نقل قول نوشته اصلی توسط Ermia_mmr نمایش پست ها
کجای دنیا به ایرانیها به دید مثبت نگاه میکنند که استرالیا دومیش باشه
من امریکا و اروپا زندگی کردم. (البته ما یک گروه همکلاسی از لیسانس بودیم ک باهمدیگر از لیسانس همکلاسی بودیم تا مقطع بالاتر ولی مسیرمون جدا شد وسط راه و یک سری از دوستام اروپا موندن).
تجربه من و همگروهی هام:

اروپا بخصوص جنوبش مثل ایتالیا و فرانسه اسپانیا اکثرا دید مثبت دارن یا دیدی ندارن به ایرانی.
تو اروپا اگرم دید منفی باشه باهات دوست میشن و باهات میگردن بیرون رفتن و ....
تو امریکا هم ک مشخصه هیچکی کاری نداری مگر یه مشت آشعال کله باشن و بیکار!!! من خودم دوست دختر امریکایی دارم. خیلی از دوستام هم ازدواج کردن. امریکایی ها با ایرانیها مو نمیزنن تو فرهنگ خانوادگی (حالا نه ۱۰۰ درصد ولی خیلی شبیه هم هستیم!).

ویزا شنگن، و باز بودن مرز بین چندین اقتصاد برتر جهان یعنی شما بیکار نمیمونی بعد از تحصیلت! با گرفتن مدرک از یکی از اعضای اتحادیه اروپا اجازه کار از سوید تا مالت تا جزایر فارو،‌ ایسلند و آلمان و پرتغال ... رو داری. اقامت دایم هم معمولا ۴ سال طول میکشه. (اینم درسته تو خیلی از کشورها سالهای دکتری جزو اقامت نیست! ولی خوب کیه ک نخاد تو ایتالیا یا اسپانیا ۴ سال زندگی کنه؟؟ ولی خوب بره نروژ!؟ همه امریکایی ها و استرالیایی ها تو کف ایتالیا و اسپانیا (ایبزا) و سواحل گلگون فرانسه هستن)
حالا این بحث زبان یه چیز دیگه ست. مثلا تو فرانسه و اسپانیا ک اگر انگلیسی حرف بزنید خیلی مشتاق میشن ولی خوب برید جایی ک
پر از خوشگل و حرفه ای هستش،‌مثل اون بالا بالاها اروپا، تنها میشید یا باید با مامان بزرگا بپری
در مورد اقامت حرف درسته ولی تا موقعی ک کار هست اقامت چ ارتباطی داره!؟ شما سیتزن باش،‌وقتی کار نیست و بهت پول نمیدن برو انقدر زیر افتاب بشین تا بسوزی و سرطان بگیری!
در ضمن بیشتر میزان سرطان رو استرالیایی ها میگیرن!

در مورد امریکا هم نیاز به گفتن نداره بازار کارش.

من استرالیا نبودم. کانادا هم خیر.