صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 33

موضوع: اعلام نتیجه درخواست ویزای همراه/ پيوست به همسر (پرسیدن سوال در این موضوع ممنوع است)

Junior Member persephone آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ارتباط تصویری دانشگاه تهران

پیش فرض پاسخ : اعلام نتیجه درخواست ویزای همراه/ پيوست به همسر (پرسیدن سوال در این موضوع ممنوع

من و همسرم تنها با یه هفته اختلاف از هم اقدام کردیم. من به عنوان دانشجو و همسرم به عنوان همراه. روزی که ویزای من اومد (سه ماه طول کشید! ) به همسرم از سفارت زنگ زدن که خانمتون باید اول بره آلمان و دانشگاه ثبت نام کنه و وضعیت اقامتش مشخص بشه بعد ویزای شما هم می آد.
    1) تاريخ مصاحبه: Mai 2015 -

2) تاريخ اعلام نتيجه ويزا: Nov 2015 Accepted (یک ماه و نیم بعد از اینکه من وارد آلمان شده بودم)
    3) تاريخ اعتراض: -
    4) تاريخ پاسخ به اعتراض: -
    5) علت ريجکت: -
    6) آخرين مدرک تحصيلی: دیپلم هنرستان (لیسانس نا تموم )
    7) نوع مدرک زبان ارائه شده به سفارت (آلمانی، انگليسی ...): هیچ چی!
    8) نام شهر مقصد: برلین
    9) چگونگی تأمين مخارج در مدت اقامت توسط main applicant: شخصی
    10) نوع ويزای همسر (دانشجويی، کاری، ...): دانشجویی (مستر)
    11) فاصله زمانی اقدام برای ويزای پيوست با زمان اقدام/دريافت ويزا توسط main applicant: یک ماه و نیم
    12) آيا در طول انتظار برای ويزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنيت/ سفارت داشته ايد؟ بله من (دانشجو) دو بار به اداره ی اقامت در برلین مراجعه کردم و مدارکی که سفارت از همسرم نگرفته بود رو تحویل اداره ی اقامت دادم.
    13) آيا تا بحال به کشورهای اتحاديه اروپا يا حوزه شنگن سفر داشته ايد؟ خیر
    14) ساير توضيحات:

حرف های ضد و نقیض در مورد گرفتن ویزای همراه خیلی زیاده، اون موقع خیلی ها سرزنشم می کردن که چرا با هم اقدام کردیم چون این ممکنه باعث ریجکت شدن خودم بشه، که نشد!! خیلی ها بهم می گفتن چون همسرت مدرک دانشگاهی نداره باید حتما مدرک زبان ادائه بده، که نخواستن! خیلی ها بهم گفتن چون همسرت مدرک دانشگاهی نداره ممکنه اصلا بهش ویزا ندن، که دادن!! ... خلاصه حرف های ناامید کننده کم نبود و من خواهش می کنم از دوستان اگر کمکی از دستشون بر نمی آد حدقل راههای امید رو برای دیگران نبندند! تجربه ی من بهم می گه آدم کاری رو که فکر می کنه و احساس می کنه درسته انجام بده، همه چی خیلی بهتر پیش می ره. البته من از تجربه ی خیلی از دوستان توی همین فروم خیلی استفاده کردم و واقعا از دوستانی که خیلی صبور به سوالاتم جواب دادن متشکرم. منم امیدوارم بتونم راهنمای دوستان دیگه باشم. موفق باشین.

پیش فرض پاسخ : اعلام نتیجه درخواست ویزای همراه/ پيوست به همسر (پرسیدن سوال در این موضوع ممنوع

اطلاعات زیر مربوط به ویزا همسر دوستم می باشد. همسر خودم هم به تازگی اقدام کرده است و پس از اعلام نتیجه، اطلاع مربوطه را برای راهنمایی سایر دوستان به اشتراک خواهم گذاشت.

1) تاريخ مصاحبه: 11 نوامبر
    2) تاريخ اعلام نتيجه ويزا: 9 فوریه
    3) تاريخ اعتراض:
    4) تاريخ پاسخ به اعتراض:
    5) علت ريجکت:
    6) آخرين مدرک تحصيلی: مدرکی نیاز به ارائه نبود و تحویل نگرفتند.
    7) نوع مدرک زبان ارائه شده به سفارت (آلمانی، انگليسی ...):A1 ارائه شد و اما اعلام کردن نیازی به ارائه نیست.
    8) نام شهر مقصد: فرایبورگ
    9) چگونگی تأمين مخارج در مدت اقامت توسط main applicant: ساپورت خانواده
    10) نوع ويزای همسر (دانشجويی، کاری، ...): دانشجویی فوق لیسانس
    11) فاصله زمانی اقدام برای ويزای پيوست با زمان اقدام/دريافت ويزا توسط main applicant: 2 ماه پس از ورود همسر به المان پروسه ویزا همراه شروع شد.
    12) آيا در طول انتظار برای ويزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنيت/ سفارت داشته ايد؟ بله از وضعیت مالی و سایز منزل ایراد گرفتند که با تعویض خونه و ارائه حساب موجودی حساب بانکی در ایران مشکل رفع شد.
    14) ساير توضيحات:

Junior Member

تاریخ مصاحبه : ده دسامبر
    تاریخ اعلام نتیجه ویزا : بیست و دوم مارس
    نوع مدرک ارائه شده : A1
    نام شهر مقصد : هانوفر
    نوع ویزای همسر : تابعیت آلمانی
    مکاتبه با اداره ی مهاجرت : همسرم بارها ایمیل زدن و مراجعه ی حضوری داشتن به اداره ی مهاجرت هانوفر
    سابقه ی سفر به حوزه ی شینگن : خیر

1) تاريخ مصاحبه: سپتامبر
    2) تاريخ اعلام نتيجه ويزا: ۲۹ می
    3) تاريخ اعتراض:
    4) تاريخ پاسخ به اعتراض:
    5) علت ريجکت:
    6) آخرين مدرک تحصيلی:
    7) نوع مدرک زبان ارائه شده به سفارت (آلمانی، انگليسی ...):تمکن مالی و بقیه مدارک لازم هیچ مدرک زبانی ارایه ندادیم
    8) نام شهر مقصد: ارلانگن
    9) چگونگی تأمين مخارج در مدت اقامت توسط main applicant: هزینه شخصی
    10) نوع ويزای همسر (دانشجويی، کاری، ...):دانشجویی
    11) فاصله زمانی اقدام برای ويزای پيوست با زمان اقدام/دريافت ويزا توسط main applicant: حدود ۹ ماه
    12) آيا در طول انتظار برای ويزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنيت/ سفارت داشته ايد؟ بله به چند بار یه اداره مهاجرت مراجعه کردم که تا ٰٰما ‌زانویه سفارت اصلا مدارکو نفرستاده بود! اوایل آپریل از اداره اقامت نامه ای مبنی بر بردن حساب بلوکه و اجاره نامه برام اومد که چون من ایران بودم یکم طول کشید تا مدارکو اماده کنیم در نهایت ۱۸ می مدارکو تحویل دادم که حدود ۱۰ روز بعد از سفارت تماس گرفتن برای ویزا
    13) آيا تا بحال به کشورهای اتحاديه اروپا يا حوزه شنگن سفر داشته ايد؟ بله
    14) ساير توضيحات:

Junior Member

1) تاريخ مصاحبه: 10آگوست2016 (20مرداد95)
    2) تاريخ اعلام نتيجه ويزا: 10نوامبر2016(20آبان95)تما گرفتن که 28نوامبر برم برای دریافت ویزا accepted
    3) تاريخ اعتراض: _
    4) تاريخ پاسخ به اعتراض: _
    5) علت ريجکت: _
    6) آخرين مدرک تحصيلی: لیسانس
    7) نوع مدرک زبان ارائه شده به سفارت (آلمانی، انگليسی ...):به دلیل نوع ویزای همسر نیازی به مدرک زبان نداشتم
    8) نام شهر مقصد: اشتوتگارت
    9) چگونگی تأمين مخارج در مدت اقامت توسط main applicant: قراردادکارهمسرم
    10) نوع ويزای همسر (دانشجويی، کاری، ...):بلوکارت
    11) فاصله زمانی اقدام برای ويزای پيوست با زمان اقدام/دريافت ويزا توسط main applicant: سه ماه
    12) آيا در طول انتظار برای ويزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنيت/ سفارت داشته ايد؟ همسرم مرتب از اداره ی مهاجرت پیگیر پرونده م بود
    14) ساير توضيحات:
    حدود 5روز بعد از تاریخ مصاحبه م سفارت مدارکم رو فرستاد آلمان..اونجاهم بعد از چند هفته اداره ی مهاجرت چندتا فرم برای همسرم فرستاد برای اطلاع از حقوق و خونه و بعد ازون با پیگیری های پی در پی همسرم از طریق اداره ی مهاجرت، کارها انجام شد و از سفارت باهام تماس گرفتن

1) تاريخ مصاحبه: 7 آگوست
    2) تاريخ اعلام نتيجه ويزا: 27 نوامبر
    7) نوع مدرک زبان ارائه شده به سفارت (آلمانی، انگليسی ...): مدرک ب1 از موسسه.
    8) نام شهر مقصد: کایزرسلاترن
    9) چگونگی تأمين مخارج در مدت اقامت توسط main applicant: سلف
    10) نوع ويزای همسر (دانشجويی، کاری، ...):دانشجویی- مستر
    11) فاصله زمانی اقدام برای ويزای پيوست با زمان اقدام/دريافت ويزا توسط main applicant: پنج ماه
    12) آيا در طول انتظار برای ويزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنيت/ سفارت داشته ايد؟ بله همسرم چندین بار رفتن و منم خیلی تماس با سفارت داشتم
    14) ساير توضيحات: 13 اکتبر اداره مهاجرت به سفارت پیغام داد که حتما باید نامه تمکن باشه و تا نباشه پرونده استاپ شده. من 17 اکتبر نامه رو به سفارت دادم و تا 6 نوامبر سفارت میگفت ما پیامی دریافت نکردیم. بعد از پیگیرهای خیلی زیاد مساله نامه تمکن طی مکاتباتی که کنسول با اداره مهاجرت داشت حل شد. ولی بحث تمکن مالی کار من رو 40 روز عقب انداخت. 22 نوامبر اداره مهاجرت به من گفت که جواب مثبت رو به سفارت اعلام کردیم. سفارت 27 نوامبر با من تماس گرفت و گفت دوباره نامه تمکن و رسید و پاس و بیمه نامه 6 ماهه رو ببرم و ویزارو بگیرم.

Junior Member

1) تاريخ مصاحبه:13 سپتامبر
    2) تاريخ اعلام نتيجه ويزا: 15 ژانویه
    7) نوع مدرک زبان ارائه شده به سفارت (آلمانی، انگليسی ...): ندادم
    8) نام شهر مقصد: کایزرسلاترن
    9) چگونگی تأمين مخارج در مدت اقامت توسط main applicant:
    10) نوع ويزای همسر (دانشجويی، کاری، ...):دانشجویی- دکترا
    11) فاصله زمانی اقدام برای ويزای پيوست با زمان اقدام/دريافت ويزا توسط main applicant: حدود 4 ماه و نیم
    12) آيا در طول انتظار برای ويزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنيت/ سفارت داشته ايد؟ بله دوبار تماس گرفتم و گفتند صبر کنید دو بار هم ایمیل زدم
    14) ساير توضيحات: وقتی من با سفارت تماس گرفتم گفتند که یک ماه میشه که مدارک رو فرستادیم در حالی که همسرم حدودا قبل از کریسمس از اداره ی مهاجرت پرسیده بودن و اونهاگفتند که پرونده نیومده و منتظراند .و در جواب سوال های من چه در ایمیل چه تلفن فقط گفتند صبر کنید

1) تاريخ مصاحبه:30 اکتبر
    2) تاريخ اعلام نتيجه ويزا: 19 دسامبر
    6) آخرين مدرک تحصيلی: فوق لیسانس
    7) نوع مدرک زبان ارائه شده به سفارت (آلمانی، انگليسی ...): B1
    8) نام شهر مقصد: ماکدبورگ
    9) چگونگی تأمين مخارج در مدت اقامت توسط main applicant: بورسیه
    10) نوع ويزای همسر (دانشجويی، کاری، ...):دانشجویی- دکترا
    11) فاصله زمانی اقدام برای ويزای پيوست با زمان اقدام/دريافت ويزا توسط main applicant: حدود 2سال
    12) آيا در طول انتظار برای ويزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنيت/ سفارت داشته ايد؟ خیر چون خودشون بلافاصله بعد از رسیدن مدارک همسرم به آلمان با من تماس گرفتن
    14) ساير توضيحات: تقریبا 3 هفته بعد از مصاحبه نامه ای به من دادن تا 2 تا مدرک رو برای اداره مهاجرت ببرم(قرارداد بورسیه و تمکن مالی بانکی از اینجا) بعد از آن چون کارمند مربوطه مریض بوده یه مقدار طول کشید ولی با 2بار پیگیری انجام شد و تهران فرستادند و سفارت با همسرم تماس گرفت که ویزا برای 6ژانویه صادر میشه.

Member
    رشته و دانشگاه
    Philippines

من وهمسرم دقیقا تو یک روز و باسیستم قبلی وقت دهی سفارت وقت گرفتیم.زمان مصاحبه مون 5روز باهم اختلاف داشت
    1) تاريخ مصاحبه: 4ژلنویه 2017
    2) تاريخ اعلام نتيجه ويزا: 13فوریه 2017
    6) آخرين مدرک تحصيلی: همسرم لیسانس برق دارن و13 سال سابقه کارمرتبط
    7) نوع مدرک زبان ارائه شده به سفارت (آلمانی، انگليسی ...):همسرم ایلتس داشت ولی سفارت هیچ مدرکی ازش نخواست فقط چندتا سوال به المانی ازش پرسیدن و نقص مدرک آ1 هم نخورد
    8) نام شهر مقصد: اولم-ulm
    9) چگونگی تأمين مخارج در مدت اقامت توسط main applicant: شخصی-فاند نداریم
    10) نوع ويزای همسر (دانشجويی، کاری، ...):دانشجویی-مستر اول
    11) فاصله زمانی اقدام برای ويزای پيوست با زمان اقدام/دريافت ويزا توسط main applicant: فاصله ی زمان مصاحبه 4 روز ولی به هردومون تو یک روز زنگ زدن وگفتن توی یک روز بیایید ویزاتونو بگیرید.جالبه که اسم من تو لیست پی دی اف سفارت نیومد ولی بهم زنگ زدن وگفتن
    12) آيا در طول انتظار برای ويزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنيت/ سفارت داشته ايد؟خیر
    14) ساير توضيحات:
    دوستان من وهمسرم فوق العاده استرس داشتیم و من واقعا نگران این بودم که چه طوری تنهایی بیام و خونه اجاره کنم و ملده کنم وبعد دوماه تازه شوهرم بخواد بیاد.بنابراین برخلاف تمام نظرات دوستان این فروم که میگفتن باهم اقدام نکنید و ریسک ریجکتی رو بالا میبره و یااینکه باهم هم اگه اقدام کنید فرقی نداره و درنهایت نقص مدرک اجاره خونه مبخورید و بایداول خودت بری ماتصمیم خودمونو گرفتیم و باهم درخواست دادیم.مصاحبه من 29 دسامبر و همسرم 4ژانویه شد.من هردوتا تمکن مالی رو توی حساب خودم گذاشتم و 80 میلیون تومن گواهی تمکن روز مصاحبه بردم.هردو تو فرم سفارت آدرس محل سکونتمون رو دانشگاه من زدیم! چون جایی هنوز نگرفتیم وهمسرم روز مصاحبه هم تمکن مالی داشت هم مدرک آیلتس ولی هیچکدومو ازش نگرفتن و مدرک المانی هم ازش نخواستن فقط کپی قبض صندوق من و سندازدواج و کپی پاسپورت و رزومه اشو گرفته بودن.سه هفته بعد مصاحبه ی من ازسفارت تماس گرفتن باهام که اگه باهمسرتون همزمان میخواهید برید محل سکونتون کجاست پس؟توخوابگاه که نمیشه متاهلی موند وفقط مخصوص دانشجویانه.منم گفتم بله ماآدرس دانشگاه رو زدیم ولی خوابگاه نمی مونیم و اینترنتی دنبال خونه پیداکردنیم که آپارتمان مستقل بگیریم.درنهایت بعد از 6هفته به هردومون توی یک روز زنگ زدن و گفتن دوهفته دیگه باهم بریم ویزامونو بگیریم.
    امیدوارم تجربیات من کمکی بتونه به دوستان بکنه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اعلام نتیجه درخواست ویزای همراه/ پيوست به همسر (پ

1) تاريخ مصاحبه: 21 نوامبر ۲۰۱۶
    2) تاريخ اعلام نتيجه ويزا: ۲۷ مارچ ۲۰۱۶ accepted
    6) آخرين مدرک تحصيلی: فوق لیسانس
    7) نوع مدرک زبان ارائه شده به سفارت (آلمانی، انگليسی ...): تافل اما سفارت لازم نداشت و روز مصاحبه پس داد
    8) نام شهر مقصد: هامبورگ
    9) چگونگی تأمين مخارج در مدت اقامت توسط main applicant: قرارداد همسر
    10) نوع ويزای همسر (دانشجويی، کاری، ...): دانشجویی
    11) فاصله زمانی اقدام برای ويزای پيوست با زمان اقدام/دريافت ويزا توسط main applicant: همزمان با هم درخواست دادیم
    12) آيا در طول انتظار برای ويزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنيت/ سفارت داشته ايد؟ بله. چندین بار تلفنی با سفارت تماس داشتیم که گفتن اول باید تکلیف پرونده main applicatn مشخص شه.
    13) آيا تا بحال به کشورهای اتحاديه اروپا يا حوزه شنگن سفر داشته ايد؟ بله. یکبار به المان
    14) ساير توضيحات: من و همسرم همزمان با هم اقدام کردیم که البته زمان مصاحبه پیوست ده روز جلوتر از main applicant بود. اما از سفارت تو یه روز به هردومون زنگ زدن و گفتن ویزاتون امادس

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)