صفحه 60 از 62 نخستنخست ... 1050515253545556575859606162 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 591 تا 600 , از مجموع 612

موضوع: نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

پیش فرض پاسخ : نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

من فراموش کردم بگم پذیرش چی میخوام. هدفم رشته های management, supply chain management, operation management هست و برای دکترا اقدام میکنم.
    به دانشگاهای تاپ مثل HEC, Smith School of Business, York ایمیل زدم ولی اکثر جوابا این بود که تصمیم پذیرش با کمیته ست و خب منم به اپلای بهشون فکر نکردم و نمیدونم اصلا شانسی دارم توی این دانشگاها یا نه.
    اگر ممکنه بهم بگین شانسم تو کدومشون بهتره یا کلا شانسی دارم یا نه. محدودیت مالی هم دارم نمیتونم مثلا 10 جا اپلای کنم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط elaheh_mashahi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من کارشناسی مهندسی نفت شریف بودم معدلم خوب نبود
    ارشد مهندسی صنایع علم و صنعت خوندم و پروژم زنجیره تامین بوده و معدلم 17 هست
    gre دادم: وربال 155 و کوانت 161
    تافل 4 سال پیش داده بودم و شدم 101و الان اکسپایر شده و 20 روز دیگه ازمون دارم ولی میدونم نمرم زیر 100 نخواهد شد
    مقاله ندارم کلا
    فقط هم برای بیزینس اسکول های کانادا میخوام اقدام کنم، ایمیل زدم چندتا مصاحبه هم داشتم. الان میخوام بدونم واسه کدوم دانشگاها شانسم بالاست؟

به Beedie SFU و John Molson School of Business علاقمندم ولی حس میکنم شانسی ندارم. علاقمندم شهرای بزرگتر برم. اگر کسی پذیرش از بیزینس اسکول داشته ممنون میشم راهنماییم کنه.
    برای همه اینها که گفتین شانس دارین، و البته بیشتر از همه برای John Molson School of Business شانس دارین، John Molson دانشجوی ایرانی دکتری زیاد داره، بهشون به انگلیسی ایمیل بزنید و بپرسید که امکانش هست که راهنماییتون کنند.
    HEC رو می دونم گروه supply chain قوی داره، ولی سطح کلی بیزنس اسکول اون قدری با John Molson فرق نمی کنه، و اون قدری پذیرش ازش سخت تر از John Molson نیست، معمولا HEC فاند بهتری از John Molson داره. در ضمن توی مونترال چهار تا بیزینس اسکول دوره دکتری رو به صورت joint ارائه میدن و عملا توی هر چهارتا بیزینس اسکول کلاس می رین. من رشته ام با رشته شما یکی نیست وگرنه راهنمایی بیشتر میدادم، توصیه می کنم به دانشجوهای هم رشته ای خودتون توی کانادا ایمیل بزنید تا بالاخره یکی راهنمایی کنه

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

سلام دوستان
    تافل 4 سال پیش داده بودم و شدم 101و الان اکسپایر شده و 20 روز دیگه ازمون دارم ولی میدونم نمرم زیر 100 نخواهد شد
    مقاله ندارم کلا
    فقط هم برای بیزینس اسکول های کانادا میخوام اقدام کنم، ایمیل زدم چندتا مصاحبه هم داشتم. الان میخوام بدونم واسه کدوم دانشگاها شانسم بالاست؟

به Beedie SFU و John Molson School of Business علاقمندم ولی حس میکنم شانسی ندارم. علاقمندم شهرای بزرگتر برم. اگر کسی پذیرش از بیزینس اسکول داشته ممنون میشم راهنماییم کنه.
    سلام
    نمره GRE شما خیلی کمه و با توجه به پروفایلتون یکمی عجیبه !
    کوانت ۱۶۱ برای کسی که لیسانس و فوق لیسانس مهندسی بوده؟
    شما صد در صد باید اول GRE دوباره بدین و مینیمم نمره 168 تو کوانت داشته باشین وگرنه تقریبا پذیرش نمیشه گرفت. نمره GRE رو به جیمت اگه تبدیل کنیم نباید کمتر از ۶۵۰ (ایده آل ۷۰۰) باشه
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

سلام من گرایشی که میخوام برم مالی و mba نیست ها.
    supply chain management و operation management هست. نمره مینیمم هم چک کردم و قصدم اصلا بیزینس اسکول های مک گیل یا یورک و HEC نیست. جاهایی که گفتمو مینیمم همشون رو دارم واسه gre. بقیه داستان اصلا مربوط به نمره من نمیشه. بحث به کسایی هست که سالهای اخیر با رزومه مشابه پذیرش گرفتن و میخواستم بدونم کجاها فرصت بهتری دارم. ضمنا سه تا دانشگاه هم مصاحبه داشتم و میدونم کمیته محورن ولی استاد احتمالی میخوان و همینم واسم پوینت مثبته. به هر حال ممنون از راهنماییتون

Junior Member

با سلام
    وقت همگی بخیر
    بنظرتون با توجه به شرایط زیر شانس من توی پذیرش دکتری مدیریت در دانشگاه Iowa State چقدر می تونه باشه؟
    و برای سال اینده می خواهم اقدام کنم بنظرتون وقتم رو بیشتر رو چی صرف کنم؟

• لیسانس مدیریت بازرگانی دانشگاه پیام نور با معدل 13.78
    • فوق لیسانس مدیریت کارافرینی دانشگاه زاهدان با معدل 18
    • کار پژوهشی: یکی مقاله ISI با Q2 که در حال چاپ هست، چندتا دیگه مقاله علمی پژوهش هم دارم که ISI نیست ولی علمی پژوهشی هست که سایتیشن گوگل اسکالر 81 شده.
    • سابقه تدریس: 4 سال
    • 4 سال سابق کار در پروژه فولاد به عنوان کنترل پروژه و 2 سال هم توی منابع انسانی بودم.

در ضمن با یکی از اساتید همونجا در ارتباط هستم و باهم یکی مقاله نوشته ایم ولی ایشون بازنشسته شدن.
    مدرک زبان ندارم و خودم رو دارم آماده می کنم، دانشگاه مدرک ایلتس و تافل رو قبول دارد، با اینحال کدومش بهتره؟ و حداقل نمره زبان چند باید بشم؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط jozeph نمایش پست ها
    با سلام
    وقت همگی بخیر
    بنظرتون با توجه به شرایط زیر شانس من توی پذیرش دکتری مدیریت در دانشگاه Iowa State چقدر می تونه باشه؟
    و برای سال اینده می خواهم اقدام کنم بنظرتون وقتم رو بیشتر رو چی صرف کنم؟

• لیسانس مدیریت بازرگانی دانشگاه پیام نور با معدل 13.78
    • فوق لیسانس مدیریت کارافرینی دانشگاه زاهدان با معدل 18
    • کار پژوهشی: یکی مقاله ISI با Q2 که در حال چاپ هست، چندتا دیگه مقاله علمی پژوهش هم دارم که ISI نیست ولی علمی پژوهشی هست که سایتیشن گوگل اسکالر 81 شده.
    • سابقه تدریس: 4 سال
    • 4 سال سابق کار در پروژه فولاد به عنوان کنترل پروژه و 2 سال هم توی منابع انسانی بودم.

در ضمن با یکی از اساتید همونجا در ارتباط هستم و باهم یکی مقاله نوشته ایم ولی ایشون بازنشسته شدن.
    مدرک زبان ندارم و خودم رو دارم آماده می کنم، دانشگاه مدرک ایلتس و تافل رو قبول دارد، با اینحال کدومش بهتره؟ و حداقل نمره زبان چند باید بشم؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید.
    شما با استاد دانشگاه آیوا در تماس هستین و مقاله دادین - صفحه اول ‍وب سایت رو ندیدین؟
    تمام جواب هاتون اینجاس
    https://www.ivybusiness.iastate.edu/phd/
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

سلام دوستان
    مقاله ندارم کلا

من نمیدونم که مدیریت چطوری هست.
    نمیدونم شرایط رشته شما چیه.
    ولی چند ساله که جی ار ای سابجکت رو دانشگاهها حداقل خیلیاشون (شاید چند تا دانشگاه در پیت هنوز به جی ار ای سابجکت نگاه میکنن) برداشتن و نمیخوان و جنرال رو نمیدونم، ولی میدونم که چند سال قبل خیلی از دانشگاهها نمیخواستن و الان هم حتی تعداد زیادی از دانشگاههای بزرگتر و به اصطلاح دهن پرکن تر برداشتن.
    دلیلش هم (میتونید جستجو کنید) اینه که جی ار ای یک امتحان در یک بازه زمانی چند ساعته هست. گرد اسکول یک دوی ماراتن هست و کلی نان سنس توش جریان داره مخصوصا توی امریکا.
    موفقیت توی گرد اسکول دلیل بر باهوش بودن اون ادم نیست (متاسفم که اینو میگم، من هم گرد اسکول بودم و همه ما بودیم)، و از وقتی ادم های تاپ با مدرک دیپلم و لیسانس اومدن و دنیا رو تکون دادن کسی اصلا اهمیتی نمیده که تو چی خوندی. هنوز یک عده هستن که گرجوئت دیگری برای اونها مهمه ولی اهمیت این قضیه کمتر شده. با امدن سیاست مدارهایی مثل زلنسکی که با مدرک میداسکول میتونه یک کشور رو بچرخونه و رشته میداسکولشم به زور یک کردیت ریاضی داشته، و الان جلوی یک ابرقدرت هراس اور واساده، به شما اینو بگم که تعداد ادمهایی که ایمانشون رو به تحصیلات عالی از دست خواهند داد کمتر و کمتر خواهد شد.
    حتی دانشگههایی که توی ایست و وست امریکا نیستن دارن تعداد بیشتر و بیشتر نیرو از کشورهایی میارن که در حالت عادی وارد نمیکردن (ریسیزم، فاند، اسکالرشیپ های محلی و..)، بنابراین هر روزی که بگذره، دنیا براش کمتر مهم میشه با باراک اوباما از کجا پی اچ دی گرفته و یا مدرک دانشگاه هاردارد رو قراره کجا دم دیوار بچسبونی.
    مخصوصاا که این روزها دانشجوها هر روز دارن نترس تر میشن و برای خودشون زندگی میکنن، و دانشگاهها رو بیشتر سو میکنن (باید بپذیریم گرد اسکول اغلب فاسد هست، اروپا کانادا و استرالیا یکمی مایلدتر هستن ولی اونجا هم پولی که میدن کمه، این خزعبلات مثل دانشجو باید پول نگیره و کار کنه رو هم بندازین توی جوب اون نظر قشر زنبور عسل semi baby boomer چهل ساله هست که از بچگی یاد گرفته مجانی کار کنه، دانشجو ادم هست و وقتی کار میکنه باید حقوق استاندارد بگیره، من این حرفها رو تو کانادا میزدم و همیشه یک مشت موران سفید کانادایی مرد میگفتن دانشجو که مقاله ش به درد دانشگاه نمیخوره دانشگاه راحت میتونه ادم از بیرون استخدام کنه پس به شماها لطف میکنه، با ینکه اون ادمها خودشون دانشجو بودن، بعدا وقتی جاستین ترودو حساب همه شون رو بست، فاندها رو قطع کرد، با اسب از روشون رد شد، و به همه شون دستبند زد، تازه فهمیدن چرا مهاجر مغزش سریعتر کار میکنه و از اادم موران فرار میکنه، یعنی این یک دو دو تا چهار تای ساده هست ولی متاسفانه دنیا از ادمهای دارای معلولیت ذهنی هم تشکیل شده)، و مخصوصا که گرد اسول ناکارامد هست (ده ها هزار مقاله به درد نخور، با ادمهایی که تجرببه زندگی واقعی ندارن)، و همین الان سهمیه دانشگاه برکلی رو یک دفعه دولت کالیفرنیا کم کرد، برای همین دانشگاهها کم کم هشتشون داره گروی نهشون میشه و دارن دست از فساد برمیدارن. یکی از فسادها همین امتحان جی ار ای هست.
    بنابراین قبل ازینک اپلای کنید، به جای اینکه پول و ریکامندیشنتون رو هدر بدید، با دانشگاه و مخصوصا استادها و دانشجوهای گرجوئت حرف بزنید ببینید چی میگن.
    ضمن اینکه این روزها حتی خیلیا فهمیدن که نیازی نیست حتی برای فیزیک و شیمی بیان دانشگاه چه برسه به مدیریت. خیلیا میرن ازون مدرسه ها که ایلان ماسک هم ساخته (به من پیام بدید تا اسم مدرسه ها رو بفرستم براتون، کالیفرنیا و وواشنگتن خیلی ازین ها ساخته و تگزاس هم داره میسازه). اونجا روی موارد نسسری و علایقشون تمرکز میکنن. کاری که خود من هم همیشه ارزوم بود انجام بدم. که به جای نان سنس شیمی الی و معدنی روی کاری که میخوام تمرکز کنم. بنابراین احتمالش خیلی زیاد هست که شرایط حتی بیشتر تغییر کنه و حتی امتحان های زبان رو بردارن.
    من با استادها و ریکروترها خیلی حرف زدم. میگن دانشجوها با تافل کامل و جی ار ای نزدیک به کامل میان و عملا بلد نیستن ریاضی رو یا بلد نیستن به انگلیسی صحبت کنن. پس چطوری نمره میگیرن. توی لانگ ترم کار استادها رو سخت تر کرده. برای همین دانشگاههای خصوصی یا اونهایی که الارم گرفتن از استیت که عمو هیچ فاندی به شما نمیدیم، مجبورا دست از مسخره بازی و فساد بردارن و برای اینکه بمونن و حقوق بگیرن و دزدی بیشتر کنن، دانشگاه رو بهتر بچرخونن.
    من خودم همیشه با دانشجوها حرف زدم و حتی الان هم بهشون ادوایس میدم. دوست دارم. لذت میبرم. چون اون پروسه رو طی کردم و خیلی حس خوبیه وقتی خودت یک مرحله رو رد کردی و به بقیه ایده میدی. مطمئئنم بسیاری از دانشچوها هم همین حس رو دارن.
    ببخشید اگه تایپو دارم دارم تند تند تایپ میکنم.
    بست او لاک.

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    ولی چند ساله که جی ار ای سابجکت رو دانشگاهها حداقل خیلیاشون (شاید چند تا دانشگاه در پیت هنوز به جی ار ای سابجکت نگاه میکنن) برداشتن و نمیخوان و جنرال رو نمیدونم، ولی میدونم که چند سال قبل خیلی از دانشگاهها نمیخواستن و الان هم حتی تعداد زیادی از دانشگاههای بزرگتر و به اصطلاح دهن پرکن تر برداشتن.
    دلیلش هم (میتونید جستجو کنید) اینه که جی ار ای یک امتحان در یک بازه زمانی چند ساعته هست. گرد اسکول یک دوی ماراتن هست و کلی نان سنس توش جریان داره مخصوصا توی امریکا.
    موفقیت توی گرد اسکول دلیل بر باهوش بودن اون ادم نیست (متاسفم که اینو میگم، من هم گرد اسکول بودم و همه ما بودیم)، و از وقتی ادم های تاپ با مدرک دیپلم و لیسانس اومدن و دنیا رو تکون دادن کسی اصلا اهمیتی نمیده که تو چی خوندی. هنوز یک عده هستن که گرجوئت دیگری برای اونها مهمه ولی اهمیت این قضیه کمتر شده. با امدن سیاست مدارهایی مثل زلنسکی که با مدرک میداسکول میتونه یک کشور رو بچرخونه و رشته میداسکولشم به زور یک کردیت ریاضی داشته، و الان جلوی یک ابرقدرت هراس اور واساده، به شما اینو بگم که تعداد ادمهایی که ایمانشون رو به تحصیلات عالی از دست خواهند داد کمتر و کمتر خواهد شد.
    حتی دانشگههایی که توی ایست و وست امریکا نیستن دارن تعداد بیشتر و بیشتر نیرو از کشورهایی میارن که در حالت عادی وارد نمیکردن (ریسیزم، فاند، اسکالرشیپ های محلی و..)، بنابراین هر روزی که بگذره، دنیا براش کمتر مهم میشه با باراک اوباما از کجا پی اچ دی گرفته و یا مدرک دانشگاه هاردارد رو قراره کجا دم دیوار بچسبونی.
    مخصوصاا که این روزها دانشجوها هر روز دارن نترس تر میشن و برای خودشون زندگی میکنن، و دانشگاهها رو بیشتر سو میکنن (باید بپذیریم گرد اسکول اغلب فاسد هست، اروپا کانادا و استرالیا یکمی مایلدتر هستن ولی اونجا هم پولی که میدن کمه، این خزعبلات مثل دانشجو باید پول نگیره و کار کنه رو هم بندازین توی جوب اون نظر قشر زنبور عسل semi baby boomer چهل ساله هست که از بچگی یاد گرفته مجانی کار کنه، دانشجو ادم هست و وقتی کار میکنه باید حقوق استاندارد بگیره، من این حرفها رو تو کانادا میزدم و همیشه یک مشت موران سفید کانادایی مرد میگفتن دانشجو که مقاله ش به درد دانشگاه نمیخوره دانشگاه راحت میتونه ادم از بیرون استخدام کنه پس به شماها لطف میکنه، با ینکه اون ادمها خودشون دانشجو بودن، بعدا وقتی جاستین ترودو حساب همه شون رو بست، فاندها رو قطع کرد، با اسب از روشون رد شد، و به همه شون دستبند زد، تازه فهمیدن چرا مهاجر مغزش سریعتر کار میکنه و از اادم موران فرار میکنه، یعنی این یک دو دو تا چهار تای ساده هست ولی متاسفانه دنیا از ادمهای دارای معلولیت ذهنی هم تشکیل شده)، و مخصوصا که گرد اسول ناکارامد هست (ده ها هزار مقاله به درد نخور، با ادمهایی که تجرببه زندگی واقعی ندارن)، و همین الان سهمیه دانشگاه برکلی رو یک دفعه دولت کالیفرنیا کم کرد، برای همین دانشگاهها کم کم هشتشون داره گروی نهشون میشه و دارن دست از فساد برمیدارن. یکی از فسادها همین امتحان جی ار ای هست.
    بنابراین قبل ازینک اپلای کنید، به جای اینکه پول و ریکامندیشنتون رو هدر بدید، با دانشگاه و مخصوصا استادها و دانشجوهای گرجوئت حرف بزنید ببینید چی میگن.
    ضمن اینکه این روزها حتی خیلیا فهمیدن که نیازی نیست حتی برای فیزیک و شیمی بیان دانشگاه چه برسه به مدیریت. خیلیا میرن ازون مدرسه ها که ایلان ماسک هم ساخته (به من پیام بدید تا اسم مدرسه ها رو بفرستم براتون، کالیفرنیا و وواشنگتن خیلی ازین ها ساخته و تگزاس هم داره میسازه). اونجا روی موارد نسسری و علایقشون تمرکز میکنن. کاری که خود من هم همیشه ارزوم بود انجام بدم. که به جای نان سنس شیمی الی و معدنی روی کاری که میخوام تمرکز کنم. بنابراین احتمالش خیلی زیاد هست که شرایط حتی بیشتر تغییر کنه و حتی امتحان های زبان رو بردارن.
    من با استادها و ریکروترها خیلی حرف زدم. میگن دانشجوها با تافل کامل و جی ار ای نزدیک به کامل میان و عملا بلد نیستن ریاضی رو یا بلد نیستن به انگلیسی صحبت کنن. پس چطوری نمره میگیرن. توی لانگ ترم کار استادها رو سخت تر کرده. برای همین دانشگاههای خصوصی یا اونهایی که الارم گرفتن از استیت که عمو هیچ فاندی به شما نمیدیم، مجبورا دست از مسخره بازی و فساد بردارن و برای اینکه بمونن و حقوق بگیرن و دزدی بیشتر کنن، دانشگاه رو بهتر بچرخونن.
    من خودم همیشه با دانشجوها حرف زدم و حتی الان هم بهشون ادوایس میدم. دوست دارم. لذت میبرم. چون اون پروسه رو طی کردم و خیلی حس خوبیه وقتی خودت یک مرحله رو رد کردی و به بقیه ایده میدی. مطمئئنم بسیاری از دانشچوها هم همین حس رو دارن.
    بست او لاک.
    برای پذیرش توی دکتری رشته مدیریت در آمریکا و کانادا باید امتحان جیمت داد جاهایی هست که جی آر ای رو نوشتن به جای جیمت قبول می کنند. این نمره آزمون خیلی توی شورت لیست شدن اهمیت داره، این موضوع هیچ تغییری نکرده، دلیلش هم این هست که کلا منطق بیزینس اسکولها فرق می کنه، داوطلبها هم عموما فرق دارند.
    مطمئن هستم که قطعا قصدتون کمک هست و قصد جسارت ندارم. ولی من این رو میگم که کسایی که می خواند رشته هایی که توی بیزینس اسکولها بخونند فقط مشورت از کسایی بگیرند که خودشون توی بیزینس اسکولها هستند یا بودن، چون خیلی روند پذیرش و تحصیل و کار گرفتن بعد از تحصیل توی بیزینس اسکولها با بقیه جاها فرق می کنه.

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط Sherbrooke نمایش پست ها
    برای پذیرش توی دکتری رشته مدیریت در آمریکا و کانادا باید امتحان جیمت داد جاهایی هست که جی آر ای رو نوشتن به جای جیمت قبول می کنند. این نمره آزمون خیلی توی شورت لیست شدن اهمیت داره، این موضوع هیچ تغییری نکرده، دلیلش هم این هست که کلا منطق بیزینس اسکولها فرق می کنه، داوطلبها هم عموما فرق دارند.
    مطمئن هستم که قطعا قصدتون کمک هست و قصد جسارت ندارم. ولی من این رو میگم که کسایی که می خواند رشته هایی که توی بیزینس اسکولها بخونند فقط مشورت از کسایی بگیرند که خودشون توی بیزینس اسکولها هستند یا بودن، چون خیلی روند پذیرش و تحصیل و کار گرفتن بعد از تحصیل توی بیزینس اسکولها با بقیه جاها فرق می کنه.
    خواهش میکنم. ممنونم. بله. هدفم واقعا این هست که ین ادمها اینجا انرژی و وقت بیخود رو چیزی نذارن.
    من خودم کسایی که بهم کمک کردن همیشه کسایی بودن که نه تنها شیمی نخونده بودن یا فیزیک، بلکه حتی ساینس نخونده بودن.
    اون ادم صد در صد درست نمیگفت چون چیزای تینی تاینی فرق میکنه. ولی out of the box فکر کردن باعث میشه اون ادمی که به شدت درگیر جزئیات هست از اون منجلاب دربیاد.
    چون من دیدم چقدر توی رشته من و تو بایوکمیستری ادم ها درگیر چیزای الکی پلکی ن و اگه به حرف اونها و سخت گیریای اونها بود من یا الان ایران بودم یا مرده بودم.
    فکر میکنم دلیل اصلیش هم تعصب هست. و همزمان همون اوت او د باکس فکر کردن. خوبی این فروم هم به همین هست که از رشته های مختلف بیان نظر بدن.
    دوباره، میدونم که این حرف کلیشه هست، ولی ایلان ماسک حتی لیسانس نداره ولی الان سیاست کشورها با نظرات اون عوض میشه و بزرگترین افتخار سیاستمدارها اینه که باهاش حرف بزنن یا یک دقیقه وقتش رو بده به اونها. اگه قرار بود هیچ کاری در عرصه فیزیک شیمی زیست ریاضی مهندسی راکت و... فرستادن سفینه به مریخ نکنه چون اون رشته ها رو نخوندهالان وضع دنیا فرق داشت.
    فکر میکنم که کامیونیتی ایرانی هم از همین رنج میبره.
    یک عده که فکر میکنن همه چیز رو بلدن چون اون رشته رو خوندن نظر میدن. یک عده که میترسن چیزی رو بگن به دلایل مختلف، ساکت میمونن و اینه که ما ایرانیا هیچوقت جلو نرفتیم.
    رشته مدیریت متاسفانه مثل هر رشته دیگه ای این ایگو رو داره که من خیی میفهمم، تو رشته منم همینه. من اغلب اینو از بچه های شیمی میشنوم که شیمی الی بهترین رشته دنیاست. ولی خب از نظر من ادمیایی که ساینس رو نمیفهمن میرن شیمی الی. الانم میگم دنیا داره به سرعت تغییر میکنه. جی ار ای و جیمت قابل نگوشیت کردن هست. الان که من اینو مینویسم و شما داریم من رو انکار میکنید خیلیا هستن که دارن وارد هاورارد میشن بدون جیمت و حتی یک عده نه فقط حتی اپلای نمیکنن بلکه دارن با همون سن کم قانون ها رو عوض میکنن. من خودم وقتی پذیرش گرفتم که چهار ماه بود اپلیکیشن ها ددلاینشون تموم شده بود و تو یک نصفه روز پذیرش بهم دادن. دلیلشم نظر خواستن از ادمهایی بود که out of the box فکر میکردن.
    اینکه میگید بیزینس اسکول ها قضیه شون فر میکنه دقیقا همین حرف رو پزشکی میزنه ساینس میزنه مهندسی میزنه دندان میزنه، و سایکالاجی میزنه. سوشال ساینسز میزنه و... مهم این هست که توی یک فروم جمعی همدیگه رو shush نکنیم و بذاریم همه نظر بدن. حتی اگه نظرمون کاملا برعکس بشه و به نظر بیاد که نظر من احمقانه هست و به هیچ دردی نمیخوره باز اگه مهاطب این رو ببینه فکراش وسیع تر میشه و جامعه جلوتر میره. وگرنه همینجوری عقب میمونیم و تا اخر عمر ته فانتزی همه مون میشه رفتن به کنسرت ابی وقتی با برانکارد میارنش که تور خداحافظی بده.

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    بست او لاک.
    دوست عزیز نوشته های شما عین رفتار غلط فرهنگی بعضی ما ایرانی هاس که میگن: نمیخوام غیبت کنم ها ولی......

شما تو جمله اول اعتراف میکنین که هیچی نمیدونین ، با این حال 3 پاراگراف مینویسین. مردمی که دنبال اطلاعات درست و مرتبط هستن تو این همه پیج این گروه گیج میشن چه برسه به اینکه بیان نوشته های بلند بالای شما رو بخونن و آخرش گمراه بشن.
    من چند وقت پیش هم از شما خواهش کردم اینجا چیزی ننویسین که بچه ها رو به اشتباه نندازین. متن های شما غالبا خیلی طولانی و بی ارزش هستن. یکسری حرف های روزمره و بی محتوا میزنین که تنها وقت دیگران رو میگیره.

من اعتقاد دارم کسایی که خارج از ایران هستن و از آب و گل در اومدن بهتر میتونن کمک نسل بعدی بکنن و حداقل دست یک نفر رو بگیرن. شما میتونین این وقت گرانبها رو تو حوزه حرفه ای خودتون صرف کنین تا دیگران استفاده کنن.
    بچه ها تو ایران هر روز نا امید تر میشن - نشون دادن راه و کمک فکری دادن شاید حداقل کاری باشه که ماها میتونیم بکنیم به جای داستان نوشتن و لا لایی خوندن براشون.

باز هم ممنونم که دیگه تو این گروه متنی نمینویسین.
    1. این پست برای شروع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)