صفحه 50 از 62 نخستنخست ... 404142434445464748495051525354555657585960 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 491 تا 500 , از مجموع 612

موضوع: نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

پیش فرض پاسخ : نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط mhsabbaghzadeh نمایش پست ها
    دوستان یه سوالی داشتم . من کارشناسی و ارشد رو مدیریت مالی خوندم . میخواستم ببینم برای دکترا توی کانادا اقدام کنم شانسی دارم یا نه ؟ از این لحاظ می پرسم که اکثر روزمه هایی که دیدم دارن دکترا مالی میخونن، حداقل لیسانس یا فوق لیسانشون رشته مهندسی بوده و تا حدودی در گیر ریاضیات بودن . در حالی که توی ایران رشته مدیریت مالی با ریاضیان و آمار چندان سرو کار ندارن . ممنون.
    مالی شاخه های مختلف داره. شاخه های کوانت تر داره و شاخه های خیلی فاندامنتال داره.
    هیچ مسئله ای از اون جهت نیست. شما سعی کنین یه نمره بالاتر از 700 تو جیمت بیارین که شانس پذیرش گرفتن داشته باشین.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Member
    رشته و دانشگاه
    marketing

دوستانی که اطلاع دارن خواهش میکنم یه نظری بدن در باره این پرونده:::

لیسانس معدل 15
    فوق لیسانس (بازرگانی) معدل 18.5
    تافل نمره 97 (R23 L22 S25 Z27(
    نمره جی آر ای متاسفانه پایینه (نمره 302)
    یه مقاله ریواز خورده و دو مقاله سابمیت شده
    مدرک داوری در دو ژورنال و کنفرانس بین المللی معتبر
    ---------------------------------------------------------------------------------------
    باتوجه به اینکه جی ار ای پایینه، بنظرتون بهتره برای کدوم دانشگاه های شانسشو امتحان کنه؟ مخصوصا کانادا

Member
    رشته و دانشگاه
    UCLA: BA, Business Economics | Harvard: JD, Law

نقل قول نوشته اصلی توسط samijoon نمایش پست ها
    دوستانی که اطلاع دارن خواهش میکنم یه نظری بدن در باره این پرونده:::

لیسانس معدل 15
    فوق لیسانس (بازرگانی) معدل 18.5
    تافل نمره 97 (R23 L22 S25 Z27(
    نمره جی آر ای متاسفانه پایینه (نمره 302)
    یه مقاله ریواز خورده و دو مقاله سابمیت شده
    مدرک داوری در دو ژورنال و کنفرانس بین المللی معتبر
    ---------------------------------------------------------------------------------------
    باتوجه به اینکه جی ار ای پایینه، بنظرتون بهتره برای کدوم دانشگاه های شانسشو امتحان کنه؟ مخصوصا کانادا

به غیر از GRE معدل لیسانس و تافل هم هر دو پایینه یعنی هیچ نکته جذابی نداره این کاندیدا. معدل لیسانسو نمیشه کاری کرد ولی تافل و مخصوصا GRE رو توصیه میکنم دوباره امتحان بده چون با این نمرات تو دانشگاهی که ارزش رفتن داشته باشه در امریکا اقلا پذیرش نمیدن.

سلام دوستان ببخشید وقتتونو میگیرم میتونید منو یه راهنمایی کنید ببینم با شرایط زیر بیزنس اسکول برای phd مخصوصا کانادا شانسی دارم ؟
    یا اگر جایی دیگه تو اروپا باشه ممنون میشم راهنمایی کنید
    لیسانس صنایع بوعلی همدان معدل 14/78
    فوق لیسانس IT تربیت مدرس 17/78
    4 سال سابقه کار مرتبط
    1مقاله ISI با ایمپکت فکتور بالا
    تافل 102
    GMAT : 610

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadamiri1 نمایش پست ها
    سلام دوستان ببخشید وقتتونو میگیرم میتونید منو یه راهنمایی کنید ببینم با شرایط زیر بیزنس اسکول برای phd مخصوصا کانادا شانسی دارم ؟
    4 سال سابقه کار مرتبط
    تافل 102
    محمد جان
    شانسی نداری پسر. یا میری یه جایی که عرب نی انداخت و 5 سال اذیت میشی یا پذیرش نمیدن.
    جیمتت خیلی کمه. میدونم سخته دوباره امتحان بدی ولی من بهت بگم مستر هم به سختی با 610 پذیرش میدن چه برسه به دکتری.
    جیمت رو مینیمم بکن 650 (تازه باز هم اما و اگر داره).
    پروفایلت خوبه از دید من که ایران بودم ولی از دید یه استاد کانادایی که کلی درخواست میگیره جالب نیست.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع

Member
    رشته و دانشگاه
    marketing

4 سال سابقه کار مرتبط
    تافل 102
    امريكا امتحان كنيد، دانشگاه هاي زيادي داره و شانس دارين
    فقط چون فوق ليسانس هم مديريت نخوندين يه كم شايد گير بدن به پايه مديريتي تون.
    اما كلا امريكا بيشتر راه مياد دانشگاه هاش، نمره جيمت هم خيلياشون مينيمم ندارن و كل پرونده رو بررسي ميكنن
    نا اميد نباش درسته پرونده هاي زيادي دستشون ميرسه اما هر پرونده منحصر به فرده

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط samijoon نمایش پست ها
    امريكا امتحان كنيد، دانشگاه هاي زيادي داره و شانس دارين
    فقط چون فوق ليسانس هم مديريت نخوندين يه كم شايد گير بدن به پايه مديريتي تون.
    اما كلا امريكا بيشتر راه مياد دانشگاه هاش، نمره جيمت هم خيلياشون مينيمم ندارن و كل پرونده رو بررسي ميكنن
    نا اميد نباش درسته پرونده هاي زيادي دستشون ميرسه اما هر پرونده منحصر به فرده
    دوست عزیز
    لطفا 3 تا دانشگاه که نمره جیمت 610 رو پذیرش میدن یا دادن معرفی کنین.
    هیچ دانشگاه درست حسابی ای (در حد قابل قبول) به نمره 610 برای دکتری نگاه هم نمیکنه. از دم ریجکت هست. (برای فوق لیسانسش هم ناز میکنن چه برسه دکتری)
    پرونده ایشون به اندازه کافی نقطه ضعف برای دکتری داره ، دیگه امید الکی ندین. معدل لیسانس کم هست ، مطمئنا ریکام خیلی آشنا و معروف هم نمیتونن جور کنن (معروف برای دانشگاه مقصد نه تو ایران)
    1. این پست برای شروع

سلام کاوه جان ممنون از راهنماییتون
    آره مجدد تلاش میکنم خودمم با نا امیدی پیام دادم چون کانادا دوستانی که از ایران رفتن برای phd حداقل 650 بوده نمره gmat /اما گفتم شاید اروپا بشه فاند گرفتن .چون اصلا هیچ تحقیق درباره اروپا نکردم و اصلا اطلاعی ندارم .
    برای مستر مجدد هم بدبختانه به سختی فاند میدن و من ندیدم متاسفانه برای رشته های مدیریتی .
    بازم ممنون میشم دوستانی که اطلاعاتی دارند کمکم کنند.
    با تشکر از همه دوستان

ممنون از پاسختون
    شما دانشگاهی میشناسید یا دیدین از دوستانی که با همچین gmat جایی پذیرش پذیرش گرفته باشند ؟
    ممنون از راهنماییتون

Member
    رشته و دانشگاه
    marketing

ممنون از پاسختون
    شما دانشگاهی میشناسید یا دیدین از دوستانی که با همچین gmat جایی پذیرش پذیرش گرفته باشند ؟
    ممنون از راهنماییتون
    من ميشناسم كسايي كه نمره جيمت بين ٦٠٠ تا ٦٥٠ (جي ار اي بين ٣٠٠تا٣١٠) اماsop خوب داشته، سابقه پژوهش داشته و ريكام خوب داشته از دركسل، هيوستون و لويزيانا پذيرش شدن.
    درسته كه وزن جيمت و جي ار اي زياده، اما تعيين كننده نهايي نيست تو پذيرش مخصوصا رشته هاي بيزينسي. اونا ميبينن متقاضي چقدر توانايي و قابليت داره كه از پس پژوهش هاي سخت بربياد. بعضي دانشگاه ها حتي اعلام ميكنن كه دانشجو هاي بين الملل چون زبان اولشون انگليسي نيست توقع ما از نمره جيمت يا جي ار اي به اندازه native ها نيست.
    من رزومتونو نميدونم چطوريه اما اگه فكر ميكنيد به جز اين نمره، بقيه رزومه قوي و قابل دفاع هستش اپلاي كنيد. اپلاي فقط براي متقاضياي با نمره جيمت ٧٠٠به بالا نيست.
    انقدر افراد هستند با نمره ها و پرونده هاي متنوع اپلاي ميكنن چون تو اپلاي شانس هم دخيل هستش. يه سر به سايت هاي چيني بزنين ميبينين بعضياشون با نمره هاي خيلي معمولي پذيرش شدن.
    اروپا هم به جز بيزينس اسكول هاي تاپش مثل Bi, London. hec,essec, bocconi و غيره، بقيشون نمره جيمت نميخوان معمولا اگر داشته باشي پوئن مثبته ولي اونجا بايد پروپوزال خوب داشته باشي كه بخوانت.
    استراليا هم به جز ملبورن(جيمت حدود ٦٤٠) و سيدني كه جيمت و جي ار اي ميخوان بقيه نميخوان و به سابقه پژوهشي نگاه ميكنن (البته اينم بگم دانشجو هايي كه الان اونجا درس ميخونن بعضياشون حتي ١ مقاله به زور دارن).پس پروسه اپلاي خيلي بي حساب و كتابه..

خلاصه نميخوام انرژي منفي بدم و نميخوام اميد واهي بدم. هر پرونده براي خودش شانس داره و منحصر به فرده. قابل مقايسه نيست و مقايسه و بررسي رو كميته انجام ميده. اهميت جيمت و جي ار اي خب معلومه اما پذيرش بر پايه اينا فقط نيست، بر پايه تمام پروندته.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)