نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: راهنمایی در خصوص رشته فیزیوتراپی

Junior Member

Question راهنمایی در خصوص رشته فیزیوتراپی

درود

برای وارد شدن رشته فیزیوتراپی ، از کجا باید شروع کرد ؟ چند سال هست ؟
    چه پیش نیازهایی میخواد این رشته ؟ (برای من که میخوام از صفر شروع کنم.)
    و اینکه کدام کالج و دانشگاهی در اونتاریو سراغ دارید که این رشته رو ارائه میکنند ؟
    با در نظر گرفتن آینده نگری ،بازار کار و درامد این رشته چطور هست ؟

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در خصوص رشته فیزیوتراپی

نقل قول نوشته اصلی توسط sysn نمایش پست ها
    درود

برای وارد شدن رشته فیزیوتراپی ، از کجا باید شروع کرد ؟ چند سال هست ؟
    چه پیش نیازهایی میخواد این رشته ؟ (برای من که میخوام از صفر شروع کنم.)
    و اینکه کدام کالج و دانشگاهی در اونتاریو سراغ دارید که این رشته رو ارائه میکنند ؟
    با در نظر گرفتن آینده نگری ،بازار کار و درامد این رشته چطور هست ؟
    خب معمولا پیش نیاز این رشته مدرک 12 ساله دیپلم هست(البته کشور به کشور و کالج به کالج قوانین خاص خودشونو دارن)!ولی معمولا دیپلم تجربی و ریاضی کفایت میکنن!
    در ایران کلا مدرکش ناقص هست چون وزارت بهداشت هنوز تکلیفش با خودشم در باره این رشته روشن نیست ولی در دنیا تا فلوشبپ هم من دیدم براش برنامه ریزی شده و بعد از گرفتن دوره عمومی وارد دوره های تخصصی میشین که تا جایی که تو یکی از دانشگاه های پزشکی دیدم و برام جالب بود تقریبا میتونید وارد تمام تخصص های پزشکی بشید البته اسما ولی دروس متفاوت هست و تخصص فیزیوتراپی محسوب میشه حتی گرایش های تخصص مغز و اعصاب هم داشت دیدم!آینده شغلی هم که مشخصه واقعا رشته پولسازی هست و نسبت به طول دوره کوتاهی که داره(در مقایسه با پزشکی) واقعا سطح درآمدی قابل قبولی داره شما میتونید با قرار دادن اسم رشته+salary درآمد فیزیوتراپیست هارو در نقاط مختلف دنیا مقایسه کنید!

Junior Member

ممنون از اطلاعات مفیدی که درج کردین .
    در کل پس از ورود به این رشته تا گرفتن مدرک لیسانس چند سال یا ترم هست و آیا دانشگاه یا کالجی در اونتاریو سراغ دارین ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sysn نمایش پست ها
    ممنون از اطلاعات مفیدی که درج کردین .
    در کل پس از ورود به این رشته تا گرفتن مدرک لیسانس چند سال یا ترم هست و آیا دانشگاه یا کالجی در اونتاریو سراغ دارین ؟
    ببینید کالج به کالج فرق میکنه!نمیخواد جای دوری بریم همین پاکستان که مقصد اصلی خیلی از فیزیوتراپ های ایرانی برای دوره های تکمیلی هست رو چک کنید میبینید مثلا یه کالج 3 ساله هست دقیقا یه کالج دیگه تو همون شهر تا 4 سال هم میشه و دوره دکترا هم حدودا 5 ساله هست برای فیزیوتراپی که ما اصلا همچین چیزی تو کشورمون نداریم منتها بش دکترای پیوسته فیزیوتراپی میگن مشابه پزشکی عمومی خودمون هست که 6 ساله هست فکر کنم البته اونم باز فرق میکنه جاهای مختلف!شما بهتره دوره های مختلف مثلا در هند رو چک کنید(تمام اطلاعات تو سایت دانشگاه هاشون هست بطور کامل) خیلی اطلاعات مفیدی دستتون میاد!چیزی که جالبه اینه همچین رشته پولسازی واقعا شهریه های ناچیزی هم داره نسبت به پزشکی و دندان و حتی مهندسی ها!

Junior Member

ممنون MEHRAN120 عزیز .
    .................................................. .......

دوستانی که کانادا - اونتاریو هستند و در این رشته تحصیل کرده و یا در حال تحصیل هستند . لطفا اطلاعاتی بدهند : کدام کالج یا دانشگاه پذیرش راحتی داره - برای گرفتن لیسانس در رشته فیزیوتراپی؟
    . ممنون میشم .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MEHRAN120 نمایش پست ها
    ببینید کالج به کالج فرق میکنه!نمیخواد جای دوری بریم همین پاکستان که مقصد اصلی خیلی از فیزیوتراپ های ایرانی برای دوره های تکمیلی هست رو چک کنید میبینید مثلا یه کالج 3 ساله هست دقیقا یه کالج دیگه تو همون شهر تا 4 سال هم میشه و دوره دکترا هم حدودا 5 ساله هست برای فیزیوتراپی که ما اصلا همچین چیزی تو کشورمون نداریم منتها بش دکترای پیوسته فیزیوتراپی میگن مشابه پزشکی عمومی خودمون هست که 6 ساله هست فکر کنم البته اونم باز فرق میکنه جاهای مختلف!شما بهتره دوره های مختلف مثلا در هند رو چک کنید(تمام اطلاعات تو سایت دانشگاه هاشون هست بطور کامل) خیلی اطلاعات مفیدی دستتون میاد!چیزی که جالبه اینه همچین رشته پولسازی واقعا شهریه های ناچیزی هم داره نسبت به پزشکی و دندان و حتی مهندسی ها!

سلام دوست عزیز با دیپلم انسانی نمیشه واسه فیزیوتراپی اپلای كرد؟

مدرک فیزیوتراپی ایران رو کشورهای دیگه قبول دارن؟ یعنی با لیسانس فیزیوتراپی میشه تو کشورهایی مثل قطر و کویت یا هر کشوری که درآمد فیزیوتراپی بالا هست کار کرد؟ ممنون میشم هر کس اطلاع داره راهنمایی کنه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)