صفحه 5 از 62 نخستنخست 12345678910111213141555 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 612

موضوع: نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

پیش فرض پاسخ : نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

منم میخوام برای رشته MBA International Business Administration j تو دانشگاه Tallin University Of Technology برای مسال اپلای کنم یه چند تا سوال دارم فقط میخواستم بپرسم این دانشگاه محدودین سنی که نداره ؟ من 32 سالمه و لیسانس معماری هستم و میخوام برای MBA اقدام کنم این دانشگاهها برای سنی که رد نمیکنن یعنی شرایط سنی هم قایل هستن ؟

سواب دیگم اینه که تو سایت نوشته Application deadline:: 15 Apr 2015 23:59 (GMT) تا 15 اپریل وقت داریم برای اپلای یعنی نزدیک سه ماهه دیگه درسته
    ؟
    https://estonia.dreamapply.com/cours...rseSearch=2226

سوال دیگن نوشته که تو سایت باید
    t 2 years working experience is required یعنی این حتما باید باشه ؟ یعنی تو چه زمینه ای باید باشه ؟

ممنون از دوستان

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط architectman60 نمایش پست ها
    منم میخوام برای رشته MBA International Business Administration j تو دانشگاه Tallin University Of Technology برای مسال اپلای کنم یه چند تا سوال دارم فقط میخواستم بپرسم این دانشگاه محدودین سنی که نداره ؟ من 32 سالمه و لیسانس معماری هستم و میخوام برای MBA اقدام کنم این دانشگاهها برای سنی که رد نمیکنن یعنی شرایط سنی هم قایل هستن ؟

سواب دیگم اینه که تو سایت نوشته Application deadline:: 15 Apr 2015 23:59 (GMT) تا 15 اپریل وقت داریم برای اپلای یعنی نزدیک سه ماهه دیگه درسته
    ؟
    https://estonia.dreamapply.com/cours...rseSearch=2226

سوال دیگن نوشته که تو سایت باید
    t 2 years working experience is required یعنی این حتما باید باشه ؟ یعنی تو چه زمینه ای باید باشه ؟

ممنون از دوستان
    شرایط سنی تو MBA اصلا مهم نیست اتفاقا برای افزایش تنوع دانشجو خوب هم هست. سابقه کار وقتی 2 سال میخواد شما بعد از اتمام درس 2 سال که کار کردین؟ اصلا بیمه و از این چیزها هم نمیخوان...
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

برای دوره های دکترا دانشگاهها اسکولارشیپ هم میدن ؟ آخه من شنیدم که دوره های MBA خیلی پر هزینه هستن و برای همین در دوره دکترا بورس ندارن درسته ؟

برای دوره های دکترا دانشگاهها اسکولارشیپ هم میدن ؟ آخه من شنیدم که دوره های MBA خیلی پر هزینه هستن و برای همین در دوره دکترا بورس ندارن درسته ؟
    نه دوست عزیز
    mba معمولا فاند نداره جایی
    ولی
    دکترای مدیریت در 99% جاها فاند داره حتما و کلا پذیرشش همراه با فانده همیشه

Junior Member

با سلام. من به اطلاعاتی در مورد رشته مدیریت عملیات (operations management) که یکی از گرایشهای دوره دکترای مدیریت است نیاز دارم. آیا عنوان دیگر این رشته مدیریت تولید است؟ دوره دکترای این رشته در بیزینس اسکولهای آمریکا و کانادا چند سال است؟ دروس این دوره بیشتر ماهیت ریاضی و کمی دارند یا تئوریک؟ معمولا چند سال از دوره دکترا به گذراندن واحدهای درسی و چه مدت زمانی صرف کار کردن بر روی پایان نامه توسط دانشجو میشود؟ وضعیت بازار کار و درآمد این رشته پس از فارغ التحصیلی نسبت به دیگر گرایشهای مدیریت چگونه است؟اگر اطلاعات دقیقی در قالب عدد و رقم در مورد سوال آخر دارید ممنون میشم در اختیار من قرار بدید. با سپاس و تشکر.
    ویرایش توسط aanitaa : January 26th, 2015 در ساعت 01:48 AM

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط aanitaa نمایش پست ها
    با سلام. من به اطلاعاتی در مورد رشته مدیریت عملیات (operations management) که یکی از گرایشهای دوره دکترای مدیریت است نیاز دارم. دوره دکترای این رشته در بیزینس اسکولهای آمریکا و کانادا چند سال است؟ دروس این دوره بیشتر ماهیت ریاضی و کمی دارند یا تئوریک؟ معمولا چند سال از دوره دکترا به گذراندن واحدهای درسی و چه مدت زمانی صرف کار کردن بر روی پایان نامه توسط دانشجو میشود؟ وضعیت بازار کار و درآمد این رشته پس از فارغ التحصیلی نسبت به دیگر گرایشهای مدیریت چگونه است؟اگر اطلاعات دقیقی در قالب عدد و رقم در مورد سوال آخر دارید ممنون میشم در اختیار من قرار بدید. با سپاس و تشکر.
    مثل بقیه رشته های دکتری 4 تا الی ماشالله ! (معمولا 5 سال)
    درس ها بیشتر ریاضی ، آماری و مدل سازی است. 2 سال اول حتما برای درس است ولی تحقیق بین 2 تا الی ماشالله طول میکشه ! (معمولا 3)
    بستگی به خیلی فاکتور ها داره ، مثلا شما کجا درس بخونین ، بخواین وارد بازار کار بشین یا تو محیط آکادمیک ادامه بدین. استاد دانشگاه بشین تو یه دانشگاه متوسط حدود 70-80 هزار دلار تا درسال (قبل از مالیات) تو محیط کار اصلا نمیشه پیش بینی کرد ، شاید 60 تا شاید 160 تا هزار دلار !
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

سلام دوستان. ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
    من 25 سالمه. فوق لیسانس حسابداری دارم از دانشگاه الزهرا با معدل 16.89. لیسانسم هم حسابداری بوده از دانشگاه مازندران با معدل 17.11. الان 2 ساله که دروس تخصصی حسابداری رو تو چندتا دانشگاه تدریس میکنم. 2 ساله پیش یکبار Ielts امتحان دادم که شدم 5.5 اما الان زبانم خیلی بهتره. میخوام واسه PHD اقدام کنم. شانس اینکه بتونم فاند بگیرم چطوره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط shahmnb نمایش پست ها
    نه دوست عزیز
    mba معمولا فاند نداره جایی
    ولی
    دکترای مدیریت در 99% جاها فاند داره حتما و کلا پذیرشش همراه با فانده همیشه
    ممنون.

سوال دیگه ای دارم اینه که کسی که دوره مستر MBA میخونه برای دکتری میتونه مدیریت بخونه یا اینکه باید همون MBA ادامه بده و اینکه این همه بچه هایی که برای MBA یا همون مدیریت فاند میگیرن چجوریه آخه دیدم که برای MBA تو فلان کشور اینقدر فاند گرفتن ؟ چجوریه ؟

ممنون.

سوال دیگه ای دارم اینه که کسی که دوره مستر MBA میخونه برای دکتری میتونه مدیریت بخونه یا اینکه باید همون MBA ادامه بده و اینکه این همه بچه هایی که برای MBA یا همون مدیریت فاند میگیرن چجوریه آخه دیدم که برای MBA تو فلان کشور اینقدر فاند گرفتن ؟ چجوریه ؟
    اطلاعاتی از فاند اینهمه بچه های mba ندارم
    بله با mba ایران میتونید دکتری مدیریت هر گرایشی بگیرید
    اصل کار جیمت و تافل و معدله

نقل قول نوشته اصلی توسط apocalypse2022 نمایش پست ها
    نکته بعدی در خصوص پذیرش در بیزینس اسکول در مقطع PhD:

شما برای اپلای در مقطع دکترای بیزینس به مدارک زیر نیاز خواهید داشت که تقریبا همه جا هم میخوان:

1- مدارک لیسانس و در صورت وجود فوق لیسانس (برای پذیرش دکتری در آمریکا و بسیاری از دانشگاههای کانادا داشتن مدرک لیسانس کافی هست و فوق لیسانس الزامی نیست!!)

2- نمره تافل یا آیلتس (تا دوسال بعد انتحان متعبره)

3- نمره جی آرای یا جیمت (تا 5 سال معتبره)

4- نوشتن بیانیه هدف (statement of propose یا personal statement ): این نامه برای بچه هایی که رشته های غیرمرتبط با بیزینس دارن خیلی خیلی مهمه و باید خیلی با دقت نوشته بشه که بتونه دپارتمان رو برای پذیرش شما متقاعد کنه..

5- توصیه نامه (99% بیزینس اسکولها حداقل 3 توصیه نامه میخوان)

6- پرداخت اپلیکیشن فی (به صورت عمومی بین 50 تا 100 دلار متغیر هست).

اگه بخوایم اولویت بندی کنیم معدل لیسانس میتونه مهمترین آیتم در پذیرش باشه و سعی کنید بالای 3 از 4 به اسکیل آمریکا باشه. البته این سیستم 4 نمره ای خیلی با سیستم 20 نمره ای ایران تفاوت داره و 3 از 4 به معنی 15 از 20 نیست!!! این لینک رو میتونید برای محاسبه معدلتون و تبدیلش به سیستم 4 نمره ای استفاده کنید. یادتون باشه تو این سیستم نمرات دروس افتاده به حساب نمیاد و فقط نمره پاس شده حساب میشه .

آیتم مهم بعدی قطعا نمره جیمت/حی آرای هست. مخصوصا برای کسانی که معدل خوبی ندارن یا مقاله چاپ شده ندارن این آیتم میتونه جبران کننده ی خیلی خوبی باشه. به صورت کلی نمره بالای 650 جیمت و 315 جی آرای میتونه نمرات به نسبت اطمینان بخشی باشند.

بعد این آیتم نمره تافل/آیلتس مهم هست چون نشان دهنده توان ارتباطی شما به زبان انگلیسی هست و مخصوصا نمره اسپیکینگ مهمتر هست. معمولا بیزینس اسکولها نمره 23 تافل و 6.5 آیلتس رو تو اسپیکینگ به عنوان نمره مینیم اعلام میکنند.

مقالات چاپ شده شما بعد این آیتم ها میتونه آیتم مهم بعدی باشد. مخصوصا برای پذیرش تو استرالیا و اروپا مقاله داشتن خیلی مهمتر میشه و چه بسا از نمره جیمت و جی آرای هم مهمتر هست.

SOP و توصیه نامه هم به هرحال جزو مدارک اپلیکیشن هستند و برای بعضی دانشگاهها واقعا تعیین کننده باشند.
    ببخشید دوست عزیز اینکه میگید "
    نمرات دروس افتاده به حساب نمیاد" یعنی برای اپلای فقط نمره های درس هایی که قبول شدیم ملاکه؟ چون دانشگاه دولتی کلا هر نمره ای رو چه افتاده چه قبول شده رو محاسبه میکنه. یعنی اگر تو ریز نمراتمون نمره های مردودی هم باشه، در نظر نمیگیرن یا من بد متوجه شدم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)