صفحه 55 از 62 نخستنخست ... 5454647484950515253545556575859606162 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 541 تا 550 , از مجموع 612

موضوع: نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

پیش فرض پاسخ : نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط Aurelia نمایش پست ها
    سلام
    میشه با توجه به شرایطم بگید چقدر شانس برای گرفتن فاند دکتری مدیریت دارم؟ (هر گرایشی)
    از دانشگاههای کانادا

لیسانس-مدیریت مالی-دانشگاه علوم اقتصادی(خوارزمی) معدل 17.50
    فوق- مدیریت مالی-دانشگاه یزد(دولتی)-معدل 17.50
    مقاله ندارم-(مقاله ای که مربوط به پایان نامم بود رو به یه ژورنال خوب داخلی فرستادم اما بعد از یه سال هنوز حتی نگفتن تایید یا رد شده)
    ایلتس 7.5
    جیمت امتحان ندادم
    هر گرایشی که نمیشه هدف. باید گرایش رو انتخاب کنین تا بشه نظر داد. اگه بگین میخوام فاینانس برم - میگم نمیشه. بگین مدیریت ریسک میخوام برم میگم سخته. بگین بازاریابی و تحلیل کمی میخوام برم شاید احتمالش بیشتر باشه.
    خیلی بستگی داره.
    نمره جیمت خیلی مهمه. یه نمره زیر ۷۰۰ خیلی شانس فوق العاده ای به شما نمیده.
    پیشنهاد من اینه که اگه کدنویسی تو پایتون بلدین و کار کردن با دیتا های بزرگ رو میدونین سعی کنین یه حوزه تحقیقی تو همین مایه ها پیدا کنین و یه استادی که تمایل به کار داره و با اون مکاتبه کنین.
    شهر های بزرگ ساده نیست ولی شهرهای کوچیک هم یکمی زندگی رو سخت میکنه.
    لینک های تو امضا من رو نگاه کنین.
    به سایت دانشگاه کونکوردیا و کارلتون یه سر بزنین.
    من همفکری بخواین بهتون میتونم بدم ولی باید خودتون شروع کنین. شما یکسال و نیم پیش تو همین فروم سوال کردین چطوری میشه پذیرش گرفت. تو ۱۸ ماه باید جیمت بالای ۷۰۰ رو میگرفتین یا براش حداقل آماده میبودین. شما حرکت کنین اینجا بچه ها کمک میکنن.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

سلام دوستان میشه بگید با این رزومه ای ک تا اینجا دارم اصلا مورد مناسبی برای اقدام جهت اپلای برای دانشگاه های خارج از کشور هستم یا نه؟کشور هدف فرقی نمی کنه البته ترجیحا امریکا کانادا بهتره ولی چون بیزینس اسکولها سخت پذیرش میدن نمی دونم اصلا اقدام کنم واسشون یا نه؟
    سن ۳۳
    لیسانس امار دانشگاه پیام‌ نور معدل ۱۲٫۸۰
    ارشد مهندسی صنایع گرایش مدیریت سیستم و بهره وری دانشگاه ازاد واحد شهرستان معدل ۱۷.۳۴
    سه سال پیش فارغ التحصیل شدم و چون موضوع پایان نامم خوب بود میتونم مقاله خوبی ازش استخراج کنم و کیس استادی داشتم و مقالم در زمینه مدیریت زنجیره تامین هست
    پایه زبان خوبی دارم و کرفتن نمره خوب تافل و جی ار ای برام سخت نیست فقط چون معدل کارشناسیم پایینه میتونم امیدی ب پذیرش داشته باشم درصورتی ک مقاله معتبری چاپ کنم؟گپ تحصیلی ک دارم شاغل بودم البته نه مرتبط با رشتم

با سلام،
    می شه با رزومه دانشگاه تربیت مدرس، ارشد برق قدرت، معدل 14.4-8 مقاله کنفرانسی، دو سال سابقه کار از دانشگاه های خوب MBA مثلUSC، Northwestern, Cornell, UCLA پذیرش گرفت؟
    ممنونم

سلام

وقت به خیر

من لیسانس دانشگاه آزادم - ریاضی محض معدل 16/5

ارشد ریاضی کاربردی - OR دانشگاه دولتی خوب در تهران معدل 16

و الان دکتری مدیریت بازرگانی/ سیاستگذاری دانشگاه دولتی خوبتر در تهران معدل 18/5

وسط هم 7-8 سال سابقه کار در دپارتمان r&d و نوآوری بانک

(همش مارکتینگ کار کردیم و علاقمند شدم اومدم دکتری ... اما دکتری ایران زیاد راضی م نکرد ... یادگیری تو این حوزه رو دوست دارم ... البته سن ام زیاد کم نیس! نزدیک 40

خودم گرایش مارکتینگ رو دوست دارم. دکتری داخل هم برا همین شرکت کردم که دانشگاه مقصد لحظه آخر بازاریابی نگرفت و سیاستگذاری زدم!!! (ولی برا تز و مقالاتم هم دارم یه TRADE OF در حوزه مارکتینگ و سیاستگذاری رو پیش می برم. فعالیتها و مقالات علمی ام هم در حوزه مارکتینگ هست)

برا مارکتینگ می خوام اقدام کنم و تازه شروع کردم برا تافل ....

(از عدد و رقم محض زیاد خوشم نمی آد!! و تو مسیر تحصیلیم تا الان سعی کردم بیشتر از اعداد به سمت مفاهیم مهاجرت کنم)

نزدیک آزمون جامع هستم. و شاید بشه یه نیم نگاهی هم به فرصت مطالعاتی داشت ولی قصد نهایی م اپلای هست ... ترجیحا امریکا و کانادا ....

دوستانی که تجارب موفق دارید، اگر راهنمایی و توصیه ای دارید بفرمایید. چه مواردی رو تقویت کنم و در چه حوزه هایی شانس دارم؟

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

سال نو مبارک

اگر جدی و مصمم هستید و میتوانید وقت بگذارید کوتاه:

در گام اول امتحانهای زبان و جی ار ای/جیمت را هدف بگیرید.

همزمان مقاله کار کنید.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط Khorshid__ نمایش پست ها
    سلام

وقت به خیر

من لیسانس دانشگاه آزادم - ریاضی محض معدل 16/5

ارشد ریاضی کاربردی - OR دانشگاه دولتی خوب در تهران معدل 16

و الان دکتری مدیریت بازرگانی/ سیاستگذاری دانشگاه دولتی خوبتر در تهران معدل 18/5

وسط هم 7-8 سال سابقه کار در دپارتمان r&d و نوآوری بانک

(همش مارکتینگ کار کردیم و علاقمند شدم اومدم دکتری ... اما دکتری ایران زیاد راضی م نکرد ... یادگیری تو این حوزه رو دوست دارم ... البته سن ام زیاد کم نیس! نزدیک 40

خودم گرایش مارکتینگ رو دوست دارم. دکتری داخل هم برا همین شرکت کردم که دانشگاه مقصد لحظه آخر بازاریابی نگرفت و سیاستگذاری زدم!!! (ولی برا تز و مقالاتم هم دارم یه TRADE OF در حوزه مارکتینگ و سیاستگذاری رو پیش می برم. فعالیتها و مقالات علمی ام هم در حوزه مارکتینگ هست)

برا مارکتینگ می خوام اقدام کنم و تازه شروع کردم برا تافل ....

(از عدد و رقم محض زیاد خوشم نمی آد!! و تو مسیر تحصیلیم تا الان سعی کردم بیشتر از اعداد به سمت مفاهیم مهاجرت کنم)

نزدیک آزمون جامع هستم. و شاید بشه یه نیم نگاهی هم به فرصت مطالعاتی داشت ولی قصد نهایی م اپلای هست ... ترجیحا امریکا و کانادا ....

دوستانی که تجارب موفق دارید، اگر راهنمایی و توصیه ای دارید بفرمایید. چه مواردی رو تقویت کنم و در چه حوزه هایی شانس دارم؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران

سلام خوب هستید. شما موفق به پذیرش در دانشگاهی شدین ان شاء الله؟

نقل قول نوشته اصلی توسط farzaneh1988 نمایش پست ها
    سلام دوستان ممنون میشم منم راهنمایی کنید
    کارشناسی مهندسی شیمی معدل 15.72 ارشد MBA معدل 16.71 البته ارشد به صورت مجازی بوده و آموزش محور بدون پایان نامه تافل 113 و GRE رو میخوام تا ماه دیگه امتحان بدم البته ماک تستس که دادم 670 شد بماند که من 30 سالمه و 8 سال سابقه کار دارم و الویتم کانادا است چرا که برای Express Entry هم اقدام میخوام بکنم ! ولی با این سابقه تحصیلی الویت مستر مجدد هستش یا دکتری با تاکید بر گرفتن فاند
    با تشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران

سلام میشه اطلاعات جدیدی از خودتون بدین؟ الان مقالاتتون اکسپت شد و شما پذیرش شدین
    چون من اول بسم الله هستم و تازه دارم شروع می کنم به پربارکردن رزومه انگلیسی .... رزومه فارسی ام خوبه

نقل قول نوشته اصلی توسط samijoon نمایش پست ها
    مقالع اي كه ريجكت شد براي ژورنال psychology and marketing بود
    كه فرستادم به marketing letters
    دو تا ديگه هم دارم كه هنوز دست اديتور هستش
    European journal of marketing
    Journal of social marketing

مقاله هام يكي درباره بازاريابي اجتماعي و سلامت هستش.. يكي هم ادبيات مروري هستش تو اين زمينه literature review
    و اين آخري هم درباره رقابت در بازاريابي هستش

Member cheshideh86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science and Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط selvia نمایش پست ها
    سلام میشه اطلاعات جدیدی از خودتون بدین؟ الان مقالاتتون اکسپت شد و شما پذیرش شدین
    چون من اول بسم الله هستم و تازه دارم شروع می کنم به پربارکردن رزومه انگلیسی .... رزومه فارسی ام خوبه
    دوست عزیز بطور کلی در رشته های مدیریت و MBA فاند به فراوانی رشته های مهندسی نیست و رقابت برای همین فاندهای محدود زیاده. بنابراین نیازمند این هست که داوطلب رزومه خوبی داشته باشد. و یکی از عواملی که کمک کننده خواهد بود نمره های بالای آزمون زبان شامل تافل/آیلتس و GMAT میباشد. نمره های این آزمون بشدت بر پذیرش شدن داوطلب تاثیرگذار خواهد بود.

Junior Member

سلام و وقت بخیر
    دوستان یه راهنمایی می‌خواستم با مشخصات زیر میشه واسه یه بیزینس اسکول با رنک زیر 100 با شانس خوبی اقدام کرد؟
    لیسانس مهندسی شیمی شریف، معدل 15.94
    ارشد MBA شریف، معدل تقریباً 18
    مقاله هیچی ندارم
    آزمون زبان و GRE هم ندادم ولی احتمالاً بشه یه نمره نسبتاً منطقی (نه خیلی عالی و نه خیلی ضعیف) بگیرم
    مهمترین دغدمه‌م معدل پایین لیسانسمه، ممنون می‌شم اگه بزرگواران نظر بدن

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

خوب یک راه شروع این است که خودتان بررسی بفرمایید در دنیا چند دانشجو در شرایط شما از منظر دانشگاه ها ی خوب و متوسط با معدل و نمرات مناسب Gmat /GRE و زبان یا اساسا native و مقاله و افکار عالی تحقیقی و از همه مهمتر سابقه کار مرتبط در شرکتهای بزرگ هستند که بخواهند وارد این صد مدرسه بازرگانی بشوند؟

تصدیق میفرمایید رقابت واقعا بالاست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Sicario نمایش پست ها
    سلام و وقت بخیر
    دوستان یه راهنمایی می‌خواستم با مشخصات زیر میشه واسه یه بیزینس اسکول با رنک زیر 100 با شانس خوبی اقدام کرد؟
    لیسانس مهندسی شیمی شریف، معدل 15.94
    ارشد MBA شریف، معدل تقریباً 18
    مقاله هیچی ندارم
    آزمون زبان و GRE هم ندادم ولی احتمالاً بشه یه نمره نسبتاً منطقی (نه خیلی عالی و نه خیلی ضعیف) بگیرم
    مهمترین دغدمه‌م معدل پایین لیسانسمه، ممنون می‌شم اگه بزرگواران نظر بدن

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)