صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 32

موضوع: آموزش زبان ( لغت، ساختار و .. ) از طریق مشاهده فیلم

پیش فرض پاسخ : آموزش زبان ( لغت، ساختار و .. ) از طریق مشاهده فیلم

به نظر من برای اونایی که سطح زبانشون هنوز قوی نشده ..دیدن همزمان زیرنویس انگلیسی+ فارسی خیلی کمک کننده است ...خودم اینطوری چند نفرو که از زبان بدشون میومد علاقمند کردم
    باید از پلیر kmplayer استفاده کنند که امکان اضافه کردن بیشتر از یک زیرنویس رو میده

نقل قول نوشته اصلی توسط tichismor نمایش پست ها
    سریال friends | season 2 | episode 4
    سلام دوست عزیز
    فایلایی که گذاشتی تونستم بگیرم ولی باز نشدن، امکانش هست به صورت pdf به اشتراک بذارین؟ ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط vicky نمایش پست ها
    به نظر من برای اونایی که سطح زبانشون هنوز قوی نشده ..دیدن همزمان زیرنویس انگلیسی+ فارسی خیلی کمک کننده است ...خودم اینطوری چند نفرو که از زبان بدشون میومد علاقمند کردم
    باید از پلیر kmplayer استفاده کنند که امکان اضافه کردن بیشتر از یک زیرنویس رو میده
    میشه بگین چطور میشه بیشتر از یک زیرنویس رو استفاده کرد؟

این رو تست کنید:
    run KMPlayer
    right click
    Subtitles
    Add Multiple Subtitles
    نقل قول نوشته اصلی توسط irlearneren نمایش پست ها
    میشه بگین چطور میشه بیشتر از یک زیرنویس رو استفاده کرد؟
    ::Never say never::

Moderator
    amirfriendship آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران- ارشد مدیریت و انرژی های تجدیدپذیر-دکترای

پیش فرض یادگیری زبان با فیلم

مدتی است تبلیغ های گوناگونی در مورد آموزش زبان انگلیسی با فیلم زیاد شده است.اما من خیلی به این تبلیغات توجه نکردم.احساس کردم خیلی قابل اعتنا نیستند. اما وقتی دیدیم برخی از دوستان خودم هم گفتند با فیلم توانستند پیشرفت خوبی در زبان پیدا کنند , به این موضوع علاقمند شدم.
    آیا واقعا دیدن فیلم انگلیسی می تواند بر تقویت زبان موثر باشد؟

پیش فرض پاسخ : یادگیری زبان با فیلم

هیچ کس نیست که بگه فیلم دیدن بده یا بی تاثیره.

بعضی ها مثل مگوش اعتقاد دارن برای زبان عمومی و تافل در Speaking و Listening شما بسیار مفیده :

http://magoosh.com/toefl/2014/how-to-learn-english-by-watching-movies/

http://magoosh.com/toefl/2014/practi...movies-and-tv/

بعضی ها هم میگن به " اون حدی که " Reading و Listening در پیشرفت شما نقش داره، فیلم دیدن نقش نداره(البته

خیلی حرفشونو من منطقی نیافتم!) :

http://successfulenglish.com/2010/01...and-listening/

اما هیچ کس نمیگه ضرر داره. چرا البته اگه سطح زبانتون پایین باشه و اغلب لغات یا هیچ لغتی رو نفهمید، اون موقع

شاید وقت تلف کردن باشه فیلم دیدن. یا اگه برای آزمون خاصی در مدت محدود میخواهید آماده بشید.

علاوه بر این که با فیلم دیدن Listening و Speaking شما تقویت میشه، کلی لغت جدید میتونید از فیلم ها در بیارید.

البته فیلم عموما محاوره ای هست و باید در حد خودش ازش انتظار داشته باشید. مثلا نمیشه با "فقط" فیلم

دیدن انتظار داشته باشید Reading شما پیشرفت کنه. شاید بشه گفت در زبان General شما 100 درصد مفیده

در تافل هم تا حدود زیادی و برای GRE شاید خیلی کمتر یا بی تاثیر محض !

اما خوب Documentary ها گزینه ی مناسب تری برای تافل و GRE محسوب میشه، بر خلاف فیلم ها که Informal هستند و

اصطلاحات و Slang های بی فایده زیاد دارن، مستند ها دارای لغات تخصصی تر و آکادمیک ترین و کلا برای تافل و حتی

بعضا GRE مناسبن.

انیمیشن کودکان و بزرگسالان(!) هم در این حیطه میگنجه که نسبت به فیلم ساده تره اگه سطح زبانتون پایین تر باشه.

در کل فیلم دیدن یا انیمیشن یا سریال یا اصلا هر چیزی که شما رو محو خودش بکنه طوری که شما فراموش بکنید که

در حال یادگیری یک زبان خارجی هستید و در اون داستان، در اون کتاب یا فیلم غرق بشید، مفیده. زبانشناسان میگن

یادگیری زبان در این حالت اتفاق می افته :

http://successfulenglish.com/2012/05...etter-english/

این اتفاق در مستند ها و فیلم هایی که مورد علاقه ی شماست و براتون جذابیت زیادی داره زیاد رخ میده، برای

همین چیز خوبیه !

اما خوب مشکلاتی هم در فیلم دیدن وجود داره. مثل این که زیرنویس ها اغلب اشتباه دارن یا ناقصن یا اصلا یه جمله ای

رو یه چیز دیگه طرف شنیده و نوشته شما رو هم به اشتباه میندازه. یا این که تو بعضی از انیمیشن ها به خصوص، یه نفر

به عمد یه چیزی رو اشتباه تلفظ میکنه یا گرامرش رو به هم میریزه که مثلا نمک بریزه(مثل Despicable me).

این سایتم سایت جالبیه، یه سری فیلم رو براش یه پی دی اف آموزشی درست کرده و لغات و اصطلاحات رو یه توضیحی

داده، شاید به کارتون بیاد :

www.eslnotes.com
    ویرایش توسط Paradoxali : January 27th, 2016 در ساعت 02:18 AM

باسلام خدمت شما دوست عزیز
    میخواهم زبان انگلیسی فرا گیرم
    وکلاس هم نمیخاهم بروم
    زمان زیادی هم برای یادگیری دارم(تقریبا 3نه4نه5سال )
    فرصت دارم

ازشما راهنمایی
    در

انتخاب :کتاب وویدیووصدا
    میخواهم

باتشکر مصطفی

نقل قول نوشته اصلی توسط x20 نمایش پست ها
    وکلاس هم نمیخاهم بروم
    فرصت دارم

ازشما راهنمایی
    در

میخواهم

باتشکر مصطفی

سلام
    خودم چندان تجربه ندارم ولی اگه مث شما فرصت داشتم برنام کلیم این میشد احتمالا:
    واس تقویت لغت اول کتابای 504 ، 400 و essential word for the TOEFL و 1100 رو می خوندم، به نظرم خوندن این 4 منبع خیلی از زمینه ها رو پوشش میده و غنای لغوی معقولی حاصل میشه
    لغات رو با نرم افزار Anki خوندن بهتر جواب میده
    بعد اینکه تا می تونستم listening رو تقویت می کردم، حالا یا با فیلم دیدن یا گوش دادن به فایلای آموزشی (مثل فایلای آموزی VOA که در خود سایتش می تونین پیدا کنین)
    در مورد گرامر کتاب Grammar in use منبع خوبی هستش، سه سطح داره سطح بیگنرش اسمش essential grammar in use هستش و سطح اینتر مدیاش English grammar in use و یه سطح advance هم داره

Member
    رشته و دانشگاه
    EMBA University Of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط x20 نمایش پست ها
    وکلاس هم نمیخاهم بروم
    فرصت دارم

ازشما راهنمایی
    در

میخواهم

باتشکر مصطفی
    سلام
    به نظر من شما بهتره حتی اگر کلاس هم نمیخوایین برین یک جای خوب تعیین سطح بدین. ممکنه اگر با منابعی که مناسب سطحتون نیست شروع کنید زمانتون رو از دست بدین و دلزده بشین. اگر سطحتون رو بدونین بهتر میشه درباره منابع نظر داد. به ویژه کتاب. اما درباره فایل صوتی بنظرم پادکست های Englishpod رو شروع کنید از سطح ابتداییش. هم به listining و speaking کمک میکنه هم لغات فوق العاده خوبی رو به همراه کاربردشون یاد می گیرین. از اینجا میتونید این پادکست ها رو دانلود کنید.
    موفق باشید.
    !work hard in silence, let success make the noise

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Cielhaut نمایش پست ها
    سلام
    خودم چندان تجربه ندارم ولی اگه مث شما فرصت داشتم برنام کلیم این میشد احتمالا:
    واس تقویت لغت اول کتابای 504 ، 400 و essential word for the TOEFL و 1100 رو می خوندم، به نظرم خوندن این 4 منبع خیلی از زمینه ها رو پوشش میده و غنای لغوی معقولی حاصل میشه
    لغات رو با نرم افزار Anki خوندن بهتر جواب میده
    بعد اینکه تا می تونستم listening رو تقویت می کردم، حالا یا با فیلم دیدن یا گوش دادن به فایلای آموزشی (مثل فایلای آموزی VOA که در خود سایتش می تونین پیدا کنین)
    در مورد گرامر کتاب Grammar in use منبع خوبی هستش، سه سطح داره سطح بیگنرش اسمش essential grammar in use هستش و سطح اینتر مدیاش English grammar in use و یه سطح advance هم داره
    این کتاب 400 که نوشتید میشه لطفا اسم کاملشو بگین ؟
    ممنون

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)