صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 20

موضوع: بازارکار در زمینه عمران و زیر شاخه های آن (سازه، خاک و پی، راه و ...) در کانادا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بازارکار در زمینه عمران و زیر شاخه های آن (سازه، خاک و پی، راه و ...) در کاناد

سلام.ببخشید یه سوال داشتم.من دارم ارشد مدیریت ساخت از گرایشهای عمران میخونم.میخوام بعدش برم کانادا واسه اقامت.منتها برادر من که اونجاست میگه مدیریت اینجا به درد نمیخوره.پی انج نداره که بگیری کارم پیدا نمیشه تو این زمینه.میخواستم ببینم وضعیت کار برای مدیریت ساخت کانادا چه جوریه؟لطف میکنید راهنماییم کنید ممنونم

پیش فرض پاسخ : بازارکار در زمینه عمران و زیر شاخه های آن (سازه، خاک و پی، راه و ...) در کاناد

با سلام
    من لیسانس عمران دارم و تا به امروز 4 سال سابقه بیمه ای دارم و مشغول کار در کشتیران هستم می خواستم بدونم چقدر شانس پیدا کردن کار در کانادا را دارم البته اتوکد و حرفه ای بلدم و در زمینه اجرا هم تجربه زیاد دارم

Junior Member

سلام دوستان میخواستم بدونم شرایط کار در کانادا برای ارشد راه و ترابری چه جوریه؟ارزش داره من تو ایران ارشد این فیلد بگیرم؟کلا وضعیت کار برای این گرایش عمران چه جوریه؟ممنون

Junior Member

هرچند بعید می دونم که کسی جواب بده!!! اما سوال من از دوستانی که تجربه دارن این هست که آیا با مسلط بودن به نرم افزارهای اتوکد و رویت سازه و اینکه حاضر باشی تا یک سال کار آموزی کنی امکانش هست که حداکثر بعد از یک سال استخدام بشی؟ با زبان در حد متوسط
    من دارم مراحل مهاجرت رو طی میکنم همسرم اوایل خیلی موافق بود اما حالا به خاطر کار با درآمد نسببتا خوبی که داره مردده

ApplyAbroad Hero ali.1361 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Raha198600 نمایش پست ها
    هرچند بعید می دونم که کسی جواب بده!!! اما سوال من از دوستانی که تجربه دارن این هست که آیا با مسلط بودن به نرم افزارهای اتوکد و رویت سازه و اینکه حاضر باشی تا یک سال کار آموزی کنی امکانش هست که حداکثر بعد از یک سال استخدام بشی؟ با زبان در حد متوسط
    من دارم مراحل مهاجرت رو طی میکنم همسرم اوایل خیلی موافق بود اما حالا به خاطر کار با درآمد نسببتا خوبی که داره مردده
    اینکه بخواهیم آینده رو پیش بینی بکنیم عملا غیر ممکنه اما با توجه به بازار کار فعلی کانادا برای رشته های مهندسی عمران فقط پیشنهاد میکنم (نه توصیه) اگه از شرایط زندگی تو ایران راضی هستید مهاجرت نکنید مگر اینکه دلیل خیلی موجهی برای اینکار داشته باشید.
    دانستن اتوکد و رویت جزو ملزوماته و امتیاز حساب نمیشه باید توجه داشته باشید که الان متقاضی در این رشته بالا بوده و رقابت مشکل به خصوص برای مهاجرانی مثل خود من با زبان انگلیسی ناقص!

Member
    رشته و دانشگاه
    Goetechnical Engineer

پیش فرض پاسخ : بازارکار در زمینه عمران و زیر شاخه های آن (سازه، خاک و پی، راه و ...) در کانادا

تجربه و اطلاعاتی که من پیدا کردم در مورد بازار رشته عمران و بخصوص ژئوتکنیک:

اولا هر گرایشی که هستید، زبانتون رو تقویت کنید. معمولا هر برنامه کاریابی که بخواید برید، CLB بالای 7 و 8 میخواد. سعی کنید که توی اواخر پاییر بیاید کانادا. چون بازار کارهای عمرانی توی مارچ و آوریل خیلی گرم میشه. توی این چند ماهه هم شما مشغول رتق و فتق امور خواهید بود.

معمولا کار پیدا کردن توی رشته عمران از طریق کارآموزی خیلی راحت تر هستش. دو تا برنامه کارآموزی خوب من پیدا کردم. یکی PAIE که توسط TRCA پشتیبانی میشه و پولی هستش. مهلت ثبت نام اولیه اش امسال تا آخر مارچ بود ولی برنامه از June شروع میشه. دومی Yorkdale adult school هستش که دو بار در سال پذیرش داره. یکی سپتامبر و دیگری فوریه که دومی به مراتب برای Placement بهتر هستش.

یک واقعیتی که در زمینه ژئوتکنیک من بهش برخورد کردم این هستش که واقعا اینجا مهندسی ژئوتکنیک با ایران فرق داره. نمیگم پیچیده تر و سخت تر هستش که اصلا اینطوری نیست. خیلی خیلی ساده تر و ابتدایی تر با مسایل برخورد میکنن و نیاز کار حرفه ای آشنایی با Local Market هستش که قضیه مرغ و تخم مرغ پیش میاد. از این نظر هست که برنامه هایی که Coop و Placement دارند، مثل دو تای بالا، هرچند که تضمینی برای کارآموزی ارائه نمیدن، ولی فرصت خیلی خوبی هستند.

کسی کمک بیشتر خواست، خوشحال میشم که کمکش بکنم. همینجا سوال بپرسید یا پیغام خصوص بدین.
    فقط 5% انسان های موفق نابغه اند، بقیه پشت کار دارند

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بازارکار در زمینه عمران و زیر شاخه های آن (سازه، خاک و پی، راه و ...) در کانادا

سلام
    چون تاپیک مرتبط و پیدا نکردم و امکان ارسال تاپیک نداشتم
    مجبور شدم تو این تاپیک سوالم و بپرسم
    اگر اینجا هم اشتباهه لطفا مدیران عزیز راهنمایی بفرمایید
    بنده کارشناسی ارشد مکانیک سیالات دارم و جدیدا یکسال است که در زمینه ساخت و ساز در ایران مشغول هستم
    و مسئول کارگاه یک پروژه ساختمانی هستم
    امکانش هست راهنمایی بفرمایید برای مشاغلی همچون construction manager یا construction coordinator حتما نیاز به مدرک مهندسی عمران هست؟ ایا امکان فعالیت در این زمینه برای بنده در کانادا وجود دارد؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Goetechnical Engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_004 نمایش پست ها
    سلام
    چون تاپیک مرتبط و پیدا نکردم و امکان ارسال تاپیک نداشتم
    مجبور شدم تو این تاپیک سوالم و بپرسم
    اگر اینجا هم اشتباهه لطفا مدیران عزیز راهنمایی بفرمایید
    بنده کارشناسی ارشد مکانیک سیالات دارم و جدیدا یکسال است که در زمینه ساخت و ساز در ایران مشغول هستم
    و مسئول کارگاه یک پروژه ساختمانی هستم
    امکانش هست راهنمایی بفرمایید برای مشاغلی همچون construction manager یا construction coordinator حتما نیاز به مدرک مهندسی عمران هست؟ ایا امکان فعالیت در این زمینه برای بنده در کانادا وجود دارد؟
    من رشته ام این نیست و ژئوتکنیکم. ولی به نظرم شانس خیلی خیلی پایینی دارید. بخصوص برای manager. ربطی به مدرک نداره بلکه نیاز به تجربه محلی در بازار کانادا داره. زبان خیلی خوبی هم میخواد. به نظر من بزرگترین اشکال نداشتن این تجربه محلی، عدم آشنایی با اصطلاحات هستش. من تا قبل از اومدن کانادا و رفتن به سایت نمیدونستم mud slab چی چی هست! ما همیشه میگفتیم lean concrete یا مثلا اینجا به شمع های درجا ریز میگن caisson. خب من تو تمام مدارک امریکایی این رو drilled shaft یا bored pile دیده بودم. اینه که وقتی دهن باز میکنید، میفهمند که سابقه کار محلی ندارید. بعد با این وضعیت نمیتونید وارد کارهای بزرگ بشید. باید برید وارد کارهای کوچک بشید که من رو باد ویلاسازی تو شمال میندازه. از پوزیشن site super باید شروع کنید احتمالا تا برسید به مدیریت. عامل سن هم مهمه.
    فقط 5% انسان های موفق نابغه اند، بقیه پشت کار دارند

Member arash66_2m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

سلام دوستان. من ارشد سازه هستم .چه نرم افزارهایی لازمه و خوبه یاد بگیرم ؟ برای عمران . ممنون میشم از دوستانی که خبر دارن یا اونجا هستن راهنمایی کنن .
    مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط arash66_2m نمایش پست ها
    سلام دوستان. من ارشد سازه هستم .چه نرم افزارهایی لازمه و خوبه یاد بگیرم ؟ برای عمران . ممنون میشم از دوستانی که خبر دارن یا اونجا هستن راهنمایی کنن .
    مرسی
    اگهی های شغلی یک سال اخیر رو در رشته تخصصی خودتون و شهر یا استان مورد نظرتون بررسی کنید، بهترین منبع اطلاعات نیازهای کارفرماها هست که در آگهی های شغلی از نیروی کار توقع دارند،

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)