صفحه 7 از 62 نخستنخست 123456789101112131415161757 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 612

موضوع: نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid7th نمایش پست ها
    لطفاً راهنمایی کنید, آیا شانسی برای دانشگاه های آمریکا دارم؟ میخوام برای Fall2016 اقدام کنم.
    1- دانشگاه لیسانس:
    دانشگاه غیرانتفاعی، رشته مدیریت بازرگانی با معدل 18.53 بعنوان شاگرد اول
    2- دانشگاه فوق لیسانس: دانشگاه تهران روزانه، رشته مدیریت بازرگانی گرایش بیمه با معدل 16.5
    3- نمره زبان: تافل 102
    4- نمره (GRE (Verbal/Quantitative/Writing: تو سیستم جدید 155 از 170
    5- تعداد مقالات داخلی و خارجی (کنفرانس/مجله): 2 مقاله مستخرج از پایان نامه, یکی ISI و دیگری علمی ترویجی- موضوع مقالات در خصوص بیمه های عمر و زندگی
    6- سابقه کار مرتبط: 5 سال سابقه کار در حوزه مرتبط با رشته
    7- دانشگاه های مورد نظر (اگر وجود دارد): دانشگاه های ایالت کالیفرنیا
    8- گرایشها و زمینه‌های مورد علاقه: گرایش استراتژی, مارکتینگ, بیمه
    9- نیم‌سال مورد نظر: Fall 2016
    10- موارد دیگر (مانند نکات برجسته ذکر شده در رزومه): عضویت در ینباد ملی نخبگان ایران, ثبت اختراع مورد تائید دانشگاه تهران
    11- توضیحات: متاهل
    نمره GRE شما به تفکیک چنده؟ 155 متوسطه یا ورباله؟ کوانت چی؟
    inactive account

Junior Member

سلام دوستان من فوق مدیریت صنعتی or می خونم می خواستم یه موضوع قوی برا پایان نامه می خوام که برای ادامه تحصیل دکترا تو امریکا بدردم بخوره ممنون می شم چند تا موضوع جدید پیشنهاد بدین؟

Junior Member

سلام. بر اساس اطلاعاتی که من از دوستانم بدست آوردم دوره دکترای مدیریت در business school های آمریکا و کانادا 4 یا 5 سال هستش که معمولا 2 سال اول به گذراندن واحدهای درسی و پس از آن به کار کردن بر روی پایان نامه پرداخته میشه. آیا این درسته که دانشجوی دوره دکترا میتونه بعد از گذراندن واحدهای درسی (قبل از شروع پایان نامه) از ادامه تحصیل در دوره دکترا انصراف بده و در اینصورت به ازای گذراندن 2 سال واحدهای درسی به دانشجوی انصرافی از دوره دکترا، مدرک کارشناسی ارشد(master) داده میشه؟ ممنون که راهنمایی می کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی گرایش بیمه- دانشگاه تهرا

نوشته اصلی توسط vahid7th
    لطفاً راهنمایی کنید, آیا شانسی برای دانشگاه های آمریکا دارم؟ میخوام برای Fall2016 اقدام کنم.
    1- دانشگاه لیسانس: دانشگاه غیرانتفاعی، رشته مدیریت بازرگانی با معدل 18.53 بعنوان شاگرد اول
    2- دانشگاه فوق لیسانس: دانشگاه تهران روزانه، رشته مدیریت بازرگانی گرایش بیمه با معدل 16.5
    5- تعداد مقالات داخلی و خارجی (کنفرانس/مجله): 2 مقاله مستخرج از پایان نامه, یکی ISI و دیگری علمی ترویجی- موضوع مقالات در خصوص بیمه های عمر و زندگی
    10- موارد دیگر (مانند نکات برجسته ذکر شده در رزومه): عضویت در ینباد ملی نخبگان ایران, ثبت اختراع مورد تائید دانشگاه تهران

با سلام
    155 متوسطه. کوانت 158 وربال 154. آیا با GRE میشه پذیرش گرفت یا حتماً باید GMAT بگیرم؟

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid7th نمایش پست ها
    نوشته اصلی توسط vahid7th
    1- دانشگاه لیسانس: دانشگاه غیرانتفاعی، رشته مدیریت بازرگانی با معدل 18.53 بعنوان شاگرد اول

با سلام
    155 متوسطه. کوانت 158 وربال 154. آیا با GRE میشه پذیرش گرفت یا حتماً باید GMAT بگیرم؟
    نمره GRE شما حدودا برابر با 580 تو GMAT هست ، اگه هدفتون دکتری هست نمره خیلی کمه. دانشگاه های کالیفرنیا دیگه جای خود داره ! کمه کم جیمت 700 نیاز دارین + رابطه
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    .Business Information Systems - Ph.D

نقل قول نوشته اصلی توسط aanitaa نمایش پست ها
    سلام. بر اساس اطلاعاتی که من از دوستانم بدست آوردم دوره دکترای مدیریت در business school های آمریکا و کانادا 4 یا 5 سال هستش که معمولا 2 سال اول به گذراندن واحدهای درسی و پس از آن به کار کردن بر روی پایان نامه پرداخته میشه. آیا این درسته که دانشجوی دوره دکترا میتونه بعد از گذراندن واحدهای درسی (قبل از شروع پایان نامه) از ادامه تحصیل در دوره دکترا انصراف بده و در اینصورت به ازای گذراندن 2 سال واحدهای درسی به دانشجوی انصرافی از دوره دکترا، مدرک کارشناسی ارشد(master) داده میشه؟ ممنون که راهنمایی می کنید.
    این قضیه که بعد از گذراندن دو سال میشه فوق لیسانس گرفت و انصراف داد چند تا جنبه داره:

1. اصولا این کار، کار خوبی نیست چون استاد یا دانشکده ای که برای دکترا به شما فاند میده درحقیقت برنامه بلندمدت روی شما داره و بعد از دو سال انصراف دادن، حتی اگر ممکن هم باشه، به دوستانی که سالهای آینده از اون دپارتمان درخواست پذیرش می کنند لطمه میزنه.

2. بر اساس تجربه 7 یا 8 ساله ای که من در تعامل با دوستان ارشد و دکترا در رشته/دانشگاه های مختلف امریکا داشتم، این قضیه خیلی به دانشگاه، دانشکده، و یا حتی دپارتمان مربوطه و سیاست های اون ها بستگی داره که این رو قبول بکنند یا نه. یعنی یک پاسخ سرراست حتما امکان پذیر هست یا نیست نداره. و اگه هم بخواهید قبل از اپلای ازشون در این مورد سوال کنید که طبیعتا نتیجه اپلای تون ریجکت خواهد بود.

3. در نهایت، این موضوعِ اتمام تعداد واحدی خاص و اخذ ارشد بجای ادامه به دکترا (در شرایطی که از ابتدا در دوره دکترا پذیرش شده باشید) عموما در دانشکده ها و رشته های غیر بیزنس مثل مهندسی و علوم امکان پذیر هست (اگر با سیاست اون دانشگاه/دپارتمان همخوانی داشته باشه). دلیلش هم این هست که واحدهای درسی (مثلا 36 واحد) دوره های مهندسی و علوم برای دوره دکترا تقریبا مشابه همون واحدها برای ارشد هست و درسهای موضوعی همون رشته هستند. مثلا برقی ها درسی مثل الکترومغناطیس پیشرفته ممکنه بگیرند. در حالی که دوسال اول رشته های بیزنس اصولا شامل درس هایی هست که در یکی از 3 گروه روش تحقیق، آمار و اقتصادسنجی، و سمینارهای موضوعی (که بیشتر شبیه مطالعه و نگارش مقالات و بحث هست و نه کلاس درس) قرار می گیرند. البته اگر شما از رشته ای نامرتبط وارد دوره دکترا بشید ممکن هست به غیر از این 3 گروه، تعداد درس پایه ای معدودی هم بگیرید که مطمئنا فقط بعنوان پیش نیاز محاسبه میشند. بنا بر این در این دوره بیش از اینکه به دانش شما در رشته مربوطه به شکلی که مهندسی ها مثلا میخونند اضافه بشه، شما تحقیق و تحلیل داده ها رو آموزش میبینید بعلاوه اینکه بر مقالات اخیر رشته خودتون مسلط میشید. بنا براین بیزنس اسکول ها بعد از دو سال شما رو مشابه یک MBA فارغ التحصیل اون دانشگاه درنظر نمی گیرند و مشابه هیج فوق لیسانس دیگه ای هم نخواهید بود و اخذ کارشناسی ارشد بعد از این دوره کمی غیر منطقی بنظر میرسه. شاید به همین دلیل هم هست که بیزنس اسکول ها به ندرت مستقیما از لیسانس به دکترا دانشجو پذیرش می میکنند (برخلاف مهندسی و علوم)، چون فرض میکنند شما یک فوق لیسانس (عموما مرتبط) - و در نتیجه دانش کافی در حوزه مربوطه - رو دارید و آماده ورود به حوزه تحقیق و تدریس هستید.

امیدوارم پاسخ سوالتون رو گرفته باشید.
    پیروز باشید.

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

[QUOTE=نيما;1908075]این قضیه که بعد از گذراندن دو سال میشه فوق لیسانس گرفت و انصراف داد چند تا جنبه داره:

1. اصولا این کار، کار خوبی نیست چون استاد یا دانشکده ای که برای دکترا به شما فاند میده درحقیقت برنامه بلندمدت روی شما داره و بعد از دو سال انصراف دادن، حتی اگر ممکن هم باشه، به دوستانی که سالهای آینده از اون دپارتمان درخواست پذیرش می کنند لطمه میزنه.

من مورد اولی رو که این دوستمون گفتن رو خیلی دوست دارم. اخلاقیات / اخلاقیات / اخلاقیات
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Junior Member

سلام
    رشته من ام بی ای و گرایشم ام آی اس هستش که به صورت مجازی تو دانشگاه تهران تحصیل میکنم.و یک ترم دیگه فارغ التحصیل میشم.سوالم اینه ک برای ادامه تحصیل تو مقطع دکتری چ کارهایی باید انجام بدم؟ اصلا دانشگاه های امریکا و کانادا مدرک ارشد من رو قبول دارن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sherma نمایش پست ها
    سلام
    رشته من ام بی ای و گرایشم ام آی اس هستش که به صورت مجازی تو دانشگاه تهران تحصیل میکنم.و یک ترم دیگه فارغ التحصیل میشم.سوالم اینه ک برای ادامه تحصیل تو مقطع دکتری چ کارهایی باید انجام بدم؟ اصلا دانشگاه های امریکا و کانادا مدرک ارشد من رو قبول دارن؟
    دوست عزیز نمیدونم ک قبول دارن یا نه!
    ولی تو مدیریت حتما باید GMAT یا GREخوب داشته باشی. تافل هم بالای 100.
    معدل لیسانس و ارشد هم مسلما مهمه.داشتن مقاله کمک میکنه مسلما ولی لزومی نداره خیلی!
    جیمت یا جی آر ای بالا خیلی خیلی موثره کلا.

Member
    رشته و دانشگاه
    Entrepreneurship, University of Tehran

سلام دوستان
    من یه سوال در مورد EOI داشتم.
    من بعد از ارسال چند ایمیل به اساتید (8 دانشگاه در استرالیا هنوز به کانادا ایمیل نزدم) متوجه شدم که اگر اگر اساتید محترم نخوان جواب بدن که خب هیچی ! ولی اگر بخوان جواب ایمیل بدن ایمیل منو به یه نفر دیگه فروارد میکنن که معمولا اون طرف PhD Director یا Research Administration یا Research Student Administration Assistant کلا یه چی توی همین مایه ها ... که کارش معرفی دوره های دکترا و مدارک مورد نیاز هست...
    که همشون هم از من EOI خواستن شامل مدرک تحصیلی، نمره زبان، پرپوزال پژوهشی که مدنظر دارم و رکمند...
    مثلا این یکی از مواردی که خواسته شده (University of Adelaide):

A) Background

1) An updated curriculum vitae

2) A copy of any academic transcripts (or academic summary)
    3) Details of your research background and experience, including
    i) Information on any research methodology / philosophy courses completed
    ii) Attach examples of your prior research writing, including prior publication(s) or thesis
    B) Project
    4) Description of (general) research interests / field of study, including
    i) Description of how this fits with current ECIC research areas
    ii) Your flexibility on research topic you wish to pursue
    5) Overview of proposed research project, covering
    i) Main research question
    ii) Key theoretical perspective(s)
    iii) Probable research method(s)
    iv) Source(s) of data
    6) Your preferred supervisor(s)
    C) Aspiration
    7) The reasons for interest in a PhD programme
    8) Your career aspirations (academic/research/industry)

که در حال حاضر تمام این موارد رو ندارم. مثلا گواهی موقت مدرکم رو دارم نه اصلش رو! همین موقت رو ترجمه کنم بفرستم ارزش داره؟ یا هنوز آزمون زبان رو ندادم بگم فلان تاریخ آزمون میدم اکیه؟ پرپوزال پژوهشیم هنوز کامل کامل نیس با این جزییات که گفته شده در حد یکی دو صفحه مرور ادبیات هست. رکمند هم که هنوز نگرفتم.

به نظر شما تا تمام این موارد کامل نشده EOI رو نفرستم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)