صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 54

موضوع: مقایسه زندگی و تحصیل در استرالیا، اروپا، کانادا و آمریکا

Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی, مهندسی نرم افزار

پیش فرض پاسخ : مقایسه زندگی و تحصیل در استرالیا، اروپا، کانادا و آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط b.sh نمایش پست ها
    تو یکی دو صفحه اول دیدم راجع به استرالیا خیلی تعریف کردند... من تا جایی که دیدم و شنیدم، استرالیایی ها خیلی با دید منفی به ایرانی ها نگاه میکنن...
    دوست عزیز شنیدی میگن کانادا مهاجرپذیر ترین کشور جهانه؟ منم تا چندروز پیش همین فکرو میکردم ولی به یه تعداد دوستانی که سالهاست اونجا تحصیل و زندگی میکنن برخوردم، خیلی راضی بودن ولی کلی توضیحات دادن درباره اینکه مثلا نژادپرستی خفته دارن و این جور چیزا و کلی توضیحات که واقعا قانع کننده بود فقط حوصله نوشتن ندارم خیلی طولانین!
    حالا- درباره استرالیا ذهنیتم راجع به استرالیاهم مثل کاناداس یعنی مهاجر پذیره و دید منفی نسبت به ملیتی نداره؟؟(مثل اینکه این کشور کره هست که ایرانی ها یه ذره ظاهرا بدنامن و اخراج از کشور خیلی بوده!(مثل اینکه!!)) ولی نمیدونم اونایی که اونجا زندگی میکنن نظرشون چیه شاید اگر فردا پس فردایی یه دوست پیدا کردم که استرالیا باشه بگه هرروز که از خیابون رد میشم راننده ها ازم میپرسن کجایی؟ منم میگم ایرانی و سرعت 1000 زیرم میگیرن:||
    People wait
    all week for friday,
    all year for summer,
    all life for happiness

Banned
    رشته و دانشگاه
    Computer Technology - 东南大学 (南京)

نقل قول نوشته اصلی توسط ElittA نمایش پست ها
    دوست عزیز شنیدی میگن کانادا مهاجرپذیر ترین کشور جهانه؟ منم تا چندروز پیش همین فکرو میکردم ولی به یه تعداد دوستانی که سالهاست اونجا تحصیل و زندگی میکنن برخوردم، خیلی راضی بودن ولی کلی توضیحات دادن درباره اینکه مثلا نژادپرستی خفته دارن و این جور چیزا و کلی توضیحات که واقعا قانع کننده بود فقط حوصله نوشتن ندارم خیلی طولانین!
    حالا- درباره استرالیا ذهنیتم راجع به استرالیاهم مثل کاناداس یعنی مهاجر پذیره و دید منفی نسبت به ملیتی نداره؟؟(مثل اینکه این کشور کره هست که ایرانی ها یه ذره ظاهرا بدنامن و اخراج از کشور خیلی بوده!(مثل اینکه!!)) ولی نمیدونم اونایی که اونجا زندگی میکنن نظرشون چیه شاید اگر فردا پس فردایی یه دوست پیدا کردم که استرالیا باشه بگه هرروز که از خیابون رد میشم راننده ها ازم میپرسن کجایی؟ منم میگم ایرانی و سرعت 1000 زیرم میگیرن:||
    کاری نداره الیتا، خیلی ها از من پرسیدن کجایی هستی و من گفتم: اسپانیا.
    اولش تو فیس بوک دروغ می گفتم، ولی بعدا رو در رو هم می گفتم فرانسه. شاید یکی باور کنه، شاید یکی بخنده و بفهمه از سوالش ناراحت شدی.

به یه دخ چینی گفتم: فرانسه، چرا می پرسی؟ اگه بگم آمریکا همه می گن "واو، از نیویورک پاشده اومده اینجا" اگه بگم افغانستان، می گن تروریستی.
    اون هم جواب داد: ساری، دیگه نمی پرسم

یه چینی دیگه داشتم غذا سفارش می دادم و آشپز همین جور با دهان باز چینی حرف می زد و توقع داشت من بفهمم. بالاخره این دختره مترجمم شد. غذا که داشت آماده می شد گفت where are you from من هم گفتم 中国 دوباره پرسید where are you from من هم گفتم چونگ گوا! اخم کرد گفت می گم ور آر یو فرام؟ گفتم: 我是中国人,我来从南京了 اون هم گفت اوکی.

یکی دیگه گفت خارجی هستی؟ (تو چت) گفتم نه چینی هستم. اون هم گفت: پس دو رگه ای

تو ایستگاه اتوبوس منتظر باس بودم که یه پسر کوچولو داد می زد خارجی خارجی. کلا سکوت امپراطوری را داشت به هم می زد. من هم رفتم پشت تابلو راه ها قایم شدم.

الیته خارجی بودن همیشه اولین نقطه قابل توجه نیست. تو اتوبوس یه دختر کوچک و تنها که پاهاش به زمین نمی رسید داشت به تلوزیون زل می زد و به من که تو مسیر نگاهش بودم توجهی نمی کرد. من هم به تلوزیون نگریستم و دیدم خاک عالم چیزهای بد دارن نشون می دن. رخت خواب و اینها. نگام را برگردوندم رو دختره و اون هوی جور داشت با گردن کج و نگاه نافذ و معصوم زل می زد و اصلن به من توجه نمی کرد.

تقریبا داشت این طوری نگاه می کرد فقط کله اش یه کم کج تر بود و چشمهاش باریک تر و دهنشم باز نبود چون داشت پاهاشو تکون می داد. انگار داشت با مژه هاش تصاویر را می بلعید ولی صورتش این طور نشون نمی داد. شیطنت درونیش با ماسکی از کنجکاوی پوشانده شده بوده.

من داشتم به اطراف نگاه می کردم ببینم این بچه ننه بابا نداره و اینکه چرا تو تلوزیون این چیزها رو نشون می دن.

بالاخره هستن کسانیکه از خارجی بدشون می آد و یا اینکه انتظارات یک خارجی را برآورده نمی کنن. مثلن شاید برای شما نوشابه باز کنن، ولی دختر به خارجی نمی دن.
    و با همه خارجی ها بدن، نه فقط با ملیت خاصی، مثلن سه مرد فرانسوی در خیابان می رن و می گن: a la fois, je pense ce sujet en public dois و بقیه می گن وی وی

یا دو پسر خفن استرالیایی که وایسیدن و از نگاشون معلومه می خوان بگن مرده شور چین را ببرن چرا هیش کی طرف ما نمی آد؟ اینجا دیگه کجاست؟ 这里是什么地方

در استرالیا، کانادا یا هر کشوری، کسی با خارجی خوبه که خودش خارج رفته باشه. کسی که تمام عمر از استرالیا بیرون نرفته احتمالن فک می کنه شما کار اشتباهی کردین از کشورتون پا شدین رفتین اونجا و باید زودی برگردین. ولی کسی که خودش روحیه adventure داشته، با کار شما موافق هست و با اینکه بخواین همیشه جاهای جدید را ببینین و متعلق به جای خاصی نباشین راحت تر کنار می آد. بالاخره در دانشگاه هم نگاه کنی یه استاد خارجی داره تو اون کشور درس می ده، یا یه مهاجر به تیم ملی رسیده.

توي خونمون به ما ميگن فراري
    توي غربت دم به دم انگشت نگاري
    ديگه حتي صاحب اون خونه نيستيم
    بيرون خونه ميگن ما تروريستيم
    وقتي خونه شده بود مثل جهنم
    ما با ويزاي بهشت بريديم از هم
    حالا تو برزخ بدبيني اسيريم
    نميتونيم ريشمونو پس بگيريم

چاره اي نمونده جز رفتن و رفتن
    انگار اينو رو پيشونيمون نوشتن
    که سفر تقدير ماست واسه هميشه
    ما همينيم جنگل بدون ريشه

>> هرروز که از خیابون رد میشم راننده ها ازم میپرسن کجایی؟ منم میگم ایرانی

صد در صد، شاید هم 97%، بله شما هر بار که بگین ایرانی هستین انگار که گفتین بیا به گور ***** بخند. انگار که به خودتون فش جد و آباد دادین. (کمرنگ نوشتم مدیرها نبینن)

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Comboy نمایش پست ها
    کاری نداره الیتا، خیلی ها از من پرسیدن کجایی هستی و من گفتم: اسپانیا.
    اولش تو فیس بوک دروغ می گفتم، ولی بعدا رو در رو هم می گفتم فرانسه. شاید یکی باور کنه، شاید یکی بخنده و بفهمه از سوالش ناراحت شدی.

به یه دخ چینی گفتم: فرانسه، چرا می پرسی؟ اگه بگم آمریکا همه می گن "واو، از نیویورک پاشده اومده اینجا" اگه بگم افغانستان، می گن تروریستی.
    اون هم جواب داد: ساری، دیگه نمی پرسم

یه چینی دیگه داشتم غذا سفارش می دادم و آشپز همین جور با دهان باز چینی حرف می زد و توقع داشت من بفهمم. بالاخره این دختره مترجمم شد. غذا که داشت آماده می شد گفت where are you from من هم گفتم 中国 دوباره پرسید where are you from من هم گفتم چونگ گوا! اخم کرد گفت می گم ور آر یو فرام؟ گفتم: 我是中国人,我来从南京了 اون هم گفت اوکی.

یکی دیگه گفت خارجی هستی؟ (تو چت) گفتم نه چینی هستم. اون هم گفت: پس دو رگه ای

تو ایستگاه اتوبوس منتظر باس بودم که یه پسر کوچولو داد می زد خارجی خارجی. کلا سکوت امپراطوری را داشت به هم می زد. من هم رفتم پشت تابلو راه ها قایم شدم.

الیته خارجی بودن همیشه اولین نقطه قابل توجه نیست. تو اتوبوس یه دختر کوچک و تنها که پاهاش به زمین نمی رسید داشت به تلوزیون زل می زد و به من که تو مسیر نگاهش بودم توجهی نمی کرد. من هم به تلوزیون نگریستم و دیدم خاک عالم چیزهای بد دارن نشون می دن. رخت خواب و اینها. نگام را برگردوندم رو دختره و اون هوی جور داشت با گردن کج و نگاه نافذ و معصوم زل می زد و اصلن به من توجه نمی کرد.

تقریبا داشت این طوری نگاه می کرد فقط کله اش یه کم کج تر بود و چشمهاش باریک تر و دهنشم باز نبود چون داشت پاهاشو تکون می داد. انگار داشت با مژه هاش تصاویر را می بلعید ولی صورتش این طور نشون نمی داد. شیطنت درونیش با ماسکی از کنجکاوی پوشانده شده بوده.

من داشتم به اطراف نگاه می کردم ببینم این بچه ننه بابا نداره و اینکه چرا تو تلوزیون این چیزها رو نشون می دن.

بالاخره هستن کسانیکه از خارجی بدشون می آد و یا اینکه انتظارات یک خارجی را برآورده نمی کنن. مثلن شاید برای شما نوشابه باز کنن، ولی دختر به خارجی نمی دن.
    و با همه خارجی ها بدن، نه فقط با ملیت خاصی، مثلن سه مرد فرانسوی در خیابان می رن و می گن: a la fois, je pense ce sujet en public dois و بقیه می گن وی وی

یا دو پسر خفن استرالیایی که وایسیدن و از نگاشون معلومه می خوان بگن مرده شور چین را ببرن چرا هیش کی طرف ما نمی آد؟ اینجا دیگه کجاست؟ 这里是什么地方

در استرالیا، کانادا یا هر کشوری، کسی با خارجی خوبه که خودش خارج رفته باشه. کسی که تمام عمر از استرالیا بیرون نرفته احتمالن فک می کنه شما کار اشتباهی کردین از کشورتون پا شدین رفتین اونجا و باید زودی برگردین. ولی کسی که خودش روحیه adventure داشته، با کار شما موافق هست و با اینکه بخواین همیشه جاهای جدید را ببینین و متعلق به جای خاصی نباشین راحت تر کنار می آد. بالاخره در دانشگاه هم نگاه کنی یه استاد خارجی داره تو اون کشور درس می ده، یا یه مهاجر به تیم ملی رسیده.

توي خونمون به ما ميگن فراري
    توي غربت دم به دم انگشت نگاري
    ديگه حتي صاحب اون خونه نيستيم
    بيرون خونه ميگن ما تروريستيم
    وقتي خونه شده بود مثل جهنم
    ما با ويزاي بهشت بريديم از هم
    حالا تو برزخ بدبيني اسيريم
    نميتونيم ريشمونو پس بگيريم

چاره اي نمونده جز رفتن و رفتن
    انگار اينو رو پيشونيمون نوشتن
    که سفر تقدير ماست واسه هميشه
    ما همينيم جنگل بدون ريشه

>> هرروز که از خیابون رد میشم راننده ها ازم میپرسن کجایی؟ منم میگم ایرانی

صد در صد، شاید هم 97%، بله شما هر بار که بگین ایرانی هستین انگار که گفتین بیا به گور ***** بخند. انگار که به خودتون فش جد و آباد دادین. (کمرنگ نوشتم مدیرها نبینن)
    والا ما که هر کی ازمون پرسیده کجایی هستیم همیشه گفتیم ایرانی. کسی هم نه مسخره مون کرده و نه برخوردش عوض شده با ما. البته جایی که من هستم اکثر مواقع نمیپرسن مال کجایی. چون میتونه یه جور فضولی تلقی بشه. ولی مثلا موقع خونه اجاره کردن, محل کار یا مثلا دوستان غیرایرانی نزدیک دیگه ازتون میپرسن.
    حالا به فرض آدم بگه فرانسوی ! خب بعدش چی ؟!
    ملیت, رنگ پوست و ...چیزهایی نیستند که ما در انتخاب اونها دخیل باشیم. اگه کسی قرار باشه به خاطر اونها با ما بدرفتاری کنه, بذارش تو حال خودش. مشکل داره احتمالا ! البته خود ما جماعت ایرانی هم دست همه رو تو نژاد پرستی و تفکیک افراد از پشت بستیم.

Banned
    رشته و دانشگاه
    Computer Technology - 东南大学 (南京)

نقل قول نوشته اصلی توسط bahar_03 نمایش پست ها
    والا ما که هر کی ازمون پرسیده کجایی هستیم همیشه گفتیم ایرانی. کسی هم نه مسخره مون کرده و نه برخوردش عوض شده با ما. البته جایی که من هستم اکثر مواقع نمیپرسن مال کجایی. چون میتونه یه جور فضولی تلقی بشه. ولی مثلا موقع خونه اجاره کردن, محل کار یا مثلا دوستان غیرایرانی نزدیک دیگه ازتون میپرسن.
    ملیت, رنگ پوست و ...چیزهایی نیستند که ما در انتخاب اونها دخیل باشیم. اگه کسی قرار باشه به خاطر اونها با ما بدرفتاری کنه, بذارش تو حال خودش. مشکل داره احتمالا ! البته خود ما جماعت ایرانی هم دست همه رو تو نژاد پرستی و تفکیک افراد از پشت بستیم.

من دوست دارم پرسیدن این سوال کمتر باب بشه. سوال پرسیدن راجب چیزهایی که خودمون توش دخیل نیستیم.

مثال دیگه: توریست ها معمولا خوششون نمی آد ازشون بپرسی کجا ها رفتی، هفته پیش کجا بودی؟ این تکراری ترین و خسته کننده ترین سوالی هست که میشه همون اول از یک آدمی که کوله پشتی داره پرسید.

به نظر من پرسیدن این سوالات بعدا اشکالی نداره، ولی conversation opener خوبی نیست.

منظور من از فرانسوی این نیست که نژادی را برتر از نژاد دیگه بدونم، در اصل هدفم انتقاد از سوال کننده است و اینکه چرا از اول راجب کشور می پرسه. خوب خیلی ها فراری هستند و کل فعالیت عمرشون شده پیدا کردن محلی دور از کشورشون برای اقامت. پاکستانی ها هم خوششون نمی آد ازشون بپرسی کجایی هستی...

مثلن وقتی من ازم چیزی بپرسن که در جواب بتونم بگم «من دو ماه برزیل بودم» خیلی خوشحالترم می کنه تا ازم بپرسن کجایی هستی و تمام دردهای زندگی را بهم یادآوری کنن. (البته من هیچ وقت برزیل نبودم و این یک مثال بود)

یا مثلن می گن «ایرانی، من خیلی دوست دارم بیام کشور شما را ببینم» تو دل خودم می گم برو بینیم بابا، ولی در جواب می گم برین شیراز، اصفهان، موزه بانک ملی تهران تاج شاه را ببینین، منارجنبان فلان و فلان. البته ذوق زده نمی شم که یکی می خواد ایران را ببینه، گرچه قبلن راهنمای تور بودم. در هر حال آرزوم اینه که یه روز ده دانشگاه تو ایران دانشجوی خارجی داشته باشه و خارجی ها بیان ایران فوق بگیرن به امید ازدواج با یه ایرانی و زندگی در ایران.... (منظورم اینه که ایران عنقدر خوب شده باشه)

لطفن فیلم «من سالوادور نیستم» را ببینین. رضا عطاران، یکتا ناصر و ریوالدو

این بچه است، تو ذهنش همه چیو ظبط می کنه، بعدا می خواد برگرده

تو جام جهانی ندیدی ۹۰ دقیقه فوتبال فقط ۳۰ دقیقه اش را نشون می دن

البته فیلم خیلی قشنگیه و داستان عالی داره، در لابلاش این حرفها هم زده شده، اصل داستان درام اجتماعی هست و فوق العاده. ماورای فقط یک کمدی

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط ElittA نمایش پست ها
    من دوستان کانادایی و استرالیایی و فرانسوی زیادی دارم و اصلا دید منفیی نبوده بین ما. در هر جایی بودیم . اتفاقا شروع کننده دوستی هم اونها بودن . همین االن هم در ارتباط هستیم و شاید معرفتشون خیلی بیشتر از چیزی که فکر میکردم هم بوده.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط bahar_03 نمایش پست ها
    نوع نگاه به ملیت/نژاد/ و.... بخشی ازش برامده از میدیا هست و باید دید چه تاثیری روی اون فرد گذاشته. به هر حال من به شخصه ترجیح میدن با غیر ایرانی ازدواج کنم که میدیا هم دیگه تاثیری روش نداشته باشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی تربیت مدرس

نقل قول نوشته اصلی توسط francis_01 نمایش پست ها
    نوع نگاه به ملیت/نژاد/ و.... بخشی ازش برامده از میدیا هست و باید دید چه تاثیری روی اون فرد گذاشته. به هر حال من به شخصه ترجیح میدن با غیر ایرانی ازدواج کنم که میدیا هم دیگه تاثیری روش نداشته باشه.
    نوع نگاه به ملیت/نژاد/ و.... بخشی ازش برامده از میدیا هست. این جمله صد در صد بنظرم درست هست

نقل قول نوشته اصلی توسط gholamrezayi نمایش پست ها
    نوع نگاه به ملیت/نژاد/ و.... بخشی ازش برامده از میدیا هست. این جمله صد در صد بنظرم درست هست
    من در مورد کشورای دیکه نمی دونم ولی در مورد آمریکا با این نظر موافقم (بر اساس تجربیات!!). این موضوع هر چی سطح اطلاعات فرد کمتر میشه و میری شهرای کوچیک تر پررنگ تر میشه.... حتی یادمه یکی ازم پرسید کجایی هستی همون اول. که تا اسم کشورم رو گفتم .. گفت پس تروریست هستی!!! خب این بنده خدا سوادی نداشت که همش درگیر اخبار بود. تا براش یه کم توضیح دادم ولی بعدش گفتم دیکه نمی خام باهات حرف بزنم... کلی عذرخواهی کرد و ....
    در کل منظورم اینه که خیلی درگیر اخبار هستن به خصوص قشرهای عادی و فاقد سواد دانشگاهی و ازشون هم انتظاری نیس.

Junior Member

سلام اول از همه ممنون از اطلاعاتی که دادین
    من با این که همه این مطالبو خوندم باز نتونستم تصمیم بگیرم
    میخواستم سوالمو بپرسم شاید یکی کلیدی تر بتونه کمکم کنه
    من همین مشکل رو دارم بین استرالیا و آلمان و یا حتی مالت
    من و نامزدم قصد زندگی کاملا با آرامش داریم این از همه برامون مهم تره جوری که بخوایم یه خونه توی یه روستای خوشگل داشته باشیم
    ولی مسایلی که انتخاب و برامون سخت کرده یکی دور بودن استرالیاست که اگه بخوایم سفر کنیم برای تعطیلات چه مسائلی رو داری ؟ این که بخوایم خودمونم کار راه بندازیم توی استرالیا شرایط چجوری هست؟ و این که آلمان چه شرایطی داره برای زندگی و این آرامش و کار و سرمایه گذاری؟
    میخوام بدونم کدومش ارزش بیشتری داره برای زندگی و کار و سرمایه گذاری ؟ و این که آرامش مطلق و اذیت نشدن
    لازم به ذکر که کیس پناهندگی دارم یه سرمایه نسبتا خوبی هم هست و نامزدم فوق لیسانس عمران داره و خودم لیسانتس مهندسی پزشکی از علوم تحقیقات
    واقعا گیر کردم نمیدونم کدومو انتخاب کنم
    ممنون میشم کمک کنید

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط monir1992 نمایش پست ها
    سلام اول از همه ممنون از اطلاعاتی که دادین
    من با این که همه این مطالبو خوندم باز نتونستم تصمیم بگیرم
    میخواستم سوالمو بپرسم شاید یکی کلیدی تر بتونه کمکم کنه
    من همین مشکل رو دارم بین استرالیا و آلمان و یا حتی مالت
    من و نامزدم قصد زندگی کاملا با آرامش داریم این از همه برامون مهم تره جوری که بخوایم یه خونه توی یه روستای خوشگل داشته باشیم
    ولی مسایلی که انتخاب و برامون سخت کرده یکی دور بودن استرالیاست که اگه بخوایم سفر کنیم برای تعطیلات چه مسائلی رو داری ؟ این که بخوایم خودمونم کار راه بندازیم توی استرالیا شرایط چجوری هست؟ و این که آلمان چه شرایطی داره برای زندگی و این آرامش و کار و سرمایه گذاری؟
    میخوام بدونم کدومش ارزش بیشتری داره برای زندگی و کار و سرمایه گذاری ؟ و این که آرامش مطلق و اذیت نشدن
    لازم به ذکر که کیس پناهندگی دارم یه سرمایه نسبتا خوبی هم هست و نامزدم فوق لیسانس عمران داره و خودم لیسانتس مهندسی پزشکی از علوم تحقیقات
    واقعا گیر کردم نمیدونم کدومو انتخاب کنم
    ممنون میشم کمک کنید
    سلام
    با پناهندگی زندگی با آرامش ندارید. حداقل در چند سال نخست. مهاجرت تحصیلی یا کاری بهتر هست و پناهندگی آخرین راه باید باشه وقتی زندگی شما در خطر هست.
    راجع به مالت اطلاعات ندارم و در مورد استرالیا فقط موارد تحصیلی دیدم که راضی بودند. اما آلمان بطور دقیق سوال شما چی هست؟ پناهندگی؟ سه یا چهار سال زمان لازم هست که زندگی عادی داشته باشید و فقط حدود چهارصد یورو میگیرید اگر با کیس شما موافقت کنند. در کمپ هم اذیت هستید و هم آرامشی وجود نداره.سرمایه گذاری در آلمان برای اقامت؟ به صرفه نیست. همون پول ببرید کانادا. از طریق تحصیلی و شغلی اقدام کنید.موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)