صفحه 2 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 54

موضوع: مقایسه زندگی و تحصیل در استرالیا، اروپا، کانادا و آمریکا

پیش فرض پاسخ : مقایسه زندگی و تحصیل در استرالیا و اروپا

نقل قول نوشته اصلی توسط pisces90 نمایش پست ها
    این متن رو از pdf یکی از فعالان انجمن برداشتم.
    از نظر انتخاب بین استرالیا و کشور های اروپایی هم کلا این کشور بهتر هستش...
    حین تحصیل میتونید اقامتبگیرید...
    20 ساعت در هفته با اجازه استاد راهنما کار پاره وقت داخل یا خارج از دانشگاه کنید+کار در روزهایتعطیل...
    ساعت کاری 9 تا 5 عصر هست.. ولی مثال بلژیک استادی به من گفت 8 تا 6 عصر و البته شما باید بیشترمکار کنی...
    مردمی کاملا اروم و بی ازار...
    استاد استرالیایی به من گفت تازه توی همین ساعات هم راحت هستی اختیارتام داری چطوری بری بیای و کار کنی... )
    دانشگاه ها با هم خیلی خوب لینک هستند...
    زبانانگلیسی صحبت میکنند و این خودش یک نعمت هست...
    کشاورزی صنعت اولشون هست و اگر بتونی خونه را اوکیکنی با 322 تا 422 دالر در ماه میتونی زندگی کنی..
    فکر کن من اروپا اپالی کرده بودم استاده برام 3 ماه 6 ماه میگفتروی کارت تصمیم گیری میکنیم و اگر زیاد پیشرفت نداشته باشی اخراج میکنیم راحت! بعدشم سریع باید کشور راترک کنی... ویزا هم که میدن دقیقا بعد از درست فرداش باید برگردی کشورت مگر اینکه از قبل کار در نظر گرفتهباشی و سریع بری سر کار!
    همین فشار روی راندمان کاریت اثر منفی میزاره مطمنا.

این تاپیک خوبیه واقعا!!!!
    منم اطلاعات اعضای قدیمی رو وارد کردم
    با تشکر از ایشون!
    بسیار بسیار سپاسگزارم .... امیدوارم دوستان دیگر هم بیان و کمکمون کن
    دوست عزیز، در مورد معایبی که دوستمون orang نوشتن چه حرفی برای گفتن داری؟
    **** با امتیاز دادن به دوستانی که به ما کمک میکنند از آنها تشکر کنیم ****

مقایسه زندگی و تحصیل در استرالیا و اروپا

Member
    رشته و دانشگاه
    IE

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdiye64 نمایش پست ها
    این مساله ای که انتخابهای شغلی برای مقاطع دکترا به مراتب کمتر میشه و در اغلب جاها Over Qualified میشید کاملا درسته اما این مساله فقط خاص استرالیا نیست و هم جا همینه اما باید به این نکته توجه کرد که :
    اقامت گرفتن بعد از تحصیل خیلی آسونتر از اروپا ست
    ویزای والدین هم بنظرم شرایط بهتری داره
    مردم شون در پذیرش فرهنگ جدید بهتر هستند
    در نتیجه آرامش بیشتری خواهید داشت

فقط خیلی دوووووووووووووووووووووووو ووووووووووره!!!!!
    .It always seems IMPOSSIBLE until it's done

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Australia

در تکمیل و تایید صحبت هایی که دوستمون از فایل کپی کرده بود و ازش تشکر میکنم و دوست عزیزم اورنگ بایستی عرض کنم که:

1) استرالیا از نظر اب و هوایی به مراتب از کل کشورهای اروپایی بهتر هست .. اینو براساس صحبت هایی که با دوستان نزدیکم دارم میگم.. طبق بررسی که کردم اب و هوایی ادلاید در استرالیا از همه ثبات بیشتری داره وبه قول یک بنده خدا مثل شیراز خودمون هست
    2) استرالیا شاید بهترین کشور از نظر برخورد با مهاجرین باشه و من تا حالا ندیدم کسی بگه برخورد بد داشتن از کسانی که اصلیتن اوزی (استرالیایی) بودن
    3) بورس شدن از استرالیا به علت اینکه یک تیم تصیمیم گیری میکنه به مراتب سخت تر از گرفتن بورس که حالت RA داره از اروپا هست ....چرا که در اروپا استاد یک پروژه تحقیقاتی را گرفته و منتظر فردی هست که بتونه اون را انجام بده... واقعیت امر این هست که اونا کلا راقب نیستن به ایرانی ها بدن این پوزیشن هایی که معولا حقوق بالایی هم دارند مثلا بلژیک ماهی 2000 یورو میداد... این حرف را خود استادی که باهاش اسکایپ کردم گفت ... گفت تنها در صورتی که واقعا کیس مناسب پیدا نکنیم از اروپا میدیم به اسیایی ها...
    4) بورسیه های استرالیا جزو بهترین بورس ها هست که هم ساعت کاری کمتری داره و هم اطمیمنان بیشتری هست... شما وقتی یک پروژه صنعتی در اروپا را بر عهده میگیره بایستی مو به مو طبق پروپوزالی که استاد تعریف کرده جلوتر جلو بری...
    5) بورس شدن در اروپا با توجه به اینکه تک پورزیشن هست و کشورهای زیادی هستند در صورتی که استاد را متقاعد کنی قوی هستی راحت تر از استرالیا هست ... استرالیا استاد نفوذش شاید زیر 10 درصد اثر داشته باشه... شاهد امر هم نتیجه درخواست هایی هست که دوستان به حتی رئیس دپارتمان دادن و استاد کار خاصی نکرده
    6) اروپا مرتبط بودن با زمینه کاری که میخوای انجام بدی خیلی مهم هست ولی استرالیا خیلی انعطاف پذیر هستند و راه میان
    7) اروپا سر مدرک زبان حتی بدون ایلتس هم من تجربه بورس را دیدم و فقط دانش زبان براشون مهم هست نه نمره ایلتس.. البته برای دکتری ها!
    8) اروپا اگربااستاد قوی کار کنی و نفوذ داشته باشه راحت پست داک هم برات اوکی میکنه و پروژه بعدی را به عنوان پست داک میتونه بهت بده... اگرم پوزیشن مناسب باز نباشه برای شما حتما ریکام میکنه و توی سنتر های دیگه اروپایی شانس بالایی دارید اگر قوی باشید... اینا دقیقا حرف های پروفسور بلژیکی بود
    9) اروپا شانس ویزا نسبت به استرالیا کمتر هست چون اول پذیرش میدن بعد در زمانی که درخواست ویزا میدی پروژت چک میشه که این شانس ویزارو برای رشته های مهندسی کم میکنه ولی استرالیا برعکسه
    10) اقامت مورد دیگه ای بود که امید جان اشاره کرد... برای کسانی که هدف موندن دارن استرالیا میتونه موقعیت خوبی باشه
    11) شما با داشتن ویزای شنگن میتونید راحت تردد کنید ولی استرالیا علی رقم بسیار پیشرفته بودن این محدودیت را داره
    12) استرالیا پست داک بشی دیگه تمومه! رفتی جزو فکلتی دانشگاه اگر قوی باشی و مراحل ترقی را طی کنی... اروپا پست داک هم بشی معلوم نیست بگیرنت... چون پروژه بوده ...
    13) برخی کشورهای اروپایی مثل هلند خوب هستند و شما حین درس مالیات میدید و میشه اقامت گرفت (دوست خودم نمونه حاضر).. برخی کشور ها مثل انگلیس تا 1 سال میزارند بمونی (فایلش هم هست).. برخی کشورها مثل بلژیک میگم درس تموم و ویزا هم تموم.... مگر اینکه کار از قبل داشته باشی...
    14) در اروپا شما به ندرت میتونی کار هم بکنی حین دکتری به علت ساعات و فشار کاری بالا و یادگیری زبان اون کشور... استرالیا تایم بیشتری خواهی داشت
    15) یادگرفتن زبان کشوری که معلوم نیست شمارو نگه داره زیاد خوشایند نیست بخصوص زمانی که شما دیدی هم نسبت به اون زبان مثلا فرانسوی یا هلندی یا المانی نداری!
    16) اگر هدفتون دکتری هست در اروپا انگلیس... هلند... المان... بلژیک نسبت به بقیه بهتر هستند و شانس پست داک هم زیاد هست ... اون طوری که من سرچ کردم و دیدم
    17) هردو ویزای مالتی پل میدن و از نظر تردد مشکلی نیستش ولیکن اروپا نزدیک هست و راحت ترید
    18) کشورهای اروپایی اونطوری که من برخورد داشتم با استاداشون شمارو به عنوان یک دانشجو میبنن فقط و نه مهاجر! و برخوردی هم که دارن در همین راستا هست... دوستانی که اروپا الان دارن دکتری میخونند هم سودای استرالیا در سر دارند.. البته برخی ها هم بر این عقیده هستند که گرانی استرالیا و شرایط نامطلوب کاری باعث میشه که اونا سرد بودن اروپایی ها و بازار کار بهترش را ترجیح بدن به سواحل و شهر های زیبای استرالیا
    19) هزینه زندگی و مسکن در استرالیا از همه جای دنیا بالاتره و بایستی یا بورس داشته باشی اگر دانشجویی یا کار اگر اقامت داری و میخوای بمونی
    20) اکثر دانشگاه های اروپا یا شهریه ندارن مثل المان یا اگرم دارن مثل بلژیک خیلی کمه مثلا سالی 5000 یورو برای ارشد.... دکتری هم معمولا شهریه ندارن اروپا... اما استرالیا حدود 25000 تا برای دکتری فقط شهریه میگیره ازت سالانه و تقریبا همین مقدار هم هزینه زندگیت هست
    21) بهتر هست برای ارشد برید اروپا و برای دکتری استرالیا و امریکا یا کانادا را انتخاب کنید...
    22) کار پیدا کردن در اروپا با توجه به کوچک و نزدیک بودن کشورها و لینک بودن مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی برای یک دانشجوی دکتری که کار رسرچ انجام میده به مراتب راحت تر از استرالیا هست...
    23) درسته که بازار کار اروپا بهتر هست اما اگر قرار باشه شما در اروپا در یک مرکزی که به زبان بومی حرف میزنند کار کنی بایستی از نظر زبان اون کشور مشکلی نداشته باشی و این بحث زبان مورد خیلی بزرگی هستش!
    موفق باشید

ویرایش توسط hamed_golden7 : March 8th, 2015 در ساعت 08:59 PM

Junior Member

سلام دوستان
    سلام دوستان
    بحث جالبیه
    من تو این مدت بحثای زیادیو تو این فروم خوندم و در آخر به این اجماع رسیدم که با توجه به اهداف و اولویت های من استرالیا بهترین گزینس، هرچند با توجه به شرایط سخت اسکولارشیپ گرفتن تنها گزینم نیست، اما بهترین و اولینشه
    اولین موضوع مهم ویزای مالتیپل و پروسه ی سریع اقامتشه، هیج جای دیگه فک نکنم به این سرعت و بی دردسری بشه اقامت گرفت، این یعنی من بعد درسم نمیخواد استرس این رو داشته باشم که یه راهی پیدا کنم برا موندن و این یه آپشن میشه که بمونم یا برم، درضمن این پروسه ی سریع تر، یعنی من زودتر میتونم یه راهی برای آوردن والدینم وپیدا کنم و زودتر میتونم یه امتیاز بشم برای برادرم برای مهاجرت با ویزای تخصص ص
    موضوع دوم که به نظرم کم مهم نیس همین فاند بدون RA و مخصوصا TA هست، این یعنی زحمت اضافه نداره، دورشم که سه سالس
    ما که نبودیم، اما میگن آب و هواش هم عالیه که کم با اهمیت نیس این موضوع به نظرم
    گرچه آمریکا شاید خیلی های تک تر باشه، یا پول اروپا بیشتر، اما بنظرم کفه ی ترازو برای من به سمت استرالیاس، بخاطر زندگی راحت تر و کم استرس تر
    حالا نمیدونم چقد برداشت و جمع بندی من درست بوده، خوشحال میشم دوستان راهنمایی کنن
    اما موضوعی که منو ترسوند همین داستان کار و پست داکه، حالا بر فرض محال اگه پیدا هم نشه، من میگم با این پروسه ی سریع اقامت که من تو همین فروم دیدم گفتن که تا پایان تحصیلاتشون بعضا اقامت گرفتن، به نظر دوستان این میتونه راه حل باشه که آدم واسه کار یا پست داک بره یه کشوردیگه که فرصتش باشه، به نظرم آدم چیزیو از دست نداده
    میشه موند و سیتیزن شد به نظرتون؟ چقد طول میکشه فرایند گرفتن پاسپورت؟
    حالا نمیدونم این توهمه یا میشه عملی بشه
    خوششحال میشم دوستان نظر بدن

Senior Member control آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UPC

خدمت دوستان عزیز
    تجربه شخصی خودم از چندین سال زندگی در اروپا و شنیده های دوستانم از کانادا و استرالیا و امریکا:

به نظر شخصی من هیچ گزینه کاملی وجود نداره. هر جا مزایا و معایب خودش رو داره. مثلا استرالیا همونطور که دوستان گفتن پروسه اقامتی سریع تری داره اما دور تر هست و پیدا کردن کار سخت تره. اما اروپا که پروسه اقامت خیلی طولانی و سخت تری داره اما در مرکزیت هست و کار و سفر بهتره. امریکا برای پیشرفت خوبه اما بسیاری از دانشگاهها در اطراف شهرها هستن و دور افتاده. گول اسم و ظاهرش رو نباید خورد. محل و شهر خیلی مهمه. قوانین دست و پا گیر هم زیاد داره واسه اقامت و به راحتی کانادا و استرالیا نیست.
    اما یه نکته در امریکا سیستم حرف اول رو میزنه و اگه پروسه و مدارکت کامل باشه خیلی سریع کارت انجام میشه بخصوص در مقایسه با اروپا که بیشتر کارها زمانبر و طولانی میشه.
    اما به نظر من اگه اول هدفتون رو روی اقامت بگذارین خیلی بهتره. چرا؟ چون بعد از چند سال دکتری شانس بالایی برای اقامت می تونی داشته باشی. حالا اگه در اروپا باشی خیلی کشورهای روپایی دوره دانشجویی رو اصلا جزو اقامت به حساب نمیارن! اما کانادا و استرالیا اینطور نیست. این رو روز اول متوجه نیستین. سال اخر دکتری متوجه میشین. وقتی درس داره تموم میشه و کلی موقعیت کاری از جاهای مختلف پیدا می کنی اما می بینی اقامت هنوز رو هواست! اما اگه کانادا یا استرالیا مثلا باشی بعد از چهار سال دکتری اقامت دائمت هم توی دستت هست و دیگه نگرانی نداری. این مهم ترین نکته ای بود که می خواستم یادآوری کنم.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط control نمایش پست ها
    خدمت دوستان عزیز
    تجربه شخصی خودم از چندین سال زندگی در اروپا و شنیده های دوستانم از کانادا و استرالیا و امریکا:

به نظر شخصی من هیچ گزینه کاملی وجود نداره. هر جا مزایا و معایب خودش رو داره. مثلا استرالیا همونطور که دوستان گفتن پروسه اقامتی سریع تری داره اما دور تر هست و پیدا کردن کار سخت تره. اما اروپا که پروسه اقامت خیلی طولانی و سخت تری داره اما در مرکزیت هست و کار و سفر بهتره. امریکا برای پیشرفت خوبه اما بسیاری از دانشگاهها در اطراف شهرها هستن و دور افتاده. گول اسم و ظاهرش رو نباید خورد. محل و شهر خیلی مهمه. قوانین دست و پا گیر هم زیاد داره واسه اقامت و به راحتی کانادا و استرالیا نیست.
    اما یه نکته در امریکا سیستم حرف اول رو میزنه و اگه پروسه و مدارکت کامل باشه خیلی سریع کارت انجام میشه بخصوص در مقایسه با اروپا که بیشتر کارها زمانبر و طولانی میشه.
    اما به نظر من اگه اول هدفتون رو روی اقامت بگذارین خیلی بهتره. چرا؟ چون بعد از چند سال دکتری شانس بالایی برای اقامت می تونی داشته باشی. حالا اگه در اروپا باشی خیلی کشورهای روپایی دوره دانشجویی رو اصلا جزو اقامت به حساب نمیارن! اما کانادا و استرالیا اینطور نیست. این رو روز اول متوجه نیستین. سال اخر دکتری متوجه میشین. وقتی درس داره تموم میشه و کلی موقعیت کاری از جاهای مختلف پیدا می کنی اما می بینی اقامت هنوز رو هواست! اما اگه کانادا یا استرالیا مثلا باشی بعد از چهار سال دکتری اقامت دائمت هم توی دستت هست و دیگه نگرانی نداری. این مهم ترین نکته ای بود که می خواستم یادآوری کنم.

موفق باشید
    واقعا ممنونم دوست من ... نکته ای که خیلی از دوستان اشاره کردن نگرانی بچه ها برای پیدا کردن کار بعد از تحصیله که گویا اروپا بهتره ولی خوب نکته ای که هیچ کس اشاره نکرده بود این بود که اروپا این چهارسال رو جزو اقامت نمیدونه....سپاس فراوان
    از لحاظ درآمد هم اگر بررسی کنی و جواب بدی ممنون میشم.
    **** با امتیاز دادن به دوستانی که به ما کمک میکنند از آنها تشکر کنیم ****

مقایسه زندگی و تحصیل در استرالیا و اروپا

رشته و دانشگاه
    UPC

واقعا ممنونم دوست من ... نکته ای که خیلی از دوستان اشاره کردن نگرانی بچه ها برای پیدا کردن کار بعد از تحصیله که گویا اروپا بهتره ولی خوب نکته ای که هیچ کس اشاره نکرده بود این بود که اروپا این چهارسال رو جزو اقامت نمیدونه....سپاس فراوان
    از لحاظ درآمد هم اگر بررسی کنی و جواب بدی ممنون میشم.
    این نکته رو اضافه کنم که در برخی کشورها قوانین فرق می کنه مثلا در آلمان پروسه اقامت سریعتره و یا در دانمارک دکتری مثل کار محسوب میشه و دوره جزو پروسه اقامت هست. بستگی به نوع ویزا داره که دانشجویی باشه یا کاری.
    در خصوص درامد: در شمال اروپا درآمد بالاست و حدود 20 تا 30 درصد بالاتر از جنوب اروپا اما به همون نسبت هزینه ها هم بالاتره. در مجموع میشه گفت شمال اروپا کشورهایی مثل نروژ و دانمارک حقوق های بالاتری به دانشجو ها می دهند. در امد بعد از دکتری هم به همین وضعه با این تفاوت که به نوع کار و مهارت های فرد خیلی بستگی پیدا می کنه و ممکنه حقوق های بالایی داده بشه. در مجموع درامد در استرالیا، امریکا یا کانادا بالاتر از متوسط اروپاست اما برخی از کشورهای قدرتمند شمال اروپا و برخی گروه ها و کمپانی های خوب حقوقی هم سطح خارج اروپا می دهند. لذا بستگی به محل کار و توانایی های فرد داره. در واقع در اروپا سطح درامد خیلی سیستماتیک مثل کانادا یا استرالیا نیست و خیلی تابع توانایی فرد ، قدرت ارتباطات فرد هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط control نمایش پست ها
    این نکته رو اضافه کنم که در برخی کشورها قوانین فرق می کنه مثلا در آلمان پروسه اقامت سریعتره و یا در دانمارک دکتری مثل کار محسوب میشه و دوره جزو پروسه اقامت هست. بستگی به نوع ویزا داره که دانشجویی باشه یا کاری.
    در خصوص درامد: در شمال اروپا درآمد بالاست و حدود 20 تا 30 درصد بالاتر از جنوب اروپا اما به همون نسبت هزینه ها هم بالاتره. در مجموع میشه گفت شمال اروپا کشورهایی مثل نروژ و دانمارک حقوق های بالاتری به دانشجو ها می دهند. در امد بعد از دکتری هم به همین وضعه با این تفاوت که به نوع کار و مهارت های فرد خیلی بستگی پیدا می کنه و ممکنه حقوق های بالایی داده بشه. در مجموع درامد در استرالیا، امریکا یا کانادا بالاتر از متوسط اروپاست اما برخی از کشورهای قدرتمند شمال اروپا و برخی گروه ها و کمپانی های خوب حقوقی هم سطح خارج اروپا می دهند. لذا بستگی به محل کار و توانایی های فرد داره. در واقع در اروپا سطح درامد خیلی سیستماتیک مثل کانادا یا استرالیا نیست و خیلی تابع توانایی فرد ، قدرت ارتباطات فرد هست.
    من چند تا چیز رو میخواستم بپرسم:
    1- این که میگید اقامت در اروپا رو هواست، اگه موقعیت کاری داشته باشید بهتون ویزای کار نمیدن؟ اگه بدن که جای چه نگرانی هست؟
    2- من شنیدم دانشگاههای اروپا رو بقیه دنیا خیلی قبول دارن پس بعد از تحصیل موقعیت کاری شما محدود به اروپا نمیشه. درسته؟
    3- اون کشورهای اروپایی که (مثل دانمارک) درس خوندن جزو اقامت هست کدوم ها هستن؟

رشته و دانشگاه
    UPC

نقل قول نوشته اصلی توسط Houmangh نمایش پست ها
    من چند تا چیز رو میخواستم بپرسم:
    1- این که میگید اقامت در اروپا رو هواست، اگه موقعیت کاری داشته باشید بهتون ویزای کار نمیدن؟ اگه بدن که جای چه نگرانی هست؟
    2- من شنیدم دانشگاههای اروپا رو بقیه دنیا خیلی قبول دارن پس بعد از تحصیل موقعیت کاری شما محدود به اروپا نمیشه. درسته؟
    3- اون کشورهای اروپایی که (مثل دانمارک) درس خوندن جزو اقامت هست کدوم ها هستن؟
    1- یعنی اینکه سخت تر و طولانی تر از استرالیا و کاناداست. مثلا کانادا سه ساله اقامت دائم دارین و سریع می تونین درخواست پاسپورت کنین اما اروپا به استثنا چند تا کشور اکثرا 4 تا 5 سال اقامت کاری می خواد تا اقامت دائم بدهند و بعد از اون هم چند سال دیگه واسه پاسپورت. اگه موقعیت کاری داشته باشین بهتون ویزا کاری می دهند و مشکلی نخواهد بود. مساله بیشتر متوجه دوستانی هست که برای تحصیل دکتری دارن تصمیم می گیرن بخصوص اگه با ویزای دانشجویی بخوان بیان. واسه همین توصیه میشه کشوری برن که دوره دکتریشون هم جزو پروسه اقامت حساب بشه. این مهمه وگرنه بحث کار و این چیزها که مشخصه و مشکلی نیست.
    2- این هم قانون کلی نیست. بستگی به خود فرد داره و اینکه با چه کسی و کجا کار کرده. بله اگه با گروه و پروژه هایی خوب و استادی معروف کار کرده باشه مثبت خواهد بود. اما یک قانون کلی همیشه وجود داره که اولویت کار به کسانی هست که در همون کشور مدرک گرفته اند.
    3- نام و تعداد دقیقشون رو نمی دونم. دانمارک رو شنیدم و همچینین آلمان. برخی دیگه کشورها هم هستن که به دانشجوی دکتری جهت مشارکت و کار داخل دانشگاه و پروژه ها ویزای کار می دهند که اینم جزو پروسه اقامت محسوب میشه.

و یک نکته: زبان رو فراموش نکنید. خیلی مهمه که کشوری برین که زبانش انگلیسی باشه یا حداقل تمام مردمش انگلیسی رو خوب صحبت کنند.

موفق باشید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مقایسه زندگی و تحصیل در استرالیا، اروپا، کانادا و آمریکا

با سلام

الان تمام مطالب این تاپیک دو صفحه ای رو خوندم سوالی برام پیش اومد اینکه آینده کشورها رو چطور میبینین؟ یعنی امکان ادامه دادن به همین پیشرفت الانشون و گیر ندادن به مهاجرها؟ و به دنبالش داشتن اقامت و کار یافتن راحت تر.

بین کشورهای اروپایی و استرالیا و کانادا شرایط آینده شون تقریبا یکسان میبینین یا ..؟

با تشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)