صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 54

موضوع: مقایسه زندگی و تحصیل در استرالیا، اروپا، کانادا و آمریکا

پیش فرض پاسخ : مقایسه زندگی و تحصیل در استرالیا، اروپا، کانادا و آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط teravatt نمایش پست ها
    با سلام

الان تمام مطالب این تاپیک دو صفحه ای رو خوندم سوالی برام پیش اومد اینکه آینده کشورها رو چطور میبینین؟ یعنی امکان ادامه دادن به همین پیشرفت الانشون و گیر ندادن به مهاجرها؟ و به دنبالش داشتن اقامت و کار یافتن راحت تر.

بین کشورهای اروپایی و استرالیا و کانادا شرایط آینده شون تقریبا یکسان میبینین یا ..؟

با تشکر
    دوست عزیز فکر میکنم باید در مورد شرایط حال حاضر اونها قضاوت کرد...آینده بسیار نامعلومه، اگر اشتباه میکنم امیدوارم دوستان بیان و راهنمایی کنن ولی شما فعلا به شرایط فعلی شون نگاه کن.
    **** با امتیاز دادن به دوستانی که به ما کمک میکنند از آنها تشکر کنیم ****

مقایسه زندگی و تحصیل در استرالیا و اروپا

Junior Member

میشه لطف کنید و این پست من رو حذف نکنید؛ میدونم زیاد مرتبط نیست اما اجازه بدید دوستان پاسخ بدند؛ این که شرایط کار در استرالیا خوب نیست یعنی از ایران هم بدتره؟واقعا برام سواله.خصوصا فنی مهندسی. کلا اطلا چرا کار وضعیت خوبی نداره؟ یعنی برا مهاجرا این طوریه یا کلیه؟

سلام دوستان عزیز مباحث رو خوندم خیلی خوب بود
    اما چرا از آمریکا کمتر صحبت میشه؟ ما که تجربه ای نداریم اما شنیده ها حاکی از اونه که سطح علمی آمریکا به مراتب از جاهای دیگه بهتره موقعیتهای شغلی که حتما بیشر از جاهای دیگه س
    البته میدونم ویزا گرفتن کار حضرت فیله ولی خب به قول پدرم کشمش به این قشنگی یه چوب تهش داره
    نمیدونم چرا اصلا در این مورد بحث نشده امیدوارم کسایی که اطلاعات دارن در اختیار بقیه بزارن من فکر میکنم ترس از آمریکا یه جورایی ترس از GRE
    و یه سوال دیگه اینکه اگه ما بریم دکتری بخونیم حالا استرالیا، کانادا و یا اروپا مگه نمیشه با مدرک دکتری واسه پست داک یا کار تو یه کشور دیگه اقدام کرد؟ مثلا استرالیا بخونی و بعد واسه پوزیشنای اروپا با اون مدرک اقدام کنی
    ممنون از همه دوستان

Junior Member

سلام..
    من مهندسی کامپیوتر با CGPA 3.71 از دانشگاه قبرس گرفتم. آیلتس 7.5 هم دارم. برای فوق تصمیم داشتم برم استانبول.
    ولی دوستانم بهم میگن چون معدلم بالاست به کشور های بهتر مثل آمریکا و استرالیا برم که بعد از درسم هم بتونم موقعیت شغلی بهتری داشته باشم . من قبلا میخواستم که GRE هم بدم و تا ترم بهار برای استانبول شروع بکنم.
    ولی الان به خاطر صحبت دوستانم دچار سردر گمی شدم و نمیتونم تصمیم بگیرم.
    البته علت اصلی که من میخواستم ترکیه باشم خانواده ام هستش چون اونها هم قصد دارند که من هر جا باشم بیان و یه بیزینسی راه بندازن و کنارم باشن. و من فکر میکنم اگر جاهای مثل آمریکا و استرالیا برم سخت تر خانواده ام بتونن خودشون رو با محیط وفق بدن.
    الان واقعا احتیاج دارم با کسا نی که اونجاها زندگی کردن مشورت بکنم تا بتونم بهتر تصمیم بگیرم. خیلی ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنین.

نقل قول نوشته اصلی توسط missMECH نمایش پست ها
    میشه لطف کنید و این پست من رو حذف نکنید؛ میدونم زیاد مرتبط نیست اما اجازه بدید دوستان پاسخ بدند؛ این که شرایط کار در استرالیا خوب نیست یعنی از ایران هم بدتره؟واقعا برام سواله.خصوصا فنی مهندسی. کلا اطلا چرا کار وضعیت خوبی نداره؟ یعنی برا مهاجرا این طوریه یا کلیه؟
    دوست عزیز اینطور که مشخصه رشته با رشته فرق داره. مثلا رشته های ساختمانی تقریبا اوضاع خوبی دارن ولی رشته هایی مثل مکانیک و شیمی من شنیدم که بچه ها زیاد راضی نیستن. البته بگم که بطور کلی هر رشته ای باشی بستگی به زبانت و رزومت میتونی جزو برترین ها باشی که کار خوبی دارن اونجا. بهتره بطور خاص در مورد وضعیت کاری رشته خودت تحقیق کنی.
    موفق باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط ahsh نمایش پست ها
    سلام..
    من مهندسی کامپیوتر با CGPA 3.71 از دانشگاه قبرس گرفتم. آیلتس 7.5 هم دارم. برای فوق تصمیم داشتم برم استانبول.
    ولی دوستانم بهم میگن چون معدلم بالاست به کشور های بهتر مثل آمریکا و استرالیا برم که بعد از درسم هم بتونم موقعیت شغلی بهتری داشته باشم . من قبلا میخواستم که GRE هم بدم و تا ترم بهار برای استانبول شروع بکنم.
    ولی الان به خاطر صحبت دوستانم دچار سردر گمی شدم و نمیتونم تصمیم بگیرم.
    البته علت اصلی که من میخواستم ترکیه باشم خانواده ام هستش چون اونها هم قصد دارند که من هر جا باشم بیان و یه بیزینسی راه بندازن و کنارم باشن. و من فکر میکنم اگر جاهای مثل آمریکا و استرالیا برم سخت تر خانواده ام بتونن خودشون رو با محیط وفق بدن.
    الان واقعا احتیاج دارم با کسا نی که اونجاها زندگی کردن مشورت بکنم تا بتونم بهتر تصمیم بگیرم. خیلی ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنین.
    دوست عزیز شما هم نمره زبانت خوبه و هم معدلت.... واقعا حیفه که وقتتو تو ترکیه هدر بدی. اگه ی مقاله isi داشته باشی کافیه که ی بورسیه خوب تو استرالیا بگیری. برای بیزینس های خانوادگی هم استرالیا اتفاقا وضعیت خوبی داره. بهتره بیشتر فکر کنی.
    موفق باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghmohammadi نمایش پست ها
    اما چرا از آمریکا کمتر صحبت میشه؟ ما که تجربه ای نداریم اما شنیده ها حاکی از اونه که سطح علمی آمریکا به مراتب از جاهای دیگه بهتره موقعیتهای شغلی که حتما بیشر از جاهای دیگه س
    البته میدونم ویزا گرفتن کار حضرت فیله ولی خب به قول پدرم کشمش به این قشنگی یه چوب تهش داره
    نمیدونم چرا اصلا در این مورد بحث نشده امیدوارم کسایی که اطلاعات دارن در اختیار بقیه بزارن من فکر میکنم ترس از آمریکا یه جورایی ترس از GRE
    و یه سوال دیگه اینکه اگه ما بریم دکتری بخونیم حالا استرالیا، کانادا و یا اروپا مگه نمیشه با مدرک دکتری واسه پست داک یا کار تو یه کشور دیگه اقدام کرد؟ مثلا استرالیا بخونی و بعد واسه پوزیشنای اروپا با اون مدرک اقدام کنی
    ممنون از همه دوستان
    من از دوستان بارها خواهش کردم که در مورد آمریکا بیشتر مطلب بذارن.... من خودم خیلی علاقه ای نداشتم و بنابراین خیلی اطلاعات ندارم. امیدوارم دوستان همکاری کنن و تجربیاتشون رو در مورد آمریکا در اختیارمون قرار بدن.
    موفق باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghmohammadi نمایش پست ها
    ممنون از همه دوستان
    من خودم دوستانی داشتم که دکترا در استرالیا گرفتن و از اونجا رفتن اروپا و همچنین برعکس دکترا در اروپا بودن و ادامه رفتن به استرالیا.....رزومه قوی همه جا خواهان داره.

Senior Member control آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UPC

نقل قول نوشته اصلی توسط missMECH نمایش پست ها
    بحث مقایسه با ایران نیست.
    یک قانون کلی هست و اون اینه که شما هر کشور که وارد میشین جدا از شرایط کاری یک خارجی محسوب می شین حداقل برای 5-6 سال تا اقامتی چیزی بگیرین. در نتیجه محدودیت دارین. این تفاوتی رو با شهروندان عادی اون کشور ایجاد می کنه. مثلا شما در ایران وقتی بیکار میشی نگرانی ات همون بیکاری هست کسی ممکن نیست به این خاطر تو رو از کشورت بیرون کنه اما در خارج این مساله هست و همه چی رو تحت شعاع قرار میده واسه همینه که باید با حساسیت بیشتری عمل کرد. شرایط استرالیا قطعا از ایران بهتره اما هیچ ضمانتی از اینده وجود نداره. توی هر کشوری فرقی نداره شما ممکنه به هر علتی از شغلت خوشت نیاد و مجبور بشی عوضش کنی و بعدش ببینی احتمال اینکه بلافاصله شغل جدید پیدا کنی چقدره؟ چه مدت بین دو کار بیکار و فاصله زمانی می افته؟ اقامتت به مشکل می خوره یا نه؟ اصولا چند ماه قبل از اتمام یک کار باید اقدام به جستجوی کار جدید بکنی که مشکلی نخوری. این حساسیت ها در کشور مادری شما از نقطه نظر اقامت و مجبور به ترک کشور شدن کمتره. اما در کل استرالیا در مقایسه با امریکا موقعیت های کمتر و خاص تری داره و اینو باید در نظر گرفت. ضمن اونکه تخصص خیلی مهمه و فرد با فرد فرق می کنه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد مدیریت صنعتی دانشگاه آزاد

سلام ، وقت بخیر من و همسرم به تازگی تصمیم به مهاجرت گرفتیم ولی واقعا بین کانادا و استرالیا موندیم که برای کدوم کشور اقدام کنیم از طرفی ما در ابتدا برای زندگی و کار می خواییم مهاجرت کنیم و شاید در آینده خواستیم اونجا ادامه تحصیل بدیم و یه دختر 9 ساله هم داربم به نظر شما کدوم کشور برای پیشرفت و زندگی بهتر می تونه باشه و آیا میشه امیدوار بود که کار در این کشور پیدا میشه؟ یه سوال دیگه هزینه تحصیل دخترم در صورتی که بتونیم اقامت دائم اون کشور رو بگیریم آیا رایگان است یا خیر؟ ممنون اگر اطلاعاتی دارید منو راهنمایی کنید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)