صفحه 32 از 53 نخستنخست ... 222324252627282930313233343536373839404142 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 311 تا 320 , از مجموع 530

موضوع: دیتابیس نمرات آزمون تافل iBT (اعلام نتايج فقط به همراه نحوه ي مطالعه و برنامه ريزي )!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دیتابیس نمرات آزمون تافل iBT (اعلام نتايج فقط به همراه نحوه ي مطالعه و برنامه

14 دسامبر
    R22, L27, S18, W24 overall 91

راستش اصلاً فکر نمیکردم نمرم به ۶۰ برسه! کلاً یک هفته خوندم روزی ۳-۴ ساعت، نه کلاس زبان رفتم تا حالا نه تمرین خاصی کرده بودم.
    ریدینگم خوب بود، منابع درسیمو معمولاً انگلیسی میخوندم. فکر میکردم تافلو بالای ۲۷ میزنم! ولی چنتا TPO رو که زدم دیدم تو همین رنج ۱۸-۲۳ هست!
    لیسنینگم بدک نبود، سریال زیاد میبینم ولی در حد ۲۷ نبودم، TPO ها رو که میزدم معمولاً ۲۰-۲۴ میشدم (۵ تاشو بیشتر نزدم) حتی روز قبل آزمون یه لیسنینگ زدم شدم ۱۷ اعتماد به نفسم اومد زیر صفر!
    اسپیکینگ واقعاً نقطه ضعف منه، تا سر آزمون تافل حرف نزده بودم، ویدیو های نوت فول رو دیده بودم و ساختار رو کامل حفظ کرده بودم ولی اصلاً زبونم باز نمیشد که بخوام حتی یه جمله بگم! انقدر استرس گرفتم که اصلاً دیگه تمرین نکردم تا سر آزمون! همین هم شد که نمرم پایین شد.
    رایتینگ هم اولیو ۴/۵ شدم که به خاطر لیسنینگ خوبم بود، همه دلایل لکچر رو نوت برداشته بودم! از ساختار فول نوت استفاده کردم و همه متن رو چه از ریدینگ چه از لکچر کاملاً کپی پیست کردم! بدون اینکه جمله رو تغییر بدم! مجموعاً ۳۰۰ کلمه نوشتم که فکر کردم زیاده و انقدر حذفش کردم که شد ۲۲۰ کلمه! ولی انقدر خوب نوشتم که اعتماد به نفسم خیلی بالا رفت و واسه تسک دوم هم اومدم ساختار ۵ پاراگرافی استفاده کنم ولی نتونستم دلیل سوم رو درست ساپورت کنم و تا اومدم حذفش کنم وقتم تموم شد (۳۷۰ کلمه نوشته بودم) واسه همین نمرم فیر شدم که در مجموع شدم ۲۴!

الان با این تجربم میتونم بگم که بالای ۱۰۰ آوردن بیشتر از ۲ ماه وقت نمیخواد! اصلاً سطح زبان مهم نیست فقط و فقط تکنیک مهمه! از نوت فول غافل نشید که معجزه میکنه!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دیتابیس نمرات آزمون تافل iBT (اعلام نتايج فقط به همراه نحوه ي مطالعه و برنامه

DEC 21
    Overall=91
    R=20, L=18, S=26 and W=27

دایزه لغات رو بالا ببرید و بعدش فقط TPO که ی مرجع کاملا استاندارده کفایت میکنه.
    من شاغل هستم و وقت زیادی برای خوندن نداشتم.در حد یک ماه اونم بعد از ساعت 5 بعد از ظهر...
    ولی بیشتر تمرکزم رو گذاشتم روی دوتا مهارت آخر که دست خودمونه! برای ریدینگ و لیسینیگ تمرین خ مهمه و البته شرایط سرجلسه!
    من کابینم دقیقا جلوی درب ورودی بود و منم بسیار حساس به سروصدا... خلاصه برای دو مهارت اول خ اعصابم خورد بود سرجلسه...
    شما سعی کنید پیش بینی هر شرایطی رو برای روز آخر داشته باشید.... من دوتا مهارت اول رو تو خونه خ بیشتر میزدم ولی سرجلسه حواسم همش پرت میشد!

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندشی شیمی.بولونیا

28 dec
    overall : 65

R:16
    L:18
    S:17
    W:14
    من در کل اینجوری برنامه ریختم واسه خودم که R و L رو مجموع 50 بگیرم و روی دو تای دیگه میدونستم مجموعا 30 رو میگیرم حداقل.من از مرداد شروع کردم لانگمن بعد دلتا و بعد بارونز و تی پی او.
    واسه رایتینگ خوب 1هفته وقت گذاشتم و راضی بودم از نمرش. ریدینگ و لیسنینگ این هفته آخر همش خوب میشد توی خونه با بارونز و تی پی او ها جمع 50 میشدم.

چند تا اشکال داشتم :
    1- روی تی پی او ها زیاد وقت نذاشتم.
    2-استرس خیلی خیلی زیادی داشتم. برای ریدینگ ضعیفم کرد.من ریدینگ تی پی او ها رو کم کار کردم ولی همیشه دیگه کف نمرم 20 بود.اما به خاطر استرس....
    3-موقع لیسنسنگ همش هواسم به مانیتور بغل دستیم میرفت و میدیدم که از من جلوتره یا اون اقایی که مسئول بود هی راه میرفت.
    درکل من توی اسپیکینگ و رایتینگ راضی بودم یعنی همون چیزی که باید شدم ولی در ریدینگ و لیسنینگ نه.
    ایشالا همه رو قوی میکنم پریل میرم میترکونم.
    البته بد شانسی هم سهم بالایی داره..ریدینگ هایی که بود واقعا سخت بود و شرت.بعد واسه همین لیسنینگ هم دیگه اعصابم خورد بود.در کل استرس و شانس بد در نتیجه من دخیل بود و باعث شد چیزی که هستم رو نشون ندم.

Senior Member mokhteh آواتار ها

نتایج آزمون 18 ژانویه (سنتر آمل) ما هم بدین صورت شد:
    Test Test Date Reading Listening Speaking Writing Total
    TELXML Sat Jan 18 09:23:51 EST 2014 27 23 26 22 98

در کل از نتیجه راضیم چراکه برای بالای 90 اومده بودم...حدوا یکماه قبل، امتحان دادم و 86 شدم با لیسنینگ 14 به خاطر مشکلی که برام پیش اومده بود....مجبور شدم دوباره یکی دیگه ثبت نام کنم.
    اول بگم که من زبانم خوب نبود و توی هر چهار اسکیل ضعیف بودم.

ریدینگ:
    من ریدینگم خیلی ضعیف بود. یادمه شروع به خوندن که کرده بودم (بعد از خوندن گرامر و لغات 504 و بارونز) تو نمره هام تک و توک 20 پیدا میشد...همیشه خدا زیر 20 می شدم....هر چی هم بیشتر می خوندم کمتر میشدم...دیگه ناامید شده بودم از ریدینگ تا اینکه مجبور شدم یه 2-3 ماهی برای GRE بخونم. 1100+word smart و تو 2.5 ماه خوندم و 2 هفته هم سوالای جاخالی که معمولا گرامر سنگینی داشت. تو این 2 هفته کلی تو درک متون انگلیسی پیشرفت کردم و بعذ از اینکه GRE دادم اومدم سر ریدینگ تافل دیدم خیلی برام خوندنش راحت تر شده ولی 1 کار دیگه هم که کردم این بود که تکنیکم رو از اول خوندن سوال به اول خوندن پاراگراف تغییر دادم...حس کردم اینطوری متنو بهتر می فهمم و تو متن گم نمی شم؛ مخصوصا وقتی متن یکم سنگین هم باشه...با همین تغییر تو یه هفته نمرم از متوسط 18 رسید به متوسط 25. نزدیک امتحان که یکم فشارو بیشتر کردم تا 29 هم بالا می رفت گاهی اوقات ولی میانگین همون 27ی میشد که تو این امتحانم شد.

لیسنینگ:
    من سابق نت برمیداشتم..نمرم از 20 بالاتر نمی رفت...به توصیه برخی از دوستان همین فروم (که همینجا ازشون تشکر می کنم) بی خیال نت شدم ولی بگم حافظمم اصلا خوب نیست به خاطر همین اولش می ترسیدم...ولی اولین سمپلی که با این تغییر زدم شدم 23...خودم مونده بودم چطور همه چی یادم می موند! سابقا نت بر میداشتم یه صفحه میشد بعد که میومدم جواب بدم تو نتام گم میشدم و چون وقت هم برای جواب دادن کمه بیشتر اعصابم خورد میشد....دیگه شروع کردم بدون نت تمرین کردن و یه مقدارم تقویت حافظه....تو امتحانم خیلی خوب بود همه چی و نسبتا هم ساده بود لکچرها...نمیدونم چرا 23 شدم. فکر کنم نمره ها رفته رو نمودار نمره اومده پایین! به خاطر سادگی سوالا....تو کل لیسنینگ 3 تا سوالو شک داشتم فقط....

اسپیکینگ:
    خودمم تعجب کردم از این نمره! خدایی میگم....تو امتحان آزمایشی 22 شده بودم و چون دیدم تو ریدینگ و لیسنینگ ضعیفترم اصلا اسپیکینگ رو بی خیال شدم...دفعه قبل هم 23 شده بودم...ایندفعه تنها کاری که کردم (چون معمولا وقت کم می آوردم) فقط main point رو می گفتم که گفته باشم همین.... من فقط 2 سوال اول رو قبلا (دوران سربازی) حدود 100تا نمونه سوال کار کردم، بدین صورت که برای هر کدوم بصورت keyword دو تا دلیل نوشته بودم که اگه سوالا تو همین مایه ها بود یه چیزی تو ذهنم باشه که در موردش صحبت کنم....سوالای 3-6 رو هم کلا اگه بگم 3 تا نمونه هم کار نکردم دروغ نگفتم....کاری که کردم این بود که تمام keywordها رو تو زمانی که داشتم ریدینگ می خوندم می نوشتم و بعد اینکه سریع ریدینگ رو خوندم قبل لیسنینگ 2 تا جملشو کامل می کردم. تو لیسنینگ هم همین طور، keyword های مهم لیسنینگ رو می نوشتم و تو prepartion time جملات مربوط به اونا رو کامل می کردم البته گاهی اوقات وقت کم می اومد مخصوصا تو 2 سوال آخر...بعد هم شروع می کردم از رو می خوندم تقریبا 80% گفته هام از رو نوشته هام بود و اون 20% هم زمانی بود که وقت کم می آوردم مجبور بودم که دیگه از قدرت واقعی اسپیکینگ خودم استفاده کنم.....

رایتینگ:
    برای رایتینگ با توجه به نمرم چیزی نگم سنگین ترم. البته من کلا رایتینگم خوبه. بعد از اینکه کتاب Grammar in use رو خوندم ویه تافل آزمایشی دادم شدم 25 و دیدم که خوب حله دیگه بی خیالش شدم و همین الانم که در حضورتون هستم تمام رایتیتنگ هایی که نوشتم سر جلسه تافل بوده؛ ولی تو این امتحان یه بدشانسی بد آوردم که تو فروم Writing توضیح دادم که متاسفانه به خاطر سریع نوشتم یه قسمت رو عینا تمپلت نوت فول تو ذهنم بود که تو اون رایتینگ و تو اون مورد خاص! جواب نمیداد. یعنی متن می گفت که سه راهکار برای جلوگیری از فلان قضیه وجود داره من مثله نوت فول نوشتم and the article provides three reasons of support. دیگه هیچی دیگه با اینکه لیسنینگ رو بطور کامل پوشش دادیم شدیم fair. ولی مهمترین نکته تو رایتینگ دوم اینه که 1- گرامر و لغت اشتباه بکار نبرید 2- متنتون یه کم به موضوع بخوره ولی لازم نیست الزاما خیلی cohesive باشه البته اگه نمره کامل می خواین وضعیت فرق می کنه...مطمئن باشین اگه اینتگریتد رو متوسط هم بنویسین (البته نباید هیچ کدوم از دلایل رو miss کنید) 25 رو میارید....

در آخر هم برای تمامی دوستان آرزوی موفقیت می کنم.....
    تاریخ این ایام را هر کس که خواهد خواند، جز این سخن از ما نخواهد راند:
    این نسل سردرگم، بر توسن اندیشه هاشان لنگ
    ، فرسنگ در فرسنگ، جز سوی ترکستان نمی رانند؛
    تاریخ پیش از خویش را باری نمی خوانند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Szent Istvan University - PhD Candiate of Marketing

اول از همه از خیلی از دوستان که ممکنه این پست به دردشون نخوره عذر خواهی میکنم... این پست و فقط و فقط برای این میزارم که دوستانی هستند که سطح زبان شون مثل من خوب نبود و فقط در حد یک سال کلاس رفتن و به دنبال نمره بالای هشتاد هستند.
    ریدینگ 19 لیسنینگ 22 اسپیکینگ 19 رایتینگ 21 مجموع 81 2014 JAN18
    اول از همه به همه ی دوستام که میخوان تقریبا از پایه شروع کنن توصیه میکمک که کلا کلاس به جز رایتینگ نرن...
    اولین کار به نظر من خوندن 3تا کتاب هست که توی همه ی زمینه ها خیلی تاثیر گذاره:
    Essential words for TOEFL
    400 words you must know
    Gramer in use Intermediate
    ریدینگ:
    بعد خوندن سه تا کتاب بالا، فقط و فقط TPO و هارو بزنن و لغاتی که نمیدونین و توی یه دفترچه یادداشت کنن ... این کار به شدت کمک میکنه
    لیسنینگ:
    بازهم فقط و فقط TPO و ها همون نوشتن لغاتی که نمیدونین... سعی کنین CONVERSATION و نت برندارین و سر LECTURE ها هم فقط نکات کلیدی و بنویسین.... TPO ها این کمک بزرگ و میکنه که یاد بگیرین کجاها مهم هستش و با دثت گوش بدین
    اسپیکینگ:
    به نظر من ویدئوهای NOTEFUL برای نمره حدود 20 واقعا مفید هستش و کافیه و واسه تمرین هم TPO ها...
    رایتینگ:
    واقعا کلاس رفتن به نظر من لازمه و توصیه میکنم اگر هم نمیتونین، لااقل سه جلسه خصوصی بگیرین

Junior Member

با سلام.
    پست من هم برای دوستانی مفید که نمره بالای 80 می خوان و تا حالا کلاس زبان ترمیک و غیره نرفتن:
    اولین امتحان: 13اکتبر 2012: R:14, L:8, S:15, W:17 Total: 54
    بدون استفاده از جعبه لایتنر کتاب 504 خونده بودم. برای اسپکینگ نوت فول دیده بودم. و هیچی از لیسنینگ نمی فهمیدم: چون تمرینی نداشتم. رایتینگ هم تا حدودی برای آشنایی نوت فول دیده بودم. برای ریدینگ لانگمن و کمی از کمبریج خونده بودم.
    دومین امتحان: 27اکتبر 2013: R:20, L:20, S:20, W:21 Total: 81
    لغت: Essential و 400 must باز هم بدون جعبه لایتنر و فقط یادداشت در دفترچه که خیلی روش غلطی. حتما حتما لغت با لایتنر بخونید که خیلی خوب جواب میده.
    همون طور که می بینید لیسنینگ امتحان اولم در حد -0- بوده ولی از همین فروم با روشی که یکی از بچه ها زحمت کشیده بود و توضیح داده بود خوندم و نمرم از 8 به 20 ارتقا دادم: (اگه وقت دارین میتونید 10 روز اول با tactics for listening شروع کنید.)اول: لانگمن. دوم: دلتا. سوم: Mastering Skillsو بعد حتما حتما TPOها. من با سرعت معمولی خودشون گوش می کردم ولی روش افزایش سرعت که بچه های فروم توصیه کردن هم حتما برای نمره بالاترجواب میده(از اونجایی که امتحان من مجتمع فنی سعادت آباد بود تا اومدن نمرم سه ماه طول کشید و تو این مدت 7تا از تی پی او ها رو با این روش بدون نوت برداری خوندم که خیلی برام قابل فهم تر بود).
    برای اسپکینگ هر 30 تا تی پی او رو کار کردم ولی از نمرم راضی نبودم!
    برای رایتینگ هم چند جلسه کلای خصوصی کار کردم و نمره مورد انتظارم 25 بود ولی 21شدم! برای رفع اشکال رایتینگ هم به یه مصحح نیاز دارید!
    بعد از این دو تا آزمون که دادم، توصیه اکیدم این که حتما TPO ها رو کامل کامل بزنید و برای خودتون آنالیز کنید. اکر کند هستین واجبه که 2ماه براش وقت در نظر بگیرین نه 1ماه چون در این صورت مثل من نمی رسید همه رو کامل بزنین و کلی ضرر می کنید! به ترتیب از اولی شروع کنید و لغاتش در بیارین و فلش کارت کنید و با لایتنر بخونید که این کار تو زدن تست های ریدینگ و لیسنینگ تی پی او بعدی خیییلی کمک می کنه. من این روش تا اومدن نمرم روی 7تا تی پی او پیاده کردم که خیلی موثر بود.
    به نظر منم اگه ریدینگتون و دایره لغاتتون خیلی ضعیف نیست برای ریدینگ تی پی او ها و حفظ لغاتش بهترین منبع هست.
    با آرزوی موفقیت برای همگی...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    بيوتكنولو‍ژي

28 December
    L: 24 R: 22 W:23 S:26>>> Overall: 95
    با سلام خدمت دوستان
    بنده و خانمم تافل و آيلتس رو هر دو امتحان داديم تو اين 6 ماه كه به شخصه براي خودم چون تو كشور انگليسي زبان با لهجه بريتيش بودم آيلس راحت تر بود و تو اون تاپيك هم رفرانس هامو ميزارم.
    اما اينجا در مورد تافل بگم كه...
    براي ريدينگ:
    504 + 400 و بارونز رو خوب ميدونستم به علاوه اينكه چون زياد مقاله ميخونم چشمم خيلي تند هست و وقتي با سرعت بالا ميخونم متن رو دركش راحت هست تقريبا. البته من كلاس تند خواني هم رفته بودم و اون تجربه بهم كمك كرد اينجا
    براي اسپيكينگ:
    notefull+TPO
    براي رايتينگ و ليسنينگ:
    اول لانگمن رو خوندم- بعد دلتا و بارونز و نهايتا رايتينگ كمبريج .همچنين ويديو هاي نوت فول كه ساده بود بنظرم و خودم يكمي عوض كردم
    1ماه قبل امتحان هم TPO كار كنيد و بيخيال استرس فراموشي بشين كه خودش خيلي كمك ميكنه
    1هفته تا 10 روز قبل امتحان هم فقط رو ريدينگ و ليسنينگ رفتم سراغ كمبريج و بارونز

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    FIT Computer Science

22 reading
    22 listening
    22 speaking
    24 writing
    total : 90
    barons واسه listening و TPO ها

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Physics

26 reading
    24 listening
    25 speaking
    26 writing

total 101
    پیش زمینه: کانون زبان رو 5 سال پیش تموم کرده بودم، دو-سه ترمی هم جهاد رفته بودم کلاساشو
    فک کنم دادن امتحان GRE جنرال بی تأثیر نبود، لغتاش سخته ولی شاید خیلی بی مصرف نباشه!
    برای آمادگی آزمون: صد در صد TPO ها رو پیشنهاد می کنم، بنظرم نیازی نیس همشو بزنین، فقد 6-7 تاش رو درست و حسابی بزنین خوبه. خود من فقد یک ماه فول تایم نشستم پاش
    و نکته ی دیگه که فول تایم پای امتحان زیاد بشینین، روز امتحان واقعا همه چیز سریع می گذره جا نخورین مثل من! :P
    مشکلی نیست که آسان نشود
    مرد باید که هراســـــــان نشود

Junior Member

Reading 26
    listening 26
    speaking 27
    writing 26
    total 105

کاملا تعجب کردم و خوشحال شدم وقتی نمرمو دیدم
    فکر میکردم 95 یا نهایتا 100 بشم

ریدینگ و لیسنینگ کاملا باید تمرین بشه. حتی لغت های زیادی بلد نبودمو بیشتر تمرین میکردم. بهترین منبع هم تی پی او بود که خیلی کمکم کرد و اعتماد به نفس و بالا میبرد
    برای اسپیکینگ خیلی نا امید بودم. تا قبل امتحان اگه میگفتن اسپیک چند میشی میگفتم 20-22 اما استرسی که داشتم یکم باعث شد بهتر صحبت کنم. بعد امتحان کاملا راضی بودم
    رایتینگ هم از نوتفول استفاده کردم + یه سمپلی هم از متون بچه ها استخراج کردم و تو تمرینات با اون کار میکردم
    (تقریبا 10 روز قبلش GREداده بودم)
    فکر مکنم 10-12 روز مداوم خوندم هر روز حداقل یک بار تست کامل میدادم
    حدود 6-7 تا tpo چند تایی هم از تو کمبریجو...
    2008 تافل داده بودم 88 شده بودم
    این تافلو 8 feb تو استانبول دادم

هیچ کلاسی نرفتم.

2004-2008 دبیرستان امریکایی درس میخوندم

تا 2013 زیاد دنبال زبان نبودم یکم یادم رفته بود،

در کل tpo عالی بود ممنون از رفیقی که اونو به من داد!!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)