صفحه 12 از 53 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 530

موضوع: دیتابیس نمرات آزمون تافل iBT (اعلام نتايج فقط به همراه نحوه ي مطالعه و برنامه ريزي )!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Elec Eng - University of Waterloo

پیش فرض پاسخ : دیتابیس تافل iBT

9 اکتبر- امبربهادر
    R:29!
    L:18!!!
    S:22
    W:22
    TOTAL:91
    من سطح زبانم متوسط هست و چون درگیر پایان‌نامه بودم نتونستم خیلی متمرکز بخونم.
    همانطور که می‌بینید نمرات reading و listening کاملا در تضاد هستند!! reading فکر میکردم پایینتر بشم چون خیلی استرس داشتم اول امتحان، اما listening واقعا سخت تر از حد انتظار بود. ترجیح میدادم reading چند تا کمتر میشد و به جاش listening رو بیشتر میشدم! با اینحال برای امتحان دوباره 1 ماه و نیم دیگه ثبت نام کردم و امیدوارم اونموقع لااقل در listening موفقتر باشم.

برای نمره بالا در ریدینگ Cambridge رو اکیدا توصیه میکنیم، من هفته آخر چند تا از نمونه‌هاش رو زدم و واقعا این نمره رو مدیون اونم! ریدینگ امتحان جدا خسته‌کننده هست و پاراگرافهای طولانی داره و من سر یکی دوتاش وقت کم آوردم. مخصوصا اگر مثل من long بهتون بخوره اگه آخرش چشمهاتون آلبالو گیلاس میچید خیلی تعجب نکنید!!!
    در مورد سطح listening امتحان شاید خود دیالوگها خیلی از Barron's سخت‌تر نبود، اما سوالات واقعا دقیق و گیج‌کننده بود، نمره من تو سمپلها حداقل 4-5 تا بیشتر بود. البته من انتظار بدترین شرایط رو سرامتحان نداشتم، چون آخر listening خورد به speaking اکثر افراد، و من واقعا به سختی میتونستم بشنوم، چه برسه به تمرکز کردن! توصیه میکنم بدترین شرایط رو در نظر بگیرید و در اون شرایط تمرین کنید.
    برای speaking توصیه خاصی ندارم، اگه با فرمت noteful که دوستان گفتند خوب تمرین کنید، نمره خوبی میگیرید. حضور ذهن هم برای دو قسمت اول خیلی مهمه. من بخش independent رو خراب کردم.
    در مورد writing فکر میکنم اگه کسی بخش دوم رو کمتر از 450 کلمه بنویسه حالا هرچقدر هم خوب نوشته باشه، نباید انتظار نمره کامل رو داشته باشه. ETS تا حد زیادی وجبی نمره میده! قسمت اول هم مسلما هرچقدر جزئیات listening رو بیشتر بنویسید نمره بالاتر خواهد شد.

ApplyAbroad Veteran
    mic_makarti آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tampere, Bioinformatics

سلام

Reading : 27
    Listening : 23
    Speaking : 20
    Writing : 24

Total : 94

سطح زبان : متوسط
    مدت زمان مطالعه 2.5 ماه
    منابع :
    Longman
    Barrons
    Kaplan
    Barrons Essay

Member daffodil آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT

R: 27
    L: 26
    S: 23
    W: 24
    Total:100

منابع: longman و 504
    مدت مطالعه برای آزمون: 1 ماه
    فکر می‌کنم اگر منابع بیش‌تری خونده بودم و برای اسپیکینگ کلاس رفته بودم بهتر می‌شدم. هرچند دوباره هفته پیش بدون کلاس رفتم امتحان دادم.
    قبل از آزمون فکر می‌کردم R و L رو بهتر از دو تای دیگه بیارم. اما بعد امتحان مطمئن بودم که S و W رو خیلی بهتر از R و L امتحان دادم. اما آخرش همون نمره R و L بیش‌تر شد. من تعجب می‌کنم از W که هر دو تاش رو کامل و خوب نوشته بودم و انتظار 30 داشتم حتی. واقعا نمی‌دونم بر چه اساسی نمره ‌ی W رو محاسبه می‌کنن.
    برای اسپیکینگ که تمرین می‌کردم من و من زیاد می‌کردم و تقریبا بعضی وقتا لال می‌شدم اما سر امتحان خودبه‌خود وقتی تمرکز می‌کردم لغات به موقع به ذهنم می‌رسید و پشت سر هم ردیف می‌شد. در کل اگر آرامش و تمرکزتون رو از دست ندید همون نتیجه‌ای رو که انتظارش رو دارید به دست خواهید آورد.

Member
    رشته و دانشگاه
    Biomechanics - IUST

hi folks
    my TOEFL iBT results came in last night,and I hereby embarrassingly report my scores for you. But first Im going to write my own prediction of the scores
    Reading : 23
    Listening : 29
    Speaking : 30
    Writing : 30
    Total :at least 110

and now here are my real disappointing results
    Reading : 25 I'm pleased
    Listening : 30 The same as I expected
    Speaking : 26 I'm not bringing excuses, but I got cold the day before exam and I had a big egg in my throat at the test day and that influenced my speaking score
    Writing : 22 I have no idea how they graded my test, I compared my writing with the high-level samples in ETS.org and I used better structures and better vocabularies,no exaggeration

That exam showed me how weak I am in English, I need to practice more and that's not bragging
    Although I only had 3 weeks of practice in SHAHRIVAR, it is not going to rationalize my bad results

from now on I'm not going to post anything here because I dont have enough COMPETENCE
    Luck
    ویرایش توسط pejman-Mech : November 2nd, 2010 در ساعت 06:35 PM
    توی پادگانی که خدمت میکردم، این رو پرینت گرفتم و گذاشتم روی تابلو اعلانات: پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله فرمودند:بدترین مردم در روز قیامت کسانی هستند که (در این دنیا) از ترس شرّشان مورد اکرام و احترام واقع میشوند.

Junior Member

Reading : 28
    Listening : 30
    Speaking : 28
    Writing : 29
    TOTAL : 115
    کلاس نرفتم انگلیسیم خوب بود ولی برای Writing چون هیچ ایده ای نداشتم کتاب Speaking and Writing Strategies For IBT رو خوندم و از شیوه Ti+3... ( یه همچین چیزی ) استفاده کردم و از نتایج Writing خیلی راضی ام
    برای بقیه DELTA رو تقریبا همه رو خوندم (Writing رو از روی DELTA نخوندم ).
    دو بار هم امتحان آزمایشی CD KAPLAN رو دادم که همین حدود نتایجش بود (R & L)
    اگه پایه انگلیسیتون قوی هست زیاد روش وقت صرف نکنید .
    راستی یادم رفت Reading های KAPLAN ساده تر از خود تافل بود .
    ویرایش توسط s1na : November 9th, 2010 در ساعت 05:22 PM

Junior Member

Reading:26
    Listening:28
    Speaking:24
    Writing:25
    کلاس نرفتم ولی تا دلتون بخواد کتاب خوندم
    Delta, Kaplan, Barrons, Master Skills for the TOEFL, Complete guide to the TOEFL
    همش خوبه ولی Kaplan بیشتر از بقیه به آزمون واقعی شبیه تره. مخصوصا ریدینگش.
    ریدینگ Barrons خیلی آسونه ولی لیسنینگش طولانی تر از امتحان واقعیه ولی نوع سوالاش شبیه آزمونه.
    دلتا هم که از همه ساده تره. فقط برا شروع خوبه.
    این کتابها به از آسون به سخته:
    Longman, Delta, Barrons, Kaplan
    به نظرم بسته به سطح زبان، دوستان از یه کتاب آسون شروع کنن و به سختاش برسن.

یه نکته دیگه که به ذهنم میرسه اینه که کتاب Master Skills for the TOEFL iBT رو من از اینترنت گرفتم. البته چند ورژن داره ولی هر کدومو بگیرین خوبه.
    اسپیکینگ این کتابو به خاطر اینکه مثال های خیلی زیادی داره به همه دوستان پیشنهاد می کنم.

با آرزوی موفقیت برای همه دوستان

Junior Member

31 اکتبر (سازمان سنجش)
    Reading: 25
    Listening: 20
    Writing: 22
    Speaking: 19
    ):
    speaking رو تقریبا اصلا کار نکرده بودم ( 2، 3 روز مونده به امتحان چندتا integrated کار کردم.) سر امتحان اولین سوال speaking رو تو 15 ثانیه اول حواسم نبود و شروع کردم به حرف زدن ): در کل با توجه به وقتی که گذاشته بودم (حدود یک ماه ونیم اونم تا 6 سرکار بودم) بد نبود ولی خوب بدرد نمی خوره و باید دوباره امتحان بدم.

ApplyAbroad Veteran
    pejman-Mech آواتار ها

من برای بار دوم 30 اکتبر در سنجش امتحان دادم. دفعه قبل نمره ام 92 شده بود و می خواستم بالای 100 برسونم که دقیقاً لب به لب شد. توضیحات آزمون اولم اینجاست. در کل پایه زبانم خوب بود و به خاطر درسام متن انگلیسی زیاد می خوندم. سریال زبان اصلی هم نسبتاً زیاد می دیدم. دوران دبیرستان و اوایل لیسانس هم کلاس زبان می رفتم.

Total : 100

Reading : 26
    Listening : 25
    Speaking : 24
    Writing : 25

من Long Listening بودم مثل دفعه پیش. واسه این آزمون کلاً حدود دو هفته وقت گذاشتم.

پیش بینی خودم از نمرات هر بخش بعد از امتحان اینطور بود: Reading فکر می کردم کمتر بشم، و مطمئنم رو نمودار بردند! البته بعد از زدن تستهای سخت Reading کتاب بیگ بوک برای GRE، خیلی وضعیتم بهتر شده بود و به نظرم سوالات Reading تافل آسون می اومد، فقط از شانس بد من تو Reading دومش یه دو سه تا لغت رو بلد نبودم (موضوعش Commercial Revolution بود) و باعث شد کل متن رو خوب نفهمم. Listening فکر می کردم 2-3 نمره بهتر بشم. احتمالاً اون تستهایی حذف شده که من خوب زده بودم... واسه اون دو بخش دیگه هم تقریباً همین حدود حدس می زدم.

برای بار دوم من بخش Speaking و Writing دلتا رو خوندم و به نظرم تو این دو بخش از بارونز بهتره. در ضمن برای این دو بخش ویدئوهای Notefulldotcom رو در یوتیو*ب رو دانلود کردم و به نظرم خیلی خوب بودند. البته نمی شه 100% بر اساس اون پیش رفت ولی در کل به آدم حس خوبی می ده برای این دو بخش. و به همه توصیه می کنم... برای این دو بخش کتاب ETS رو هم پیشنهاد می کنم، البته بیشتر بخش نظرات Rater ها در مورد نمرات مختلف این بخش. واسه Speaking وقتی نمرات کامل رو گوش می کردم، اعتماد به نفسم زیاد می شد. واسه سوالات مختلف صدام رو ضبط می کردم و بعد دوباره گوش می دادم ببینم ایرادم کجاست. گاهی تا رسیدن به نتیجه مورد نظر چند بار در مورد یه موضوع صدام رو ضبط می کردم.

برای Reading و Listening چیز خاصی رو دیگه نخوندم، همون دفعه پیش که خونده بودم همون بود. بیشتر تست زدم. کلاً از همه کتابا تست زدم: ETS، بارونز، دلتا، و نرم افزار Kaplan. البته کلی فایل Mp3 مربوط به کتابهای مختلف و podcast تو گوشیم و Mp3 player ریخته بودم و هر وقت امکانش بود می ذاشتم بخونه واسه خودش. حتی قبل از خواب هم معمولاً گوش می دادم و باعث می شد ناخود آگاه اثر مثبت بذاره رو Listening ام. البته برای نمره خوب تو آزمون باید آدم تا می تونه تست بزنه.

در کل به نظرم حفظ آرامش و اعتماد به نفس خیلی می تونه کمک کنه به آدم. چون خیلی وقتا پیش میاد که یه بخش رو خیلی سخت می دند، اما آخرش می برند رو نمودار و نمرات بهتر از پیش بینی آدم می شه. پس آدم نباید خودش رو ببازه سر جلسه.
    از پاسخ دادن به سوالاتی که قابل پرسش در فروم هستند معذورم.

Junior Member

امتحان روز 30 اکتبر در سازمان سنجش.

Reading: 22
    Listening: 23
    Speaking: 18
    Writing: 22
    ====
    Total: 85

مدت زمان مطالعه: 3 ساعت روز قبل از آزمون !

من بار اولم بود که تافل می دادم و متاسفانه اصلا نتونستم بخونم و فقط روز قبلش 3 ساعت کتاب Writing for the toefl iBT بارون رو خوندم تا با استراتژی هایی که گفته بود , آشنا بشم.

در مورد Reading میشه گفت خیلی کم دقتی کردم و آنچنان مشکل نبود و متوسط رو به سخت بود. اگر با تمرکز بیشتری جواب میدام مطمئنا بالاتر میشدم. در مورد Listening من خیلی قوی بودم ولی دامنه کلمات آکادمیکم زیاد بالا نبود و اینکه یکم بی تمرکز بودم و تمرین نداشتم.

قسمت Speaking هم که شاهکار کردم ! , درسته سرماخوردگی شدید داشتم و صدام اصلا در نمیومد! , ولی مهمترین عامل در Speaking به نظرم تمرین هست که من نداشتم. تمرین در نوع جمله بندی. تمرین در محاسبه و تنظیم وقت. و تمرین برای حفظ تمرکز و اعتماد به نفس سر جلسه.

Writing رو هم خیلی خوب نوشتم به نظر خودم و کاملا روی استراتژی جلو رفتم. ولی جدا نمیدونم اینا چطوری تصحیح می کنن. مخصوصا مصحح هایی که برای امتحانات ماه اکتبر بودن , خیلی سختگیر بودن مثل اینکه ! , من تا اینجا نمرات دوستان دیگه رو هم نگاه می کنم اکثرا نمرات پایینی گرفتن در این قسمت , فکر نمیکردم پایین تر از 25 بشم !

5 نوامبر امیربهادر

Reading: 27
    Listening: 27
    Speaking: 23
    Writing: 27
    ---------------
    Total: 104

من نمی فهمم چرا Writing نمره کم می کنند و معیارشون برای 30 چی هست من طبق نمونه های ETS باید هر دو رو 5 می شدم که نشدم. تو Speaking من 3-2 تاش وسط حرف زدنم قطع شد که باز طبق نمونه های ETS نباید تاثیر داشته باشه اگه قبلش روند صحبت خوب بوده باشه ... ولی Reading رو می ترسیدم کمتر بشم.
    من تنها کتابی که خوندم Barron's بود و تست های Barron's, Kaplan, Cambridge, Longman رو بطور ناقص زدم (بیشتر L و S رو زدم). قبل از امتحان برای Listening انتظار 30 داشتم ولی دو سه تاش واقعن از تمام اون چیزهایی که قبلن گوش کرده بودم سخت تر بود. در مجموع راضی هستم چون فقط دو تا از دانشگاه هام 100 میخوان و بقیه کمتر.

به امید موفقیت همه دوستان ایرانی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)