نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: کمک برای حل مسئله به صورت isothermal در فلوئنت

Junior Member Araz.Darbandi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مکانیک-سیالات-گیلان

پیش فرض کمک برای حل مسئله به صورت isothermal در فلوئنت

دوستان من یک سلول سوختی از نوع پروتونی pem , رو دارم مدل سازی سه بعدی میکنم. برای این کار هم از module خود فلوئنت دارم استفاده می کنم. پارامترهای این مدل درست وارد شده چون که خروجی من با varifactionام یکی است و مشکلی ندارم. الان مسله اینجاس که میخوام مدل خودم یک مدل isothermal باشه ( با همون پارامتر ها) برای اینکار اولا در module pem fuel cell خود فلوئنت محاسبه ی گرمای واکنش و لحاظ نمیکنم. دوما گزینه ی energy در قسمت define>model>energy و غیر فعال کنمِ ارور میده که متد لازم برای اندازه گیری چگالی متریال هایی مورد استفاده در module به نحوی هست که باید این گزینه حتما فعال باشه، من با تغییر نحوه ی اندازه گیری چگالی، بالاخره تونستم انرژی و غیر فعال کنم اما هنگام ران کردن برنامه ارور Fatal signal: Segmentation Fault که مثل اینکه مربوط به داده ها است و من نمیدونم کجای کار رو باید تصحیح کنم.
    خلاصه اینکه. چطور میشه به صورت isothermal این مسله و تعریف و اجرا کرد؟
    آیا اصلا ربطی به قسمت define?model>energy و غیر فعال سازی اون داره؟ آیا فقط باید شرط مرزی درستی قرار بدم؟ این شرط مرزی باید در همه جا لحاظ شه؟ یا...؟
    ممنون
    تو نمی دانی غریو یک عظمت
    وقتی که در شکنجه یک شکست نمی نالد
    چه کوهی ست!
    why so serious?! let me put an smile on your face! ha ha!

Member mech90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech. Eng. at IUST

پیش فرض پاسخ : کمک برای حل مسئله به صورت isothermal در فلوئنت

نقل قول نوشته اصلی توسط Araz.Darbandi نمایش پست ها
    دوستان من یک سلول سوختی از نوع پروتونی pem , رو دارم مدل سازی سه بعدی میکنم. برای این کار هم از module خود فلوئنت دارم استفاده می کنم. پارامترهای این مدل درست وارد شده چون که خروجی من با varifactionام یکی است و مشکلی ندارم. الان مسله اینجاس که میخوام مدل خودم یک مدل isothermal باشه ( با همون پارامتر ها) برای اینکار اولا در module pem fuel cell خود فلوئنت محاسبه ی گرمای واکنش و لحاظ نمیکنم. دوما گزینه ی energy در قسمت define>model>energy و غیر فعال کنمِ ارور میده که متد لازم برای اندازه گیری چگالی متریال هایی مورد استفاده در module به نحوی هست که باید این گزینه حتما فعال باشه، من با تغییر نحوه ی اندازه گیری چگالی، بالاخره تونستم انرژی و غیر فعال کنم اما هنگام ران کردن برنامه ارور Fatal signal: Segmentation Fault که مثل اینکه مربوط به داده ها است و من نمیدونم کجای کار رو باید تصحیح کنم.
    خلاصه اینکه. چطور میشه به صورت isothermal این مسله و تعریف و اجرا کرد؟
    آیا اصلا ربطی به قسمت define?model>energy و غیر فعال سازی اون داره؟ آیا فقط باید شرط مرزی درستی قرار بدم؟ این شرط مرزی باید در همه جا لحاظ شه؟ یا...؟
    ممنون
    سلام دوست عزیز،
    بنده از سلول سوختی شما و نحوه حل اون تو فلودئنت آشنایی ندارم اما میدونم
    برای حل معادلات ایزوترم نباید معادله انرژی رو غیر فعالش بکنین چون این معادله یکی از معادلات اساسی
    در این گونه مسائل می باشد. شما می تونین تمام دیواره ها رو با "شرط مرزی عایق" ایزوترم دمایی بکنین و داخل این محیط بسته بیرونی
    معادله دما هم حل بشه. معمولا در فیزیک و آزمایشگاه برای اینگونه مسائل اول میان گرمای واکنش داخلی رو حساب میکنند و بعد با قرار دادن
    چشمه/چاه در داخل محفظه بسته (با مجموع انرژی برابر با انرژی مصرفی/تولیدی این انرژی رو خنثی کرده و به حالت ایزوترم دمایی میرسند)
    موفق باشید.
    توقف دائمی فعالیت بنده در اپلای ابرود در پی رسیدگی نادرست به اعتراض دوست خوبم emeliano
    Mech 90 از تاریخ 12 مرداد ماه 1394 مصادف با 3 آگوست 2015 در این سایت هیچ فعالیتی نخواهد داشت... به امید موفقیت تمام دوستان... خداحافظ

Junior Member Araz.Darbandi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مکانیک-سیالات-گیلان

پیش فرض پاسخ : کمک برای حل مسئله به صورت isothermal در فلوئنت

نقل قول نوشته اصلی توسط mech90 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز،
    بنده از سلول سوختی شما و نحوه حل اون تو فلودئنت آشنایی ندارم اما میدونم
    برای حل معادلات ایزوترم نباید معادله انرژی رو غیر فعالش بکنین چون این معادله یکی از معادلات اساسی
    در این گونه مسائل می باشد. شما می تونین تمام دیواره ها رو با "شرط مرزی عایق" ایزوترم دمایی بکنین و داخل این محیط بسته بیرونی
    معادله دما هم حل بشه. معمولا در فیزیک و آزمایشگاه برای اینگونه مسائل اول میان گرمای واکنش داخلی رو حساب میکنند و بعد با قرار دادن
    چشمه/چاه در داخل محفظه بسته (با مجموع انرژی برابر با انرژی مصرفی/تولیدی این انرژی رو خنثی کرده و به حالت ایزوترم دمایی میرسند)
    موفق باشید.
    ممنون درست میگین چون خیلی از معادلات به T ربط دارند. برای شرط عایق هم من میام دو طرف سلول سوختی رو در شرایط heat flux 0 قرار میدم. اما متاسفانه نتیجه ی حاصله ی من از نمودارهای مشابه فاصله داره و من احساس میکنم که این یک step و جا انداختم (نمیدونم دقیقا چی رو) به هر حال باز ممنون
    تو نمی دانی غریو یک عظمت
    وقتی که در شکنجه یک شکست نمی نالد
    چه کوهی ست!
    why so serious?! let me put an smile on your face! ha ha!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)