صفحه 5 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 73

موضوع: PhD هنر

ApplyAbroad Veteran
    Roozbeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Industrial Design - The Ohio State University

پیش فرض پاسخ : PhD هنر

نقل قول نوشته اصلی توسط znoori نمایش پست ها
    سلام.
    من فارغ التحصیل کارشناسی طراحی صنعتی ام. الان برای انتخاب رشته ارشد گیج شدم. رنکینگ دانشگاههای ایران رو که دیدم دانشگاه تهران بالاتر از بقیه بود. می خواستم ببینم دانشکده هنرهای زیبا هم شاملش می شه یا فقط برای رشته های فنیه. دانشگاه هنر تهران رو اونور قبول دارن یا نه؟ دانشگاه امیرکبیر ارشد طراحی صنعتی می گیره و mastre of science میده به جای masster of art! اگه امیرکبیر بخونم و مدرک مهندسی طراحی صنعتی بگیرم برای پذیرش دکترا بهتره یا اگه دانشگاه تهران یا علم و صنعت بخونم؟ در کل این انتخاب رشته خوبه؟
    1- دانشگاه تهران روزانه 2- دانشگاه امیرکبیر روزانه 3- دانشگاه تهران شبانه 4- دانشگاه امیرکبیر شبانه 5- دانشگاه علم و صنعت شبانه 6- دانشگاه هنر تهران روزانه 7- دانشگاه هنر تهران شبانه 8- دانشگاه الزهرا روزانه 9- دانشگاه الزهرا شبانه
    مرسی
    من اگر جای شما بودم روی دانشگاه هنر به عنوان اولین گزینه تمرکز میکردم و دانشگاه های امیرکبیر و تهران هم به ترتیب به عنوان آخرین گرینه ها! هیچگدوم از دانشگاه های ایران برای اساتید خارج از ایران شناخته شده نیست و معمولا نام دانشگاه رو ملاک قرار نمیدن. بنابر این روی دانشگاهی تمرکز کنید که برای شما سودمند تر خواهد بود.
    از پاسخگویی به پیام های خصوصی که قابلیت مطرح شدن در فروم را دارند معذورم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد تئاتر دانشگاه هنر و معماری تهران

سلام من دانشجوی ارشد ادبیات نمایشی هستم ،برای دکترا می خوام اقدام کنم به کشور چک تو همین رشته ، کسی اطلاعی داره از شرایط و دانشگاها ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    research of art

سلام من فوق پژوهش هنر دارم و دنبال کسی میگردم که یه رشته نظری مثل فلسفه هنر و تاریخ هنر خونده باشه و بتونم اطلاعاتی درمورد انتخاب رشته به دست بیارم. اگر کسی آگاهی داره لطفا بگه.

Member Natordasht آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    هنر

دوستان كدوم رو توصيه مي فرماييد:

آدم فوق ليسانس رو توي ايران بخونه بعد براي دكترا در اروپا اقدام كنه بهتره يا اينكه بعد از ليسانس براي فوق اقدام كنه و فوق ليسانس و دكترا (هر دو مقطع) رو توي اروپا بخونه؟

در كدام مورد شانس پذيرش گرفتن بالاتره؟

Junior Member

من فوق لیسانس نمایش دارم با دو تا مقاله و کتابی در دست چاپ.... نمی دونم برای گرفتن بورسیه تو اروپا کدوم دانشگاه بهتره و راحتتر؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MA. Art Studies University of Tehran

من توصیه می کنم قید فوق لیسانس ایرانی رو بزنید واز همین الان برای دانشگاه های خارجی اقدام کنید،دانشگاه هاودانشکده های هنر در ایران هیچ اعتبار بین المللی ندارند از سیستم های معتبر وبین المللی آموزش آکادمیک هنر پیروی نمی کنن به خصوص در زمینه FINE ARTو همینطور پژوهش هنر که یه رشته من درآوردیه وهیچ جای دنیا وجود نداره !!! من خودم لیسانس نقاشی ام و فوق پژوهش هنر از دانشگاه تهران وحالا دوباره می خوام یه فوق دیگه تورشته نقاشی بگیرم و همیشه فکر می کنم دوسال از زندگیم حروم اون فوق لیسانس به درد نخور شد و دوستامم که فوق نقاشی یا تصویرسازی خوندن هم همین احساس رودارن. با توجه به تجربه خودم که رتبه 2 کنکور ارشد هنر بودم به نظرم پذیرش گرفتن از یه دانشگاه ممتاز کانادایی بسیار راحت تر از کنکور فوق لیسانس بودو سراغ دارم کسایی رو که اصلا کنکور ارشد قبول نشدن اما خیلی راحت از اروپا پذیرش گرفتن، مثل اینکه پذیرش گرفتن ازاروپاراحت تراز کانادا وآمریکاست، البته مسایل دیگه ای هم مثل گرفتن ویزا مطرحه که بیچاره می کنه آدمو !!!
    نقل قول نوشته اصلی توسط Natordasht نمایش پست ها
    دوستان كدوم رو توصيه مي فرماييد:

آدم فوق ليسانس رو توي ايران بخونه بعد براي دكترا در اروپا اقدام كنه بهتره يا اينكه بعد از ليسانس براي فوق اقدام كنه و فوق ليسانس و دكترا (هر دو مقطع) رو توي اروپا بخونه؟

در كدام مورد شانس پذيرش گرفتن بالاتره؟

ApplyAbroad Veteran
    Roozbeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Industrial Design - The Ohio State University

سلام به همه
    یک نکته کلی در مورد ادامه تحصیل در مقطع دکتری در رشته های مرتبط با هنر و طراحی رو لازمه خدمت همه کسانی که علاقه مند به ادامه تحصیل در این مقطع هستند بگم (چون خیلی سوال میشه)
    و اونم اینه که به صورت کلی در مقطع دکتری مفهوم رشته با اون چیزی که شما با اون آشنایی دارید (تصور شما از رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی) بسیار متفاوته.
    همونطور که قبلا هم توضیح دادم در اکثر دانشگاه هایی که دپارتمان هنر و طراحی وجود داره معمولا یک رشته با عنوان دکتری در هنر یا طراحی یا پژوهش هنر و یا معماری و ... وجود داره.
    افراد علاقه مند به تحقیق، فارغ از اینکه رشته تحصیلیشون چی بوده میتونن در این دوره شرکت کنند. برای مثال شما با رشته طراحی صنعتی یا نقاشی و یا پژوهش هنر میتونید در رشته ای با عنوان دکتری در هنر، طراحی، معماری و محیط زیست شرکت کنید! و در زمینه تاریخ هنر های نمایشی در اسیای شرقی تحقیق کنید!!!
    در مقطع دکتری رشته تا حد زیادی مفهوم خودشو از دست میده و به جای اون Research Topic شما اهمیت پیدا میکنه.
    به همین دلیله که تحصیل و موفقیت در دکتری در رشته های مرتبط با هنر و طراحی به مراتب از رشته های مهندسی دشوار تره! در حالیکه گرفتن لیسانس معماری یا نقاشی به مراتب از رشته برق آسون تره!!! دلیلشم اینه که ماهیت تحقیق دکتری در رشته های هنری بر خلاف مهندسی تحقیق کیفی بر روی موضوعات فلسفی و انتزاعی هست.

لذا، برای گرفتن پذیرش دکتری چیزی که لازم دارید اینه که ایده ای برای تحقیق داشته باشید و بتونید استادی رو پیدا کنید که از اون موضوع سر در بیاره و بتونید اون رو به موضوع خودتون علاقه مند کنید. حالا اسم اون دوره دکتری هرچیزی میخواد باشه!
    معمولا تنها رشته هایی که از این قایده کلی مستثنی هستند موسیقی و نمایش هستند. اما به هر حال این موضوعی رو که گفتم کلیه و استثنا در هر دو زمینه وجود داره.
    موفق باشید.
    از پاسخگویی به پیام های خصوصی که قابلیت مطرح شدن در فروم را دارند معذورم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد پژوهش هنر.دانشگاه هنر اصفهان

سلام من دانشجوی کارشناسی ارشد پژوهش هنر هستم و میخوام در مقطع دکتری در حوزه "نقد و تئوری هنر" و نه تاریخ هنر ادامه تحصیل بدم. آیا میتونید کمکم کنید؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد پژوهش هنر.دانشگاه هنر اصفهان

راهنمایی خوبی بود... فقط یک سوال چطور میشه استاد مورد نظر را پیدا کرد؟ دانشگاه استاد را پیشنهاد میدهد؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط siatohi80 نمایش پست ها
    سلام،
    خوشحالم میبینم بالاخره یک نفر در این گروه پیدا شد که قصد ادامه تحصیل در رشته هنر رو داره. نمیدونم دقیقا دنبال چه رشته ای هستین ولی به طور کلی p.h.d در رشته های هنری دو دسته هستش: تاریخ هنر( و باستان شناسی/و معماری) و هنرهای زیبا که خیلی کمه. یک جایی مثل بارد کالج هم دکترای هنر های تزیینی داره. تعداد دانشگاها هم خیلی زیاده، برای دکترا بالای 70 تا و اگه مثل من دوباره قصد گرفتن یک ارشد دیگه دارید، بالای 120 تا. من سال پیش برای دکترا اقدام کردم و با این که جواب های خیلی خوبیم از استادا گرفتم ولی در نهایت بهم پذیرش ندادن. شاید مقاله خوب لازم داره که خوب در رشته ما کار آسانی نیست. اگه کمکی از من بر میاد در خدمتم.

سلام دوست خوبم.من هم ارشد هنر دارم(پژوهش هنر) .قصد دارم phd رو توی اروپا بخونم. اما هنوز نتونستم 1 موضوع خوب برای نوشتن پروپوزال پیدا کنم.در واقع نمی دونم چه موضوعاتی براشون قابل قبول تره.و البته مشکل اصلی سر اینه که نمیدونم تاریخ هنر می تونم ادامه بدم یا یک رشته دیگه مثل طراحی پارچه و منسوجات که به رشته کارشناسیم (طراحی فرش) مربوط باشه. البته بدم هم نمیاد که دوباره ارشد بخونم.لطف میکنی در مورد اینکه کدوم راه بهتره و اصلا کدوم کشور از نظر هزینه ها یا بورس هایی که تعلق میگیره بهتره راهنماییم کنی ؟ممنونم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)