صفحه 51 از 62 نخستنخست ... 414243444546474849505152535455565758596061 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 501 تا 510 , از مجموع 612

موضوع: نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

پیش فرض پاسخ : نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

[QUOTE=samijoon;2588769]من ميشناسم كسايي كه نمره جيمت بين ٦٠٠ تا ٦٥٠ (جي ار اي بين ٣٠٠تا٣١٠) اماsop خوب داشته، سابقه پژوهش داشته و ريكام خوب داشته از دركسل، هيوستون و لويزيانا پذيرش شدن.
    درسته كه وزن جيمت و جي ار اي زياده، اما تعيين كننده نهايي نيست تو پذيرش مخصوصا رشته هاي بيزينسي. اونا ميبينن متقاضي چقدر توانايي و قابليت داره كه از پس پژوهش هاي سخت بربياد. بعضي دانشگاه ها حتي اعلام ميكنن كه دانشجو هاي بين الملل چون زبان اولشون انگليسي نيست توقع ما از نمره جيمت يا جي ار اي به اندازه native ها نيست.
    من رزومتونو نميدونم چطوريه اما اگه فكر ميكنيد به جز اين نمره، بقيه رزومه قوي و قابل دفاع هستش اپلاي كنيد. اپلاي فقط براي متقاضياي با نمره جيمت ٧٠٠به بالا نيست.
    انقدر افراد هستند با نمره ها و پرونده هاي متنوع اپلاي ميكنن چون تو اپلاي شانس هم دخيل هستش. يه سر به سايت هاي چيني بزنين ميبينين بعضياشون با نمره هاي خيلي معمولي پذيرش شدن.
    اروپا هم به جز بيزينس اسكول هاي تاپش مثل Bi, London. hec,essec, bocconi و غيره، بقيشون نمره جيمت نميخوان معمولا اگر داشته باشي پوئن مثبته ولي اونجا بايد پروپوزال خوب داشته باشي كه بخوانت.
    استراليا هم به جز ملبورن(جيمت حدود ٦٤٠) و سيدني كه جيمت و جي ار اي ميخوان بقيه نميخوان و به سابقه پژوهشي نگاه ميكنن (البته اينم بگم دانشجو هايي كه الان اونجا درس ميخونن بعضياشون حتي ١ مقاله به زور دارن).پس پروسه اپلاي خيلي بي حساب و كتابه..

خلاصه نميخوام انرژي منفي بدم و نميخوام اميد واهي بدم. هر پرونده براي خودش شانس داره و منحصر به فرده. قابل مقايسه نيست و مقايسه و بررسي رو كميته انجام ميده. اهميت جيمت و جي ار اي خب معلومه اما پذيرش بر پايه اينا فقط نيست، بر پايه تمام پروندته.

ممنون سامی جان
    هرچی خدا بخواد / حرف شما هم درسته خیلی از دوستان میگن بسته به این داره که اون ترم کسایی که تقاضا میدن چه سطحی دارن و کاملا شانس هم دخیل هست / من هدف اولم کاناداس و اگر نشه شاید مجدد بشینم روی جیمت کار کنم / شایدم برای اروپا اقدام کنم / باز هم ممنون از صبر و حوصله و ممنون از پاسخ گویی

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadamiri1 نمایش پست ها
    سلام کاوه جان ممنون از راهنماییتون
    آره مجدد تلاش میکنم خودمم با نا امیدی پیام دادم چون کانادا دوستانی که از ایران رفتن برای phd حداقل 650 بوده نمره gmat /اما گفتم شاید اروپا بشه فاند گرفتن .چون اصلا هیچ تحقیق درباره اروپا نکردم و اصلا اطلاعی ندارم .
    برای مستر مجدد هم بدبختانه به سختی فاند میدن و من ندیدم متاسفانه برای رشته های مدیریتی .
    بازم ممنون میشم دوستانی که اطلاعاتی دارند کمکم کنند.
    با تشکر از همه دوستان
    ببین رفیق ،
    از این بهتر میخوای؟ من با جیمت 590 یا 600 (دقیق یادم نیست) سال 2011 برای 9 تا دانشگاه اروپایی مقطع دکتری اقدام کردم ، معدل ارشدم هم 3.71 بود از 4. حتی یه مصاحبه هم نگرفتم.
    دو ماه وقت گذاشتم ، ایالت به ایالت ، دانشگاه به دانشگاه ، کل آمریکا و کانادا رو گشتم ببینم جایی هست جیمت براش مهم نباشه (نه در حد حرف رو وبسایت در این حد واقعا در نظر نگیرن) ، نیست.
    اروپا هم همینه ، یکمی ساده تر از آمریکا و کاناداس ولی دیگه هتل نیست! یا کشور رو باید داغون کنی و بری مثلا اوکراین درس بخونی ، یا باید مجدد جیمت بدی. راه چاره هم نداره متاسفانه
    من مجددا جیمت دادم.

اروپایی ها میگن جیمت نمیخوان ولی عین بنز همگی جیمت میگیرن. در ثانی یادتون نره ، اسم و رسم دانشگاهی که ازش مدرک گرفتین هم مهمه. اینکه چقدر اون دانشگاه اونجا رو میشناسه مهمه. رقابت برای ما ایرانی ها یکمی غیر منصفانه اس.
    جای شما هم باشم ، از این فاز که ممکنه یه جایی زیر پونز پیدا بشه و پذیرش بده میام بیرون.
    جایی که تو آمریکا پذیرش دکتری با جیمت 610 میده ، من به قطع و یقین میگم عمر تلف کردنه اونجا برین!
    اسم دانشگاه مهم نیست ، جایی که 610 رو حتی در نظر میگیره یعنی انقدر متقاضی نداره و جایی که متقاضی نداره مطمئنا دلیل مهمی داره.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    ببین رفیق ،
    از این بهتر میخوای؟ من با جیمت 590 یا 600 (دقیق یادم نیست) سال 2011 برای 9 تا دانشگاه اروپایی مقطع دکتری اقدام کردم ، معدل ارشدم هم 3.71 بود از 4. حتی یه مصاحبه هم نگرفتم.
    دو ماه وقت گذاشتم ، ایالت به ایالت ، دانشگاه به دانشگاه ، کل آمریکا و کانادا رو گشتم ببینم جایی هست جیمت براش مهم نباشه (نه در حد حرف رو وبسایت در این حد واقعا در نظر نگیرن) ، نیست.
    اروپا هم همینه ، یکمی ساده تر از آمریکا و کاناداس ولی دیگه هتل نیست! یا کشور رو باید داغون کنی و بری مثلا اوکراین درس بخونی ، یا باید مجدد جیمت بدی. راه چاره هم نداره متاسفانه
    من مجددا جیمت دادم.

اروپایی ها میگن جیمت نمیخوان ولی عین بنز همگی جیمت میگیرن. در ثانی یادتون نره ، اسم و رسم دانشگاهی که ازش مدرک گرفتین هم مهمه. اینکه چقدر اون دانشگاه اونجا رو میشناسه مهمه. رقابت برای ما ایرانی ها یکمی غیر منصفانه اس.
    جای شما هم باشم ، از این فاز که ممکنه یه جایی زیر پونز پیدا بشه و پذیرش بده میام بیرون.
    جایی که تو آمریکا پذیرش دکتری با جیمت 610 میده ، من به قطع و یقین میگم عمر تلف کردنه اونجا برین!
    اسم دانشگاه مهم نیست ، جایی که 610 رو حتی در نظر میگیره یعنی انقدر متقاضی نداره و جایی که متقاضی نداره مطمئنا دلیل مهمی داره.
    باز هم ممنون اما حالا دارم برای یک دانشگاه کانادا اپلای میکنم / چون دوستان اون دانشگاه و البته جاهایی دیگه گفتن به این خیلی بستگی داره که تو اون دوره چه کسایی اپلای کردن برای اون دانشگاه /هرچند دارم دوباره تلاشمو شروع میکنم برای gmat مجدد
    هرچی خدا بخواد

ApplyAbroad Superstar

سلام دوستان همه چیز را گفته اند و بحث کرده اند و امیدوارم که شما هم امید به خدا به زودی موفق به گرفتن پدیرش و فاند و ... شوید.

وقتی صحبت از شرایط پذیرش است من فکر میکنم این نکته که هر سال یک سال مستقل است و رقابت ممکن است به دلیل کیفیت متقاضیها شل وسفت بشود واقعا خیلی صحیح نباشد. دانشگاههای مختلف متقاضیهای خودشان را دارند و پروفایل این متقاضیها و همچنین دانشجوهایی که دست آخر پذیرفته میشوند وقتی همه را با هم در طول سالها در نظر بگیریم خیلی تفاوت نمیکند.

برای یک دانشگاه رده پایین کسی با جیمت بالای مثلا ۷۵۰ اپلای تقریبا هیچوقت نمیکند و دانشگاه طراز اول هم تقریبا هیچ دانشجوی با پروفایل ضعیف را نمیگیرد. بنابراین هر دانشگاه یک باند خاص ازهرم همه متقاضیان را گزینش میکند. مثال راحت همین دانشگاههای ایران هستند ما هیچوقت فکر نمیکنیم دانشجوی رتبه دو رقمی کنکور در شرایط عادی مثلا برود در جهاد دانشگاهی یک شهر دور افتاده یا دانشکده برق مثلا شریف کسی با رتبه ۵ رقمی را گزینش کند. بچه های آن جهاد دانشگاهی در طول سالها تقریبا همه شبیه هم هستند و بچه های برق شریف هم در مجموع پروفایل عملی مشابه دارند.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadamiri1 نمایش پست ها
    باز هم ممنون اما حالا دارم برای یک دانشگاه کانادا اپلای میکنم / چون دوستان اون دانشگاه و البته جاهایی دیگه گفتن به این خیلی بستگی داره که تو اون دوره چه کسایی اپلای کردن برای اون دانشگاه /هرچند دارم دوباره تلاشمو شروع میکنم برای gmat مجدد
    هرچی خدا بخواد

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

سلام دوستان ممنون میشم منم راهنمایی کنید
    کارشناسی مهندسی شیمی معدل 15.72 ارشد MBA معدل 16.71 البته ارشد به صورت مجازی بوده و آموزش محور بدون پایان نامه تافل 113 و GRE رو میخوام تا ماه دیگه امتحان بدم البته ماک تستس که دادم 670 شد بماند که من 30 سالمه و 8 سال سابقه کار دارم و الویتم کانادا است چرا که برای Express Entry هم اقدام میخوام بکنم ! ولی با این سابقه تحصیلی الویت مستر مجدد هستش یا دکتری با تاکید بر گرفتن فاند
    با تشکر

Junior Member

سلام و وقت بخیر.
    اگر امکانش هست راجع به پرونده من نظرتون رو بفرمایید که آیا شانس برای پذیرش دکتری کانادا همراه با فاند در رشته های مدیریت زنجیره تامین و ام آی اس دارم یا خیر؟اگرنه برای چه گرایش های دیگه ای شانسم بیشتره؟ یا کلا سال بعد اپلای کنم؟
    کارشناسی مهندسی کامپیوتر (نرم افزار) دانشگاه شهیدبهشتی، معدل 15.27
    کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات، دانشگاه تهران، معدل 18.67 (رتبه تک رقمی)
    نمره آیلتس 7
    نمره جی آر ای 313(155وربال، 158 کوانت)
    حدود 4سال سابقه کار در یکی از مراکز تحقیاتی برجسته ایران
    یک مقاله سابمیت شده خارجی
    باتشکر.
    ویرایش توسط asemaniha : January 1st, 2019 در ساعت 06:41 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    marketing

نقل قول نوشته اصلی توسط asemaniha نمایش پست ها
    سلام و وقت بخیر.
    اگر امکانش هست راجع به پرونده من نظرتون رو بفرمایید که آیا شانس برای پذیرش دکتری کانادا در رشته های مدیریت زنجیره تامین و ام آی اس دارم یا خیر؟
    کارشناسی مهندسی کامپیوتر (نرم افزار) دانشگاه شهیدبهشتی، معدل 15.27
    کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات، دانشگاه تهران، معدل 18.67 (رتبه تک رقمی)
    نمره آیلتس 7
    نمره جی آر ای 313(155وربال، 158 کوانت)
    یک مقاله سابمیت شده خارجی
    باتشکر.
    البته دوستانی که رشتشون مثل شماس نظر بدن بهتره
    اما حالت کلی کانادا رو معدل و جی ار ای (جیمت) حساس تره
    گرایش شما هم فکر میکنم بیشتر کوانت محوره و نمره کوانت براشون اهمیت بیشتری داره
    البته نمره بدی ندارین
    کلا رزومتون بد نیست

Junior Member

سپاس فراوان.
    فکر میکند برای چه گرایشایی شانسم بیشتره؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط samijoon نمایش پست ها
    البته دوستانی که رشتشون مثل شماس نظر بدن بهتره
    اما حالت کلی کانادا رو معدل و جی ار ای (جیمت) حساس تره
    گرایش شما هم فکر میکنم بیشتر کوانت محوره و نمره کوانت براشون اهمیت بیشتری داره
    البته نمره بدی ندارین
    کلا رزومتون بد نیست

سلام دوستان کسی از وضعیت رشته کینزیولوژی و فیزیوتراپی تو کانادا خبر داره؟؟؟؟ واحد های درسی،موقعیت کاری

Junior Member

سلام

مهندسی کشاورزی دانشگاه فردوسی معدل 14 در مقطع لیسانس

میخوام برای رشته های بیزنس و مارکتینگ تو مقطع ارشد شرکت کنم
    کسی میتونه راهنمایی کنه باید دقیقا از کجا شروع کنم چه امتحاناتی لازمه؟ فکر میکنم جی ار ای برام راحتتره ولی بازم میخوام بدونم کدوم برام تاثیرگذارتر هستن و چه حدوود نمره ای لازمه که این تغییر رشته و معدل رو جبران کنه؟

هدفم پذیرش تحصیلی برای هدف اصلی مهاجرت هست....شهری که میرم بازار کار رشته ای تی رو داشته باشه که همسرم بتونن با ویزای کار و پیدا کردن شغل هزینه های شهریه و زندگی رو تامین کنن و چون احتمالا شانسی برای هیچ فاندی ندارم اونم در ارشد میخوام بالانسی بین شهریه و هزینه های زندگی داشته باشم چون دو تا بچه هم دارم که باید همراه خودم ببرم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)