صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 54

موضوع: مقایسه زندگی و تحصیل در استرالیا، اروپا، کانادا و آمریکا

پیش فرض مقایسه زندگی و تحصیل در استرالیا، اروپا، کانادا و آمریکا

سلام بر تمامی دوستانی که بدون چشمداشت به هموطنای خودشون کمک میکنن و از صدتا وکیل آگاهی بیشتری دارن و البته مهربون ترن.
    خیلی دنبال جایی گشتم که شرایط تحصیلی و زندگی رو توی ایندو قاره باهم مقایسه کرده باشه.
    اطلاعاتی که خودم دارم خیلی کلیه: هزینه ها توی استرالیا زیاده هرچند حقوق ها بالاست، اروپا اقامت گرفتن سخته. آب و هوای استرالیا معتدل تره ولی در عوض اروپا نزدیکتره ...
    ممنون میشم دوستان کمک کنن در مورد مزایا و معایب هر کدوم.

پیش فرض پاسخ : مقایسه زندگی و تحصیل در استرالیا و اروپا

از دوستانی که در این دو قاره و یا حتی یکی آنها تجربه دارند خواهش میکنم بیان و نظراتشون رو بدن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد هنر تهران

با سلام.منم دقیقن سوال همین دوستمون دارم.ممنون میشم از کسایی که اطلاعاتی دارن در اختیار بقیه بزارن.ممنون

ApplyAbroad Hero

مزایایی استرالیا: دوره دکتری 3 سال و ریسرچ فقط. اسکلارشیپ بسیار خوب 27 هزار تا در سال بدون نیاز به TAشدن و یا RA شدن. آب و هوای خوب. شهر های با رفاه بالا. اقامت گرفتن حین و بعد از تحصیل (بنا به امتیازاتی که می تونین جمع کنن). اقامت دانشجویی بعدا در محاسبه سال های زندگی در گرفتن سیتیزن لحاظ میشه. دارای جامعه ایرانی فعال و خوب. نیاز نداشتن به نمره GRE
    معایب استرالیا: بازار کار افتضاح مخصوصا با داشتن دکتری. تعداد دانشگاه های خوب محدود. هزینه زندگی بالاتر نسبت به اروپا و کانادا و امریکا. گرفتن اسکلارشیپ تقریبا مشکل. تحصیل با هزینه شخصی تقریبا محال به خاطر هزینه های بالای شهریه
    دستهای خدا پراز معجزه است... آرزوئی کن ... شاید بزگترین آرزوی تو کوچکترین معجزه او باشد...

نقل قول نوشته اصلی توسط orang نمایش پست ها
    مزایایی استرالیا: دوره دکتری 3 سال و ریسرچ فقط. اسکلارشیپ بسیار خوب 27 هزار تا در سال بدون نیاز به TAشدن و یا RA شدن. آب و هوای خوب. شهر های با رفاه بالا. اقامت گرفتن حین و بعد از تحصیل (بنا به امتیازاتی که می تونین جمع کنن). اقامت دانشجویی بعدا در محاسبه سال های زندگی در گرفتن سیتیزن لحاظ میشه. دارای جامعه ایرانی فعال و خوب. نیاز نداشتن به نمره GRE
    معایب استرالیا: بازار کار افتضاح مخصوصا با داشتن دکتری. تعداد دانشگاه های خوب محدود. هزینه زندگی بالاتر نسبت به اروپا و کانادا و امریکا. گرفتن اسکلارشیپ تقریبا مشکل. تحصیل با هزینه شخصی تقریبا محال به خاطر هزینه های بالای شهریه
    ممنونم از کمکت، در مورد کار برای فارغ التحصيل دکتری، چقدر میشه روی post doc های استرالیا حساب کرد؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdiye64 نمایش پست ها
    ممنونم از کمکت، در مورد کار برای فارغ التحصيل دکتری، چقدر میشه روی post doc های استرالیا حساب کرد؟
    کاملا بستگی به رزومه ات داره..مخصوصا تعداد و کیفیت مقالات isi ات. شما 1 در 50 نفر حساب کن
    دستهای خدا پراز معجزه است... آرزوئی کن ... شاید بزگترین آرزوی تو کوچکترین معجزه او باشد...

نقل قول نوشته اصلی توسط orang نمایش پست ها
    کاملا بستگی به رزومه ات داره..مخصوصا تعداد و کیفیت مقالات isi ات. شما 1 در 50 نفر حساب کن
    خوب این در مقایسه با اروپا چطوره؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdiye64 نمایش پست ها
    خوب این در مقایسه با اروپا چطوره؟
    در مورد اروپا من اطلاعات خاصی ندارم

ممنونم ازت .... میدونم که سوالی که مطرح کردم سوال خیلی بچه های دیگه هم هست، ولی نمیدونم چطور از دوستان بخوام همکاری کنن و توی این مقایسه مهم کمک کنن.

Member
    رشته و دانشگاه
    IE

این متن رو از pdf یکی از فعالان انجمن برداشتم.
    از نظر انتخاب بین استرالیا و کشور های اروپایی هم کلا این کشور بهتر هستش...
    حین تحصیل میتونید اقامتبگیرید...
    20 ساعت در هفته با اجازه استاد راهنما کار پاره وقت داخل یا خارج از دانشگاه کنید+کار در روزهایتعطیل...
    ساعت کاری 9 تا 5 عصر هست.. ولی مثال بلژیک استادی به من گفت 8 تا 6 عصر و البته شما باید بیشترمکار کنی...
    مردمی کاملا اروم و بی ازار...
    استاد استرالیایی به من گفت تازه توی همین ساعات هم راحت هستی اختیارتام داری چطوری بری بیای و کار کنی... )
    دانشگاه ها با هم خیلی خوب لینک هستند...
    زبانانگلیسی صحبت میکنند و این خودش یک نعمت هست...
    کشاورزی صنعت اولشون هست و اگر بتونی خونه را اوکیکنی با 322 تا 422 دالر در ماه میتونی زندگی کنی..
    فکر کن من اروپا اپالی کرده بودم استاده برام 3 ماه 6 ماه میگفتروی کارت تصمیم گیری میکنیم و اگر زیاد پیشرفت نداشته باشی اخراج میکنیم راحت! بعدشم سریع باید کشور راترک کنی... ویزا هم که میدن دقیقا بعد از درست فرداش باید برگردی کشورت مگر اینکه از قبل کار در نظر گرفتهباشی و سریع بری سر کار!
    همین فشار روی راندمان کاریت اثر منفی میزاره مطمنا.

این تاپیک خوبیه واقعا!!!!
    منم اطلاعات اعضای قدیمی رو وارد کردم
    با تشکر از ایشون!
    .It always seems IMPOSSIBLE until it's done

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)