صفحه 7 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 112

موضوع: اجاره خانه و مسائل مربوط به آن

Senior Member

پیش فرض پاسخ : اجاره خانه و مسائل مربوط به آن

نه.برا سفارت مهم اینکه خوابگاه داشته باشین.به دیپوزیتش دیگه کار نداره.
    2بار در سال میتونین خوابگاه و فسخ کنین بدون اینکه هزینه ای ازتون بخوان.اخر ترم ها.توی قراردادتون هست.اگر زودتر میخواین برین یا باید اجاره شو بدین یا جایگزین پیدا کنین و به اوااد اطلاع بدین تا قراردادو بنام اون بزنن.ایمیل بزنین دقیقشو بهتون میگن.برا پیدا کردن مستاجر هم تو گروههای فیس بوک یا سایت اراسموس بزارین.ایشالا پیدا میشه

Junior Member

سلام دوستان.وکیل به ما گفته با 700+250 یورو برای متقاضی و همراه، یه اجاره نامه بهمون میده که کار سفارت رو راه میندازه. ولی عملا نمی تونیم ازش استفاده کنیم و باید به محض ورود بریم دنبال خونه.
    1-با توجه به اینکه احتمال پیدا کردن خونه مناسب تو سه روز(زمان تعیین شده برای معرفی به شهرداری) زیاد نیست،مشکلی پیش نمیاد؟
    2-پیدا کردن خونه مبله برای یه زوج با قیمت حدود 700 یورو خیلی سخته؟

Senior Member

شما الان اتریش هستین؟با این پول میتونین تو همین سه روز خونه بگیرین.چرا اونو میدین به یکی دیگه و دوباره میخواین برین از اول خونه پیدا کنین؟شما سایتای خوبی رو نگشتین.چیزی که این روزا زیاده خونه ست.
    اگه هم ایرانین میتونین پول پیشتونو بریزید به اواد و تایید اواد رو ببرین سفارت.بهتون 2هفته وقت میدن.تو این دو هفته هم اواد براتون اتاق پیدا میکنه.فقط باید یکم بجنبین.3روز یکم کمه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط violet_m نمایش پست ها
    شما الان اتریش هستین؟با این پول میتونین تو همین سه روز خونه بگیرین.چرا اونو میدین به یکی دیگه و دوباره میخواین برین از اول خونه پیدا کنین؟شما سایتای خوبی رو نگشتین.چیزی که این روزا زیاده خونه ست.
    اگه هم ایرانین میتونین پول پیشتونو بریزید به اواد و تایید اواد رو ببرین سفارت.بهتون 2هفته وقت میدن.تو این دو هفته هم اواد براتون اتاق پیدا میکنه.فقط باید یکم بجنبین.3روز یکم کمه

ما ایران هستیم،همونطور که گفتم اجاره نامه رو واسه سفارت میخوایم.در ضمن نمیخواهیم بریم خوابگاه.چون با حرفهایی که شنیدم حدود دو ماه واسه در اومدن ویزا زمان میبره و ما باید از این پول بیشتر رو واسه خوابگاهی که استفاده نمیکنیم پرداخت کنیم.تازه اگه پروسه ویزا به کسری مدارک یا...نخوره.و فکر میکنم هزینه خوابگاه همون حدود خونه در میاد.
    لطف میکنید اگه اطلاعات درست هست تایید کنید.

Senior Member

بهترین کار اینه که تاریخ شروع خوابگاهو از6-7 ماه دیگه درخواست بدین.یا زمانیکه نزدیک شروع ترمه یا طبق برنامه ریزی خودتون میتونین برین.غیراز اینا شما میتونین خوابگاهتونو اجاره بدین و ریالی بابت ماههایی که ازش استفاده نمیکنین نپردازین.من بچه های ایرانی رو ندیدم که اینکارو کرده یاشن و یکم ناشناخته مونده ولی اصلا کار سختی نیست.و در نهایت بستگی به تلاش خودتون داره.من سایتا رو معرفی میکنم.و از نظر من کار سختی نیست و کاتسیونتون دست نخورده میمونه.

Junior Member

[QUOTE=violet_m;2255083]بهترین کار اینه که تاریخ شروع خوابگاهو از6-7 ماه دیگه درخواست بدین.یا زمانیکه نزدیک شروع ترمه یا طبق برنامه ریزی خودتون میتونین برین.غیراز اینا شما میتونین خوابگاهتونو اجاره بدین و ریالی بابت ماههایی که ازش استفاده نمیکنین نپردازین.من بچه های ایرانی رو ندیدم که اینکارو کرده یاشن و یکم ناشناخته مونده ولی اصلا کار سختی نیست.و در نهایت بستگی به تلاش خودتون داره.من سایتا رو معرفی میکنم.و از نظر من کار سختی نیست و کاتسیونتون دست نخورده میمونه.

پس میشه خوابگاه رو مثلا برای سه ماه دیگه گرفت؟ اینجوری کار سفارت به مشکل بر نمیخوره؟

Senior Member

نه اصلا مشکل نمیخوره.شما برا 5ماه دیگه بگیر.الان مهمترین مسئله تون اینه که چطوری میخواین 3روزه تایید پزداختتون رو از اواد بگیرین.خودش یک هفته ای طول میکشه.مگر اینکه همین فردا پولو حواله کنین.و تلفنی و با ایمیل از اواد پیگیری کنین و مطمئن بشین که تاییدیه رو به موقع میگیرین.اگه هم نشد اون اقای محترم وکیل رو در دسترس داشته باشین.

Junior Member

نه اصلا مشکل نمیخوره.شما برا 5ماه دیگه بگیر.الان مهمترین مسئله تون اینه که چطوری میخواین 3روزه تایید پزداختتون رو از اواد بگیرین.خودش یک هفته ای طول میکشه.مگر اینکه همین فردا پولو حواله کنین.و تلفنی و با ایمیل از اواد پیگیری کنین و مطمئن بشین که تاییدیه رو به موقع میگیرین.اگه هم نشد اون اقای محترم وکیل رو در دسترس داشته باشین.
    ممنون دوست عزیز از راهنماییتون.ولی فکر کنم منظورمو از سه روز خوب روشن نکردم.ما واسه سفارت هنوز حدود یک ماه زمان داریم.منظور من از سه روز،زمانی هست که گفته میشه بعد از ورود باید خودمونو به شهرداری معرفی کنیم.
    پس ما میتونیم از طریق اواد خونه ای رو رزرو کنیم و با تاییدیه بریم سفارت.بعد از ورود هم با همون تاییدیه بریم واسه معرفی به شهرداری.حالا اگه خواستیم خونه رو عوض کنیم فرصت هست و فقط باید جریمه فسخ قرارداد رو پرداخت کنیم.
    ایا با حدود 700 یورو در ماه میشه خونه یه خوابه مبله گیر اوردن اسونه یا نه؟

Senior Member

شما وقتی وارد وین میشی میری دفتر مرکزی خوابگاه کرایه یک ماهو پرداخت میکنی و میری میمونی تو خوابگاهت و با همون برگه میرین شهرداری.و وقتی کارت اقامتو گرفتین میتونین خوابگاهو عوض کنین.فقط دقت کنید که دوبار درسال میشه خوابگاهو فسخ کرد و اونم اخر هرترم هست.توی قراردادتون نوشته شده.ولی تا اون موقع بایدکرایه شو بدین.مگراینکه اجاره ش بدین.که اون هم خیلی اسونه و بی هزینه.ببینید به این ادما اعتماد نکنید.خیلیا بودن که همین قراردادهای سوری رو بردن سفارت و شهرداری و بهشون گفتن ازاین خونه ما زیاد قرارداد داشتیم و نقص مدرک خوردن.اونا یه لیست دارن که با اون چکش میکنن.ولی وقتی خوابگاه میگیری از بابت همه چی مطمئنی و وقتیکه میرسی اتریش با خیال راحت میری از اتاقت استفاده میکنی.دیگه دردسر اینکه کجا بمونم و چیکار کنمو ...رو نداره.بنظرم میشه گرفت.شنیدم با ماهی 500 تا هم خونه گرفتن.منتها کوچیک میشه.درحد 30 متر.

Junior Member

شما وقتی وارد وین میشی میری دفتر مرکزی خوابگاه کرایه یک ماهو پرداخت میکنی و میری میمونی تو خوابگاهت و با همون برگه میرین شهرداری.و وقتی کارت اقامتو گرفتین میتونین خوابگاهو عوض کنین.فقط دقت کنید که دوبار درسال میشه خوابگاهو فسخ کرد و اونم اخر هرترم هست.توی قراردادتون نوشته شده.ولی تا اون موقع بایدکرایه شو بدین.مگراینکه اجاره ش بدین.که اون هم خیلی اسونه و بی هزینه.ببینید به این ادما اعتماد نکنید.خیلیا بودن که همین قراردادهای سوری رو بردن سفارت و شهرداری و بهشون گفتن ازاین خونه ما زیاد قرارداد داشتیم و نقص مدرک خوردن.اونا یه لیست دارن که با اون چکش میکنن.ولی وقتی خوابگاه میگیری از بابت همه چی مطمئنی و وقتیکه میرسی اتریش با خیال راحت میری از اتاقت استفاده میکنی.دیگه دردسر اینکه کجا بمونم و چیکار کنمو ...رو نداره.بنظرم میشه گرفت.شنیدم با ماهی 500 تا هم خونه گرفتن.منتها کوچیک میشه.درحد 30 متر.
    ممنون دوست عزيز،لطف ميكني و مراحل رزرو خوابگاه رو واسم بگي،من حدود يك ماه وقت دارم و اصلا نميخوام به كسري مدارك بخورم،فقط نگرانيم واسه خوابگاه فرستادن پول هست و اينكه اگه كار ويزا طول بكشه و تاريخ شروع خوابگاه بگذره

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)