صفحه 9 از 62 نخستنخست 1234567891011121314151617181959 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 612

موضوع: نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

Junior Member Yeamfox آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

سلام.

واقعا" بابت این تاپیک میخواستم تشکر کنم! خیلی خیلی مفیده. میخواستم فقط یک چندتا سوال بپرسم...

Background خودم : من الان دانشجوی کارشناسی ریاضی دانشگاه تهران هستم و 4 ترم دیگه تموم میکنم. زبانم خیلی خوبه ( تافل آزمایشی 114 ) ولی مونده ام واسه ی تغییر رشته! از طرفی همه به خاطر زبانم و ریاضی میگن برو سراغ MBA. مطمئنم که توش موفق هم خواهم بود، چون خیلی آدم Business-savvy هستم. از طرفی، با استادهام که مشورت کردم یکی اشون به مدیریت صنعتی اشاره کرد (تحقیق در عملیات) ولی مشکل اینجاست که من کارهای research اونقدر دوست ندارم! حالا سوال من این هست...

من اگر ارشد رو در ایران (یا در کشورهای اروپایی و آسیایی دیگه) مهندسی فناوری اطلاعات (حالا گرایشش رو تصمیم میگیرم؛ احتمالا" شبکه ) بخونم می تونم برای دکترای بیزنس اسکول ها توی چه گرایش هایی شرکت کنم؟ یا می تونم اصلا" برای MBA شرکت کنم؟ منظورم اینه که کدوم رشته ها نزدیک تر میشه به علایقم (خیلی research نباشه! ) و نزدیک میشه به رشته ام؟

و اینکه میگید فاند مشکلش حل میشه، خیلی خیلی امیدوار کننده است چون تنها مشکل من فاند گرفتن هست! (به خاطر معدل پایینم نمی تونم فاند بگیرم)

نقل قول نوشته اصلی توسط Yeamfox نمایش پست ها
    سلام.

واقعا" بابت این تاپیک میخواستم تشکر کنم! خیلی خیلی مفیده. میخواستم فقط یک چندتا سوال بپرسم...

Background خودم : من الان دانشجوی کارشناسی ریاضی دانشگاه تهران هستم و 4 ترم دیگه تموم میکنم. زبانم خیلی خوبه ( تافل آزمایشی 114 ) ولی مونده ام واسه ی تغییر رشته! از طرفی همه به خاطر زبانم و ریاضی میگن برو سراغ MBA. مطمئنم که توش موفق هم خواهم بود، چون خیلی آدم Business-savvy هستم. از طرفی، با استادهام که مشورت کردم یکی اشون به مدیریت صنعتی اشاره کرد (تحقیق در عملیات) ولی مشکل اینجاست که من کارهای research اونقدر دوست ندارم! حالا سوال من این هست...

من اگر ارشد رو در ایران (یا در کشورهای اروپایی و آسیایی دیگه) مهندسی فناوری اطلاعات (حالا گرایشش رو تصمیم میگیرم؛ احتمالا" شبکه ) بخونم می تونم برای دکترای بیزنس اسکول ها توی چه گرایش هایی شرکت کنم؟ یا می تونم اصلا" برای MBA شرکت کنم؟ منظورم اینه که کدوم رشته ها نزدیک تر میشه به علایقم (خیلی research نباشه! ) و نزدیک میشه به رشته ام؟

و اینکه میگید فاند مشکلش حل میشه، خیلی خیلی امیدوار کننده است چون تنها مشکل من فاند گرفتن هست! (به خاطر معدل پایینم نمی تونم فاند بگیرم)
    برای دکترای بیزینس جیمت و معدل ارشدو کارشناسی و تافل خیلی مهمه.مخصوصا جیمت میشه گفت تقریبا اصل کاره!
    با ارشد mba یا IT از ایران یا جاهای دیگه میتونید دکترا با فاند بگیرید احتمالا برای رشته MIS!
    هستند کسانی که با معدل پایین کارشناسی فول فاند از آمریکای شمالی گرفتن دکترا! البته ارشدشون خوب بوده معدلش!
    جیمت بالای 700 بیارید شانستون بالا میره!
    موفق باشید

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

سلام.

بذارین چندتا نکته رو بگم.
    ممکنه فاند بگیرین ولی کامل نه
    ممکنه فاند کامل بگیرین ولی هزینه زندگی رو ندن
    خیلی خیلی احتمالش کمه که هم فاند کامل بدن و هم هزینه زندگیتون رو

چندتا متغیر دارین که با تغییر اینها میتونین روی فاند و کمک دانشگاه حساب کنین:
    1. نمره جیمت ، نمره جیمت مطمئنا مهمترین فاکتوره ، بالاتر از 700 به چشم میاد ، نمره های غیرعادی بسیار شانس فاندتون رو بالا میبره (750+)
    2. دایورسیتی ، غالب دانشگاه های آمریکا دانشجوی ایرانی که MBA بخونه ندارن یا خیلی محدود ، لذا برای افزایش دایورسیتی کلاس حاضرن فاند بدن که برین
    3. معدل لیسانس ، دو سال آخری لیسانس تنها مهمه ، لذا اگه 4 ترم مونده ، همونطور که قبلا گفتم ، اگه نمره های خوبی بگیرین کافیه ، 90% دانشگاه ها تنها همون دو سال آخر رو میخوان.
    4. رنک دانشگاه ! هرچی رنک دانشگاه بدتر شانس گرفتن فاند بیشتر

لذا اگه شما یه جیمت بالای 700 داشته باشین با یه معدل معقول برای 2 سال آخر لیسانس و روی دانشگاه های معمولی آمریکا زوم کنین احتمال گرفتن پذیرش با فاندتون خیلی بالاس.

گرایش های MBA خیلی زیاد هستن و میتونین اینجا معروفترین هاش رو ببینین و در موردشون مطالعه کنین:
    http://mba.wharton.upenn.edu/academi...iculum/majors/

تو MBA اصلا لازم نیست به مباحث تحقیقاتی نزدیک بشین چون این رشته برای تحقیق خیلی ساخته نشده لذا دنبال علائق خودتون باشین.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    بذارین چندتا نکته رو بگم.
    ممکنه فاند بگیرین ولی کامل نه
    ممکنه فاند کامل بگیرین ولی هزینه زندگی رو ندن
    خیلی خیلی احتمالش کمه که هم فاند کامل بدن و هم هزینه زندگیتون رو

چندتا متغیر دارین که با تغییر اینها میتونین روی فاند و کمک دانشگاه حساب کنین:
    1. نمره جیمت ، نمره جیمت مطمئنا مهمترین فاکتوره ، بالاتر از 700 به چشم میاد ، نمره های غیرعادی بسیار شانس فاندتون رو بالا میبره (750+)
    2. دایورسیتی ، غالب دانشگاه های آمریکا دانشجوی ایرانی که MBA بخونه ندارن یا خیلی محدود ، لذا برای افزایش دایورسیتی کلاس حاضرن فاند بدن که برین
    3. معدل لیسانس ، دو سال آخری لیسانس تنها مهمه ، لذا اگه 4 ترم مونده ، همونطور که قبلا گفتم ، اگه نمره های خوبی بگیرین کافیه ، 90% دانشگاه ها تنها همون دو سال آخر رو میخوان.
    4. رنک دانشگاه ! هرچی رنک دانشگاه بدتر شانس گرفتن فاند بیشتر

لذا اگه شما یه جیمت بالای 700 داشته باشین با یه معدل معقول برای 2 سال آخر لیسانس و روی دانشگاه های معمولی آمریکا زوم کنین احتمال گرفتن پذیرش با فاندتون خیلی بالاس.

گرایش های MBA خیلی زیاد هستن و میتونین اینجا معروفترین هاش رو ببینین و در موردشون مطالعه کنین:
    http://mba.wharton.upenn.edu/academi...iculum/majors/

تو MBA اصلا لازم نیست به مباحث تحقیقاتی نزدیک بشین چون این رشته برای تحقیق خیلی ساخته نشده لذا دنبال علائق خودتون باشین.

سلام. ممنون بابت پاسخگویی (هم از شما و هم سایر دوستان)

شما می گید من از همین لیسانس ریاضی ام، بدون هیچ Background مدیریتی برای MBA به فکر Apply کردن باشم؟
    آیا منطقی تر نیست که در ایران یا در کشورهایی که هزینه ی تحصیل کمتر هست (یا تقریبا" صفر است مثل آلمان ) MBA بخونم (دو سال که بیشتر نمی شه) و بعد برای PhD در رشته های مدیریتی Apply کنم که شانس بالا بردن معدل رو دارم، بیشتر روی زبان و تحقیقات وقت بذارم و شاید حتی سابقه ی کاری هم برای خودم دست و پا کردم...؟
    در مورد GMAT خیلی نمی دونم، ولی زبان واقعا" برام اونقدر مشکل حادی نیست. یعنی، جوری هست که دارم برای IELTS 9 مثلا" تلاش میکنم (یا هدف گذاری کلمه ی بهتری است.). من عاشق زبان انگلیسی هستم و Fluent صحبت می کنم، و خب چون تنها چیزی هست که توش خوب هستم نهایت تلاشم رو می کنم که خارق العاده بشم. خداروشکر، مطلب چندانی نمونده برای من که "یاد" بگیرم، فقط با امتحان ها آشنا شدن و این ها... بنابراین، با توجه به این مطالب، شما فکر می کنید میشه نمره ی خیلی خوب (همون طور که گفتید 750 + گرفت؟ )

رشته و دانشگاه

سلام. ممنون بابت پاسخگویی (هم از شما و هم سایر دوستان)

شما می گید من از همین لیسانس ریاضی ام، بدون هیچ Background مدیریتی برای MBA به فکر Apply کردن باشم؟
    آیا منطقی تر نیست که در ایران یا در کشورهایی که هزینه ی تحصیل کمتر هست (یا تقریبا" صفر است مثل آلمان ) MBA بخونم (دو سال که بیشتر نمی شه) و بعد برای PhD در رشته های مدیریتی Apply کنم که شانس بالا بردن معدل رو دارم، بیشتر روی زبان و تحقیقات وقت بذارم و شاید حتی سابقه ی کاری هم برای خودم دست و پا کردم...؟
    در مورد GMAT خیلی نمی دونم، ولی زبان واقعا" برام اونقدر مشکل حادی نیست. یعنی، جوری هست که دارم برای IELTS 9 مثلا" تلاش میکنم (یا هدف گذاری کلمه ی بهتری است.). من عاشق زبان انگلیسی هستم و Fluent صحبت می کنم، و خب چون تنها چیزی هست که توش خوب هستم نهایت تلاشم رو می کنم که خارق العاده بشم. خداروشکر، مطلب چندانی نمونده برای من که "یاد" بگیرم، فقط با امتحان ها آشنا شدن و این ها... بنابراین، با توجه به این مطالب، شما فکر می کنید میشه نمره ی خیلی خوب (همون طور که گفتید 750 + گرفت؟ )
    وقتی سطح دانشگاه میره بالا انتظار دارن که سابقه کاری هم داشته باشین (نه مدیریتی) لذا اگه رنک دانشگاه رو بیارین پایین این انتظار کم و کمتر میشه.
    اگه هدفتون موندن توی یه کشور دیگه هست (مثلا آمریکا) چرا عمر و سرمایه اتون رو میخواین تلف کنین و از این شاخه به اون شاخه بپرین ، یه راست برین یه دانشگاه متوسط رو به خوب تو یه شهر عالی آمریکا ، MBA بگیرین و به جای دکتری و 5 سال دیگه عمر تلف کردن یه راست برین سر کار.
    اگه هدفتون مهاجرت هست ، یه دانشگاه متوسط رو به خوب کانادا مثلا Calgary که تو یه شهر خوب هست رو انتخاب کنین و اپلای کنین ( تو کانادا آپشن های شما بسیار زیاد محدود هست در قیاس با آمریکا)
    جیمت نیاز داره که براش مطالعه کنین و تست بزنین ولی چون سطح زبانتون خیلی بالاس احتمالا ظرف 3 ماه نتیجه لازم رو میگیرین.
    700 به بالا سخت نیست ولی باید با روش های تستی جیمت آشنا بشین.
    با توجه به سطح زبانتون نیازی نیست کلاس برین و معلم بگیرین ، احتمال میدم افرادی تو فروم بهتون پیغام خصوصی بدن که " من معلم خصوصی جیمت هستم !!!" یا زیر پوستی تو امضاء بذارن که جیمت درس میدن ، به اینها توجه نکنین (!!!) شما نیاز ندارین و خودتون بخونین 100% نمره بالای 700 میگیرین.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع

از نظر زبان که اصلا" صلاح نمی بینم که بخوام پول برای این مطلب خرج کنم، می دونید ترجیح میدم اون پول رو نگه دارم برای هزینه های احتمالی رفتن.

من سابقه ی کاری اتفاقا" دارم، هم زمان برای یک مدت اتفاقا" زبان تدریس می کردم (موسسه ی اسم و رسم دار ) و کلاس بچه ها هم نبود، کلاس Adults در سطح بالاتر از Elementary یعنی این طوری نبود که فقط برم سرکار برای حقوق، می خواستم واقعا" کار کنم ولی متاسفانه فشار درس هام اصلا" اجازه نمی ده.

Rank دانشگاه برخلاف سایر بچه های فروم برای من اونقدر مهم نیست. مهم ترین مسئله آمریکا هست، به خاطر زبانش. برای همین هم آمریکا و کانادا و استرالیا اولیت های من هستند. (البته من زبان فرانسه هم مدرک دارم، ولی اصلا" تسلط کافی رو ندارم... دارم میرم کلاس ولی بیشتر به خاطر دل خودم هست. ) بنابراین کشور مهم تر از دانشگاه هست، ولی خب ببینید، فاند مهم تر از همه ی این ها.

تا اونجایی که من تونستم تحقیق کنم به این نتیجه رسیده ام که برای گرفتن هر گونه Financial Aid در مقطع فوق، به خصوص برای MBA، یک معدل فوق العاده نیاز هست. معدل من (5 ترم کارشناسی ریاضی ) 12.60 هست! فکر میکنم اگر از مقیاس 4 حساب بشه، با توجه به حدود 20 واحد افتاده به زیر 2 برسه! من شخصا" اگر توی یک دانشگاه بودم دانشجویی با شرایط خودم رو بورس نمی کردم. واقع بین باید بود!

بنابراین به جای اینکه سعی کنم همه کار رو هول هولکی انجام بدم که به Deadline ها برسم (من الان هیچ مدرک زبانی ندارم، هیچ پیشینه ی مدیریتی هم ندارم و از همه بدتر هنوز دانشگاه هارو نگاه هم نکرده ام، اینقدر که دنبال پیدا کردن رشته بودم! ) و دلم هم نمیخواد تمام انرژی ام رو بذارم روی این مسئله و برای کنکور ارشد دو سال دیگه آماده نشم، و آخرش هم از این Apply کردن به نتیجه ای نرسم. چون صددرصد که نیست، حتی اگه بتونم پذیرش هم بگیرم، همش احساس می کنم که برای دکترا شانس گرفتن فاند خیلی بیشتر هست. از خیلی ها شنیده ام، و توی پست اول همین تاپیک هم دوستمون اشاره کردند که Admission in Phd = Financial Aid.

آیا شما مورد مشابه من رو دیده اید؟ یا خودتون تجربه کرده اید؟ من حقیقتا ترجیح می دهم در یک حالت کاملا" ایده آل معدل 4 ترم دیگه ام رو بالا بگیرم، هم زمان روی زبان کار کنم و سال دیگه شروع کنم به امتحان دادن ها و Apply کردن ها که برای فوق برم، ولی از طرفی همون طور که گفتم دلم می خواد یک Plan B هم داشته باشم. الان دیگه همه اش برمیگرده به برنامه ریزی، و اینکه آیا می تونم همزمان با کار های Apply و تلاش برای بالا بردن معدل برای کنکور ارشد هم طوری درس بخونم که رتبه ی دو رقمی بگیرم؟ (حتی تک رقمی )

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sysco نمایش پست ها
    از من می شنوید هیچ کدوم. همون مکانیک را ادامه بدهید. حیفه حداقل 6 سال تحصیلتون در یکی از بهترین دانشگاه های کشور دود بشه بره هوا. اما DBA که اساسا از دانشگاه های خوب نمی تونید پذیرش بگیرید چون شرایط خیلی خاصی داره. اما MBA معقوله، که می تونید بعدا در زمینه های مرتبط با رشته مکانیک و در سطوح مدیریتی کار کنید.
    سلامچرا برای DBA از دانشگاه های خوب نمیشه پذیرش گرفت و شرایط خاصش چی هست؟ راستی فاند به DBA تعلق میگیره؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط iimba نمایش پست ها
    سلامچرا برای DBA از دانشگاه های خوب نمیشه پذیرش گرفت و شرایط خاصش چی هست؟ راستی فاند به DBA تعلق میگیره؟
    (دقت کنید که من نگفتم در حالت کلی نمیشه DBA از دانشگاه های خوب پذیرش گرفت. من مورد ایشون را ارزیابی کردم. وگر نه اگر در حالت کلی ناممکن بود که دیگه این دوره ها اصلا شاگرد پیدا نمی کردند، نه؟)
    خب وقتی تو MBA پذیرش گرفتن تو دانشگاه های خوب سخته، دیگه وضعیت DBA روشنه.
    من شنیدم برای پذیرش در دوره های خوب (یعنی در دانشگاه های خوب)، شما باید شغل مدیریتی چندین و چند ساله در شرکتی درست حسابی، مثلا HP یا Shell یا IBM و نظایر اینها داشته باشید. به همراه مقادیری موفقیت شغلی. یعنی فقط سابقه شغلی کافی نیست، بلکه اهمیت و اعتبار شرکت و مهمتر از اون داشتن سابقه شغلی مدیریتی لازمه. خب به نظر شما دوستی که این سوال را نوشته بودند، اینطور رزومه ای داشتند؟

در حالت کلی: این دوره مثل MBA شهریه بالایی داره. نه، اونطور فاندی که احتمالا منظوره شماست که هزینه تحصیل و زندگی را پوشش بده، خیر؛ شاید partial مقداری تخفیف شهریه بدن.
    inactive account

رشته و دانشگاه

از نظر زبان که اصلا" صلاح نمی بینم که بخوام پول برای این مطلب خرج کنم، می دونید ترجیح میدم اون پول رو نگه دارم برای هزینه های احتمالی رفتن.

من سابقه ی کاری اتفاقا" دارم، هم زمان برای یک مدت اتفاقا" زبان تدریس می کردم (موسسه ی اسم و رسم دار ) و کلاس بچه ها هم نبود، کلاس Adults در سطح بالاتر از Elementary یعنی این طوری نبود که فقط برم سرکار برای حقوق، می خواستم واقعا" کار کنم ولی متاسفانه فشار درس هام اصلا" اجازه نمی ده.

Rank دانشگاه برخلاف سایر بچه های فروم برای من اونقدر مهم نیست. مهم ترین مسئله آمریکا هست، به خاطر زبانش. برای همین هم آمریکا و کانادا و استرالیا اولیت های من هستند. (البته من زبان فرانسه هم مدرک دارم، ولی اصلا" تسلط کافی رو ندارم... دارم میرم کلاس ولی بیشتر به خاطر دل خودم هست. ) بنابراین کشور مهم تر از دانشگاه هست، ولی خب ببینید، فاند مهم تر از همه ی این ها.

تا اونجایی که من تونستم تحقیق کنم به این نتیجه رسیده ام که برای گرفتن هر گونه Financial Aid در مقطع فوق، به خصوص برای MBA، یک معدل فوق العاده نیاز هست. معدل من (5 ترم کارشناسی ریاضی ) 12.60 هست! فکر میکنم اگر از مقیاس 4 حساب بشه، با توجه به حدود 20 واحد افتاده به زیر 2 برسه! من شخصا" اگر توی یک دانشگاه بودم دانشجویی با شرایط خودم رو بورس نمی کردم. واقع بین باید بود!

بنابراین به جای اینکه سعی کنم همه کار رو هول هولکی انجام بدم که به Deadline ها برسم (من الان هیچ مدرک زبانی ندارم، هیچ پیشینه ی مدیریتی هم ندارم و از همه بدتر هنوز دانشگاه هارو نگاه هم نکرده ام، اینقدر که دنبال پیدا کردن رشته بودم! ) و دلم هم نمیخواد تمام انرژی ام رو بذارم روی این مسئله و برای کنکور ارشد دو سال دیگه آماده نشم، و آخرش هم از این Apply کردن به نتیجه ای نرسم. چون صددرصد که نیست، حتی اگه بتونم پذیرش هم بگیرم، همش احساس می کنم که برای دکترا شانس گرفتن فاند خیلی بیشتر هست. از خیلی ها شنیده ام، و توی پست اول همین تاپیک هم دوستمون اشاره کردند که Admission in Phd = Financial Aid.

آیا شما مورد مشابه من رو دیده اید؟ یا خودتون تجربه کرده اید؟ من حقیقتا ترجیح می دهم در یک حالت کاملا" ایده آل معدل 4 ترم دیگه ام رو بالا بگیرم، هم زمان روی زبان کار کنم و سال دیگه شروع کنم به امتحان دادن ها و Apply کردن ها که برای فوق برم، ولی از طرفی همون طور که گفتم دلم می خواد یک Plan B هم داشته باشم. الان دیگه همه اش برمیگرده به برنامه ریزی، و اینکه آیا می تونم همزمان با کار های Apply و تلاش برای بالا بردن معدل برای کنکور ارشد هم طوری درس بخونم که رتبه ی دو رقمی بگیرم؟ (حتی تک رقمی )
    هدفتون رو برای خودتون روشن کنین ، میخواین مهاجرت کنین یا میخواین دانش بدست بیارین؟ یا شاید میخواین برین یه جایی و کار کنین؟
    شما ذهنتون خیلی شلوغه (مثل همه بچه ها تو ایران) یه چیزی که هست اینه که زندگی مثل OR model نمیمونه که بشه یه جایی همه چیزش رو اوپتیمم کرد ! بهتره یه جاهایی رو کوتاه بیایین و رو چیزهایی که براتون خیلی با ارزش هستن زووم کنین وگرنه نمیشه !
    سعی کنین به این سوالهایی که میگم جواب بدین (نه به من ، به خودتون) تا متوجه بشین چی میخواین.

چرا میخواین دکتری بخونین؟ (دانش یا مهاجرت)
    چرا میخواین رشته عوض کنین (چون یه رشته دیگه رو دوست دارین یا چون میدونین از ریاضی بدتون میاد)
    چرا آمریکا - کانادا - استرالیا؟ (چون کاملا میشناسینشون و دوست و آشنا دارین یا چون فقط انگلیسی زبان هستن) چرا انگلستان - اسکاتلند - نیوزیلند ، نه؟
    1. این پست برای شروع

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مدیریت مالی

سلام ، بی نهایت ممنونم برای این تاپیک واقعا کلی اطلاعات مفید به دست آوردم. من در حال حاضر دانشجوی رشته MBA آموزش محور هستم هنوز برای زبان امتحان ندادم ولی با توجه به اینکه زبانم خوبه میدونم میتونم نمره خوبی بگیرم . لیسانسم مدیریت مالی بوده معدل لیسانس هم 16.04 بوده الان برای MBA میخوام گرایش انتخاب کنم ولی بین استراتژیک و بازاریابی موندم میخواستم ببینم به نظرتون با توجه به اینکه میخوام برای دکتری برای آمریکا اقدام کنم کدوم بهتره ؟ 5 سال سابقه کار هم تا الان دارم. مرسی از وقتی که میزارید برای پاسخگویی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)