صفحه 8 از 62 نخستنخست 12345678910111213141516171858 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 612

موضوع: نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

پیش فرض پاسخ : نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط peymanage نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یه سوال در مورد EOI داشتم.
    من بعد از ارسال چند ایمیل به اساتید (8 دانشگاه در استرالیا هنوز به کانادا ایمیل نزدم) متوجه شدم که اگر اگر اساتید محترم نخوان جواب بدن که خب هیچی ! ولی اگر بخوان جواب ایمیل بدن ایمیل منو به یه نفر دیگه فروارد میکنن که معمولا اون طرف PhD Director یا Research Administration یا Research Student Administration Assistant کلا یه چی توی همین مایه ها ... که کارش معرفی دوره های دکترا و مدارک مورد نیاز هست...
    که همشون هم از من EOI خواستن شامل مدرک تحصیلی، نمره زبان، پرپوزال پژوهشی که مدنظر دارم و رکمند...
    مثلا این یکی از مواردی که خواسته شده (University of Adelaide):

A) Background

1) An updated curriculum vitae

2) A copy of any academic transcripts (or academic summary)
    3) Details of your research background and experience, including
    i) Information on any research methodology / philosophy courses completed
    ii) Attach examples of your prior research writing, including prior publication(s) or thesis
    B) Project
    4) Description of (general) research interests / field of study, including
    i) Description of how this fits with current ECIC research areas
    ii) Your flexibility on research topic you wish to pursue
    5) Overview of proposed research project, covering
    i) Main research question
    ii) Key theoretical perspective(s)
    iii) Probable research method(s)
    iv) Source(s) of data
    6) Your preferred supervisor(s)
    C) Aspiration
    7) The reasons for interest in a PhD programme
    8) Your career aspirations (academic/research/industry)

که در حال حاضر تمام این موارد رو ندارم. مثلا گواهی موقت مدرکم رو دارم نه اصلش رو! همین موقت رو ترجمه کنم بفرستم ارزش داره؟ یا هنوز آزمون زبان رو ندادم بگم فلان تاریخ آزمون میدم اکیه؟ پرپوزال پژوهشیم هنوز کامل کامل نیس با این جزییات که گفته شده در حد یکی دو صفحه مرور ادبیات هست. رکمند هم که هنوز نگرفتم.

به نظر شما تا تمام این موارد کامل نشده EOI رو نفرستم؟
    ببین اساتید تورو به کسی وصل میکنن که خط مقدم پذیرش دادن هست ، اینا دقیقا میدونن دانشگاه دنبال چه تیپ دانشجو هایی میگرده و اینا هستن که فی**لت**$ر اولیه پذیرش هستن. لذا وقتی ازت چیزی رو میخوان ، باید براشون بفرستی و اونا خیلی رک و رو راست بهت میگن که اپلای بکن یا اصلا وقتت رو تلف نکن. برخلاف دانشکده های مهندسی ، دانشکده های بیزنس خیلی دوست ندارن اپلیکیشن زیادی بگیرن چون وقت الکی ازشون میگیره ، لذا ترجیح میدن به اونهایی که اصلا شانسی ندارن همون اول بگن که اپلای نکنن تا کار خودشون رو راحت تر کنن.
    اگه مدرکت موقت هست اصلا مهم نیست بفرست و توضیح بده که مدرک اصلی به زودی به دستم میرسه ولی در خصوص نمره زبان و غیره ، اگه نمره رو نداری و امتحان ندادی ، الکی نه وقت خودت رو تلف کن و نه وقت اون رو ، چون اگه بگی من نمره GMAT مثلا ندارم و به زودی میدم ، یارو هیچ نظری (تو 99% مواقع) نمیده و تنها میگه: وقتی امتحان دادی بیا با هم حرف بزنیم !
    لذا پکیج رو تا جایی که میشه تکمیل کن و بعد اقدام کن.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Member vahidM آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing-Freie Universität Berlin

نقل قول نوشته اصلی توسط peymanage نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یه سوال در مورد EOI داشتم.
    من بعد از ارسال چند ایمیل به اساتید (8 دانشگاه در استرالیا هنوز به کانادا ایمیل نزدم) متوجه شدم که اگر اگر اساتید محترم نخوان جواب بدن که خب هیچی ! ولی اگر بخوان جواب ایمیل بدن ایمیل منو به یه نفر دیگه فروارد میکنن که معمولا اون طرف PhD Director یا Research Administration یا Research Student Administration Assistant کلا یه چی توی همین مایه ها ... که کارش معرفی دوره های دکترا و مدارک مورد نیاز هست...
    که همشون هم از من EOI خواستن شامل مدرک تحصیلی، نمره زبان، پرپوزال پژوهشی که مدنظر دارم و رکمند...
    مثلا این یکی از مواردی که خواسته شده (University of Adelaide):

که در حال حاضر تمام این موارد رو ندارم. مثلا گواهی موقت مدرکم رو دارم نه اصلش رو! همین موقت رو ترجمه کنم بفرستم ارزش داره؟ یا هنوز آزمون زبان رو ندادم بگم فلان تاریخ آزمون میدم اکیه؟ پرپوزال پژوهشیم هنوز کامل کامل نیس با این جزییات که گفته شده در حد یکی دو صفحه مرور ادبیات هست. رکمند هم که هنوز نگرفتم.
    به نظر شما تا تمام این موارد کامل نشده EOI رو نفرستم؟
    سلام دوست عزیز،
    EOI یا همون Expression of Interest یک مرحله ی پیش از اپلای (pre-apply) هست در برخی دانشگاه های استرالیا. یعنی اول EOI شما رو بررسی می کنند و اگر رزومه شما مقدمات رو داشته باشه بهتون میگن که بطور رسمی اپلای کنید. EOI با اپلای رسمی چند تفاوت داره؛ یکی اینکه لازم نیست مدارک رسمی براشون بفرستید و نسخه unofficial رو هم در این مرحله ازتون قبول می کنند اما اگر دعوت به اپلای رسمی شدید باید نسخه رسمی بفرستید. تفاوت دیگه اینه که application fee نداره، و این هزینه مربوط به اپلای رسمی هست. هرچند که غیر از دانشگاه سیدنی، ویکتوریا و یکی دو دانشگاه دیگه، اکثراً اپلیکیشن فی ندارند کلاً. اما نمره آزمون زبان رو برای EOI حتما می خوان. توجه کنید که برخلاف دانشگاه های آمریکای شمالی، دانشگاه های استرالیا (غیر از دانشگاه ملبورن) نمره GMAT/GRE ازتون نمی خوان؛ هرچند که اگر داشته باشید به اون هم نگاه می کنند. در عوض از شما پروپوزال می خوان. و پروپوزال نهایی رو هم باید در EOI فرستاده باشید. در واقع داشتن پروپوزال و همچنین وجود استادی در اون بیزنس اسکول که قبول کنه استاد راهنمای تاپیک شما بشه شرط لازم برای اپلای در دانشگاه های استرالیا هست.
    اینکه استادها شما رو به coordinator ارجاع می دادن دو دلیل می تونه داشته باشه. یکی این که در BS هایی مثل Australian School of Business فرایند به اینصورت هست که شما اصلاً نباید با استاد مکاتبه کنید و باید مستقیماً EOI رو برای دانشکده بفرستید و اونها خودشون برای تاپیک شما دنبال استاد مناسب می گردند، هرچند که در EOI ازتون می پرسه که nominated supervisor تون چه کسی هست و اگر از استادی نام ببرید پروپوزال تون رو برای همون استاد می فرستند که بررسی و تأیید یا ردش کنه. یک دلیل احتمالی دیگه هم می تونه به متن و نحوه ایمیلی زدن شما به اون استاد برگرده. بطوریکه استاده از ایمیل شما این احساس رو می کنه که شما سوالات کلی و اداری در مورد مراحل پذیرش دارین، و نه سوالات اختصاصی در مورد پروپوزال تون و اینکه اون استاد قبول می کنه سوپروایزر احتمالی شما بشه یا نه.
    با توجه به اینکه تا ددلاین راند اصلی اکثر اسکالرشیپ های استرالیا یعنی 31 آگوست هنوز خیلی فرصت باقی مونده بهتره که در وهله اول بگردید و اساتیدی که به حوزه شما نزدیک هستن رو پیدا کنید و در مورد پروپوزال تون باهاشون مشورت کنید و تأییدیه استاد رو بگیرید (البته غیر از جاهایی مثل ASB که نیازی به مکاتبه با استاد نیست). در مرحله بعدی مدارک لازم برای EOI رو کامل کنید و براشون بفرستید. دقت کنید که خود بررسی EOI چند هفته یا حتی بیش از یک ماه ممکنه طول بکشه و باید این مدت زمان رو قبل از ددلاین اپلای رسمی لحاظ کنید. و نهایتاً اپلیکیشن رسمی رو بفرستید.
    این نکته رو هم مدنظر داشته باشید که در استرالیا هرچند موافقت استاد و تأیید پروپوزال شما شرط لازم برای اپلای هست، شرط کافی نیست. یعنی ممکنه یک استادی خیلی راغب باشه با شما کار کنه اما در نهایت شما نتونید ازونجا اسکالرشیپ بگیرید. تصمیم گیری نهایی توسط کمیته ای انجام میشه که تمام اپلیکنت ها رو بر اساس فاکتورهایی مثل معدل لیسانس، معدل فوق، مقالات و سابقه تحقیقاتی و غیره، رتبه بندی می کنند و به کسانی که بالاترین امتیاز رو بیارن اسکالرشیپ میدن.
    موفق باشید
    ..We shall meet in the place where there is no darkness

Junior Member poonet آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Tehran

سلام خدمت همه دوستان... خوشحالم که همچین سایتی هست و همچین عضوهایی که سعی میکنن به هم کمک کنن... اونم برا رشته ای مثل رشته ما

یه سوالی داشتم لطف میکنید اگه راهنماییم کنید...
    من لیسانسم مدیریت نبود... ودانشگاه شهیدبهشتی خوندم
    الان هم دانشجوی ارشد مدیریت بازرگانی هستم روزانه دانشگاه تهران
    1. آیا معدل کارشناسیم برا من که رشتم غیرمرتبط بوده هم لحاظ میشه و مهمه؟؟
    2. بنظرشما معدل 18 با معدل 19 تو ارشد تفاوت فاحش یامزیت رقابتی ایجاد میکنه یانه؟؟ چون من دارم تلاش میکنم معدلم 19 به بالا شه... یا اینکه وقتمو برا همون معدل 18 مثلا محدود کنم و بقیه شو اضافه کنم به وقت زبان؟؟؟
    3. برا GMAT هم کلاس زبان هست؟؟؟ کلاس خوب.. اصلا کلاس رفتنو توصیه میکنید؟؟
    4. بطور تقریبی همزمان چندتا دانشگاه اپلای بکنیم تا خیالمون راحت شه که از یکیش پذیرش میگیریم بالاخره؟؟ و حدودا هزینه اپلای برای هر دانشگاه چقدر میشه؟؟؟ امریکا و کانادا
    5. بنظرشما کسی که 2سال پیاپی اپلای بکنه چند درصد احتمالش هست که پذیرش بگیره بالاخره؟؟؟ میگم نکنه برا اپلای انقد هزینه کنی از خوندن دکتری تو ایران هم بمونی و بعدش هیچی.. لااقل اگه حتما اوکی میشه آدم باخیال راحت پولاشو بذاره تواین راه...

پیشاپیش ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط poonet نمایش پست ها
    سلام خدمت همه دوستان... خوشحالم که همچین سایتی هست و همچین عضوهایی که سعی میکنن به هم کمک کنن... اونم برا رشته ای مثل رشته ما

2. بنظرشما معدل 18 با معدل 19 تو ارشد تفاوت فاحش یامزیت رقابتی ایجاد میکنه یانه؟؟ چون من دارم تلاش میکنم معدلم 19 به بالا شه... یا اینکه وقتمو برا همون معدل 18 مثلا محدود کنم و بقیه شو اضافه کنم به وقت زبان؟؟؟
    4. بطور تقریبی همزمان چندتا دانشگاه اپلای بکنیم تا خیالمون راحت شه که از یکیش پذیرش میگیریم بالاخره؟؟ و حدودا هزینه اپلای برای هر دانشگاه چقدر میشه؟؟؟ امریکا و کانادا
    5. بنظرشما کسی که 2سال پیاپی اپلای بکنه چند درصد احتمالش هست که پذیرش بگیره بالاخره؟؟؟ میگم نکنه برا اپلای انقد هزینه کنی از خوندن دکتری تو ایران هم بمونی و بعدش هیچی.. لااقل اگه حتما اوکی میشه آدم باخیال راحت پولاشو بذاره تواین راه...

پیشاپیش ممنون
    سلام
    دوست عزیز اینجا اکثر بچه هایی ک دکترا مدیریت اپلای میکنم لیسانس مهندسی دارن
    معدل لیسانس مهمه در هر صورت
    به هیچ وجه فرق نداره 18 تا19. ارشد کلا معدلها بالاس و مزیت رقابتی نیست خیلی
    برا جیمت ظاهرا کلاسایی تو حداقل تهران هست.ولی من توصیه نمیکنم چون خیلی مدل کلاسی نیست و کلاس چیز خاصی بهتون اضافه نمیکنه
    بستگی خیلی به شرایط و بودجتون داره هر چه بیشتر بهتر.بچه هایی هستن که 15-20 تا هم اپلای کردن حتی.کسانی هم بودن 3-4 تا.بستگی ب رزومه و اپلیکیشنتون داره خیلی.آمریکای شمالی معمولا 100 دلاره و بعضا 70-80 هم میشه
    به هیچ وجه نمیشه تضمینی داد برای گرفتن پذیرش.شما فقط با زیاد کردن تعداد دانشگاه ها شانس خودتون را افزایش میدید.
    اگه جیمت خوب و در اولویت بعدی تافل بالای 100 داشته باشید شانستون نسبتا خوب خاهد بود
    موفق باشید

ApplyAbroad Hero

Post پاسخ : نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط poonet نمایش پست ها

پیشاپیش ممنون
    همونطور که دوستمون گفتند معدل لیسانس مهمه، حتی اگر شما فیزیک خونده باشید.
    معمولا در آمریکا بیشتر معدل لیسانس مد نظرشون هست و در کانادا بیشتر معدل فوق. (بیشتر را bold کردم یعنی نه اینکه لیسانس اصلا اهمیت نداشته باشه)
    دلیلش اینه که وقتی دانشگاه ها می خواهند دانشجویی را پذیرش کنند، سعی دارند یهترین افرادی را انتخاب کنند که بشه روی اونها به بهترین وجه حساب باز کرد؛ افرادی که بتونند دوره درسی خودشون را با بهترین عملکرد به پایان ببرند. برای این منظور دانشگاه ها از یک سری معیار ها استفاده می کنند که افراد را ارزیابی و مقایسه کنند. یکی از مهمترین معیار ها(در کنار سایر موارد مثل gmat/gre، معدل فوق و ... ) ، معدل دوره لیسانسه که می تونه به اونها نشون بده که فرد چقدر موفقیت تحصیلی داشته. برای همین شما حتی اگر فیزیک خونده باشید در دوره لیسانس و معدل بالایی داشته باشید (بدون اینکه وارد بحث سطح و درجه دانشگاه شما بشیم)، می تونه یک نشانه باشه از اینکه شما فردی هستید درسخوان و با پشتکار و باهوش و ....، اما اگر حتی در لیسانس، مدیریت خونده باشید (در همون دانسگاه فرضی) و معدل لیسانستون شما پایین باشه، می تونه به ضرر شما باشه.

با توجه به اینکه شما احتمالا در گرایش های نرمتر مثل استراتژی، بازاریابی و مدیریت و مشابه اینها قصد پذیرش دارید، زبان برای شما مهمتر از گرایش هایی مثل finance یا OR ه. برای همین کلا روی زبان خودتون کار کنید خوبه و لازمه. هم از نظر عمومی، یعنی برای زندگی روزمره و تافل و هم در حوزه آکادمیک مدیریت. هر چه زودتر شروع کنید بهتره، و این آمادگی می تونه برای تافل/آیلتس و همینطور برای Gmat/gre شما مفید باشه. چیزی مثل عادت به خوندن منابع آکادمیک و علمی یا نظایر اینها که توصیه میشن، مثل مثلا Economist و ....

یک کار مفید دیگه اینه که کار پژوهشی انجام بدید، در بهترین حالت چاپ paper در نشریات ISI (و نه فارسی زبان داخلی). و حداقل در حدی که بتونید دید نسبتا روشنی از حوزه های مورد علاقه خودتون برای پژوهش داشته باشید تا بر اساس اون بتونید دانشگاه های مرتبط (با اساتید مرتبط) با علایق خودتون را پیدا کنید و هم SoP مناسبی بتونید بنویسید.

برای GMAT بستگی داره تو کدوم قسمت ضعف داشته باشید، در بخش quant ضعف داشته باشید یا در verbal، مثلا vocab شما ضعیفه یا reading شما کنده. مثلا اگر ریاضی شما ضعیف باشه، می تونه تقویت بشه. در بخش وربال، بعضی قسمت ها بیشتر بر اساس قواعد و اصول هستند و لذا بیشتر یاد گرفتنی هست مثل Sentence correction و بعضی قسمت ها کمتر.

هیچ تضمینی در کار نیست. کاملا به رزومه افراد بستگی داره و تا حدی شانس. همونطور که برای دکترا در ایران هم فکر نکنم تضمینی باشه که کسی حتما قبول میشه. نه؟
    inactive account

Junior Member

با سلام. به نظر شما کدامیک از این دو مورد در پیدا کردن موقعیت کاری بهتر پس از فارغ التحصیلی در دوره دکترا تاثیر بیشتری دارند: رتبه دانشگاه یا رشته تحصیلی در دوره دکترا. بعنوان مثال کدامیک از این دو مورد در وضعیت بهتری از نظر کار و درآمد پس از فارغ التحصیلی در دوره دکترا قرار می گیرند: 1) کسی که موفق به گرفتن پذیرش در رشته فایننس از دانشگاهی با رتبه بین 500 تا 1000 شده یا 2) کسیکه موفق به دریافت پذیرش در رشته مدیریت عملیات از دانشگاهی با رتبه بین 50 تا 100 شده است (در بیزینس اسکولهای آمریکا و کانادا). ممنون از راهنمایی شما.

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط aanitaa نمایش پست ها
    با سلام. به نظر شما کدامیک از این دو مورد در پیدا کردن موقعیت کاری بهتر پس از فارغ التحصیلی در دوره دکترا تاثیر بیشتری دارند: رتبه دانشگاه یا رشته تحصیلی در دوره دکترا. بعنوان مثال کدامیک از این دو مورد در وضعیت بهتری از نظر کار و درآمد پس از فارغ التحصیلی در دوره دکترا قرار می گیرند: 1) کسی که موفق به گرفتن پذیرش در رشته فایننس از دانشگاهی با رتبه بین 500 تا 1000 شده یا 2) کسیکه موفق به دریافت پذیرش در رشته مدیریت عملیات از دانشگاهی با رتبه بین 50 تا 100 شده است (در بیزینس اسکولهای آمریکا و کانادا). ممنون از راهنمایی شما.
    یکسری نکات رو دوست داشتم اینجا بگم ، خوب شد که این مسئله رو شما مطرح کردین.

1. مهمترین نکته ، علاقه شخصی شماست. این جمله رو مثل جمله های رییس سازمان سنجش نخونین ! واقعا این جمله مهمه. شما اگه عاشق مدیریت عملیات باشین ، درآمد عالی و کاری فوق العاده میتونین بعد از اتمام تحصیل بگیرین. اگه از فاینانس بدتون بیاد و فکر کنین که رشته سخت و وقتگیری هست ، غیرممکنه بعد از اتمام تحصیل کار خوبی هم پیدا کنین چون این رشته رو دوست ندارین !
    لذا خیلی خیلی وقت روی این بذارین که چی رو دوست دارین. چه رشته ای هست که صبح و شب حاضرین درس بخونین براش. چی هست که اگه بگن هفته ای 75 ساعت تو این زمینه کار کن ، با علاقه کل زندگیتون رو میذارین زمین و اون کار رو میکنین.

2. کار منظورتون چی هست؟ کار حرفه ای یا کار آکادمیک؟
    کار حرفه ای: بهتره بیشتر از اونی که به رتبه دانشگاه توجه کنین به شهرش توجه کنین ! درسته که رتبه مهمه ولی اون شهری که دانشگاه در اون واقع شده مهمترین نقش رو داره. اگه مثلا شما تو نیویورک درس بخونین بعد از اتمام تحصیل خیلی سریع امکان کار پیدا کردن دارین تا مثلا اوماها !
    کار آکادمیک: رتبه و اسم رسم دانشگاه خیلی مهمه ولی باز تنها فاکتور نیست و کار آکادمیک پیدا کردن به تحقیق ، تز و مقالات شما بستگی داره. John Hull که معروفترین استاد مهندسی مالی و مدیریت ریسک تو دنیا هست تو دانشگاه Cranfield درس خونده ! تاحالا اسمش رو شنیده بودین؟ رنکش چند هست اصلا !!؟ تو محیط آکادمیک باید صاحب سبک و نوآور باشین.

3. کشوری که میخواین برین مهم هست. کانادا و آمریکا ممکنه هر دو آمریکای شمالی باشن ولی هم سنگ نیستن ! امکان کار پیدا کردن تو آمریکا به مراتب بیشتره ولی امکان مهاجرتش بسیار کم و محدود هست. درآمد تو آمریکا بیشتره و به شکل متوسط محیط کارش خیلی سختگیر تر و سخت تر از کاناداس.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Junior Member

سلام. آیا برای دریافت پذیرش همراه با بورسیه تحصیلی (در مقطع دکترا) از بیزینس اسکولهای آمریکا یا کانادا نیازی به نوشتن proposal و ارائه آن به استاد یا دپارتمان مربوطه هست؟ ممنون که راهنمایی می کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط aanitaa نمایش پست ها
    سلام. آیا برای دریافت پذیرش همراه با بورسیه تحصیلی (در مقطع دکترا) از بیزینس اسکولهای آمریکا یا کانادا نیازی به نوشتن proposal و ارائه آن به استاد یا دپارتمان مربوطه هست؟ ممنون که راهنمایی می کنید.
    خیر لازم نیست

1- رشتۀ لیسانس: مدیریت دولتی– نام دانشگاه: فردوسی مشهد – معدل نهایی:16.05
    2- رشتۀ فوق لیسانس:مدیریت بازرگانی گرایش بازاریابی بین الملل – نام دانشگاه: فردوسی مشهد – معدل نهایی : 17.03
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها: فعلا ندارم
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها:ندارم
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر:یک مقاله فارسی در مجله توسعه مدیریت
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده: ندارم
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : مقطع فوق لیسانس در مورد زشته راهنمایی بفرمایید
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت فقط کانادا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...) : ندارم
    10- سایر نکات مهم (مقیم دائم یا شهروند کشور دیگر بودن موقع اپلای، میزان نیاز به فاند و ...): من رزیدنت کانادا هستم و احتمالا از وام تحصیلی می تونم استفاده کنم. فقط بازار کار رشته تحصیلی برام مهمه.
    با توجه به این اطلاعات به نظر شما من چه رشته ای یا گرایشی رو برای ادامه تحصیل مجدد در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا انتخاب کنم و مراحل اقدام برای اون چیه
    ۲۵ نوامبر ۲۰۱۸ رسیدن مدارک ارسال شده به سیدنی
    ۱۲ دسامبر ۲۰۱۹ گرفتن فایل نامبر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)