نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: جا به جایی بار در دانمارک - فريت بار

پیش فرض جا به جایی بار در دانمارک - فريت بار

دوستان به نظرم مبحثی تحت عنوان وسایل اولیه مورد نیاز در دانمارک علی الخصوص برای کسانی که ازدواج کردن و یا دارای کودک هستند و همچنین نحوه انتقال اين وسایل از طریق فریت بار و جابه جایی های درون دانمارک که نحوه آن بدلیل هزینه های بالای حمل و نقل قابل توجه می شوند لازم هست که دوستان تجربیاتشون رو در اختیار بقیه در اين زمینه قرار بدهند.

پیش فرض پاسخ : جا به جایی بار در دانمارک - فريت بار

برای شروع من در حدود 100 تا 200 کیلو بار رو می خواهم برای البورگ فریت کنم و بعد از آلبورگ به قاناس ارسال کنم برای جابهجایی دوم چه روشی رو پیشنهاد می کنید؟

دوستان سلام
    من در نهايت بارم رو فريت کردم و می خوام اين تجربه رو باهاتون در ميون بگذازم
    مرحله اول انتخاب کارگو:
    شرکت های مختلفی در فرودگاه و بخش کارگو مستقر هستند که اين شرکت ها در خصوص فريت بار سرويس می دهند و اصولا بارنامه بايد توسط اين شرکت ها صادر شوند. خود شرکت های هواپيمايي بارنامه صادر نمی کنند.
    آژانس های مورد تاييد فرودگاه برای انجام فريت بار در لينک زير مشخص شده اند:
    http://ikia.airport.ir/office/pages/Ferrite
    با توجه به قوانين سايت در جهت عدم تبليغ برای آژانس خاصی توصيه خاصی نمی کنم.
    ولی اصولا برای صدور بارنامه لازمه که به يکي از اين دفاتر مراجعه کنيد.
    نرح ها هم متفاوت هست نرخ ترکيش برای پرواز به کپنهاگ 2 يورو و نرخ پگاسوس در حدود 1.3 یورو برای هر کيلوگرم هست.
    2 نکته رو بايد دقت کنيد:
    1- اين آژانس ها به اشتباه برای آلبورگ و بیلوند هم بارنامه صادر می کنند ولی در نهايت پرواز ترکيش بار را قبول نمیکنه. اين اتفاق برای من افتاد و علي رقم داشتن بار نامه ترکيش قبول نکرد. در نتيجه بار رو بايد بفرستين کپنهاگ
    2- پرواز پگاسوس هواپيمای کوچکی داره و اصولاً برای حمل بار نيست لذا ممکنه بار ها با حجم بالا رو قبول نکنه . صحت اين موضوع رو من چک نکردم ولی قابل بررسی از کارگو پگاسوس هست.

در خصوص بسته بندی حتماً از کارتون های مناسب استفاده کنيد و ترجيحاً استاندارد و تعداد کارتون رو طوری در نظر بگیرید که کل پکيج رو بشه در يک پالت و به صورت مکعب و يا مکعب مستطيل بسته بندی کرد. در صورت عدم رعايت اين موضوع ممکنه بارتون حجمی بشه. ولی با رعايت اين موضوع به راحتی از حجمی شدن بار جلوگيری می کنيد و بار هم قابل پالت شدن هست. توصيه اکيد می کنم حتما بارتون پالت بشه تا توسط ماشين حتما جا به جا بشه. در غير اين صورت احتمال آسيب ديدن بارتون هست. اگه از کارتون های مشابه استفاده بشه اين امکان هست که کل بارتون يک پالت بشه که خيلي بهتر هست.

خدمات اين شرکت ها هم به طور خلاصه اين هست: بسته بندی بار ( درصورت نياز-که معمولا لازم نميشه وشما می تونيد با استفاده از فويل و کارتون های مناسب اين کار رو خودتون بکنيد برای بسته بندی هر کيلوگرم بار حدود 2 هزار تومان خواهند گرفت) حمل بار تا فرودگاه حدود 70-80 هزار تومان - پالت کردن بار ( به نظر من واقعا لازمه) انجام امور گمرکی
    اگه انجام امور گمرکی رو بهشون بسپرين تقريبا می تونيد بار رو دم در خونه تحويل بديد و دم در خونتون در دانمارک تحويل بگيريد. نکته ای که متاسفانه وجود داره اين هست که توصيه باید بکنم که کارهای گمرکی رو بهتره به اين شرکت ها بسپريد وگرنه در ورودگاه توسط نفرات بررسی کننده اذيت خواهيد شد و بعضا ممکنه مجبور شید بارتون رو باز کنيد.

به شما يک بار نامه داده می شه و شما بر اساس اون بار نامه می تونيد بارتون رو پيگيری کنيد
    به عنوان مثال لينک زير برای هواپیمايي ترکيش است :
    www.track-trace.com/aircargo

دقت کنيد طوری برنامه ریزی کنید که بارتون اوايل هفته به دانمارک برسه تا فرصت داشته باشید کار ترخیص و هماهنگی حمل رو انجام بديد. در غير اين صورت شنبه و يک شنبه بارتون در فرودگاه می مونه و شارژ خواهيد شد. اصولاً از زماني که بارتون رو تحويل بديد بايد انتظار داشته باشید که 2 روز بعد کپنهاگ باشه. اصلا منتظر نشید که باهاتون تماس بگیرند. به محض اينکه از لينک بالا به عنوان مثال ديديد که بارتون رسيده تماس بگيريد و بار رو ترخيص کنيد. ( به عنوان مثال من منتظر بودن تماس بگیرند نه تنها نگرفتند بلکه تعلل من باعث شد که جمعه کارش رو بکنم و بعد اينکه درخواست حمل کردم گفتند اوکی دوشنبه حمل میشه !!! و شما باید هزينه انباردهی بیشتر از دو روز از زمان اينکه بارتون رسیده رو پرداخت کنيد برای من چیزی حدود 650 کرون شارژ ترمينال شد)

اما مهمترين بخش حمل و ترخيص بار هست مخصوصا برای کسانی که ساکن کپنهاگ نیستند. دوستانی که دانمارک هستند در جريان هستند که حمل بار در دانمارک چه داستانی است. اصولا اينجا برای حمل وسایل به پشت ماشین ها تریلر نصب می کنند و پديده ای به نام وانت رو من هنوز در دانمارک نديدم ( البته اين ممکنه بدليل عدم اطلاع من باشه) و کرایه ماشین و تريلر نيازمند داشتن گواهينامه رانندگی با اعتبار 3 سال هست. در نتیجه از سایت های car rental نمیشه که ماشین بگیريد . در نهایت شرکت ProActive Airline Services( که نمی دونم گفتن اسمش اينجا تبليغ محسوب میشه یا خير) رو پيدا کرديم و اين شرکت هم بار رو ترخيص کرد و هم حمل و دم در خونه تحويل داد. البته حتما شرکت های ديگه ای هم هستند ولی شايد در بدو ورود دونستن يکي از اين شرکت های حمل هم غنیمت باشه و تقريبا با يک هزينه معقول بار رو سالم ترخيص و تحويل داد.
    برای بار من که حدود 230 کيلو گرم بود 650 کرون هزينه ترخيص گرفت ( البته برای بار دوستم که 120 کيلو بود هم همین هزينه گرفته شد) ساير هزينه ها هم مشابه بود 250 کرون برای هدنلينگ موضوع و حدود 840 کرون هم حمل تا شهر من ( Randers) گرفته شد.

اطلاعات تماس اين شرکت اين هست:
    Phone: +45 88 18 27 70 ◦
    E-mail: anita@paas.dk

اين نکته رو هم اضافه کنم که حتما پکينگ ليست از بارتون داشته باشيد البته فکر کنم لزومی نداره خيلي وارد جزييات بشيد و حتما ذکر کنيد که کليه وسايل دسته دوم و وسيله زندگی هستند.
    با اين چارچوب بارتون رو می تونيد دم در خونه در تهران تحويل بديد و در دانمارک دم در خونه تحويل بگيريد. و تقريبا برای هر کيلوگرم بار حدود 2.5-4 دلار بسته به اينکه با چه هواپيمايي و به چه شهری بارتون بره هزينه خواهيد کرد.
    موفق باشيد.
    ویرایش توسط amin386 : April 6th, 2015 در ساعت 04:16 PM

در خصوص اينکه چه چیزی رو بايد فريت کرد فکر می کنم برای اين موضوع نميشه يک نسخه کلی پیچید ولی به شخصه بر اساس مشاهداتم فکر می کنم که اگه زوجی هستید که چند سالی هست ازدواج کرديد و خونه و زندگی داريد و وسايلتون نو هست می تونيد بررسی کنيد که کدوم وسايلتون ارزش آوردن داره و چون اين بحث خیلی کلی هست واردش نمی شم اما نکته مهمی که می خوام بگم اين هست که به شخصه فکر می کنم کار درستی نیست که چیزی رو بخرید و فریت کنید.

icargo
    Guest

سلام
    الان با توجه به شرایط کرونا فقط پرواز قطر بار میبره. اگه ایران ایر شروع به بار بردن کنه البته ارزونتره. شرایط بار وزنی و بار حجمی رو تو این سایت بخونید. icargo.ir

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)