صفحه 52 از 62 نخستنخست ... 24243444546474849505152535455565758596061 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 511 تا 520 , از مجموع 612

موضوع: نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

پیش فرض پاسخ : نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط paliz نمایش پست ها

سلام

مهندسی کشاورزی دانشگاه فردوسی معدل 14 در مقطع لیسانس

میخوام برای رشته های بیزنس و مارکتینگ تو مقطع ارشد شرکت کنم
    کسی میتونه راهنمایی کنه باید دقیقا از کجا شروع کنم چه امتحاناتی لازمه؟ فکر میکنم جی ار ای برام راحتتره ولی بازم میخوام بدونم کدوم برام تاثیرگذارتر هستن و چه حدوود نمره ای لازمه که این تغییر رشته و معدل رو جبران کنه؟

هدفم پذیرش تحصیلی برای هدف اصلی مهاجرت هست....شهری که میرم بازار کار رشته ای تی رو داشته باشه که همسرم بتونن با ویزای کار و پیدا کردن شغل هزینه های شهریه و زندگی رو تامین کنن و چون احتمالا شانسی برای هیچ فاندی ندارم اونم در ارشد میخوام بالانسی بین شهریه و هزینه های زندگی داشته باشم چون دو تا بچه هم دارم که باید همراه خودم ببرم

من تو پست دیگه شما راهنمایی کردم ولی بر اساس این اطلاعاتی که اینجا دادین ، کلا 4 - 5 تا شهر باقی نمیمونه.
    1. تورنتو 2. ونکوور 3. مونترال 4. کلگری 5. ادمونتون

اگه همسرتون مهندس کامپیوتر هستن من صد در صد پیشنهاد میکنم تورنتو بیاین ، خیلی بازار کار خوبی داره.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    من تو پست دیگه شما راهنمایی کردم ولی بر اساس این اطلاعاتی که اینجا دادین ، کلا 4 - 5 تا شهر باقی نمیمونه.
    1. تورنتو 2. ونکوور 3. مونترال 4. کلگری 5. ادمونتون

اگه همسرتون مهندس کامپیوتر هستن من صد در صد پیشنهاد میکنم تورنتو بیاین ، خیلی بازار کار خوبی داره.
    بازم ممنونتون....

بله همسرم فوق لیسانس ای تی هستن و 13 سال سابقه کاری دارن به زبان انگیسی...با کار فعلی میتونن ساپورت کنن ولی دور بودن سخته هدفمون این هست ایشون هم بتونه بیاد و کار هم پیدا کنه وگرنه نمیتونیم شهریه بدیم...برای همین هم فاکتور شهریه کم و هم شهر کاری برامون مهم هست

بررسی میکنم حتما

ولی چون همه چیز برای من جدید هست میخواستم بدونم برای بازار کار ام بی ای کدوم گرایش بهتر هست و در عین حال شهریه کمتر؟

خودم نظرم روی مارکتینگ هست که خیلی کوانت محور نباشه بازم دقیق اطلاع ندارم

Junior Member

ببین رفیق
    خوب ، عالی ، متوسط ، ضعیف ، اینها عدد که نیستن ، عقیده شخص شماس. مادامی که عدد نباشه نمیشه نظر قاطع داد.
    دانشگاه خوب تو کانادا نمیدونم منظورتون کدوم یکی هست؟
    دانشگاه های مطرح 3 شهر اصلی قطعا انتظار جیمت بالای 700 دارن تا درخواست شما رو گوشه چشمی بهش بندازن ، لذا اگه ندارین که هیچ. (تورنتو = دانشگاه تورنتو ، مونترال = مک گیل ، ونکورر = بریتیش کلمبیا)

==> این قسمت از پاسخ من فقط برای ایشون نیست، هرکسی که تازه میخواد برای اپلای شروع بکنه این اطلاعات احتمالا به دردش میخوره <==

من جای شما باشم هدفم رو میذارم برای پذیرش از یکی از این دانشگاه ها
    دانشگاه آلبرتا تو ادمونتون (سرده)
    دانشگاه کلگری تو کلگری (یکمی شهرش بعد از سقوط قیمت نفت مرده ولی موقعیت خوبیه که جا پاتون محکم کنین تا اوضاع اقتصادی شهر بهتر بشه)
    دانشگاه یورک تو تورنتو (یکمی زیادی متقاضی زیاد داره ولی شانس بیارین و پذیرش بگیرین جای خوبی رفتین)
    دانشگاه سایمون فریزر (هزینه زندگی ممکنه یکمی بالا باشه)
    دانشگاه اوتاوا (یعنی این دانشگاه عالیه برای کسی که دنبال کار دولتی هست ، مثلا یه دکتری بگیری و بعد تو بانک مرکزی مشغول به کار بشی و تا آخر عمر راحتی دیگه همه چی تضمینی میره جلو !! شهرش خوبه ولی فوق العاده نیست)

دانشگاه هایی که بچه ها از ایران خیلی خوب و راحت پذیرش میگیرن- مشخصا خیلی با پرونده ها و پروفایل های ما آشنا هستن
    دانشگاه کنکوردیا
    دانشگاه کارلتون
    دانشگاه wilfrid laurier

چه دانشگا هایی خیلی ارزش ندارن برای دکتری برین (4-6 سال عمر اونجا بگذرونین)
    دانشگاه منیتوبا
    دانشگاه ساسکاچوان
    دانشگاه رجاینا
    دانشگاه وینزور
    دلیلش اینه که دانشگاه تو آمریکای شمالی خیلی اسم و رسم نداره که هیچ ، شهر و محل زندگیتون هم خیلی کوچیکه و جالب نیست - نه دنیا رو دارین ونه آخرت رو !

یه دانشگاه هایی هم هستن که نمیشه براشون حکم کلی داد ، یا جاشون خوبه اسم و رسمشون چنگی به دل نمیزنه ویا اسم و رسم دارن ولی وسط یه شهر دانشجویی کوچیک هستن
    دانشگاه کویینز که تو کینگستون هست ، واقعا شهرش کسل کننده اس باید بتونین تو شهرش دووم بیارین
    دانشگاه رایرسون ، وسط تورنتو هست و جاش عالیه ولی خود دانشگاه و دانشجو هاش اصلا چنگی به دل نمیزنه (قابل توجه اونهایی که انتظار دارن یهو وارد مهد علم و دانش بشن - محل دانشکده وسط شهره و کلی زنده اس - گرفتن پذیرش از دانشگاه ممکنه شوکه اتون بکنه چون خیلی متقاضی دارن ولی سطح علمیش ... !!)
    دانشگاه ویکتوریا ، یکم جاش بده یکم اسم و رسم نداره از هرکدوم نصفی داره !
    دانشگاه وسترن اونتاریو و دانشگاه مک مستر ، تا حد زیادی پروفایلشون مثل کویینز هست.

یه دانشگاه هم هست که نمیتونم در موردش اصلا نظر قاطع بدم که بره تو کدوم کتگوری ! (اسم و رسم عالی و شهر داغون - اسم و رسمش وسوسه کننده اس ولی محل دانشگاه خیلی پرته)
    دانشگاه بریتیش کلمبیا یه شعبه جدید تو سال 2005 توی یه شهر دیگه باز کرده که نمیدونم محل زندگیش چطوریه و اصلا اساتید خوبی داره یا نه ولی بالاخره اسم و رسم دانشگاه بریتیش کلمبیا خیلی خوبه.
    Okanagan Campus, University of British Columbia
    حدودا 8000 تا دانشجو لیسانس داره و 900 نفر فوق - دکتری
    الان رفتم چک کردم ببینم اصلا دکتری مدیریت دارن یا نه ، فوق لیسانس دارن ولی دکتری ندارن. برای رشته های علوم پایه و مهندسی دکتری دارن ولی مدیریت من چیزی ندیدم

یه سری دانشگاه ها هم هستن که مشخصا اگه تنها میخواین از ایران خارج بشین ممکنه به کارتون بیان مثل
    دانشکاه newfoundland
    فکر نکنم خیلی نیاز به توضیح داشته باشه ، اسمش رو ترجمه کنین و یا تو گوگل مپ محلش رو نگاه کنین دستتون میاد اوضاع چطوریه !

مطمئنا کانادا کلی دانشگاه دیگه هم داره ، من اینجا سعی کردم ایده کلی از حدود 25 تا از دانشگاه هاش بدم

من ا دیروز چند بار اینو خوندم و امروز با توجه به راهنمایی هاتون تو نت 4 بیزنس اسکول برتر تورنتو رو چک کردم
    جالبه اونارو بررسی کردم همه اشون تو لیست شما هم اومده
    تورنتو که هیچ
    یورک هم شانس و جیمت بالا میخواد و شهریه اشم حدود 100 بود

بعد من رسیدم به ویلفرد و رایرسون....اینا تقریبا شهریه هاشون 35 هزارتاست خیلی خیلی کمتره از یورک! ولی اینطور که شما نوشتید سطح علمی رایرسون خیلی کمتره اگه درست متوجه شده باشم

فقط یک سوالی برام پیش اومد که ظاهرا دوره ی ویلفرد پارت تایم هست.خب دوره طولانی میشه از طرفی برای من به عنوان یک مادر شرایطش اکی هست ولی از جهت ویزا مشکلی ایجاد نمیکنه؟ برای دوره ی پارت تایم طولانی ویزای تحصیلی راحت میدن؟

ApplyAbroad Guru

من ا دیروز چند بار اینو خوندم و امروز با توجه به راهنمایی هاتون تو نت 4 بیزنس اسکول برتر تورنتو رو چک کردم
    تورنتو که هیچ

بعد من رسیدم به ویلفرد و رایرسون....اینا تقریبا شهریه هاشون 35 هزارتاست خیلی خیلی کمتره از یورک! ولی اینطور که شما نوشتید سطح علمی رایرسون خیلی کمتره اگه درست متوجه شده باشم

فقط یک سوالی برام پیش اومد که ظاهرا دوره ی ویلفرد پارت تایم هست.خب دوره طولانی میشه از طرفی برای من به عنوان یک مادر شرایطش اکی هست ولی از جهت ویزا مشکلی ایجاد نمیکنه؟ برای دوره ی پارت تایم طولانی ویزای تحصیلی راحت میدن؟
    دانشجوی بین المللی نمیتونه پارت تایم ثبت نام کنه (مگر به عنوان همراه یک دانشجوی فول تایم یا دارنده ویزای کار). اگر فرد اصلی تقاضا کننده ویزا شما هستید باید فول تایم باشید.

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

تورنتو که هیچ

همسر شما به راحتی میتونن تو تورنتو کار پیدا کنن.
    به نظرم تارگت رو بذارین تورنتو ، برای بچه ها هم بهتره توی یه شهر بزرگ باشن.
    خودتون هم یورک رو انتخاب کنین. خیلی رشته دارن و میشه باهاشون حرف زد و بورسی چیزی گرفت.
    مطمئنا رایرسون از ویلفرید بهتره. سعی کنین تورنتو بمونین
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Junior Member

همسر شما به راحتی میتونن تو تورنتو کار پیدا کنن.
    به نظرم تارگت رو بذارین تورنتو ، برای بچه ها هم بهتره توی یه شهر بزرگ باشن.
    خودتون هم یورک رو انتخاب کنین. خیلی رشته دارن و میشه باهاشون حرف زد و بورسی چیزی گرفت.
    مطمئنا رایرسون از ویلفرید بهتره. سعی کنین تورنتو بمونین

بازم ممنون
    میخوام رو ونکورر هم فکر کنم چون نمیدونم شانس پذیرشم چطور میشه ولی الویتم تورنتو خواهد بود

ممنون بابت راهنمایی پس من اشتباه فکر کردم ویلفرید بهتر هست....پس دنبال رایرسون باشم کلا چون فول تایم فقط اینجا میشه و یورک رو هم تلاش میکنم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    دانشجوی بین المللی نمیتونه پارت تایم ثبت نام کنه (مگر به عنوان همراه یک دانشجوی فول تایم یا دارنده ویزای کار). اگر فرد اصلی تقاضا کننده ویزا شما هستید باید فول تایم باشید.
    ممنونم از راهنمایی

سلام دوستان وظیفه خودم دونستم بیام تجربه خودمو بگم تا رهنمایی برای دوستان باشه / من رزوممو تو چند صفحه قبل گفتم ، برای بیزنس اسکول PHD آلبرتا و کویین ثبت نام کردم اما متاسفانه فعلا کویین ردم کرد / دلیل این بود که تعداد درخواست زیاد بوده ! گفتم دوستان در جریان باشند
    مرسی از همه دوستان که راهنمایی کردن

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مدیریت بازرگانی تهران

سلام دوستان
    خیلی ازتون ممنون میشم اگر من رو از تجربهاتون بهره مند کنین و نظرتون رو راجع به وضعیت من بدین
    قصد اپلال برای مقطع PhD مارکتینگ دارم امسال چندجا اقدام کردم اما ریجکت شدم نیاز به کمک هزینه کامل حالا از هر نوعی که باشه دارم:
    کاردانی آی تی علمی کاربردی ارومیه 13.47
    کارشناسی ناپیوسته مدیریت بازرگانی دانشگاه ازاد ارومیه 17.47
    ارشد بازرگانی بین الملل دانشگاه تهران روزانه پردیس فارابی 18.03
    مقاله ISI مجله MEJM در حوزه تبلیغات2019
    یک مقاله کنفرانس IEEE در حوزه برنامه نویسی 2011
    ایلتس 7 (R=7.5 L=7.5 S=6.5 W=6)
    بنظرتون رو تقویت کیفیت و تعداد مقاله و پرپوزال تمرکز کنم بهتره یا امسال رو برای جی ار ای و نمره رایتینگ وقت بزارم؟! با چند تا مقاله دیگه میتونم شانس خوبی داشته باشم؟!
    بنظرتون اهمیت پروپوزال چقدره ؟! چون دو استاد گفتن تا حدودی پروپوزال من مبهمه!

Junior Member

سلام خدمت دوستان عزیز
    من یک سوالی رو از خدمت شما داشتم
    من لیسانس عمران خوندم و معدلم 15.75 هست
    میخواستم ببینم در صورتی که gmat و نمره آیلتس/تافل مناسب رو بیارم (اگر این شرایط کافی نبود , داشتن مقاله ISI اثری داره؟)
    میشه برای دایرکت phd تو حوزه ای مثل بازاریابی اقدام کنم؟و فول فاند بگیرم؟چون بدون فول فاند تقریبا برام غیر ممکن هست رفتن
    هدف هم در درجه اول آمریکا هست و بعد هم کانادا
    در مورد ارشد چه طور؟شانسی برای اون هست؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)