 هزار تا حقوق میدن. میشه 75 هزار تا مثبت.
    در آخر سال 5 ام یه کار میگیری با حقوق 100 هزار تا.

پس تو آپشن اول شما تو 5 سال 130 هزار دلار درآمد داری (باید مالیات کسر بشه)
    تو آپشن دوم 75 هزار تا ، در آخر سال 5 ام هر دو حدودا یه حقوق مساوی در میارن.

فقط یه تفاوت اساسی هست ، گزینه اول 3 سال کار حرفه ای کرده و زندگی معقول داشته. دومی زندگی دانشجویی داشته.
    نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام جواب آخر این موضوع را کسی جز خود فرد نمیتواند بدهد. چون کلی اطلاعات از دانشجو و علایقش ... میخواهد که کسی نمیداند
    ولی یکی دو نکته هر کس ممکن است همفکری کند تا تصمیم بهتری گرفته شود.

اول اینکه از بین تمام ارشدها MBA شاید گرانترین انتخاب باشد اگر بخواهید هزینه پرداخت کنید. از طرفی فاند هم آنقدر کم و رقابتی است که دانشجو باید جدا فوق العاده باشد تا بتواند برای MBA بورسیه شود. معدل کارشناسی خوب عامل مهمی است. ۱۵ خیلی بد نیست ولی چمشگیر تاثیرگذار هم واقعا نیست. خیلی دانشگاهها هم رسما میگویند MBA یک cash cow هست برای دانشکده های مدیریت بنابراین اصلا بورسی ندارند. بنابراین هدف اگر ارشد است شاید بد نباشد رشته های دیگر هم بررسی شوند. به خصوص ارشدهایی که در غیر دانشکده های مدیریت هستند.

دوم. سن. سن شما خیلی زیاد نیست یعتی اصلا برای ارشد زیاد نیست. بنابراین نگران این مساله اصلا نباشید.

HTHs somehow!
    مرسی از شما بابت راهنمایی
    ولی اینکه میفرمایید 120 هزار دلار واقعا تا این حد هم نیست...mba های ارزون و نسبتا خوب هم هست ولی همون ارزونش هم گرونه واسه ما
    مثلا بیزنس اسکول john molson دانشگاه concordia سی و هفت هزار دلار هزینشه که به نسبت uoft , ubc , york , .... خیلی منطقیتره.(با هزینه زندگی 70k)
    دانشگاه های hec,waterloo,ryerson,,mcmaster هم قیمتاشون بد نیست.
    حالا اگه فرض رو بر این بگیریم که کلیه هزینه های سال اول رو خودمون تامین کنیم آیا راهی هست که از طریق وام بانکی یا استانی یا هرچیزی شبیه اینا هزینه سال دوم رو جور کرد؟
    کلا از دوره internship چیزی دستمونو میگیره؟(ساعتی 15 16 دلار)

ApplyAbroad Guru

ولی اینکه میفرمایید 120 هزار دلار واقعا تا این حد هم نیست...mba های ارزون و نسبتا خوب هم هست ولی همون ارزونش هم گرونه واسه ما
    مثلا بیزنس اسکول john molson دانشگاه concordia سی و هفت هزار دلار هزینشه که به نسبت uoft , ubc , york , .... خیلی منطقیتره.(با هزینه زندگی 70k)
    حالا اگه فرض رو بر این بگیریم که کلیه هزینه های سال اول رو خودمون تامین کنیم آیا راهی هست که از طریق وام بانکی یا استانی یا هرچیزی شبیه اینا هزینه سال دوم رو جور کرد؟
    هیچ ارزونی بی علت نیست دوست عزیز. MBA های کنکوردیا و رایرسون و واترلو از نظر شهرت و اعتبار در حد یورک و تورنتو و UBC نیستند و بهمین نسبت شانس گرفتن کار خوب بعد از فارغ التحصیلی تون کمتر خواهد بود. دانشجویان بین المللی معمولا وام بانکی نمیتونند بگیرند.

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

دیگه شما اگه اینقدر خوب در جریان هستین و استادین پس چرا اینجا سوال میکنین؟
    یه سوال رو کاش قبل از خودتون میپرسیدیدن: وقتی همچین چیزی که به ذهن شما میرسه ، چطور به ذهن 350 تا دانشجو دانشگاه تورنتو نمیرسه؟
    یعنی فقط این 3 تا دانشگاهی که نام بردین سرجمع بیش از هزارتا دانشجو MBA دارن، اونم تو جامعه ای که غالبا بچه ها پول تحصیل رو خودشون میدن و از بابا و مامان نمیگیرن ، یعنی سبک سنگین میکنن اول.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

دوستان یه سوالی داشتم . من کارشناسی و ارشد رو مدیریت مالی خوندم . میخواستم ببینم برای دکترا توی کانادا اقدام کنم شانسی دارم یا نه ؟ از این لحاظ می پرسم که اکثر روزمه هایی که دیدم دارن دکترا مالی میخونن، حداقل لیسانس یا فوق لیسانشون رشته مهندسی بوده و تا حدودی در گیر ریاضیات بودن . در حالی که توی ایران رشته مدیریت مالی با ریاضیان و آمار چندان سرو کار ندارن . ممنون.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)