صفحه 38 از 53 نخستنخست ... 282930313233343536373839404142434445464748 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 371 تا 380 , از مجموع 530

موضوع: دیتابیس نمرات آزمون تافل iBT (اعلام نتايج فقط به همراه نحوه ي مطالعه و برنامه ريزي )!

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering - Manufacturing

پیش فرض پاسخ : دیتابیس نمرات آزمون تافل iBT (اعلام نتايج فقط به همراه نحوه ي مطالعه و برنامه

9 نوامبر...سنتر آمل.

ریدینگ : 21
    لیسنینگ : 22
    اسپیکینگ : 28
    رایتینگ : 24
    توتال : 95

زمان آمادگیم برای آزمون تافل سر جمع فک کنم یک هفته یا کمتر بود.
    چون دیر فهمیدم که باید زود تافل داد! ( :دی )

به جز تی پی او ها کتاب آفیشال گاید خوندم.
    به نظرم به جز این دوتا منبع، منبع دیگه ای نمیتونه اینقد مفید باشه.
    لغات هم که از همون فایل هایی که بچه ها آپلود کردن تو کتابخانه خوندم.

کلا توی ریدینگ ضعیف بودم و همین نمره رو انتظار داشتم.
    اما لیسنینگ اصلا فک نمیکردم این نمره رو بیارم! به نظرم بالای 26 باید میاوردم...خیلی لیسنینگ سختی داشت! جزئیاتش خیلی زیاد بود و گزینه ها هم نزدیک به هم بودن.

اسپیکینگ در حد انتظار خودم بود.
    رایتینگ رو هم به نظرم جا داشت که یکی دو نمره بالاتر بیارم. ولی همینم خوبه.

برای همه آرزوی موفقیت میکنم.

ارادتمند

پیش فرض پاسخ : دیتابیس نمرات آزمون تافل iBT (اعلام نتايج فقط به همراه نحوه ي مطالعه و برنامه

21 نوامبر علامه سخن

نمره کل : 96
    ریدینگ: 26
    لیسنینگ: 23
    اسپیکینگ: 23
    رایتینگ: 24

نمره درخشانی نیست هر چند که میتونست بهتر باشه هم تمرینم کم بود هم بی دقتی کردم و هم اینکه توی سنتر به مشکل خوردم که مفصلا توی تاپیک دیگه توضیح دادم.
    منابع خوانده شده:

ریدینگ:
    ریدینگم خوب بود از قبل اینکه واسه تافل شروع کنم یه چند تا از لغت هایی که زیاد توی متن ها میاد رو از وبلاگ مگوش یاد گرفتم. کلا من یه هفته قبل از آزمونم به اکانت premium مگوش دسترسی داشتم چون من باهاشون یه همکاری خیلی خیلی کوچیک دارم اما یه راه که بشه یه هفته رایگان به این اکانت دسترسی داشت این هست که اکانت یک ماهه رو بخرید و روز هفتم درخواست refund کنید که این کار از نظر اونها هیچ مشکلی نداره اگر احساس کردین مفید هست خوب refund نکنید! در مورد ریدینگ خوب بود چون سوال داره و بعد در قالب ویدیو توضیح داده که توضیحاتش شاید خالی از لطف نباشه. جدیدا هم مگوش توی وبلاگش پست های خوبی برای ریدینگ داره اضافه میکنه و کلا مطالب وبلاگ که بصورت رایگان هست در حد اکانت مفیده پس اگه نمیتونید اکانت بخرید ناراحت نباشید اگه هم میتونید بخرید و اگه خوشتون نیومد refund کنید. (البته قصدم تبلیغ نیست دیگه مگوش رو همه به خاطر GRE میشناسن و تاکید من هم بیشتر بر استفاده از وبلاگ هست)

این لینک مگوش که میتونید اکانت trial استفاده کنید.

http://toefl.magoosh.com/invite/f53202758k1p1296

لغت هایی که گفتم مفید بود :
    https://magoosh.com/toefl/2014/revie...science-words/
    http://magoosh.com/toefl/2014/animal...ding-practice/

لیسنینگ:
    برای لیسنینگم که (در حد 15-16 بود!) سریال میدیدم فرزندز و HIMYM و پادکست هایی که از اینترنت میگرفتم گوش میدادم. ولی خوب بعد از یه مدت یکی از دوستام بهم گفت خود منابعی که برای تافل هست رو کار کنی بیشتر نتیجه میده ولی زیاد فرصتی نمونده بود. دوست داشتم همه ی TPO ها رو بزنم اما فقط 5 تا از اون فرصت شد بزنم اما حتما بزنید حداقل از 15 به بعد رو. اگر همه رو زده بودم مطمئنا نتیجه بهتری میگرفتم. من چند جا بی دقتی کردم و چون نمیتونستم گزینه صحیح رو پیدا کنم به شنیده های خودم شک میکردم و گزینه ای رو انتخاب میکردم که فکر میکردم برعکسش رو توی متن شنیدم!!!!! مثلا طرف میگفت "فلان مورد نبوده" من چون بقیه گزینه ها نمیخورد میگفتم شاید من اشتباه کردم و گزینه ی "فلان مورد بوده" رو میزدم! یه نکته دیگه که میدونستم و رعایت نکردم این بود که میگن گزینه هایی که خیلی extreme هست انتخاب نکنید. مثلا اگه میگه all animals are ... این all یکم مشکوکه! من با اینکه این رو میدونستم یه گزینه رو انتخاب کردم که نباید!!

تکنیک نوت برداری این سایت خوبه :
    http://www.uefap.com/listen/

نوت برداری خیلی مهمه و به نظرم نوت زیاد برداشتن از نوت کم برداشتن بدتره .
    http://magoosh.com/toefl/2014/toefl-...ice-questions/

اسپیکینگ:
    برای اسپیکینگ مشکلم رعایت ساختار هست و اینکه از transition و conjunction ها خوب استفاده نمیکنم یا کلماتی مثل moreover و ... که استفاده از اینها باعث مفهموم تر شدن و نظم دادن میشه و این مشکل هنوز هم در اسپیکینگ من رفع نشده. با اینکه میدونستم خیلی لهجه تاثیری نداره ولی دوست داشتم روی لهجه هم کار کنم. به جز نوت فول از یه سایتهایی کمک گرفتم که لینکهاش رو میگذارم هر چند من مشکلم چیز دیگه بود که با اینها رفع نشد. من دو تسک آخر اسپیکینگ رو good شدم که مدیون پاورپوینتهای نوت فول هستم که از ویدیوها خیلی کامل تر توضیح داده بود و من سعی کردم اون ساختاری که گفته بود نمره کامل میگیره دنبال کنم البته همونطور که خودش میگه نباید از پله اول بپرید پله آخر بلکه کم کم سعی کنید جزئیات بیشتری اضافه کنید. البته سوال 5 رو خودم احساس میکردم راه حل ها رو خوب نگفتم و به شیوه ی نوت فول نگفتم.

نمونه اسپیکینگ های مگوش هم بد نبود ولی مثل نوت فول ساختار نداشت برای سوال 3-6 به نظرم با ساختار پیش رفتن بهتره.

https://www.udemy.com/toefl-ibt-spea...tion-1-course/
    http://www.21accents.com/
    http://www.learnersdictionary.com/pronex/pronex.htm

رایتینگ:

رایتینگ 1 :
    این رایتینگ خیلی سخت نیست اگه لیسنینگتون خوب باشه. یه نکته این هست که نیازی نیست کل مقدمه ی ریدینگ رو بخونید و خط آخر کفایت میکنه. این جمله هدف نویسنده رو نشون میده. بعد صفحه رو به سه قسمت افقی و دو قسمت عمودی تقسیم کنید. توی ستون اول که سه تا قسمت داره 3 تا موضوعی که نویسنده مد نظر داره به صورت خلاصه نوت برداری کنید. (در حین خوندن) بعد موقع لیسنینگ روبروی هر کدوم توی ستون دوم نظر استاد رو بنویسید. سعی کنید از ریدینگ کم بنویسید ولی از لیسنینگ زیاد.

من مقدمه مینوشتم نویسنده میخواد فلان موضوع رو بگه و استاد با این دلایل حرفش رو رد میکنه.
    بعد توی هر پاراگراف مینوشتم که نویسنده این دلیل رو آورد ولی لکچرر به این موارد اشاره کرد و حرف اون رو رد کرد.
    سعی میکردم از کلمات و جملات مختلف برای بیان اینکه رد کرد استفاده کنم. توی دو پاراگراف هم اول بحثی که لیسنینگ مطرح کرد رو نوشتم و بعد ریدینگ رو که تنوع داشته باشه و به خاطر اینکه توی صورت سوال میگه لیسنینگ رو خلاصه کنید و بگید چه ارتباطی با متن داره پس به نظرم منطقی تر اومد که با لیسنینگ شروع کنم و بعد بگم که اینها ادعای نویسنده رو رد میکنه. یکمی کیبرد مشکل داشت و مثلا بعد که زمان تمام شد نگاه کردم یه جا on one of رو نوشته بودم on of و چون وقت اضافه نیاوردم proofreading نکردم

البته من برای این بخش 300 کلمه نوشتم و عملکرد GOOD رو برام زدن.
    نمونه رایتینگ مگوش برای این تسک که توی اکانت premium هست برای من مفید بود.

رایتینگ 2 : من توی آزمون قبلی که به خاطر مشکل سخت افزاری که پیش اومده بود و کنسل کرده بودم این رایتینگ رو خوب نوشتم مثال هایی از دوستام زدم و کم ننوشتم. اما متاسفانه برای این رایتینگ عملکرد خوبی نداشتم کمی به خاطر استرسی بود که موقع اسپیکینگ بهم وارد شد. اعتماد به نفسم برای این رایتینگ به خاطر اینکه تمرین کافی نداشتم پایین بود. ایده هایی به ذهنم میرسید اما میترسیدم شروع به تایپ کنم ولی نتونم جمله ام رو درست بیان کنم. حتی پاراگراف دوم رو نصفه گذاشتم و رفتم سر پاراگراف سوم و بعد برگشتم تکمیلش کردم. خیلی بهتر میتونستم بنویسم ولی 4 پاراگراف نوشتم و 300-310 کلمه!! از کلمات متفاوتی استفاده کردم ولی نمیدونم دلایلم یه کم شبیه به هم بود یعنی باید خودم میگفتم که چرا این دو تا از هم جداست ولی نگفتم. البته من میخواستم از مثالهای جنرال استفاده کنم و تجارب شخصی نباشه به خاطر همین هم نتونستم زیاد بنویسم و رایتینگم خراب شد و نمره رایتینگ قبلی رو هم خراب کرد !! سعی کردم جمله هام رو با روشهای مختلف شروع کنم و ساختارهای خوبی برای بیان جمله استفاده کردم و فکر میکنم مشکلم کم نوشتن و تفکیک نکردن دلایل از هم دیگه بود.

برای این قسمت 2-3 سمپل مگوش از نظر پاسخ و دلیل خوب بود ولی نوشته ها کوتاه بودند و برای یک نیتیو که مشکل گرامری و لغت نداره جواب میده. به نظر من ما که نیتیو نیستم باید حداقل 380 کلمه و ماکزیمم 500 کلمه رو بنویسیم.
    برای قسمت گرامر هم وبلاگ مگوش پست های مفیدی داره.
    http://magoosh.com/toefl/category/writing/
    http://magoosh.com/toefl/2013/lucas-takes-the-toefl/

موفق باشید

پ.ن : دوستان خواهشا درخواست نکنید که نمونه رایتینگ ها و ویدیوهای مگوش رو آپلود کنم. وبلاگ خیلی از تکنینک ها رو پوشش میده و حتی در بعضی موارد کامل تر از اکانت هست. در مورد نمونه رایتینگ ها هم من ازشون خواهش میکنم که چند تا نمونه رایتینگ بگذارن توی وبلاگشون و امیدوارم که قبول کنند.
    ویرایش توسط Souri_RS : December 6th, 2014 در ساعت 11:28 AM دلیل: سایتهای بسته شده

سلام دوسان
    منم 29 نوامبر امتحان دادم بچه ها
    دفعه سومم بود
    بار اول سپتامبر 2010 بود می خواستم اپلای کنم اما طی اتفاقاتی تصمیم گرفتم اقدام نکنم به همین دلیل نخونده رفتم سر امتحان و 89 شدم (R:25 L:24 S:18 W:22) من سال سوم دبیرستان کانون زبان رو تموم کردم ولی بعد از اون ذیگه کلاسی نرفتم و هیچ مطالعه زبانی نداشتم (اینا رو دوستان فقط می گم که کسی که پیش زمینش مثل من هست از مسیر من استفاده کنن)
    بار دوم بعد از اینکه فوقم رو گرفتم تصمیم به رفتن گرفتم که 3 ماه خوندم براش فقط و فقط T--P--O کار کردم برای ریدینگ و لیسنینگ (عالیه عالی) 20 تا تی پی او رو زدم. برای اسپیکینگ وضعم با امتحان سه سال پیشم فرقی نمی کرد. یک کلاسی اسم نوشته بودم که اصلاً به درد من نمی خورد همش توش سعی می کرد استاده بهم سقیل صحبت کردن یاد بده (اونم که منی که 4تا کلمه ساده رو با من من می گم بس که هل می کنم) دو تسک 3 تا 6 هم که می گفت همه چی رو بگو که همیشه اسپیکینگام 2 3 دقیقه طول می کشید . خدا از جوزف راضی باشه یک هفته مونده به امتحان از همین سایت عالی خودمون با نوت فول آشنا شدم که واقعا اسپیکینگ رو از 17 18 کشوند رو 23.اون امتحانم شدم 101 (R:27 L:26 S:23 W:25) رایتینگ هم همون استاده که میگفت ثقیل کار کنین یه مشته کلمات قلمبه سلمبه یادمون داده بود که تو رایتینگ بنویسیم. باور کنید 46 کلمه 5 پاراگرافی نوشته بودم با همین کلمه ها و استراکچرای عجیب غریب اما خودمم نمی فهمیدم چی میگم. فقطم نمره یه مشت استراکچر گرفتم که 25 از سرم هم زیادی بود.
    سال پیش هم نتونستم به دلایلی اپلای کنم
    اما امسال که اومدم امتحان کنم یکی از دانشگاهایی که جوابای خوبی از استاداش داشتم گفتن کیست بررسی نمیشه اگه تا دد لاینمون که 15 دسامبر هستش یه تافل جدید نفرستی ( چون اگه قبولم می کردن روز ثبتنام در آگوست 2015، 15 روز بود که تافل قبلیم باطل شده بود) خلاصه سرتون رو درد نیارم مجبور شدم یه تافل بنویسم واصه 29 نوامبر و فقط 6 روز وقت داشتم واصه خوندن. منم که می دونستم به هیچ کار نمی رسم رفتم فقط واصه یه 80 به بالا. پس 6 تا تی پی او 26 تا 31 رو زدم، هیچ کدومشون رو هم نتونستم تسک آخر رایتینگشون رو انجام بدم چون انرژی نداشتم و کم می آوردم واصه موضوع و اینا. نمرم شد 103 اینبار ( R:24 L:28 S:23 W:28) واقعیت دلایلش رو براتون میگم :
    1. اصلاً استرس نداشتم اصلاً چون رفته بودم واصه 80 به بالا فقط.
    2. ریدینگم کمتر شد چون تمرین درست نداشتم. ذهنم خسته می شد. اونبار 3 ماه کار کرده بودم 20 تا تی پی او ولی این بار 6 تا بود در عرض 6 روز
    3. لیسنینگم بالاتر شد فقط وفقط به لطف آرامش ( البته سریالای بریکینگ بد، لاست، فلش فوروارد، وی و آهنگای Eminem که هیچی ازشون نمی فهمم، خیلی کمک کرده بودن واصه امتحان قبلیم)
    4. رایتینگم خیلی بالا شد فقط و فقط وفقط به خاطر ویدیو خیلی عالیه جوزف راجعبه 4 پاراگرافه نوشتن و چطوری اضافه کردن کلمات که همش تو کتابخونه همین سایت عالیه خودمون هست. من ساعت 7 شب قبل امتحان این ویدیو ها رو دیدم و فقط تو ذهنم ثبتشون کردم و تو امتحان استفاده کردم. عالیییییییییییییییییییییی ی بود 564 کلمه نوشتم کم و بیش ساده ولی با معنی.
    ایشالله که این نکات کمکتون کنه.
    بازم تاکید می کنم تیییییییییی پییییییییییی اووووووووووووووو، چه وقت کم دارید چه زیاد. آقایون خانوما تیییییییی پییییییییی اوووووووو. آرامشم یادتون نره.
    پیروز باشید و سربلند.

Junior Member pedramab آواتار ها

سلام دوستان منم 29 نوامبر دادم امتحان ( کلا نمزم عصابم و خورد کرد) (گرچه من یکساعت دیرتر امتحان دادم چون پی سیم خراب شد)
    R28-L 24 - S 24- W 25
    total 101
    کلا من 3 روز واس امتحان خوندم چون خیلی دیر ثبت نام کردم. خاستم چند تا نکته بگم که دوستان رعایت کنن مثل من نمره الکی از دست ندن (نمی تونم در مورد منبع واس خوندن اظهار نظر کنم چون به غیر از چند تا TPO و ویدئو youtube جیزی نخوندم )

دوستان ریدینگ که من ترجمه میکنم کلا لغتم خوبه چیزی نخوندم فقط سعی کنید از سوالا زود رد شید بعد برگردین دوباره یه نگاهی بکنین

در مورد لیسینینگ اون ست های تکراری هستن که میان اونارو خوب بزنین واقعیتش من اسماشون رو حفظ کرده بودم الکی گوش کردم سر امتحان سر سری زدم چون لیسینینگ قبلیا رو مطمئنم فوقش یکی یا دو تا غلط میتونستم داشته باشم لیسینینگ من خیلی خوبه اینقد سریال دیدم. پس اشتباه منو تکرار نکنین که از 29-30 اومدم شدم 24

و اما اسپیکینگ سعی کنین چشمتون به تایمر باشه زودتر سوالو تموم نکنین من دو تا سوال اول رو این اشتباه کردم که fair شدم اونیکیا Good
    رایتینگ دیگه نوشتم والا دو تاشم Good زده نمی دونم چرا 25 شدم

Junior Member

سلام
    امروز نتیجه امتحان 6 دسامبر اومد. 105 (R27 - L26 - S27 - W25)
    من دوبار دیگه امتحان داده بودم که دفعه اول 101 شدم (R27 - L24 - S26 - W24) و دفعه دوم 103 (R28 - L25 - S24 - W26). کلا دوتا دوتا رشد میکنم!
    برای دفعه سوم هیچی وقت نذاشتم چون دفعه دوم 9 نوامبر امتحان داده بودم و هنوز آماده بودم. من کلا برای ریدینگ هیچی نخوندم چون از قبل برای امتحان GMAT که پارسال بود خیلی خونده بودم و نیازی نمیدیدم که بیشتر وقت بزارم. برای دفعه اول کتاب آفیشال گاید رو خوندم و اما برای دفعه دوم و سوم فقط TPO را کار کردم. فکر کنم حدود 20 تا از TPOرا تونستم تموم کنم. البته فقط لیسنیگ و اسپیکینگ با TPO کار کردم. رایتینگم هم از اون کتاب موضوعات تافل و پاسخهاش چند نمونه رو خوندم و یکی دوتا خودم نوشتم. تجربه که من تو این 3 بار کسب کردم اینه که به هیچ عنوان نمیتونید رو قضاوت خودتون حساب کنید! من امتحان دوم را فکر میکردم خیلی عالی دادم در حالی که امتحان آخر از نظر خودم خیلی خوب نبود ولی نمره بهتر شد. تو اسپیکینگ نمیدونم به نظرم این دفعه خیلی خوب صحبت نکردم البته سعی کردم تو صحبتهام غلط نداشته باشم اما کلا به نظر خودم دفعه دوم خیلی بهتر حرف زدم اما اون دفعه 24 شدم و این دفعه 27. چطور نمره میدن only God knows! لیسنیگ هم 3 تا تکراری اومد که خوب من از قبل جوابها را میدونستم! البته من لینینگ هیچ مشکلی ندارم و تمام TPO را درست یا با یک غلط میزدم ولی تو امتحان نمیدونم شاید مشکل نوت برداری داشتم که نتونستم نمره خوبی بگیرم. تو رایتینگ هم اگه تنبلی نکنید و کار کنید راحت میتونید نمره بالای 26 بگیرید منم مثل دوستمون pedramab هر دوتا رایتینگ رو good شدم اما 25 دادن! نمیدونم چطوری نمره میدن! در هر صورت سعی کنید حتما از الگویی که تو آفیشال گاید گفته برای رایتینگ integrated استفاده کنید. تو اسپیکینگ مهتمرین عامل کنترل استرسه! سعی کنید تو امتحانهای آزمایشی رو کنترل استرس خیلی کار کنید.
    ایشالله همتون 120 بشید.

Junior Member

سلام
    منم 6 دسامبر امتحان دادم
    Total: 102
    Reading: 28
    Listening: 25
    Speaking: 23
    Writing: 26
    این بار دومم بود البته...بار اول حدود دوماه پیش امتحان دادم و نمره کلی تافلم 90 شد Reading: 24 Listening: 23 Speaking:22 Writing: 21
    من خودم وقتی شروع به خوندن زبان برای تافل کردم سطح زبانم خیلی خیلی ضعیف بود به خاطر همین از کتاب دلتا شروع کردم و بعد رفتم سراغ مسترینگ اسکیل و بعد تی پی او.. به نظرمن بهترین منبع برای مطالعه همون نرم افزار تی..پی..او ست... . انقدر که اگه کسی سطح زبان متوسطی داره از نظر من نیازی نداره سراغ هیچ منبع دیگه ای بره..اگر همین تی پی او هارو چندین بار تمرین کنه و لغاتش رو در بیاره نتیجه خیلی خیلی بهتری می گیره تا اینکه چند تا منبع رو با هم پیش ببره.... .
    ریدینگ:
    مهم ترین دلیلی که باعث شد نمره ریدینگ من به نسبت امتحان قبلی پیشرفت کنه این بود که وقتی دوباره برگشتم سراغ تی..پی او..ها سعی کردم بعداز جواب دادن به سوال ها یک بار دیگه دوره و تحلیلشون کنم و برای درست بودن و غلط بودن تک تک گزینه ها واسه خودم دلیل بیارم.این کار اولش یکم وقت گیر بود ولی بعد از یه مدت متوجه شدم که علارغم چیزی که قبلا فکر می کردم چقدر گزینه ها از هم دورن و چقدر بعضی گزینه ها اساسا بی ربطن! و پیداکردن جواب درست برام آسون شده بود. نکته دیگه اینکه اینبار سعی کردم ابدا درگیر لغت نشم.در حدی که فقط یه ایده کلی از هر جمله می گرفتم و ممکن بود از هر ریدینگ 5 یا 6 تا لغت پیدا کنم که معنیش رونمی دونستم. در کل شیوه جواب دادن به سوال ها برای من اینجوری بود که بعداز خوندن هر پاراگراف سوالهای مربوط به اون پاراگراف رو جواب می دادم.
    لیسنینگ:
    در مورد لیسنیننگم باید بگم وقتی شروع کردم به خوندن برای آزمون تافل خیلی از مواقع مجبور بودم یک لیسنینگ تمرینی 1 دقیقه ای رو بار ها وبارها گوش کنم تا ایده کلیش دستم بیاد ولی با نوشتن و تکرار کردن تک تک جمله ها وضعیتم بهتر شد... بعداز اینکه راه افتادم شروع کردم به گوش دادم لیسنینگ با سرعت بالا.یعنی اول یه دور با سرعت نرمال گوش می دادم،تست های تی..پی..او. رو میزدم و بعد با سرعت دو برابر دوباره همون لیسنینگ رو گوش می کردم.راستی یادتون باشه حدود یکی دوهفته قبل از آزمون اصلیتون تست های مربوط به لیسنینگ رو با در نظر داشتن زمان جواب بدین.

اسپیکینگ:
    در مورد اسپیکینگم اگرچه نمره خیلی درخشانی ندارم ولی همون یک نمره پیشرفت واسه این بود که سعی کردم ساده تر صحبت کنم و یک روز قبل از امتحانم فقط و فقط وقتم رو گذاشتم و حدود 100 نمونه سوال 1 و 2 تمرین کردم. و قبل از اونم هر روز تقریبا 5 تا سوال 1 و 2 رو واسه خودم تمرین می کردم.

رایتینگ:
    در مورد رایتینگ هم باید بگم مهم ترین دلیلی که باعث شد 5 نمره پیشرفت کنم این بود که این بار از ساختار گرامری و لغوی ساده تر و در عین حال صحیح تری استفاده کردم. انقدر که تقریبا مطمئن بودم جمله ای نوشتم حد اقل به لحاظ دستوری صحیحه.در مورد رایتینگ اول برای هر پاراگراف حدود 5 دقیقه وقت می ذاشتم که 4 دقیقه به نوشتن و 1 دقیقه به تصحیح هر پاراگراف می گذشت چون من به طرز عجیبی غلط املائی زیادداشتم( البته موقع امتحان اصلی بخاطروجود یه سری اسم ها و کلمات پیچیده وقتم واسه دوره پاراگراف آخر کم اومد) و حد المقدور سعی می کردم از ریدینگ یک یا دو جمله ذکر کنم و بقیه رایتینگ رو به لیسنینگ اختصاص بدم. در مورد رایتینگ دوم هم اول خیلی سریع introduction و conclusion رو می نوشتم و کل زمانم رو به دو پاراگراف بعدی اختصاص می دادم و برای هر پاراگراف دو دلیل و برای هر دلیل یک مثال می زدم. در کل وقتی تمرین می کردم هیچ وقت در بهترین حالت از 440 لغت نمی تونستم بیشتر بنویسم ولی موقع امتحان استرس باعث شد تا 470 تا لغت بنویسم!
    نکته آخر اینکه حتما حتما سعی کنید چند روز قبل از امتحان اصلی یک آزمون آزمایشی تویه محیط درست درمون بدید تا با استرستون کنار بیاین و باشرایط امتحان اصلی آشنا بشین. در آخر اینکه من یکی از امتحانام رو تو اوج خلوتی و یکی دیگش رو تو اوج شلوغی دادم و از نظر خودم که کاملا هم شخصیه وممکنه بقیه مخالف باشن کلن امتحان اصلی از تی پی او ها آسون تره!
    امیدوارم همتون موفق بشید..

Member amir_bozorgi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering-Power Electronics

سلام، من 14 دسامبر امتحان دادم، نمرم درخشان نیست، اما با توجه به اینکه امتحان خوب ندادم و نمرم می تونست بهتر از این باشه چند نکته ای که تجربی بدست آوردم به دوستان می گم.

Total: 97
    Reading: 26
    Listening: 22
    Speaking: 22
    Writing: 27

در مورد ریدینگ باید بگم که نمرم چندان خوب نبود. چون تو تمرینام 28-29 می شدم. اما جو امتحان هست به اضافه اینکه پاراگرفهای ریدینگ اول و دوم خیلی بلندتر بود و سوالاتش مفهومی تر. برای گرفتن نمره خوب اصلا لازم نیست که متن کامل بخونید یا سرعت خوندنتون بالا باشه. تافل هرچقدر هم سخت باشه، در 90 درصد سوالاتش می تونید با اسکیم جواب پیدا کنید و نمره بالا بگیرید. من تو تمرینام همیشه حدود 15 دقیقه وقت اضافه میاوردم و تو اون زمان سوالات شک دار که علامت زده بودم بررسی می کردم. اما تو امتحان فقط 7 دقیقه وقت اضافه آوردم و خوب استرس امتحان هم عامل اصلی بود.
    در مورد لیسنینگ بگم که امتحان بنظر من خیلی سخت تر از TPO ها بود و سرعت مکالمات خیلی بالاتر بود. من TPO های آخر در حد 25-28 میزدم اما تو امتحان تو یک بخش تمرکزم بهم خورد و فقط تونستم نت بردارم بدون اینکه مفهوم مکالمات خوب بفهمم. پس فقط تمرین کنید که خوب به نکات توجه کنید و بعد نوت بردارید تا تو سوالات در یادآوری ترتیب موضوعات و نکات کمکتون کنه. چون گاهی اوقات سرعت بقدری بالا میره که هرچند سرعت نوت برداریتون بالا باشه، نمی تونید بهش برسید. این روش حتما امتحان کنید و مطمئن باشید جواب میده.

در مورد اسپیکینگ حرفی ندارم، ولی بنظرم نمرم باید بالاتر می شد.

در مورد رایتینگ من حدود 220 کلمه تو اینتگریتد و 340 کلمه تو ایندیپندنت نوشتم. پس نمره چندان ربطی به این نداره که شما زیاد بنویسید. نکته دیگه اینکه ابتدا تلاش کنید گرامر درست و کلماتی که همه جوره (چه دیکته و چه اینکه کالکیشن مناسبی باشه) در موردشون مطمئن هستید استفاده کنید. من 2 سال پیش امتحان دادم و تو رایتینگم از کلمات بسیار سطح بالا (در حد GRE) استفاده کردم و نمرم 24 شد. اینبار شاید ساده ترین کلمات استفاده کردم نسبتا به رایتینگ های نمونه ای که قبلا نوشته بود اما نمرم بهتر شد.

در مورد منابع هم فکر می کنم بهترین منبع TPO و بعد به ترتیب Barrons و Cambridge باشند.
    امیدوارم این چند نکته بدردتون خورده باشه.

سلام دوستان. من هم 14دسامبر امتحان دادم. از نمره ام خیلی راضی هستم.

Total: 103

Reading: 28
    Listening: 22
    Speaking: 26
    Writing: 27

کلا
    برای امتحان های GRE و تافل یک سال زبان مطالعه کردم و دفعه اول بود امتحان می دادم. اول سعی کردم پایه ام رادر ریدینگ و لیسنینگ قوی کنم، بعد رفتم سراغ آزمون های TPO. برای لغت 504، Essential words و 1100 را خواندم. اخبار را ازسایتهای بی بی سی، نیویورک تایمز و یاهو چندماهی دنبال می کردم و لغات جدید را می نوشتم. نرم افزار انکی را برای حفظ لغت به همه پیشنهادمی کنم، بسیار عالی است. برای لیسنینگ برنامه های مستند زیاد دیدم و گوش کردم. بادوست عزیز موافقم که لیسنینگ آزمون خیلی سخت تر از TPO بود، من هم در آزمون های آزمایشی عملکرد قوی تری داشتم.
    در مورد اسپکینگ حدود 20تا از آزمونهای TPO را کار کرده بودم. سر امتحان فقط سعی کنید با اعتماد به نفس و بدون استرس حرف بزنید، حتی اگر موضوع سوال 1 و 2 برای شما خیلی جدید است به خودتان مسلط باشید. من برای هر دو سوال 1 و 2 فقط 1 دلیل آوردم بدون مثال و سعی کردم 44 ثانیه حرف بزنم و عملکرد GOOD گرفتم. پس نگران فرمت نوت فول نباشید، فرمت خوبی هست ولی اجباری نیست.
    در مورد رایتینگ، من هم حدود220 کلمه برای اینتگریتد و 340 کلمه برای ایندیپندنت نوشتم. همیشه استرس تعدادکلمات را داشتم چون نمی توانستم بیشتر از 330 کلمه برای ایندیپندنت در آزمون های آزمایشی بنویسم، ولی دیدم که برای مصححان، گرامر صحیح، دلایل منطقی و استفاده صحیح از کلمات مهمتر است (چون می دانید که 10 کلمه ممکن است معنی یکسان ولی کاربرد متفاوتی داشته باشند). در ضمن کسانی که اول کار نمی توانند در نیم ساعت متن راکامل کنند نگران نباشند، من هم بعد از نوشتن 12 متن از آزمون های TPO بالاخره به این توانایی رسیدم. این بستگی زیادی به اینکه موضوع چقدر برای شما آشنا باشد هم دارد. من در کل 4 پاراگراف برای ایندیپندنت نوشتم و از همان اول متن سعی کردم غلط املایی و نگارشی نداشته باشم، چون می دانستم ممکن است وقت برای اصلاح پیدا نکنم.
    در پایان اینکه همه چیز به تلاش شما بستگی دارد و اینکه اجازه ندهید جو امتحان روی شما تاثیر بگذارد، بخصوص زمانی که وارد بخش اسپکینگ می شوید و همه همزمان حرف می زنند. در این زمان سعی کنید تمرکزتان را از دست ندهید. برای همه شما عزیزان، آرزوی موفقیت می کنم.

Junior Member

سلام دوستان، من 19 دسامبر امتحان دادم تو سنتر آمل
    نتیجه درخشان نیست ولی با توجه به سطح زبانم نسبتا راضی ام ازش

Total: 93
    Reading: 29
    Listening: 24
    Speaking: 17
    Writing: 23

سطح زبانم زیر متوسط بود و یه دوره هم دو سال قبل کلاسای تافل رفته بودم، ولی بعد اون مدت زیادی بود که بی خیال زبان شده بودم تا اینکه اواخر شهریور بختش باز شد و مجدد شروع به خوندن کردم. قبل از شروع یه تعیین سطح تو امیربهادر دادم که نمرم 68 شد!!! حدود سه ماه کار کردم روزی 5-6 ساعت که البته بخش زیادیش به vocab و grammar گذشت که با توجه به سطح زیر متوسط زبانم کاملا طبیعی بود... برای لغتها 504 و 400 رو خوندم و البته یه لیست عریض و طویل از لغتهایی که خودم از توی ردینگها و بعضا ترنسکریپتهای لیسنینگا استخراجشون کرده بودم.
    حدود یازده تا از امتحانای TPO رو زدم که ای کاش زودتر و بیشتر کار می کردم واقعا TPO عالیه و همونطور که بقیه بچه ها گفتن از هر منبع دیگه ای موثرتره، بجز اون از mastering skills (ردینگ و لیسنینگ) و لانگمن
    هم استفاده کردم که روی این دومیه (لااقل برای من) فک کنم بیشتر اتلاف وقت بود!

در مورد نمره اسکیلها هم بگم که نمره ردینگ فقط ناشی از تمرکز سر امتحان بود و به نظرم سطح ردینگها در حد همون آزمونهای آخر tpo بود! (من اونا رو معمولا 23 تا 25 میشدم)؛
    انتظارم از لیسنینگ بیشتر بود در حدود 26، ولی خوب با توجه به لانگ بودن لیسنینگ یه خورده خستگی تو سوالای آخر اذیت کننده شده بود. ضمنا من نت برنداشتم و فقط گوش میدادم با چشای بسته
    چون تو آزمونای TPO هر وقت که نت برمیداشتم نمره هام زیر 20 میشد و بدون نت حدود 25؛
    اسپکینگ رو وقت نشد که خیلی تمرین کنم سر همینم اینجور ناپلئونی در اومده، البته استرس هم به خوبی ادای دین کرد و فرمتای جواب سوالا رو کلا از ذهنم پروند
    رایتینگ رو هم در حدود انتظارم نوشتم، برای اولی 270 کلمه و برای دومی 400 تا با دوتا بادی پاراگراف که پاراگراف جمع بندی روهم نرسیدم که بنویسم، هر دوتا رو fair دادن.

نمره خیلی قابل توجه نیست ولی اگه تمرکزم سر امتحان بالا نبود شک ندارم که نمره ام حدود 80 میشد
    با آرزوی موفقیت برای همه دوستان

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    UTD

23 می , سنتر تبریز.

ریدینگ : 27
    لیسنینگ : 28
    اسپیکینگ : 23
    رایتینگ : 21
    توتال : 99

سطح زبانم متوسط و اسپیکینگ ضعیف بود قبل از آماده شدن برای تافل.
    زمان آمادگیم برای آزمون تافل 6 ماه بود بود.
    ابتدا کتابهای لغت 504 و Essential words for Toefl را خوندم.
    بعد برای تمرین reading و listening اول کتاب Longman و سپس Delta را مطالعه کردم. شب ها هم قبل از خواب یک مستند تاریخی می دیدم.
    برای تقویت اسپینگم که نقطه ضعفم بود کلاسهای free discussion شرکت می کردم. حدودا تا روز تافل نزدیک 10 جلسه کلاس رفتم که خیلی مفید برام واقع شد.
    رایتینگ هم پنج جلسه کلاس خصوصی رفتم و رایتینگهامو میدادم استاد زبان تصحیح کنه و غلط های گرامری ام را توضیح بده. رایتینگم رو خوب تقویت کرده بودم ولی فکر میکنم چون در آزمون تعداد لغت نوشته شده ام کم بود نمره ام پایین شد. 270 لغت برای integrated و 370 برای independent نوشتم.

با آرزوی سلامتی و موفقیت برای شما

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)