صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 17 , از مجموع 17

موضوع: ادامه تحصیل پزشکی بعد از گذراندن USMLE

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصیل پزشکی بعد از گذراندن USMLE

این ویزای invest که فرمودین چی هست؟ و مساله بعدی اینکه با این حساب اصولا امتحان usmle یک ریسک بزرگ محسوب میشود چرا که در نهایت ممکن است حتی برای کاملا گذراندن این امتحان هم موفق نشویم چه برسد به پروسه های بعد از گذراندن امتحان مانند match و غیره... آیا درست متوجه شدم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_kuchulu نمایش پست ها
    این ویزای invest که فرمودین چی هست؟ و مساله بعدی اینکه با این حساب اصولا امتحان usmle یک ریسک بزرگ محسوب میشود چرا که در نهایت ممکن است حتی برای کاملا گذراندن این امتحان هم موفق نشویم چه برسد به پروسه های بعد از گذراندن امتحان مانند match و غیره... آیا درست متوجه شدم؟
    اونکه ویزای تجاری هست ،
    بله دقیقن ، حتی پیش اومده به نفر سوم این امتحان که ایرانی بوده ویزا ندن ! ولی بازهم همه چی 50-50 هست !

با سلام

هنگام apply برای USMLE ادرس ایران رو قبول نمیکنه بدلیل تخریم.طبق مشورت با دوستان و بعضی اعضای گرامی این فوروم میتوان ادرسی رو در خارج داد و تاکنون مشکلی ایحاد نکرده است.
    فقط محض اطمینان کامل نظرات و تجربیات بقیه همکاران رو میپرسم.چون این اطلاغات همیشه SAVE میشه

ممنون

سلام دوستان.من این سوال رو چند جای دیگه هم پرسیدم ولی‌ جواب‌ها جملن ضدو نقیض بود.می‌خواستم خواهش کنم از ی دوستی‌ که اطلاعاتش دقیق و معتبر هست نه کسی‌ که فقط نظر شخصی‌ خودشو میگه.اگر واقعا کسی‌ چنین موردی رو دیده خودش لطف کنه و به سوال من جواب بده.توی سایت مهاجرسرا به من گفتن که اگر کسی‌ توی یک دانشگاه درس خونده باشه که جزو دانشگاه‌های تاپ ایران نباشه شانسش تو پذیرش تخصص در آمریکا کهلی‌ کم و در حد صفر؟ درسته؟..ممنون میشم..دانش گاه من دانشگاه مادر نیست.فقط خواهشاً اطلاعات مستند به من بدید،شاد باشید

همکار گرامی، چه کسی تو مهاجرسرا به شما چنین حرفی زده؟!!!!! تا اونجایی که من سراغ دارم افراد صاحب نظر تو مهاجرسرا زیادن و حرف به این پرتی نمیزنن! دانشگاه محل تحصیل شما تقریبا ارتباطی به رشته تخصصی احتمالی شما در آمریکا نداره. اجازه بدید روی کلمه "تقریبا"تاکید کنم چرا که طبیعیه دانشگاههای شناخته شده در کل دنبا (مثل دانشگاه صنعتی شریف در رشته های مهندسی) قطعا باعث لحاظ شدن امتیاز مثبت در هنگام پذیرش در دانشگاههای آمریکا میشه. شاید بشه دانشگاه تهران (اونم فقط شاید) رو در مورد رشته های پزشکی کمی موثر دونست وگرنه کلا سطح دانشگاههای پزشکی تو ایران اونقدر با هم متفاوت نیست که بخواد تاثیر خاصی در فرایند پذیرش در دوره های رزیدنتی آمریکا بذاره. بنابراین خیالتون راحت باشه که اگر بتونین با نمرات مناسبی فارغ التحصیل بشین و امتحان USMLE رو با نمره بسیار خوب (تاکید میکنم : بسیار خوب) بگذرونین، شانس پذیرش در رزیدنتی تو آمریکا رو دارین. تا اونجا که من مطالعه و تحقیق کردم، این عوامل در پذیرش در دوره های رزیدنتی آمریکا موثرند: (عوامل به ترتیب اهمیت مرتب شدن) 1- نمره امتحان USMLE 2- فاصله زمان فارغ التحصیلی با زمان apply برای رزیدنتی 3- فعالیتهای تحقیقاتی و فوق برنامه (مانند مقاله بین المللی یا چاپ کتاب یا شرکت در کنفرانس معتبر و...) 4- میزان معتبر بودن استاد یا اساتیدی که به شما توصیه نامه Letter of recommendation دادن (خیلی رو این یکی تاکید دارن دانشگاهها به هنگام بررسی مدارک) 5- سن، کشور محل تحصیل ، دانشگاه محل تحصیل در خارج از آمریکا و... همونطور که میبینید نمره امتحان شما بسیار مهمتر از دانشگاه محل تحصیل شماست. دپارتمان ارزیابی مدارک شما در دانشگاه مربوطه در آمریکا، باید بین شما، یک پزشک هندوستانی، یک پزشک فیلیپینی، یک پزشک آلمانی، پزشکی از استرالیا، پزشکی از کانادا و همینطور پزشکانی از بوتسوانا، ماداگاسکار، عراق، روسیه، سواحل کالدونیای جدید و ... که همگی برای اون دانشگاه مدارکشون رو فرستادن رزیدنتهاشو انتخاب کنه . چند درصد احتمال میدین که اون دپارتمان به تمام دانشگاههای تمام این کشورها اشراف داشته باشه و سطح علمی اونها رو دقیقا بدونه؟ نهایتش به رنکینگ بین المللی صد دانشگاه برتر دنیا مراجعه میکنند که ببینن دانشگاه من و شما جزوش هست یا نه (که البته نیست! صدتای اول که سهله تو پانصدتای اول هم نیستیم!) اگر شما جای افراد دپارتمان انتخاب رزیدنت باشین چکار میکنین؟ طبیعیه که به مدارک مستند رجوع میکنین و مدارک مستند عبارتند از همین چند تایی که بالا براتون شمردم. در عین حال در نظر داشته باشین که بعضی از رشته ها که تو همه ی دنیا به عنوان رشته ی لوکس شناخته میشن مثل پوست و جراحی پلاستیک ، در آمریکا هرگز به یک خارجی نمیرسه . خارجی ها عموما شانسشون رو در رشته هایی مثل تخصص های ماژور (داخلی، جراحی، اطفال، زنان) و چند تخصص مینور محدود مثل روانپزشکی و طب خانواده امتحان میکنن. فکر تخصص های لوکس رو همین الان برای همیشه از سرتون بیرون کنید و اگر فقط به چنین تخصص هایی فکر میکنین همینجا امتحان رزیدنتی بدین و رزیدنت بشین!! جایی در اینترنت خوندم که شانس شما در هنگام بررسی مدارکتون تا حد زیادی میتونه تحت تاثیر دانشجویان دیگری از کشور شما که قبلا در همون رشته و دانشگاه تحصیل کردن یا دارن تحصیل میکنن قرار میگیره. اگر رزیدنتهای قبلی ایرانی در اون رشته و دانشگاه موفق و شاخص بودن، برای شما هم بهتر میشه و اگر برعکس، شانس شما کم میشه. در واقع در پروسه ی مهاجرت به آمریکا باید ترکیبی از شانس و توانایی در تمام مراحل (از گرفتن ویزا برای گذراندن مراحل 2 و 3 امتحان USMLE بگیر تا پذیرفته شدن در یک رشته ی رزیدنتی در یک دانشگاه آمریکا و بعد در تموم کردن اون رشته و بعد در تغییر ویزا برای ماندن در آمریکا و بعد از گرفتن گرین کارت و بعد در گرفتن شهروندی کشور آمریکا) با شما همراه باشه. پس دل به دریا بزن و برو به سمت سرنوشت... این نوشته ی نسبتا طولانی رو نوشتم چون خودم برای بدست اوردن این اطلاعات خیلی جستجو کردم. این که شما نوشتید "پاسخ مستند" منظورتون رو از مستند نفهمیدم اما این اطلاعات که اینجا گذاشتم حاصل ماهها جستجوی من تو فاروم های هندی و پاکستانی و آفریقایی و ... پزشکانیه که قصد رزیدنتی آمریکا رو کرده بودن. متاسفانه ما پزشکان ایرانی از اینجور گروههای اشتراک و تبادل اطلاعات نداریم و خیلی وقتا نمیدونم چرا کسانی که اطلاعات دارن از دادنش طفره میرن (شاید فکر میکنن ممکنه ما جاشونو تنگ کنیم!!). خواستم به سهم خودم هرچی تا حالا دستگیرم شده با همکاران به اشتراک بذارم. به امید موفقیت همه ما در رسیدن به اون زندگی که هیچوقت تاحالا بهش نرسیدیم!

نمیدونم چرا همه ی Enter ها تو پست بالایی من حذف شده! کلی صفحه آرایی کرده بودم خوشجل موشجل نوشته بودم همه اومد عین قطااااار پشت سر هم قرار گرفت!! به هر حال از اینکه ظاهرش خیلی توهم توهم بنظر میاد از طرف کمپایلر سایت معذرت میخوام!

دوستان تاپیک
    usmle خیلی قدیمی و غیر فعال است. من می خوام step2 رو بخونم. اگه کسی راهنمایی داره یا می خواد من پایه هستم.در مورد ویزا هم برای cs معمولا رد می کنند.دلیل دیگه باید بیارین.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12